Frisky_Dingo je napisao:
Recimo postoji hipoteza Fransisa Krika o panspermiji (o tome da su nam vanzemaljci posadili dna)koja ujedinjuje ove dvije skole misljanja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Francis_Crick#Directed_panspermiaDa, to je primjer kada pokušaš nešto da objasniš, a zapravo si samo odgodio objašnjenje. Ako se i pokaže da je panspermija najvjerovatnije objašnjenje života na Zemlji, ostaje nam da objasnimo kako je nastao život na nekom drugom mjestu u Svemiru, jer je negdje nekada morao da nastane iz nežive materije.
Postoji i hipoteza da su vanzemaljci stvorili život na Zemlji, ali ti vanzemaljci su morali nastati nekim prirodnim evolutivnim procesom.
Radi se samo o prebacivanju loptice. Još uvijek smo dužni da nađemo objašnjenje kako je nastao život iz nežive materije.