banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Maj 2024, 10:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Okt 2012, 02:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y2s86SfP_MU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BBXiWbWc6gM[/youtube]


Crna Gora u Balkanskom ratu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NUs4srHg72U[/youtube]

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Pjesma koju su pjevali vojnici vracajuci se kuci sa ratista

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1-aTdrBXe2k[/youtube]


Spoiler:
Да ли чујеш мила
мога коња кас,
да ли чујеш са планина
зове те мој глас.

Засвираше трубе
заврши се бој,
звона звоне, зора свиће
враћам се роде мој.

реф:
Ај па, пукни зоро
стару мајку пробуди,
па да види
ко јој долази.

Ај па, пукни зоро
моју драгу да љубим,
беле груди
да јој загрлим.

Кад тамо далеко
видим оџак сив,
стару шљиву, родну њиву
враћам се кући жив.

А најбољих нема
однео их бој,
чувала ме слика твоја
враћам се роде мој.

реф:
Ај па, пукни зоро
стару мајку пробуди,
па да види
ко јој долази.

Ај па, пукни зоро
моју драгу да љубим,
беле груди
да јој загрлим.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 00:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
https://www.youtube.com/watch?v=r4Iu3-L ... re=g-all-u

Dokumentarac o balkanskim ratovima traje 48 minuta

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 09:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Izgleda da su osmanlije otišli iz Srbije, ali nisu iz Srba.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2012, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sa drugog foruma kopirao !



Две војске се гледају у неверици
СВЕТОМИР ЂУКИЋ, ДИВИЗИЈСКИ ГЕНЕРАЛ: КУМАНОВО (5)


Да ли се смрачило или се нама смркло пред очима? Борбена бука не престаје. Сртевица, наше крајње лево крило, гола коса која се благо спушта реци, завршава се стрмо на самој реци, образујући повећи мртав угао. Баш из тог мртвог угла избише густи турски стројеви и нађоше се наблизу према нашим првим стројевима. Обострано изненађење! Распознајемо разрогачене очи...

Одједном се са турске стране залепршаше бели барјаци, пешкири, мараме. Предају се! Каква срећа! сену нам кроз главу. Обе стране престаше пуцати, тек по која пушка плане и све се утиша. Турски официри изађоше испред својих војника и пођоше нама.

Потпуковник Глишић, који беше код првих редова, виче да се не пуца и с неколико официра пође у сусрет турским официрима.

Две војске се гледају у неверици. ,,Да не варају?” Турци се држе некако чудновато и као да нешто гурају иза својих редова. Сумња се појачава и једна пушка плану с наше стране. Плану и с турске стране. Потом још две, пет, стотине и заори се пуцњава са обе стране.

Избезумљени војници пуцају стојећи, не нишанећи. На блиском одстојању не промашује се. Наста вика, кукњава и обе стране почеше одступати, окрећући леђа једна другој а неки пуцају у небо!

Паника на обе стране. Мртви и рањени осташе на ледини. Лакши рањеници гегуцкају и вичу да се стане, да не остану сами. Осташе и четири турска брдска топа, које су Турци гурали за собом, да би тукли бочно наше положаје кад заузму Сртевицу.

Турци несташе у оном мртвом углу а наши се делом задржаше близу гребена. Све се одиграло у неколико минута. Наста затишје.

Моја чета је лежала на истом месту, непосредно иза гребена. Осетивши да се нешто догађа напред, кренух чету у развијеном фронту преко косе и изиђох на гребен. Четврти вод био је заломио крилом фронтом према осамнаестом пуку и тако оста.

Он није осетио да три вода одоше а ми се њега нисмо ни сетили. Чета иде фронтом лагано преко пошироког гребена. Лево, спреда, повећа група бежи назад. Ја зауставих чету и командовах:

,,Клекни!”. Потрчах да зауставим револвером оне који беже. Вичем: ,,Стојте, што бежите?” и претим револвером. Стотина људи бежи и не осврћу се на претње непознатог официра.

„Стојте! Срам вас било!”, понављам бесно.

„Да га убијемо”, промрмља неко покрај мене, не заустављајући се.

„Ко сте ви? Гледајте своја посла!”, виче неки официр млатарајући пушком и на тај начин прети свакоме ко се усуди да га задржи у бежању.

Одједном, шрапнели одјекнуше над главама и сва та маса се сјури у малу шумицу иза косе, коју дотле нико није примећивао. Маса занесе и мене.

У шумици је било неколико стотина војника и официра из оба батаљона и неколико четника. Растурени и згомилани без икаквог реда. Нико ником није командовао. Кад се нађох у таквом друштву, где познадох два резервна официра, осетих стид и као опарен искочих из шумице и потрчах својој чети.

Сударих се са Стевовићем, који је јурио без капе, уназад. Како сам држао револвер у руци, подигох га према њему и повиках:

„Станите, пођите замном!”

Стевовић осети да бих ја и опалио и послушно пође поред мене. Прилазимо чети која је очима тражила свог командира и, кад ме угледаше, талас олакшања пређе преко њихових лица. Стевовић оде својој чети десно, растуреној око неких кућа. Тек тада сам је видео.

И десно бежи друга гомила војника, лармајући и пуцајући увис. Ја се не усудих да је заустављам опет, већ кренух чету напред, лагано. Ишли смо добро поравњати. У сусрет нама бежи трећа гомила и то право на наш фронт. Овде се бежи по гомилама! Ја командујем чети: „Лези!” и чета леже на земљу положивши пушке с бајонетима по земљи. Маса удари преко чете и нико се не заустави. Неколико наших се поведоше за бегунцима, али кад видеше да остали са мном леже на свом месту, брзо се вратише и они, постиђени.

Спреда долази неки коњички официр и виче, псује:

„Пешаци! Што остависте моје митраљезе?” Али и он оде за пешацима у шумицу позади, где је био општи кркљанац.

Задржах чету на предњој војничкој ивици и почесмо се журно укопавати. То је сад била главна линија одбране Сртевице, која је била основа за утврђивање положаја преко ноћи и сутрадан. По коси лево, напред још лутају групе војника лармајући.

„Шта се они тамо врте, што и они не одступе па бар да сви напустимо ово проклето место!”, падају на ум и такве мисли и жеље.

Мрак паде. Завлада нека чудна тишина свуд унаоколо. Потом се повремено чује по који пуцањ, запрашти по целом положају и опет се све умири. На простору где су остали мртви и рањени, зачују се гласови: „Не пуцај, не пуцај!” и све умукне.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2012, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Turcima nije dosta!!!

Citiraj:
Đaci iz Turske provalili u hram
17.10.2012 10:00 | Krstina Ćirković
Bratunac - Grupa učenika iz Turske u ponedjeljak uveče je razvalila ulazna vrata pravoslavnog hrama Usekovanje glave svetog Jovana Krstitelja u Konjević Polju kod Bratunca i nasilno ušla u crkvu.


http://www.glassrpske.com/drustvo/panor ... 96989.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Odkud Turci u RS-u ???

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 01:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... v5lGBa2grk

Dokumentarac o Kumanovskoj bitki !

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 02:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
apokalipto je napisao:
Odkud Turci u RS-u ???


Pa došli malo kod svoje braće.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 02:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
Prije kod svojih sluga, ne smatraju oni ove nase komsije svojom bracom, prije za neke ljude nize vrijednosti...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 06:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
filozof sa vrbasa je napisao:
apokalipto je napisao:
Odkud Turci u RS-u ???


Pa došli malo kod svoje braće.



Nemoj mi reci da su napustili RS sa glavom na ramenu :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 17:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2010, 12:08
Postovi: 124
skeva je napisao:
Prije kod svojih sluga, ne smatraju oni ove nase komsije svojom bracom, prije za neke ljude nize vrijednosti...


Kako ti znas sta Turci misle? Ja sam mislio da su oni tvoji zakleti neprijatelji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
KaoKakao je napisao:
skeva je napisao:
Prije kod svojih sluga, ne smatraju oni ove nase komsije svojom bracom, prije za neke ljude nize vrijednosti...


Kako ti znas sta Turci misle? Ja sam mislio da su oni tvoji zakleti neprijatelji.


Ja baš jednog Turčina upoznao večeras, kad je čuo da sam iz BiH oduševio se, rekao je da smo braća... :lol:

Naravno nije računao da sam možda Srbin, ako je uopšte znao da Srbi žive u BiH al' nebitno to sad...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 22:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 22:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
KaoKakao je napisao:
skeva je napisao:
Prije kod svojih sluga, ne smatraju oni ove nase komsije svojom bracom, prije za neke ljude nize vrijednosti...


Kako ti znas sta Turci misle? Ja sam mislio da su oni tvoji zakleti neprijatelji.


Pa sta bi drugo mogli misliti o kukavicama koji su presli na islam samo da bi guzicu sacuvali :) Sve velike vojskovodje pa tako i sultani vjerovatno su uvijek postovale dostojne, hrabre i kocoperne narode i kraljeve. Nekad je cast nesto znacila, a kukavicluk se prezirao. Sad su dosla druga vremena :)

Nisu Turci moji neprijatelji, sto bi bili, nemam ja neprijatelja, valjda :wink:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ima li iko sem mene da napise ovdje stagod pametno :)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
A dobro, ti se komsijama moras ulizivati za razliku od mene, ja sam preko entitetske granice :lol:
Ma hajd, moramo se malo saliti :wink:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
skeva je napisao:
A dobro, ti se komsijama moras ulizivati za razliku od mene, ja sam preko entitetske granice :lol:
Ma hajd, moramo se malo saliti :wink:


Pa da na fejsu bi mi bilo riskantno da pisem :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Slika

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs