banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Dec 2009, 23:22 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Avg 2007, 17:01
Postovi: 46
http://www.fokus.ba/index.php?option=co ... Itemid=162

Kod:
Maloljetni Banjolučanin ranio je u nedjelju naveče šest mladića ispred Sokolskog doma kada je na njih bacio ručnu bombu.

Kako saznaje "Fokus" u obračunu koji se dogodio oko 22.30 časova povrijeđeni su Aleksandar Benović (19), Slaven Kerezović (20), Goran Vukojević (17), Davor Duduk (20), Haris Smajić (21) i Danijel Milašinović (19). Policija je na licu mjesta uhapsila Daniela Ninkovića (17) koji je osumnjičen da je bacio "kašikaru" na grupu mladića koji su stajali na ulici.

Povrijeđeni su prevezeni u Klinički centar Banja Luka. Načelnik Klinike za anesteziju i reanimaciju, Darko Golić, novinarima je juče rekao da je mladić s inicijalima K. S. transportovan na liječenje u Beograd.

- Ovaj mladić ima povredu grudnog koša, trenutno nije u životnoj opasnosti i svjestan je - rekao je Golić.

On je dodao da su ostali mladići zadobili povrede od gelera po rukama i nogama te manje povrede grudnog koša. Oni su zadržani na liječenju na različitim klinikama u zavisnosti od povreda.

Kako se nezvanično saznaje, maloljetni bombaš odranije je bio u sukobu s  jednim od povrijeđenih mladića. Mobilnim telefonima su se dogovorili da se nađu i riješe probleme. Misleći da će Ninković na sastanak doći s prijateljima na dogovoreno mjesto došlo je sedam mladića.

Jedan od svjedoka ovog incidenta koji se nalazio svega dvadesetak metara dalje, rekao je za "Fokus" da je grupa mladića stajala na ulici, pili su pivo, a boce su ostavljali na parkiranom automobil čiji je vlasnik bio na treningu u Sokolskom domu.

- Iz smjera Hirurgije došao je jedan mladić i ovi su krenuli prema njemu. On je odjednom viknuo: "A šta ćete sad?" i bacio nešto u njihovom pravcu. Momci su se samo malo izmakli, kao da nisu vjerovali da je bomba - ispričao je svjedok događaja.

On kaže da su odmah nakon eksplozije mladići pritrčali Ninkoviću i vjerovatno još nesvjesni da su izranjavani počeli su da ga tuku. U jednom trenutku shvatili su da im jedan nedostaje. Ugledali su ga kako leži na ulici i ne daje znakove života.

- Počeli su ga vući prema Hirurgiji, a onda su ga pustili i jedan mu je počeo davati vještačko disanje. Dvojica su otrčala po ljekare, došla je i Hitna pomoć te su mladići prevezeni u bolnicu - kaže svjedok.

Jedan od napadnutih mladića zadržao je napadača do dolaska policije, a zatim je i on otišao u bolnicu. Tamo je konstatovano da ima jedan geler u nozi i da nije teže povrijeđen.

Stanovnici nebodera u čijoj blizini se dogodio ovaj incident ogorčeno su juče ujutro komentarisali ovaj događaj.

- Zar je došlo dotle da se mladići koji su tek iz srednje škole izašli obračunavaju bombama na ulici? Šta rade njihovi roditelji i policija, ko ovome treba da stane u kraj - pitao je jedan od njih.

Do zaključenja ovog broja "Fokusa" mladić koji je bacio bombu još je bio na kriminalističkoj obradi, potvrdili su u CJB Banja Luka.

U eksploziji je oštećeno nekoliko automobila koji su bili parkirani u blizini.



Bombaš bio pijan

Maloljetnik koji je bacio bombu navodno je bio pijan i izmjereno mu je 1,3 promila alkohola u krvi, saznaje se nezvanično.
Iz izvora bliskih istrazi moglo se čuti i da je nekoliko učesnika u incidentu odranije poznato policiji po izvršenju raznih krivičnih djela.



CJB Banja Luka
Oružje s crnog tržišta

Gospa Arsenović, portparol Centra javne bezbjednosti Banja Luka, izjavila je za "Fokus" da policija preduzima sve mjere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi svela na minimum maloljetničko nasilje. Ona je naglasila da je u toku aktivnost na prevenciji ove pojave kroz veliki broj predavanja u školama na temu maloljetničkog nasilja.

- Maloljetnici mogu doći u priliku da kupe oružje, pa i bombe, na crnom tržištu, a policija dosta toga pronađe u racijama, kontrolama ugostitetljskih objekata i tokom drugih aktivnosti - kaže Arsenovićeva.

Ona je dodala da će ovaj CJB tokom praznika pojačati aktivnosti na traženju nelegalnog naoružanja, te da najveće količine nađu tokom kontrole automobila.

- Tu ne spada samo vatreno oružje, nego i bejzbol palice i hladno oružje, koje se takođe oduzima - zaključila je Arsenovićeva.



Srđan Puhalo, psiholog

Nema ozbiljne akcije

Psiholog Srđan Puhalo smatra da u društvu ne postoji niko ko hoće ozbiljno da se pozabavi maloljetničkim nasiljem kako bi se ono iskorijenilo.

Komentarišući događaj kod Sokolskog doma u nedjelju naveče, Puhalo je rekao da bi roditelje trebalo pitati otkud njihovoj djeci bombe.

- Činjenica je da je oružje lako naći, kako kod onih koji ga još od rata drže u kućama, do tržišta na kojem onaj ko hoće može da nađe oružje. Živjeli smo u agresivnom društvu, nakon čega je tolerancija na nasilje povećana. Tek kada se desi nešto drastično, kao ovaj slučaj, onda svi reaguju i to traje pet dana ili do novog slučaja. Ovakve stvari moraju se rješavati, jer će nam se takvo stanje obiti o glavu - rekao je Puhalo.

On je naglasio da se ovom problemu mora pristupiti sistematski, ali da nije dovoljno održati nekoliko predavanja u školama kako bi se ispunio neki plan.


Nisu stvarno normalni, buraz mi ovdje bio, 2 gelera u rame dobio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2009, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sva sreća što su doktori tu preko puta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 08:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Црна хроника?

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 09:12 
Nek su oni njega natukli kad je pi*kica dosao sa bombom....


Vrh
  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
nek se Puhalo svojim komentarom ispratio događaj....

Usput, prolazio sam tuda negdje oko 22:00-22:15...mogo sam se i ja u štampi naći...sve u svemu gengste polako dolaze...još će bombaš i hip-hop album snimiti...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 11:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pazi to, našli se obračunavati na mom Bulevaru. :evil:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 15:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Nek djeca bacaju bombe i ubijaju ko ga jebe da je u iole normalnoj drzavi uradio takvu stvar prijetila bi mu visegodisnja zatvorska kazna kod nas je naravno pusten kuci cim je tata (Vlasnik Centrala) nazvao par br. tel.
Ostali su od ranije poznati policiji al su po obcaju bili na slobodi.
Naravno postavlja se pitanje ko i po cijem nalogu pusta bombase, kauboje, pljackase pumpi zlatara kladionica... na slobodu???
Sreca za sad se ranjavaju samo akteri obracuna sutra kad strada par nevinih ljudi u kaficu ili prolaznika sta onda, koga ubiti kad ti nevin strada brat sin sestra... aktera ili sudiju???

Dajte ljudi vize pa da bjezimo sa divljeg Balkana.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2009, 02:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Drzava SUCKS!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Aleksandar Benovic je preminuo 31.12. od posledica ranjavanja. Znao sam ga onako iz vidjenja i fudbala iz osnovne.
r.i.p.
:(

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 15:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
jebem ti ovaj svet...fuj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jadna mu je majka, 13 godina minimum.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 16:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Jadna mu je majka, 13 godina minimum.


Da, da smo to uradili ti ili ja

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sudija će vidjeti da mu je dug boravak u zatvoru najbolje rješenje, jer tek oni izranjavani neće se smiriti dok ne poravnaju račune. Ne pamtim za ove godine u BL sličnu situaciju, da je neko pokušao masovno ubistvo bombom. Bombe se bacaju, eksplozivi postavljaju, ali ovo je poseban slučaj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Vuk_samotnjak je napisao:
Nek djeca bacaju bombe i ubijaju ko ga jebe da je u iole normalnoj drzavi uradio takvu stvar prijetila bi mu visegodisnja zatvorska kazna kod nas je naravno pusten kuci cim je tata (Vlasnik Centrala) nazvao par br. tel.
Ostali su od ranije poznati policiji al su po obcaju bili na slobodi.
Naravno postavlja se pitanje ko i po cijem nalogu pusta bombase, kauboje, pljackase pumpi zlatara kladionica... na slobodu???
Sreca za sad se ranjavaju samo akteri obracuna sutra kad strada par nevinih ljudi u kaficu ili prolaznika sta onda, koga ubiti kad ti nevin strada brat sin sestra... aktera ili sudiju???

Dajte ljudi vize pa da bjezimo sa divljeg Balkana.


Zalosno sta se sve desava, ne smes vise ni izaci u neki klub da se zabavis, niti setati ulicom.

Samo bih rekla da poznajem oca doticnog mladica, koji je stvarno divan covek, a svako bi okrenuo par brojeva da pomogne svome detetu, ma sta ono uradilo.

Za malog se, inace, pricalo da je malo cudan, da nije bas najbolji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 18:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
A to sto su lika handrili za novac prije toga?
A to sto glume mangupe po cairama, hisetama, hanistu i centru, prebijaju klincadiju, kradu sve i svasta?
A to sto su ti koji su ranjeni ranije bili kaznjavani?
Lik je sigurno iz cista mira bacio bombu na njih, da!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 18:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2008, 19:59
Postovi: 370
Lokacija: Pod Jasenom
Giometar, upravu si; razumijem sta zelis da kazes, al´, opet za takav podvig nema opravdanja...

I jedan zivot, je zivot, malo li je!? A da ne pricam o tome da je moglo 6 zivota da se ugasi...



P.S.
Ipak, sto jest´, jest´... Ko trazi vraga, taj ga i nadje..
Zalosno!

_________________
...neda mi se objasnjavat´,
al´ ti se s´ time ne bi slago, garant!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 18:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Okt 2009, 18:15
Postovi: 70
i ja sam cuo da su ga handrili ti dripci....jbg...ako su ga handrili i radili mu ono sto sam cuo nek ih je potprasio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 19:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
giometar je napisao:
A to sto su lika handrili za novac prije toga?
A to sto glume mangupe po cairama, hisetama, hanistu i centru, prebijaju klincadiju, kradu sve i svasta?
A to sto su ti koji su ranjeni ranije bili kaznjavani?
Lik je sigurno iz cista mira bacio bombu na njih, da!


Sta hoces da kazes da opravdavas bacanje bombe na javnom mjestu.
Ako si mangup onda skupis drustvo hvatis jednog po jednog i lomis kosti ne bacas bombu. Nemoj da neko pomisli da opravdavam ranjene boze sacuvaj nek se ubijaju modusobno ali ovakve stvari bez adekvatnih kazni ce se poceti desavati i u po bijela dana u masi neduznih ljudi.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2010, 20:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Hocu da kazem da ljudi (i mediji) osudjuju, a ne traze razlog!
Zvucace izlizano, ali nasilje radja jos vise nasilja, to je to!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2010, 00:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Tommy Vercetti je napisao:
Aleksandar Benovic je preminuo 31.12. od posledica ranjavanja.


R.I.P...Slabo sam ga poznavao, ali dovoljno da znam da ovo nije zasluzio...

nike je napisao:
i ja sam cuo da su ga handrili ti dripci....jbg...ako su ga handrili i radili mu ono sto sam cuo nek ih je potprasio...


Kako mu to moze biti opravdanje???...Bacio je bombu na sest ljudi od kojih najmanje jedan, ako ne i vise, nije imao apsolutno nikakve veze sa tim sto je njega neko handrio...A i jedan od ucesnika cijele stvari mi je poslije ispricao da klincu niko nije stvarao bas toliki problem, a i sve se to desavalo jako davno... Pa i ja sam imao slicnih problema kao klinac, ko od nas nije, pa nismo svi bacali bombe na nekoga...Kao sto rece Vuk_samotnjak, kad su se sve alternative potrosile, skupio neko drustvo, potukli se i stvar se nekako izgladila...A vidi kako se ovo zavrsi...To sto je uradio ne moze nicim opravdati...Ne bih da ispadne da su momci koji su nastradali bili cvjecke, neki od njih su stvarno znali traziti vraga, ali vjeruj mi da nijedan od njih nije bio toliki necovjek da ovo zasluzi, a pogotovo ovaj koji je preminuo, posto iako ga slabo znam, mogu da kazem da je od njih sviju i najmanje zasluzio da nastrada...

HugoLina je napisao:
Samo bih rekla da poznajem oca doticnog mladica, koji je stvarno divan covek, a svako bi okrenuo par brojeva da pomogne svome detetu, ma sta ono uradilo.


Ne poznajem covjeka, necu da komentarisem, ali ono sto sam cuo o reakcijama njegove majke nakon sto je on priveden mi je sve reklo....

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 127 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs