banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Jul 2025, 22:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9556 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434 ... 478  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Dec 2024, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2463
_зока je napisao:
Forty Two je napisao:
Hajde da pokušamo okrenuti diskusiju na drugu stranu, kako biste postupili na Draškovom mjestu? Koje korake Grad može preuzeti da zaštiti svoje interese, šta bi bio ispravan politički potez?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Pošto se u slučaju usvajanja prijedloga o raspodjeli pdv-a očekuje manjak u kasi logično bi bilo da se sve usluge koje grad pruža republičkim institucijama i kojekakvim firmama povezanim sa određenim ljudima, a za koje postoje dugovi isključe, te dužnici predaju na sud da bi se dug naplatio uz pripadujuću kamatu. To za početak.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока


Tako nešto je i najavljeno, ako se ne varam, bar što se tiče isključenja republičkih dužnika.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2024, 23:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3847
wizzy_bl je napisao:
Ja takodje ne podrzavam solidarnost samo na stetu BL i BN, vec ako mora, neka ucestvuju sve razvijene opstine. To sto Rocker pise, imam slicno vidjenje i mislim da je to to. Generalno nam ne treba talasanje bilo koje vrste ,zbog vanjskih faktora.

Medjutim, opet sto da ne malo i zatalasati.E sad, jesu li parking i javna rasvjeta nacin, pa vjerovatbo nisu jer tu opet najebe obicni narod, ali postavlja se pitanje sta je mogao bolje i osmisliti u kratkom periodu.

Mislim da se Vlada mora pod hitno malo spametovati i ukljuciti mozak u obavljanju svojih poslova, a ne da rade stvari bez razmisljanja..Treba nesto raditi i po pitanju viska zaposlenih, ali i racionalnijeg trosenja sredstava...naravno ne na ustrb kvaliteta usluge, vec raznih sema i kombinacija.

I da se razumjemo, ne pisem ovo iz razloga sto mislim da postoji bolja Vlada od ove, jer ovi iz opozicije,pocev od Draleta bi sutra sve ovo radili jos gore, ali mozda moze pomoci ovakvim talasanjem, ne bi li se ovi sadasnji malo spametovali i skontali da mozda treba raditi pametnije i efikasnije ako ocekujes podrsku naroda.
Jel ti stvarno mislis da je ova vlada sposobna da radi bilo sta kvalitetno osim izvrsavanja milinih naredbi?
Daj mi jednog ministra za kojeg smatras da je sposoban da odradi ono za sta je nadlezan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 06:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9881
Ne znam čemu komentari da će građani da trpe, pa građani su odabrali ovo. Ne može i malac za gradonačelnika i kombi većina sa prikolicama za SNSD...
Ovi neutralni što ne glasaju i ne daju glas nijednima, nek se organizuju bolje pa motivišu (veći) izlazak na izbore onih 40-45% što nikad ne izađe. Možda bi takav pluralizam bio rješenje. A ne crno- bijelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 08:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2024, 10:06
Postovi: 351
Pa ako građani trpe zbog jednog zatvorenog parkinga na koji se mahom parkiraju uhljebi iz zgrade vlade rs koji su (uglavnom) dobili posao svi znamo kako i zbog rasvjete oko palate predesednika, a isti ti im otimaju 6 miliona KM onda su to retardi i idioti, a ne građani.

Mi da smo građani sada bi već bilo 10 000 građana ispred te palate. E onda bi se tresle gaće, pa da vidimo kako bi se uveo nekakav zakon.

Opet ponavljam, samo crnogorski model je moguć ovde. Znači da se svako od nas angažuje, bori i čupa da se izgura ova banda. Svaki vid borbe protiv ovakvog bahaćenja i privatluka je dobar vid borbe i zato bi svaki normalan čovjek iz Banjaluke trebao biti 100% uz gradonačelnika (šta god mislio o njemu). Ove priče o zloupotrebi civilne zaštite i slične baljezgarije su ili od zlonamjernih ljudi ili od ovih (prikrivenih) crvenih ili od kontraša.
Dobro se ovde i živi kada nama otimaju pare, a mi gledamo je l legalno dovući bager da bi se odbranilo od tog otimanja.

Da se osvrnem na (zoku :) i) policiju, onakvo postupanje kao sinoć pred palatom je postupanje kakva bi policija trebala da ima prema Gradonačelniku jednog grada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 08:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Okt 2022, 10:15
Postovi: 133
Da podrzim Sraska pa da i dalje Drina lopina vedri i oblaci, dijabola nije imao za carapa, a sad ne zna vise sta ima, i ti jarane prestani vise Sraska braniti kao da ti je treba

Sent from my SM-S928B using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 09:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2041
Ejs koliko je Drina na drugoj strani a kamo sreće i da je i tu samo takav jedan. U principu sve se svodi na ono da lopov kaže držte lopova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 09:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17837
Lokacija: Q5HW+6W
Drina je kod nas ko u priči, samo je problem što je Drale u svojoj kampanji govorio kako će se boriti protiv takvih, a napravi jednog takvog, vrhunskog.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 09:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17190
Citiraj:
Činjenica je i da Stanivuković nije uspio da usvoji rebalans budžeta Banjaluke, tako da mu, kao Damoklov mač, iznad glave visi 10,5 miliona koji nisu pokriveni, a trebalo ih je rebalansom “zatvoriti”.
Tih 10,5 miliona KM nenamjenski su potrošeni, iako Stanivuković tvrdi suprotno.
7.
Stanivuković ni u novom sazivu Skupštine Grada nije, dosad, obezbijedio skupštinsku većinu, tako da Grad ne može da uzvoji budžet za 2025. godinu i klizi u finansijsku blokadu.


Ako je nesrećni Vasković u pravu, ovo će biti zanimljivo u gradskoj skupštini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 09:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 14256
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Zar je neko i mislio da moze imati skupstinsku vecinu?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 10:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1550
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Gade mi se i jedni i drugi. Mali jer je derište koje ne zna šta hoće i šta da radi a ovi drugi jer nasijedaju na njegove gluposti. Ovdje kod nas treba rastjerati sve koji su imali bilo kakve veze sa politikom i dovesti ljude koji nisu bili nikada u vlasti. Ali kako to uraditi?

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23867
Ako neko ulazi u politiku da može raditi samo ako ima apsolutnu kontrolu, onda je promašio politički sistem. Posebno na početku karijere.
Priča još prije prvog mandata, uštediće milione... još tada ostalo od prethodnog budžeta što je Igor ostavio 23 miliona. Sada nema tih miliona od prethodnog budžeta nego minus od 10, još Mile zavrnuo 20 miliona... U novi mandat sa +23 na -30. Baš ekonomično.
Velika rupa...
Ali opet Draško nema nikakvu moć... Kako potroši toliko i započeo svašta-nešto...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26658
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Ne znamo ni ti ni ja ima li on zakonsko pravo da radi to što radi, bar bez odluke skupštine Grada. Da se razumijemo, podržavam zatvaranje grijanja i vode dužnicima ali ovo sa parkinzima i rasvjetom ne pogađa koga bi trebalo nego mene i tebe. Probaj danas otići u neko ministarstvo ili PURS da nepto uradiš, vidjećeš kako ćeš proći.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

Ako je to cijena koju moram platiti da se stane u kraj kaznjavanju gradjana ovog grada, otici ce se i pjeske nekako. Izdrzace se taj teret pjesacenja

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26658
Lokacija: Banja Luka
gsasa je napisao:
Gade mi se i jedni i drugi. Mali jer je derište koje ne zna šta hoće i šta da radi a ovi drugi jer nasijedaju na njegove gluposti. Ovdje kod nas treba rastjerati sve koji su imali bilo kakve veze sa politikom i dovesti ljude koji nisu bili nikada u vlasti. Ali kako to uraditi?

Zna mali sta hoce, poceo je kampanju odmah, i to izuzetno aktivno.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 10:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40055
Lokacija: Месечева икра
skypostman je napisao:
Zar je neko i mislio da moze imati skupstinsku vecinu?
Jesam ja. Zašto? Zato što pacovi uvijek prvi napuštaju brod koji tone. Razne US, DNS, Demosi i slični koji su spremni na prvi mig da promijene stranu.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 11:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 14256
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Mozda iduci mandat, tamo za 4 godine. Sad je rano jos uvijek.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7545
Juce procitah tweet,
“Banja Luka je jedini grad na svijetu ciji gradonacelnik jos spava kod mame i tate” -:)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 11:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17190
Joj....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 12:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40055
Lokacija: Месечева икра
skypostman je napisao:
Mozda iduci mandat, tamo za 4 godine. Sad je rano jos uvijek.
Možda i nije, imam provjeren info da se stranka blliska SNSDi bila spremna prodati ali ih je osujetilo to što su podbacili na izborima.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 8908
Lokacija: Mejdan
Opa

Citiraj:
Prethodno se Petrović žestoko verbalno sukobio sa Ljubišom Ćosićem, predsjednikom Saveza opština i gradova Republike Srpske, a pale su i neke teške riječi.

"Pet godina ste švercovali u ratu dok smo mi ratovali. Kupusaru jedan", kazao je Ćosić Petroviću, na šta mu je Petrović odgovorio:

"Sram Vas bilo. Odgovaraćete za ovo građanima Bijeljine, mi vas hranimo. Sram te bilo".

Na to su se u raspravu uključili i drugi, a sve je završilo izlaskom sa sjednice opozicionih čelnika.

https://aloonline.ba/vijesti/kupusaru-j ... isa-cosic/

:popcorn:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2024, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23867
Citiraj:
BANJALUKA – "Elektroprivreda" skinula je novac sa računa banjalučkog "Vodovoda" nakon čega je blokiran rad ovog preduzeća.

Ovo je potvrdio Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, kazavši da su i sa računa Grada skinuli milion maraka te da je Banjaluka platila sva dugovanja prema Elektroprivredi.

"Mi imamo sve to da platimo, ali naš stav je da to ne plaćamo. Juče su blokirali račun 'Vodovodu'. To znači da 'Vodovod' ne može dalje da radi. Ako bude negdje kvarova, pitajte 'Elektroprivredu'", rekao je on.

Dodao je da Banjaluka nije donijela konačnu odluku o povlačenju vatrogasne službe sa banjalučkog Aerodroma što je ranije bilo najavljeno.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9556 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434 ... 478  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Megabyte i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs