Bas volim ove filozofske
Izzard je napisao:
1. Ako svemoćan i savršeno dobar Bog postoji, onda zlo ne.
Zlo postoji prema covjeku a ne prema Bogu, ono sto je za covjeka zlo, za Boga je nezlo...(ako to tvoj gresnicki um moze pojmiti)
Izzard je napisao:
2. Zlo postoji.
aha
Izzard je napisao:
3. Stoga, svemoćan i savršeno dobar Bog ne postoji.
Znaci postojanje zla spram covjeka negira postojanje Stvoritelja...what???
Izzard je napisao:
- Bog postoji.
jop
Izzard je napisao:
- Bog je svemoguć, sveznajući i savršeno dobar.
jop
Izzard je napisao:
- Sveznajući Bog zna svaki način na koji zlo može nastati.
jop
Izzard je napisao:
- Svemogući Bog, koji zna svaki način na koji zlo može nastati, ima moć da spriječi nastajanje zla.
jop
Izzard je napisao:
- Biće koje zna svaki način na koji zlo može nastati, koji je u mogućnosti da spriječi da zlo nastane, i želi da to učini, spriječiće postojanje zla.
jop

, sprjecice kad On to pozeli, recimo u jednom Danu, trenutku, momentu.
Izzard je napisao:
- Ako postoji svemoguć, sveznajući i savršeno dobar Bog, onda zlo ne postoji.
Zlo postoji naspram covjeka, a ne naspram Boga. Posto tvoj "gresni" um ne uzima svete spise u ruke jasno bi procitao da "Zlo postoji do roka određenog"....
Izzard je napisao:
- Zlo postoji (logička kontradikcija)
Mehanicar veli popravicu kvar na autu, savrseno znam gdje je kvar, sta se desilo i kako da se popravi, međutim popravicu to kad ja budem htio, a da ce kvar tu biti vjecno, nece.
paz sad...
Izzard je napisao:
- mehanicar postoji.
- mehanicar je svemoguć, sveznajući i savršeno dobar.
- savršeno dobar mehanicar bi želio spriječiti kvar.
- sveznajući mehanicar zna svaki način na koji kvar može nastati.
- svemogući mehanicar, koji zna svaki način na koji kvar može nastati, ima moć (pretpostavljamo znanje i umjece) da spriječi nastajanje kvara.
- biće koje zna svaki način na koji kvar može nastati, koji je u mogućnosti da spriječi da kvar nastane, i želi da to učini, spriječiće postojanje kvara. (ako mehanicar nije ranije odredio vrijeme kad ce sprijeciti postojanje kvara

)
- ako postoji svemoguć, sveznajući i savršeno dobar mehanicar, onda kvar ne postoji. (kontradikcija ti vec pocinje ovdje)
- kvar postoji
Posto postoji kvar, imamo potpuno pravo da negiramo mehanicara...
