Citiraj:
Kako javlja Russia Today i još nekoliko agencija i news servisa iz regije, kraj mjesta Zelenovsk u zapadnom Kazahstanu pale su dvije kugle pred zapanjene seljake na traktoru. Kugle su u promjeru imale šezdesetak centimetara, a očevici su ih ugledali na nebu u trenutku pada.
Jedan od svjedoka izjavio je agenciji Interfax: „Bilo je oko 3 ujutro, stajao sam kraj svog traktora kad su susjedi počeli vikati Gledaj, leteće lopte! Bile su velike i sjajile žuto, crveno i zeleno".
Kada su udarile u zemlju, dotrčali su do njih i ugledali dva sferična objekta od otprilike šezdesetak centimetara u promjeru, srebrne površine koja je imala mali otvor na sebi. Uzeli su alate koje su imali pri ruci i pokušali ih otvoriti, no jedino su uspjeli izazvati iskrenje pri udarcima čekića.
Uskoro su na mjesto događaja stigle dežurne službe, i po procjeni Aleksandra Ivanova, šefa lokalnih hitnih službi, radi se najvjerojatnije o dijelovima aviona. No, dodao je da takvih iskustava do sada nisu imali u toj regiji.
„Objekti su pali u području koje graniči s Kapustin Yarom, ruskom vojnom instalacijom za testiranje oružja, no do sada nije bilo takvih incidenata"
Prema prvim saznanjima, objekti ne predstavljaju nikakvu opasnost za zdravlje očevidaca ili okoliš, a poslani su specijaliziranim službama na daljnja ispitivanja.
Podsjetimo, Kazahstan je nedavno počeo gradnju prve ambasade i sletišta za vanzemaljce.
prijavi: Croportal facebook
Tagovi: NLO kazahstan, ufo kazahstan
Datum objave: 14. svibanj 2009.
http://metro-portal.hr/vijesti/iza-ogle ... kazahstanuVlada Kazahstana je u procesu izgradnje prvog veleposlanstva za vanzemaljce pored grada Almatya. Unutar kompleksa će se izgraditi kuća za goste, kazalište, prostor za prevoditeljsku službu i pista za slijetanje NLO-a. Kazahstan vjeruje da je pravo mjesto za susret sa vanzemaljcima jer su uvjereni da u Kaspijskom jezeru postoji vanzemaljska podvodna baza. Fuad Gasimov, čelnik Nacionalne svemirske agencije susjednog Azerbejdžana potvrdio je da je SSSR konstantno pratio slijetanje NLO-a u Kaspijsko jezero, što su tajili kao vojnu tajnu.