banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Jun 2025, 07:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jun 2009, 10:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ratni zločinac preti srpskim žrtvama!

Ratni zločinac Hazim Delić, koga je Haški tribunal osudio na 18 godina zatvora zbog zločina nad Srbima u logoru Čelebići kraj Konjica, pušten je na slobodu i počeo je da preti svojim žrtvama koje su svedočile protiv njega!

Ovo je za Press RS potvrdio portparol MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona Srećko Bošnjak, koji je otkrio da je Delić zbog tih pretnji juče bio privođen.

- Delić je priveden u Policijsku upravu Konjic po nalogu Okružnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu, a zbog sumnje da je jednoj svedokinji ozbiljno pretio. Posle saslušanja pušten je na slobodu - kaže Bošnjak, dodajući da će odluku o daljem sprovođenju istrage protiv Delića doneti nadležni tužilac.

Prema našim saznanjima, Delić pretio Srpkinji koja je u logoru Čelebići bila silovana i koja je u Hagu svedočila o njegovim zverstvima. Žrtva, koja danas živi u Višegradu, odmah je prijavila ove pretnje policiji. Međutim, tokom saslušanja u policiji Delić je uporno negirao da je pretio bilo kome, pa je pušten.

Delić je uhapšen i izručen Hagu još 1996, a pošto mu je Apelaciono veće smanjilo kaznu sa 20 na 18 godina, prebačen je na izdržavanje kazne u Finsku. Međutim, niko ne zna kada je izdržao dve trećine kazne i pušten na slobodu. Čak je i policija u Konjicu bila iznenađena kada je od tužilaštva dobila nalog za Delićevo privođenje, jer nisu imali pojma da se on vratio u BiH!

- Nikome nije jasno otkud Delić u Konjicu?! Tribunal zvanično nije obavestio policiju o njegovom isteku kazne, a ni Delić se po dolasku na teritoriju BiH nije javio policijskim organima. Ceo slučaj je zaista vešto sakriven od javnosti, ali se sada vidi da je to velika greška, koja je ugrozila bezbednost nekih ljudi - kaže sagovornik Pressa RS.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ХаД

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2009, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31463
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ma da li je moguć ovakav propust?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2009, 10:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
А ко каже да је пропуст. 1/3 0д 18 је 12 што носи 1996+12= 2008. А што наши не раде посао то је друга ствар. Заједничке институције неефикасне, троме и настране.

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs