banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2017, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Kolega sa foruma (zidaR, tema ''Razmišljanje jednog običnog srpskog vola'') me ponukao da otvorim temu o poslodavcima u Banjaluci. Tamo sam već pisao o svom iskustvu kod AutoMilovanovića https://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=43&t=67116#p2569426 i ne preporučujem traženje posla kod navedenog.
Mislim da bi bilo dobro kad bi svako ko ima loše (a i dobro iskustvo) sa nekim poslodavcem, napiše to ovdje. Time će se svako ko je na forumu, registrovan ili gost, moći informisati o nekom potencijalnom poslu i poslodavcu.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 19:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Mogu li poslodavci pisati? 8) ...ili je unificirana tema za radnike?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 24 Jan 2017, 19:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 19:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Mogu oni koji 10 godina drže nekog na probnom radu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 19:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Eto...poklopi me forumas ko Bugarin papriku :D ...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 19:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Agencije za obezbjeđenje su listom izrabljivači i goniči robova, prvenstveno Sector i AWG bivši Alarm West, bio je i Wolf Security ali je propao napisaću zašto....
Da bi bio zaposlen u jednoj od agencija moraš polagati ispit za "sertifikat" da bi mogao raditi kao fizičko obezbjeđenje, sranje u bojama da bi država uzela oko milje maraka :roll: Kad zadužiš uniformu, ideš prvo na obezbjeđenje objekta, banka, prodavnica i sl. i tu je satnica oko 2 KM, ako ideš na teren obezbjeđivanja nekih skupova i utakmica sve je kao dodatno plaćeno, ali....prvo što te handri nekom kao disciplinom i profesionalnošću, šefovi su mahom iskompleksirani imbecili uglavnom ražalovani drotovi (kad si ti murija da nogu sve je jasno...) pajdosi i familija direktora koje moraš trpiti a njima se ostvario vlažni san da budu čivije u službi :-? Za slobodne dane koji znaju biti i jednom u mjesec dana moraš pisati molbe, zahtjeve i sl. Radiš i noću i vikendom i praznikom za istu satnicu, često iz smjene trčiš na obezbjeđenje utakmice itd, ostaješ do kasno i moraš sutra ujutro biti pod konac za prve smjene, nevažno što si došao npr u 3 ujutro kući. Prijave uglavnom idu, ali plata kasni tako da je dobiješ u tri puta u naredna dva mjeseca, a samo gledaju kako da ti zakinu 10% za bilo kakvu glupost koja padne na pamet šefu u kontroli, jel tako nabijaju poene ulizujući se direktorima. Sector se zna da su gamad i izrabljivači gdje vlada nezdrava atmosfera među zaposlenima koje šefovi podgrijavaju, u AWG su zasjeli braća Brkljač pored kojih nemaš mogućnosti napretka jer ko god se ističe napakuju mu otkaz da ne ugrožava guzice dotičnih pred stranim gazdama firme. Wolf Security je držao lopov iz Rogatice koji je dužan državi preko milion KM neplaćenih doprinosa državi, naime nikome nije uplaćivao zdravstveno i staž a radnici prijavljeni....ali pošto okreće janjca sa Vođom i guzičarima mu sve prolazi preimenovao firmu i po starom.
Ko hoće da sačuva zdravlje i razum neka se kloni agencija bar dok ne uvedu normalna primanja, radno vrijeme i organizaciju jer se za 450 marki ne isplati dobiti metak, nož u džigericu i flašu u glavu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Čuo sam takodje za te sekjuriti agencije da su teško sranje.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ovo za Wolf ne pricas o Sladojevicu koji sad to drzi?...On mi djeluje Ok cova,a i njegovi saborci mi pricaju sve najbolje o njemu iz rata....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sladojević je direktor poslovnice nije vlasnik (šta bi u međuvremenu ne znam). Moj komšo i drugar, dobar čovjek ali on se tu najmanje pitao....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Da u Wolf Security plata 450 ja kadar nevjera, reče mi čovjek koji radi(je radio) tu, ja sam mislio da je njima plata milja minimum.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Evo, podijeliću još jedno iskustvo. Ne moje lično, nego od stare. Radila u roštiljnici Mira, kod Pravnog fakulteta. Bez prijave, bez sanitarne knjižice, za dnevnicu od 17KM. Nakon što se razboljela, vlasnica joj je rekla da ne treba više dolaziti, jer ona neće da za nju rade bolesni ljudi.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Schlager je napisao:
Ovo za Wolf ne pricas o Sladojevicu koji sad to drzi?...On mi djeluje Ok cova,a i njegovi saborci mi pricaju sve najbolje o njemu iz rata....

ma Sotra i komp


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:28 
Nepy, nije bas da je 2 km satnica u AWG-u...4 je, ali da se radi to stoji...ne znam dobijaju li ista vise ako posebno obezbjedjuju recimo utakmice, idu u pratnju sa kombijem ili slicno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
gavranpero je napisao:
Čuo sam takodje za te sekjuriti agencije da su teško sranje.

Ma da, al se tu zaposljavaju teski degenerici koji nista ne znaju raditi i kompleksasi koji se loze na uniformu, teretanu i rijec security


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Kod AutoMilovanović-a je probelm sa neškolovanim ljudima u prodaji i bezobraznim trgovcima, Dekija znam još iz vremena dok je tek počinjao posao i uvijek je bio korektan ne znam ko mu to sve sad vodi ali vidim da su mu trgovci jako bezobrazni, vjerovatno traži takve, komšija nešto kupio otišao da vrati jer nije u redu a ovaj njega još ubjeđuje kako ne može ni da zamjeni ni da vrati i da je to tako... mislim stvarno, volio bih da znam jer on to tako želi ili mu neko drugi vodi te poslove, "gavranpero" jel znaš tu informaciju ? Ljudi se mjenjaju, pare svašta urade od njih.
Za ostale ću pisati kad ih se neko dotakne, od manje poznati do više poznati, ne želim sad direktno prvi i bez povoda raditi prozivku, uglavnom do sad moja iskustva su da će sve i jedan da se drži za sve jednu rupu u zakonu u svoju korist nebitno jel njegova greška ili nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Milan je napisao:
Nepy, nije bas da je 2 km satnica u AWG-u...4 je, ali da se radi to stoji...ne znam dobijaju li ista vise ako posebno obezbjedjuju recimo utakmice, idu u pratnju sa kombijem ili slicno...

Za utakmice dobijaju mislim dnevnicu (tako je bilo) a pratnju novca i malo bolje poslove rade ovi povlašteni koji su tu preko veze i familijarne linije. Tu jesu plate veće i bolji uslovi rada, ali nećeš tu upasti vjeruj mi....i te 4 KM su ništa ako uzmeš u obzir da te pukne na neki objekat u majčinoj i nema te po 12 sati kući, daj jedi, daj prevoz - nigdje te nema.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
tuzis ih i naplatis sve sto te zavrnu kao tvoj drug.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Znam, znam... samo hajde dokaži, po papirima i svemu ti si adekvatno plaćen i radiš 8 sati dnevno. Niko te ne goni, daj otkaz ako ti ne valja. Nisu ni oni više tako naivni....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Poslednji put menjao nepokoreni dana 24 Jan 2017, 21:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma i tu nije nesto, meni je to davno jedan drug nudio dok je jos bio Alarm west, sa tim pratnjama novca nisi mogao navuci vise od 800 km, bilo je to prije 10ak godina, ja ne bih stavljao guzicu pred cijev za 800km, ko voli nek izvoli


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
U pratnjama ti jeste plata tad bila oko 800 KM, ali radno vrijeme ti je cca 4 sata dnevno, obaviš zadatu rutu i slobodan si, a ljude u pratnji još povremeno anagažuju za bodyguard poslove jednom ili dvaput sedmično i tu se nabere preko milje. Ne radiš ni praznike ni vikende pratnju vezan si za banke i platni promet, dok si u prašinarima ko dragstor - ni sveca ni praznika a plata skoro upola manja. Plus što najmanje problema i napada imaju pratnje za razliku od banaka, utakmica, kafana i sl.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Razumijem te da je bolje pratnja od redara u banci ali za mene to je nula od posla, ja ga ne bih privatio ni kao klinac a sad kao neko sa porodicom ni pogotovo
Uniforma, pancir, duga cijev... Nije to jos kod nas opasno ali djavo nikad ne spava, jos ja imam puno kubika, nema sanse da me promasi ni drogirani degenerik :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs