banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2003, 22:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Zahvaljujem Maran Ata-u što je potvrdio ono što sam prošli put iznio.
Takođe mu zahvaljujem što mi je skrenuo pažnju na to da u tom tekstu nisam dovoljno pažnje posvetio krštenju, premda bi me objašnjenje toga suviše odvuklo od osnovne teme.
Ipak ovdje ću podsjetiti da je poenta mog izlaganja bila ta da sadašnji rituali u hrišćanskim zajednicama imaju vrlo malo veze sa Hristovom naukom, a da su porilično vezani za starinske magijske prakse.
U konkretnom slučaju krštenja, odnosno ritualnog vodenog kupanja vrlo je zanimljivo to da Isus Hrist sam nikoga nije "krstio" vodom, a da je najavio da se on ima krstiti drugim krštenjem, a takođe je to krštenje najavljeno i njegovim sljedbenicima. To je pravo krštenje, Duhom Svetim i ognjem. Neka svako razmisli šta to konkretno znači. U svakom slučaju, Jovanovo ritualno vodeno kupanje tada bila simbolička priprema za Mesiju, a danas ima podjednaku važnost kao onomad za prve hrišćane obrezanje.
Dakle, niti šteti niti koristi (osim u psihološkom smislu) krštenje samo po sebi, nego raspoloženje srca koje ga prima. A ako je raspoloženje srca pravo, znači da je taj već kršten pravim unutrašnjim krštenjem Duhom i da mu u suštini spoljašnji ritual i nije potreban. Isti je slučaj sa svim "svetim tajnama".

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2003, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da se ne bi ovde dalje pisalo o krštenju sa strane obične teološke rasprave zamoliću da o tome nastavimo na temi o krštenju a ovde da se držimo teme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2003, 07:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Teorija je jedno, praksa je drugo.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2003, 08:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Inače prihvatam sugestiju moderatora i nemam namjeru dalje nastavljati o ovom na ovoj temi, premda se slažem i sa Maran Ata-om da je ova mini rasprava ipak u kontekstu, jer je cilj mog izlaganja bio da se ukaže na prisutnost magijskih postupaka u praksi hrišćanskih zajednica, koliko god se na drugoj strani neki njihovi pripadnici zgražavali od "čaranja" i "magije". S druge strane, oni koji su napadnuti od čaranja, vračanja i uroka ne mogu lako naći pomoć u hrišćanskim hramovima i kod hrišćanskih sveštenika i to je ono što je loše. To što se pomoć ipak može naći na nekim mjestima (nekoliko manastira i duhovnih pojedinaca) samo potvrđuje ono što cijelo vrijeme tvrdim. Naime, pravoslavnih hramova i veelikih pravoslavaca sada ima mnogo i svugdje, ali ipak čovjek mora da bi pronašao pomoć prevaliti popriličan put da bi došao do nekoga ko će mu zaista pomoći i preporučiti šta i kako da radi. U tome je glavni problem.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2003, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Koliko nisko moze pasti ljudska dusa ?

Svakako daleko nize od brisanja tekstova pojedinih diskutanata.

Istina se ne moze zaustaviti. To je samo ljudska fikcija.


Ziv ti meni bio moderatoru.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2003, 00:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2003, 01:59
Postovi: 63
solomonov kljuc i druge ezoterijske knjige free to download...

http://www.esotericarchives.com/solomon/ksol.htm
http://www.esotericarchives.com/esoteric.htm
http://www.ebooks4free.net/indexf.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2003, 11:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Šteta što taj "Solomonov ključ" nije na srpskohrvatskom, ovako bi mi uzelo puno vremena da ga čitam na engleskom.

Evo sajt sa ezoterijskim knjigama na srpskohrvatskom

http://download.vegetarijanstvo.net/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2003, 19:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo je jedna osoba napisala o djelovanju "crne magije"


Citiraj:
Zamislite čovjeka kao jedan energetsko-informacijski sustav od kojega je, onaj fizički, vidljivi, samo jedan dio.

Kao i svaki informacijski sustav (primjerice obični PC) i on djeluje po nekim "pravilima" ili - programima (od onih fizikalnih pa do mentalnih i emocionalnih) jer, rekli smo, riječ je o sustavu kojeg čine različiti dijelovi u kompaktnoj cjelini. Taj sustav vibrira na razini određene (jedinstvene) energetske vibracije i ima svoju posebnu ulaznu šifru (ili password). Oni koji u sustavu (iz raznih više ili manje kretenskih razloga) žele poremetiti neke parametre moraju, dakle, majstorski "probiti" taj password kako bi uopće uspjeli "zatalasati" nečiji energetsko-infomracijski sustav na bilo kojoj razini.

I sad oni koji kako se u narodu kaže "bacaju urok" imaju jednu osobitu sposobnost, ali ništa drugačiju od običnog hakera, riječ je, naime, o sposobnosti probijanja šifre za ulaz u sustav. Za to najbolje služe dijelovi tjela jer svaka i najmanja stanica sadrži šifru cjelokupnog sustava (na fizičkoj-genetskoj razini ali i na razini viših energija, pod "viši" mislim na one dijelove sustava koji nisu vidljivi - dakle nekakav software). Probijanjem šifre (preko krvi ili noktiju, kose i sl.) može se ući u sustav pa onda takav "haker" smišlja odgovarajući "virus" (ili urok) koji će poremetiti neke parametre sustava što će se, prije ili kasnije osjetiti na njegovim svim razinama (osim čudnog i netipičnog ponašanja čovjek mršavi, razboli se i sl).

Jednostavna analogija, ne? I, kako su se mnogi uvjerili vrlo učinkovita. I, nema veze s tim vjeruje li netko u to ili ne. Šljaka.
I, nema veze u kolikoj mjeri je netko vjernik ili "duhovnjak". Opet šljaka (samo što takva osoba puno ranije bude svjesna "virusa" u svom sustavu i poduzme mjere prije nego što se do te mjere raširi da prijeti ozbiljnijim posljedicama po cjelinu). Oni što skidaju uroke savršeni su informatičari ljudskog informacijskog sustava, brzo provale gdje je "virus" i imaju spreman - antivirus ili programčiće koji određene sustave vraćaju u prvobitno stanje.

Jedino što se može, jest postavit dobrog "kerbera" na ulaz, i uredno ga upload-at


"uredno ga upload-at" = redovno raditi duhovnu izgradnju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Mar 2003, 07:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Mogu da kažem, izvanredna paralela. Ujedno školski primjer dobrog povezivanja i razumijevanja jedne manje poznate pojave na osnovu druge. Za one koji razmišljaju vrlo dobar primjer kako se može doći do zaključaka i na drugim poljima. Npr. čitajući Sveto Pismo (i druge svete spise).

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prvi put
PostPoslato: 17 Mar 2003, 10:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
puno pozdrava za vadera i ostale ucesnika ove teme.
moram da priznam da nisam imao puno vremena pa nisam procitao sve sto je napisano na ovu temu.
ljudi!
vjerovali vi ili ne u duhovno svijet to je vasa stvar ali znajte da uslov za njegovo postojanje nije vaše vjerovanje.
po pitanju hodza koji se bave zapisivanjem sto je kod nas u bih jako popularno ne razlikuje se od ostale crne magije.
ovo ce vas mozda dovesti u nedoumicu (one koji vjeruju) ali i te iste hodže koje rade na taj način rade na isti način kao i oni koji to postavljaju.
vi ćete otići kod nekog od njih i pomoći će vam a možda je vaš komšija bio isto kod njega pa vam je on i napravio.
znaci lijecenje putem zapisa vjerovatno vodi porijeklo i iz svetih knjiga prije kur'ana i ko zna sve odakle.
jedan od tih je i taj Ahmed iz gračanice.
ako odete na link strance
http://www.lijecenje-kuranom.com/sihrbazi%20i%20dzini.html
mozete da vidite kako se prepoznaju sihrbazi (oni koji rade crnu magiju)
isto tako kako je vader vec naveo da hodza koji skine sihr sa nekoga posalje ga na onoga koj ga je poslao.
da bi to uradio mora da radi na isti nacin i samim time je dokazao da je isti kao i onaj koji je to uradio prvi put.
Pravo lijecenje kur'anom se sastoji u ucenju samo kur'ana bez ikakvih cudnih rijeci koji to praktikuju oni koji rade sa zapisima.
ja sam u pocetku poznavao neke ljude koji se bave zapisivanjem i vidio sam ono sto nisu mnogi i nece ni vidjeti pa tako znam da ono sto ni rade nije uredu.
o pravom nacinu lijecenja kur'anom mozete pogledati sljedeci link:
http://www.lijecenje-kuranom.com/nacin%20lijecenje.html
vjerujem da ce biti pitanja nakon mog posta li ne ocekujet da cu uvijek moci odmah odgovoriti.
o nacinima lijecenja mozete naci u knjizi zapisi i hamajlije autora ahmeda bosnića koji je sakupljao metode lijecenja po cijelom svijetu.
kada budem ima priliku mogu vam objasnjavati o razlikama u lijecenju a mozete i pitati
P.S. vader, nadam se da ne zamjeris sto nisam se odmah ukljuci ali nisam mogao

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Mar 2003, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ma nije nikakav problem što se do sada nisi stigao javiti. Želim ti dobrodošlicu na forum.

Gledao sam jedu reportažu o Ahmedu iz Gračanice. Šta ti misliš o njemu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2003, 08:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
evo mene ponovo sa malim zakasnjenjem.
naime ja sam bio napisao o tom ahmedu malo veci tekst,a li ga nisam uspio postirati a nisam ga snimio,
pa cu eto ponovo nesto da pokusam napisati.
sto se tice tog Ahmeda a ostalih koji se bave tim nacinom lijecenja, mogu se dati svije ocjene,
tj ocjene od strane serijata i od strane onih kojima je on i njemu slicni pomogao/li.
po pitanju prve stavke, definitvino je on a i ostali spadaju u grupu sihrbaza!
Znakovi po kojima se raspoznaje sihirbaz
Kod koga se nadu neki od slijedecih znakova, znaj da je on sihirbaz bez ikakve sumnje. To su ovi znakovi:
1. Raspituje se o bracnim podacima roditelja bolesnog.
2. Uzima privatne bolesnikove stvari kao sto su (odjeca, maramice, kapa itd.)
3. Ponekad zahtijeva da mu se dovede zivotinja odredenih osobina i da se zakolje, bez spominjanja Allahovog imena. Ponekad njenom krvlju namaze bolesna mjesta ili baci zrtvu na pusto mjesto.
4. Pise talismane (vradzbine, zapise).
5. Uci carolije i izgovara nerazumljive talismane.
6. Daje bolesniku zapise koji se sastoje od cetverouglova na kojima su slova i brojevi.
7. Nareduje bolesniku da se izdvoji od ljudi jedan odreden period, boraveci u sobi u koju ne ulazi sunceva svjetlost.
8. Ponekad trazi od bolesnika da se ne pere vodom jedan odreden period, uglavnom 40 dana, a ovaj znak upucuje na to da se radi o dzinu krscaninu koji sluzi sahira.
9. Daje bolesniku stvari koje ce zakopati u zemlju.
10. Daje bolesniku papire koje ce spaliti i nakaditi se njima.
11. Prica nerazumljivim govorom.
12. Ponekad sihirbaz obavjestava bolesnika o njegovom imenu, imenu grada iz kojeg je i o problemu zbog kojeg je dosao prije nego mu ovaj i saopsti to.
13. Pise bolesniku isprekidana slova na papir (zapis) ili na posudu od grncarije bijele boje a onda nareduje bolesniku da to rastapa i pije.
Ovo su samo neki od znakova koji nam mogu pomoci u raspoznavanju sihirbaza od pravog i ispravnog lijecnika Allahovom knjigom.
Dakle, dragi brate ako saznas da je covjek sahir, duznost je da mu ne ides, a ako mu pak odes, onda za tebe vaze ove Poslanikove, sallallahu alejhi ve sellem, rijeci: “Ko otide vracaru i povjeruje u njegove rijeci, porekao je ono sto je objavljeno Muhammedu, sallallahu alejhi ve sellem.”
Oni rade na isti nacin kao i oni zbog kojih je bolesnik dosao i trazi pomoci od njega.
Oni koriste ucenje kur’ana da bi pokrice za ono sto rade. Ja sam bio u prilici da upoznam njihov rad slucajem okolnosti, a kako je vrijeme prolazilo shvatao sam sve vise i vise da to nije u redu sto rade.
I njihov nacin pristupa lijecenju je pogresan.
Sto se tice druge kategorije ljudi onih kojima oni pomognu, oni ih dizu u nebesa jer se bolesni ljudi hvataju za slamku kada su boelsni i ako im to pomogne vjeruju tom covjeku, a ne znaju da je on mogao i biti uzrok njegove nevolje.
Ono sto ljudi vide je jedno a sta oni rade tamo iza zastora je sasvim drugo i nemaju mnogi priliku da vide niti da saznaju a i oni kojima to kazes ne vjeruju.
Ja sam imao priliku da upoznam covjeka koji se bavi zapisivanjem i koji spominje razne ljude koji se bave tom metodom, a koji je na kraju priznao da je homoseksualaci da su mnogi ljudi se zalili na njega jer je pokusavao svasta da im uradi.
Ja vas sada pitam, da li mogu oni koji radi na isti nacin da jedan bude u redu a drugi ne?
Drugim rijecima receno, da li dvije osobe koje kradu, moze jedna biti postena a duga lopov i kradljivac?

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2003, 09:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
POSTOJE RAZNE SKOLE MAGIJASENJA, i sve je to presipanje djubreta iz suplej u prazno.

TAKO, ima i vudu, ciganska, aboridzanska, juznoamericka, itd, pa eto i muhamedanska, kuranska, pa vi vidite u kom ste rangu.



To vam je kao one nase u istocnoj SRBIJI vlaske BABETINE KOJE "VEZUJU", TO VASE podrezano...

Koja je tarifa kod hodza? KOLKO KOSTA "SKIDANJE"?

Skine ti jednu, a nabaci ti 10 drugih, pa da vidis svog boga kad te stignu, posle nekoliko godina, JER HODZE RADE DUGOTRAJNO, to nemojte nikad zaboraviti.


aj, vozdra rajo.

HRISCANIN PLJUJE PO SVIM TIM MAGIJASIMA, JER HRISTOS JE ISKUPIO OD SVAKE KLETVE, POSTAVSI PROKLETSTVO, JER JE PISANO PROKLET SVAKI KOJI VISI NA DRVETU.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2003, 17:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
Predloženo mi je i i sugerisano da napišem jednu analitičko-kritičku studiju o građi i knjigama objavljenim kod nas na temu liječenje Kur'anom zbog pravno-doktrinarnih kontroverzi po pitanju liječenja od paranormalnih uticaja i djelovanja nevidljivog šejtansko-džinskog svijeta, koje se može prakticirati na šerijatski dozvoljen ili nedozvoljen način.
Uvidom u ono što je napisano, prevedeno i objavljeno na našem jeziku pokušao sam u uvodu svoje knjige o liječenju Kur'anom dati samo neke generalne, općenite opservacije na temelju kojih se može razlikovati ono što je u skladu sa šerijatskim izvorima i ono što nije, izbjegavajući personalne osvrte i kritike.

Međutim, to je bilo nedovoljno za našeg čitaoca i poznavaoca ove tematike tako da sam opet počeo dobijati sugestije i prijedloge da obavezno proučim tu tematiku i dam pojedinačne kritičke osvrte na objavljene knjige.

Ono što se može reći za nekoliko prevedenih knjiga od arapskih autora, ako ih kompariramo sa šerijatskim izvorima i stajalištima, ispravne su i sadrže, ako Bog da, dozvoljene metode liječenja. Tu mislim, u prvom redu na knjigu „Oštri mač protiv sihirbaza'' od Vehida Abdus-Selama Balija i slične njoj. A Allah Uzvišeni zna najbolje.
Što se tiče knjiga naših bošnjačkih autora, nije nam došla do ruku nijedna knjiga koja bi mogla dobiti pozitivnu šerijatsku recenziju.
Osvrnuću se jednim programskim kritičkim osvrtom - koji može vrijediti i za ostale knjige slične sadržajem i istog metodološkog pristupa gledajući sa šerijatsko-fikhskog aspekta - na trilogiju M. Čajlakovića (Babilonsko oko, Rahmanovo osvajanje i Tajna Sulejmanova, a.s, prstena), autora u čijoj se biogafiji navodi da on „s lahkoćom liječi bolesti nastale bajanjem, urokom, sihirom, kao i sve druge uzrokovane djejstvom nečistih sila: džina, šejtana i ifrita.'' .
Ne može se oteti utisku da se radi o knjigama utemeljenim isključivo na nekakvom rudimentarnom misticizmu i ruralnoj mitologiji koja nema veze sa šerijatskim izvorima.
Šerijat se, pak, izvodi i derivira isključivo iz svojih glavnih i sekundarnih izvora, tradicionalne ili logičke prirode, a ne iz riječi nekih mudraca, pobožnjaka, snova dobrih ljudi ili žena, mitologije ili sumnjivih i apokrifnih pripovijesti židovskog ili nekog drugog historijskog konteksta.
Dakle, ovdje se radi o stvarima gajba koje se mogu spoznati samo doktrinarno a ne iskustveno. Autor se samouvjereno razbacuje „svojim znanjem'' o tom svijetu gajba u kojemu „će biti obznanjeno sve ono što je predstavljalo veliku nepoznanicu i izazivalo mnoge zablude.''
Naravno, za autora „jeste sve što ja pišem, a ti čitaš puka istina'' , pa i činjenica da je od „sedam planeta našeg sunčevog sistema Sunce i mjesec''.
O islamu, šerijatu i njegovim pojedinim granama često govore oni koji imaju skromno vjersko obrazovanje i znanje, što nije slučaj sa mnogim egzaktnim naukama u čije se ekspliciranje reprezentativno uključuju vrhunski eksperti najviših akademskih zvanja.
Međutim, kada se radi o islamu i islamskim znanostima, onda je to dozvoljeno svakom. I svako je stručnjak i ekspert, makar imao samo mejtef, srednju stručnu spremu i sl. Posebno, ako je u pitanju komercijala i mogućnost brze i lahke zarade.
Doktrinarna greška je i deplasirano davati izjave i ocjene o sposobnostima iscjeliteljstva u ovoj oblasti na način kao što se tvrdi u biografiji spomenutog autora. Ovo područje liječenja jednostavno nije u domenu ljudskog upliva i njegovih mogućnosti, nego je, u krajnjoj konsekvenci, u rukama i kompetencijama Uzvišenog Allaha te bereketu Njegovog nadnaravnog govora. Tvrdnja, a priori, za određenu ličnost i određenog čovjeka - iscjelitelja da liječi s lahkoćom sve vrste spomenutih bolesti i slučajeva nije samo reklamna promidžba i neistina, nego i blasfemija bolesnika i pacijenata
Knjiga „Babilonsko oko'' ima mnogo grešaka u arapskom tekstu i kur'anskim citatima, pa čak i nedopustivih, katastrofalnih kao što je primjerice navođenje ajeta :
(Vellezine keferu jukatilune fi sebili /Allah/ et-tagut...) sa dodavanjem Allahovog imena iza riječi „sebil'' tako da iz toga proizilazi iskrivljeno i potpuno besmisleno značenje da „se ateisti bore na Allahovom putu...''
Kod objašnjenja ajeta sihra iz sure „El-Bekare'' autor ga komentira navodnim tefsirom Ibni Kesira. Međutim, njegov komentar se svodi samo na spomen mita i židovskih izmišljotina ,,o postanku zvijezde Danice od meleka koji je sišao da pouči ljude sihiru''.
Naravno, to je dvostruka neistina: niti je melek poučavao sihru, niti je Danica postala od meleka. Ova konkretna zabluda proistekla je iz tzv. „israilijata'', tj. patvorenih predaja koje, kako se navodi u tekstu i fusnoti Ibn Kesirovog tefsira, nije dozvoljeno čak ni prenositi ili navoditi, osim da bi se ukazalo na njihovu neistinitost i apokrifnost .
Prema tome, to što je naveo autor, nije tefsir Ibni Kesira, nego njegovo upozorenje kako se spomenutom predajom ne smije komentirati ovaj ajet.
Jasno je, onda, šta iz ovog autorovog tefsira proizilazi zbog čega je potrebno dati ispravan prijevod značenja ajeta sihra u suri &El-Bekare& kao što se navodi i komentariše u tefsiru Ibni Kesira:
„Rekao je Es-Suddi:
,Šejtani su se pentrali po nebesima zauzimajući busije za prisluškivanje. Slušali su razgovore meleka o onome što će se dogoditi na Zemlji među smrtnicima, ili o nekim budućim tajnama i događajima. Te vijesti bi pokupili i obavještavali proroke i čarobnjake. Ovi su te vijesti prenosili ljudima koji su ih doživljavali kao istinite. Nakon što su im proroci povjerovali, šejtani su im počeli lagati i dodavati druge neistinite. Svakoj istinitoj riječi dodavali su sedamdeset lažnih. Ljudi su to zapisali u knjige i ustalilo se vjerovanje da džini poznaju tajne stvari. U tom periodu Allah, dž.š, šalje poslanika Sulejmana, a.s, koji sakupi sve što su ljudi zapisali o tome, stavi u jednu seharu i pokopa pod svoje prijestolje. Šejtani se nisu mogli približiti prijestolju jer bi bili spaljeni.
Sulejman, a.s, je naredio: ,Neću da čujem bilo koga da kaže kako šejtani znaju tajne ili ću mu skinuti glavu.’
Nakon što je umro Sulejman, a.s, poumirali učenjaci koji su znali Sulejmanove tajne, te prošla generacija iza toga, pojavio se šejtan u liku čovjeka pred nekim Izraelićanima rekavši im:
,Hoćete li da vas uputim na blago koje nećete moći nikada potrošiti.’
,Hoćemo!’
,Kopajte ispod prijestolja.’
Otišao je sa njima i pokazao im mjesto, a zatim stao postrance (jer se nije smio približiti). Rekoše mu: ,Približi se!’
,Ne! Ja ću ovdje sačekati nadohvat vaših ruku, pa, ako ne nađete, ubijte me.’
Kopajući, pronašli su knjige. Kada su ih izvadili, šejtan im se obrati:
,Sulejman je ovom vradžbinom (sihr) vladao ljudima, šejtanima i pticama.’ Nakon toga je poletio i nestao.
Tako se među ljudima proširila vijest da je Sulejman, a.s, bio sihirbaz (vračar, čarobnjak). Izraelićani su preuzeli pronađene knjige koristeći ih u borbi i suprotstavljanju Muhammedu, a.s, kada je došao kao Poslanik. Ovaj ajet im odgovara donoseći istinu o Sulejmanu, a.s, koji „nije bio nevjernik, šejtani su nevjernici učeći ljude vradžbini.”
Ibni Kesir dalje navodi:
„Židovi su smatrali da su meleki Džibril i Mikail, donijeli sihr Sulejmanu, a.s, pa ih Allah, dž.š, ugoni u lažobavještavajući svoga Poslanika, Muhammeda, a.s, da nisu i da je Sulejman, a.s, nevin u odnosu na njihove optužbe, zatim konstatira da je to šejtanski posao koji su oni prakticirali u Babilonu poučavajući ljude sihru. Učitelji su bili dvojica ljudi (ne meleci) po imenu Harut i Marut. Po ovom komentaru, čestica „ma” u riječima „ve ma unzile a’lel-melekejni” upotrebljena je kao negacija, a ne kao odnosna zamjenica… Ibni Džerir komentariše da je „ma” čestica za negaciju… On bilježi komentar Ibni A’bbasa da riječi „ve ma unzile a’lel- melekejn” znače „nije objavljen (sihr) dvojici meleka” .
Dakle, značenje ajeta po Ibni Kesiru je slijedeće:
„I povode se za onim što su šejtani o Sulejmanovoj vladavini kazivali. A Sulejman nije bio nevjernik, šejtani su nevjernici jer uče ljude vradžbini preko (ljudi) Haruta i Maruta u Babilonu. A sihr nije bio nadahnut dvojici meleka...”
Autor navodi da je uvjet osobe - iscjelitelja dobro poznavanje i ovladavanje arapskim jezikom . Iz navedenog primjera očito je koliko sam autor poznaje arapski jezik a ipak „s lahkoćom liječi bolesti nastale bajanjem, urokom, sihirom, kao i sve druge uzrokovane djejstvom nečistih sila: džina, šejtana i ifrita.''
Ne/poznavanje arapskog očituje se i na primjeru njegovog gotovo stalnog navođenja krnjave sintagme „la'netullah'' uz ime Iblisa, bez riječi „a'lejhi'' što ne daje pravo značenje i ne ukazuje na koga se odnosi Allahovo prokletstvo.
Drugi uvjet koji spominje za iscjelitelja jeste da „od trenutka kada pođeš putem traženja i naučavanja ove rijetke i malo dostupne nauke znaj da od tada sve što učiniš, kažeš, zatražiš ili napišeš, mora biti u skladu sa uzvišenim pravilima šerijata''.
To bi tako trebalo biti, međutim, kod objašnjenja liječenja autor prvo navodi liječenje rukjom, što je šerijatski dozvoljeno, potom prelazi i na druge metode kao što su zapisi i vefkovi (zapisi ajeta normalnim rukopisom ili nepovezanim, rastavljenim harfovima i brojevima), zatim i na zapise po krpi koja se pali zbog kađenja te na pisanje i spravljanje vefkova i nošenje mušeme sa imenom i imenom majke oboljele osobe.
Da li su ove metode dozvoljeni načini liječenja?!
Da bismo mogli prepoznati dozvoljeno od nedozvoljenog u njima, poslužićemo se valorizacijom i načinom kako Vehid Abdus-Selam Bali prepoznaje sihirbaza čije djelovanje je šerijatski zabranjeno. On navodi :
„Ako primijetiš samo jedan od slijedećih znakova kod onoga koji se bavi liječenjem, on je bez ikakve sumnje sihirbaz:
- pita pacijenta za ime i ime njegove majke,
- koristi neku ličnu stvar pacijenta (za spravljanje sihra) kao što je odjeća, kapa, maramica,
- ponekad zahtijeva životinju sa određenim svojstvima da bi je zaklao bez spominjanja Allahovog imena, čijom krvlju, možda, namaže bolno mjesto ili samu lešinu baci na neko pusto mjesto,
- piše talismane,
- uči neke nerazumljive čarolije i talismane,
- daje pacijentu zapise koji sadrže četverougaone figure u čijoj unutrašnjosti su nepovezani, rastavljeni harfovi ili brojevi,
- naređuje pacijentu samoću u tamnoj prostoriji gdje ne prodire svjetlost sunca.
- ponekad traži od pacijenta da ne dolazi u doticaj sa vodom četrdeset dana. Ovo upućuje da je džin koji služi sihirbaza kršćanin,
- dadne nešto pacijentu da zakopa u zemlju,
- dadne pacijentu listove koje će zapaliti i nakaditi se na njima,
- mrmlja neke nerazumljive riječi,
- ponekad sihirbaz obavijesti pacijenta o njegovom imenu, mjestu i problemu zbog kojeg je došao,
- zapiše pacijentu nepovezana slova na zapis, ili posudu od bijele grnčarije, naređujući da to otopi i popije.

Dakle, knjige koje sadrže nešto od ovih nedozvoljenih načina i metoda liječenja i same nisu dozvoljene.
Prema navedenom načinu valoriziranja liječenja, knjige M. Čajlakovića i njima slične sadržajem i načinom, sadrže šerijatski nedozvoljene metode. A Allah, dž.š, najbolje zna.
Jedan od uvjeta liječenja koje spominje autor je i da iscjelitelj „dobije duhovnog slugu izravno od Alaha, dž.š.''
Međutim, po čemu neko može znati da mu Allah, dž.š, šalje duhovnog slugu. Prije će biti da je to šejtanska spletka kao što opisuje Ibni Tejmijje, sigurno jedan od najvećih poznavaoca ovoga svijeta gajba:
„Onaj ko ih (džine) upotrijebi u neke nadnaravne svrhe, ne poznajući dovoljno šerijat i misleći da su to kerameti (kao da ga prenesu sa mjesta u drugo /na hadždž- Arefat i sl.) ne zna razlikovati šejtansko zavođenje od kerameta.''
Šejtanske spletke su u vidu skrivenih, inteligentnih zamki. Često ih mogu prepoznati samo ljudi koji dobro poznaju šerijat.
Ibni Tejmije, također, kaže: „Poznajem ljude kojima se obraćaju biljke sa spominjanjem koristi koje posjeduju. Ustvari, to se javljaju šejtani koji su ušli u njih.
Poznajem i neke kojima se javlja drveće i kamenje govoreći: ,Neka vam je prijatno, Allahovi odličnici.’ Međutim, kada prouče Ajetil-kursijju, glasova nestane.
Poznajem ljude koji odu da love ptice, a one im se javljaju govorom: ,Uzmi me, da se najede kakav siromah.’ To je sve govor šejtana koji uđe u njih kao što uđe u čovjeka... Ili se pojavi onaj koga neko traži i priziva. To je, ustvari, šejtanska opsjena u liku onoga ko se priziva. Međutim, ako bude učio i ponavljao Ajetul-kursijju tih opsjena će nestati.”
Ukratko rečeno, spomenute knjige (i njima slične od bosanskih autora) sadrže pomiješan hakk i batil, praznovjerje, isfabricirane i apokrifne predaje koje govore o nekim ogromnim, prenaglašenim vrijednostima pojedinih „dova'' kao što je neka Velika dova, Veliki salavat i sl. što je u koliziji ne samo sa vjerskim izvorima, nego i sa logikom i zdravim razumom.

Primjere i dokaze za ovu ocjenu nalazimo u mnogobrojnim autorovim navodima:
„Lijek: kadi ga listovima čička. Zakolji mu crnog pijetla koji nema na sebi biljega, pa namaži ruku i čelo bolesnika njegovom krvlju i malo mu nakapaj u nos, ali, prilikom učenja Dehrušije, nakadi ga još i magarećom balegom.''

„Liječi ga nešrom, a to je da zakolješ crvenog pijetla. Zatim sakupi krv, crijeva, perje, mozak i izmet koji su, možda, izašli prikom klanja i reci Bismillahi, Allahu ekber...''

„Kada bi sudžuka bila omotana oko cijele zemaljske kugle, pa kad bi pseto zagrizlo na jednom kraju, nije džaiz da čovjek zagrize na drugom kraju. Ali, ipak, nokti lijeve prednje šape ako se samelju, istucaju, pa se daju u manjoj količini, jedanput, insanu kojega je ujeo mamen pas ili lisica, prijeki je lijek za ozdravljenje... Ako trudnica jede testis psa, rodit će žensko dijete.''
„Džibril, a.s, reče: ,Ako samo tri puta u životu neko prouči ovaj salavat, njemu će biti sevap kao da je proučio Tevrat, Zebur, Indžil i Furkan, listove Ibrahimove i imat će sevab Musaa, a.s. i Isaa, a.s.'
...Toliko je jak ovaj salavat...narkozira džine tako da oni bježe kao omamljeni i nikada se ne vraćaju u tu osobu.''

„...Ko god uči ovu dovu bit će bezbjedan, a ako je u nevolji – bit će smiren, ako je gladan – bit će sit, ako je žedan bit će napijen, ako je dužan, Allah, dž.š, će omogućiti da vrati dug, ako je neodjeven – bit će odjeven i ako je u nevolji, Allah, dž.š, će je razgaliti... Pomoću ove dove umrli vjernici bit će oživljeni iz kabura...''

Doista, svim ovim i sličnim navodima ne treba šerijatski komentar da bi se razumio njihov nedozvoljen šerijatsko-pravni status. Preporuka muslimanima je da prije nego se obrate za pomoć da li je ta osoba sihirbaz na osnovu znakova koji su navedeni u knjizi Oštri mač u borbi protiv zlih sihirbaza. Haram je odlaziti sihirbazu, a pogotovo je haram sihirbaza slušati i njemu se pokoravati.

Muharem Stulanovic,
Novi Horizonti

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Apr 2003, 17:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
ja sam imao nesrecu da upoznam ljude koji su poput čajlakovica a i njega lično i njegove prijatelje.
kada bih vam rekao da je jedan od njih za kojeg se smijem zakleti Allahom da je homoseksualac ne bi mi vjerovatno vjerovali, ali ja poznajem par ljudi koje je da izvinete pokusao skidati i raditi im svasta a nekima je nazalost i uspio.
oni idu u dzamiju ali allah najbolje zna, to im je samo paravan za ono sto rade.
a u svom drustvu imaju i hafiza koji im je jos bolji paravan, ali ko poznaje i tog hafiza onda se sjeti poslanikovih rijeci da ce dzehennem biti potpaljen sa sehidom, hafizom trece osobe se ne sjecam(ovo parafraziram, ko zna hadis u potpunosti neka me ispravi)
prije tri veceri sam gledao na TV kako jedan efendija iz tesnja lijeci sve kao i cajlakovic a moze i na daljinu, ali kaze nije sihrbaz.
isto tako sam imao jedn slucaj prije dva dana i iz zene je progovorio dzin i molio me da ga pustim, da ga tusim, ali nisam obracao paznju na njega ja sam nastavio sa ucenjem, da bi nakon nekog vremena ga upitao gdje je sihr, a on rece da nezna i ja nastavim sa ucenjam da bi nakon desetak minuta on sam reako pustime reci cu ti nesto i rekao je da je sihr kod njega.
pitam ga kod koga a on odgovara kod tog i tog covjeka.
da li je to istina Allah najbolej zna jer oni vole da lazu, ali je problem sto se mozaik o tom covjeku sve vise i vise sklapa i sve ukazuje da je to istina.

iz ovoga mozete da skontate ko su u stvari te hodže koji se deklarisu da se bave liječenjem kur'anom.
kolika je njihova cijena, to trebate njih pitati a ne mene jer ja se borim protiv tih istih ljudi!
Da nas allah sacuva tih ljudi!
Amin!

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Apr 2003, 08:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
Ево мухаммеданац ће ти одговорити и то на твом писму да не помислиш да ми не знамо ћирилицу:
Лијеченје сатанским стиховима је одувијек постојало и то користе сихрбази а ту спадају сви они који изговарају чудне ријечи приликом сеансе изљчења.
Ту спадају и модерни биоенергичари који између осталог користе кристале на које се лако одазивају џини(сејтани, ђаволи, сотона).
Сви они који се користе тим стварима па било да су они и муслимани а има и њих се убијају по шеријату(муслиманском закону)
За вријеме инквизиције и сама црква се борила против истих спалјиванјем на ломачи.
Њихов приступ изљеченју је погрешан али људи када су болесни хватају се за сламку и иду код било кога да нађу лијека а нису ни свјесни да им је неко од њему сличних то урадио.
Има их оних који раде јавно и за паре а има и оних који то раде ''за своју душу''.
Звучи смијешно али то често раде жене које се убијају од досаде испијајући кахву за кахвом и смишљајући како да се освети својој комшиници што је рекла да је она урадила то и то. Тако причајући по кхавама једна од јих каже ја ћу ти помоћи али мо мораш донијеи њену одјећу, косе или нокте.(ово раде жене а они који су образованији раде и на фотографију и на датум рођенја име мајке и ваше лично име гдје спадају и хоџе који записују и причају бајке како имаш то и то код куће, десит ће ти се то и то за годину двије, пет, а тј неко ко ти је урадио ће умријети за то и то вријеме)
Има ту нешто и иистние али треба да се запитате како то знају?
Јесу ли они толико добри да причају ствари свако по на особ а посланик савс када би био упитан о будућности и о суднјем дану би одговарао и упитани зна као и онај који пита.
И сада испадају да се ти лјуди веци вјерници од самог посланика(пророка како га називају друге вјероисповијести) а Аллах џш је рекао да да нисам мсило тебе створити Мухаммеде не бих створио ни небеса ни зeмљу.
Како то они знају?
Знају тако што су своје душе продале ђаволу а он им заузврат даје неке могућности које они који се боје Аллаха никад не би урадили.
А како то они продају душе?
Тако што ураде нешто што је ван сваког разума, као нпр да спавају са својом сестро, са оцем, да врше нужду у хљеб, да у поноћ иду голи и купају се на одређеним изворима, да како је горе наведено приносе жртве шејтану а онда он заузврат ће истјерати урочника болести(то је оно што чајлаковић описује у својој књизи)
По питанју будоћности могу се неке ствари сазнати на тај начин што џини прислушкују разговор између Аллаха и мелека(анђела) о томе шта ће се десити у будућности. Онај који нешто од тога уграби погоди звјездица блистава(о томе у сури саффат, 446 страна) а то вам је како наука зове метеоре који када улете у атмосферу изгоре.
Он је нешто успио пренијети неком другом џину а он то онда продаје сихрбазу. Пошто су познати да много лажу, како посланик каже: као што по људском тијелу кола крв тако по џинском тијелу кола лаж. Значи немогуће је да не слаже већи дио.
А како знају шта имате код куће?
Џини имају јако велику брзину кретања и он док он ко бива рачуна тј отвара вам звијезду, нјегов џин иде и распитује се о вама на основу података које сте му ви дали. Уколико нисте присутни и имате нечију фотографију он ће је показати свом џину и он ћ енаћи тог и уколико му желите наручити сихр, не бојте се он ће то урадити.
По питанју скидаља сихра(црне магије) они то не могу скинути осим да то пребаце на некога другог тј сихр скидају сихиром.
Што се тиче методе лијеченја кур'аном, који они понекад користе да би још више обманули народ, о њој можете прочитати на сљедећем линку:
http://lijecenje-kuranom.com/nacin%20lijecenje.html
ето за овај пут толико а надам се да мој труд неће бити узалудан да ће бар неко размислити о свему овоме и узети поуку.

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2003, 01:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Iscjelitelju
Iako ne mogu u svemu da kažem da se slažem s tobom (mislim na tvrdnje da su svi bioenergetičari i drugi iscjelitelji sotonske sluge, bar sam te tako shvatio), od srca te pozdravljam kao osvježenje na ovoj temi. Mislim da razumijem s koje strane nastupaš, otprilike s onim što je izneseno u knjizi "Poslanikova medicina", nisam li u pravu?
Pozdravljam taj pristup i svakom iskrenom vjerniku pružam bratsku ruku, a ako želiš vidjeti moj stav o Kuranu, možeš virnuti šta sam pisao na temi "Kuran i muslimani" koju sam i otvorio između ostalog zbog takvih kao što (osjećam da) si ti.
U svakom slučaju, čestitam na ćiriličnom odgovoru jer si izabrao sjajan način da odgovoriš, a i da posvjedočiš o sopstvenoj čistoti namjera i ljudskoj čestitosti.
Svako dobro i blagoslov svim iskrenim vjernicima jer su oni prava braća u Duhu Boga Jedinoga.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2003, 16:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
:D he he,
tebi sad krivo sto tvoj niko nije presao na islam pa da je sada na pravom putu kao sto sam ja
meni to uopste ne smeta i zahvalan sam ko god da je presao na islam, ali ako hoces da znas svako dijete se rodi kao musliman ali ga njegovi roditelji ucine poslije krscaninom, jevrejom i sl.
ali ipak mislim da ovo nije tema na to pitanje ko je srbin a ko muahmmedanac, otvori drugu temu pa onda pisi i vjerovatno ti postovi nece biti brisani
da ti se Allah smiluje i uputi na pravi put pa da te ucini muhammedancom i da ti tvoji unuci budu zahvalni :angel:

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2003, 17:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
hvala na srdačnom dočeku!
što se tiče bioenergičara, činjenica je da je njihova energija u stvari energija koju im daju džini koji borave u njihovom tijelu.
ima onih koji su svjesni šta je izvor njihove energije i to su hajde da kžem profesionalci i oni sarađuju sa džinima ali po nih to nema ništa loše, jer su to uglavnom ljudi koji ne prakticiraju vjeru.
s druge strane ima ljudi koji nisu svjesni njihovog izvora energije tj da je to posljedica džina.
iskreno rećeno ja sam imao priliku sa jednim prijateljem da učim jednoj bioenergičarki(tretman liječenja) koja je imala problema.
ona je radila u saradnji sa jednim hodžom, kako ona kaže kad bi džin ''zaglavio'' pri izlasku ona bi koristila svoju energiju i pomogla da džin napusti tijelo. to je drugim riječima rečeno, njen džin bio jači od onoga koji je u tijelu nekog oboljelog i on ga je tjerao da ide.
naravno nakon izvjesnog vremena njen ''podstanar''(džin koji boravi u njenom tijelu) je vjerovatno nekada nabelajio od nekog džina i počeo da se buni i onda joj je prouzrokovao probleme.
nakon tretmana smo joj rekli da se okane bioenrgije jer će ponovo nabelajiti da će joj se sve vratiti.
naravno ona nije poslušala i sve je bilo na starom.
znači po pitanju nje, on nije shvatala šta je uzrok i posljedica njene bolesti.
teško je prihvatiti tu činjenicu, kao i za mnoge hodže ljudi ne mogu vjerovati da su sihrbazi, jer nažalost ima i onih koji su i hafizi(ljudi koji znaju kur'an napamet).
otprilike zastupam princip knjige ''poslanikova medici, mada je ta knjiga prevedena sa engleskog, sto naravno nije orgainalno postoje neka odstupanja i uodnosu na knjigu u izvornom sadržaju na arapskom. tako su mi rekli jer ja ne znam arapski kao jezik.
sve u svemu knjiga je dobra,mada je nisam proččitao u cijelosti jer manje ili više stvari poznajem od prije.
jednom podavno sam malo gledao ali nisam sve čitao na temu''Kur'ana i muslimani'' ali namjeravam kad nađem slobodnog vremena pa ako nađem shodno i uključit ću se.
po pitanju ćirilice, ljudi to pogrešno shvataju.to je pismo kao i engleski alfabet, arapski, hebrejski i da ne nabrajam dalje i tu nema ništa loše i mislim da ću razočarati Maran atu po tom pitanju i mislim da nema šanse da me isprovocira pa da ja na kraju psujem ili vijeđam druge, jer Uzvišeni Allah kaže:
[3.20] Pa ako se budu prepirali s tobom, tad reci: "ja se samo Allahu pokoravam a i oni koji me slijede.'' i reci onima kojima je data knjiga i neukima: primite islam!ako prime, onda su na pravom putu. a ako odbiju, tvoje je jedino da pozivaš.a Allah dobro vidi robove svoje.''(El-Imran,20).
u tom kontekstu ja samo kazem ono sto je istina sto moze biti pouka ljudima i ako uzmu poku, dobro je a ako ne Allah upućuje na pravi put koga on hoće.
svi imamo podjednako, razum, sluh i vid i dao nam je Allah da to iskoristimo za sebe ili protiv.
i da završim sa još jednim kur'anskim ajetom:
...ne volite nešto a ono ispadene dobro po vas; nešto volite,a ono ispadne zlo po vas.Allah zna a vi ne znate!(el-Bekare,216)

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2003, 08:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
Citiraj:
Samo, siledzije su mi razumljivije od ovih "bacaca cini" , jer siledzije barem imaju tu satisfakciju da na licu mjesta osjete neku moc ili nesto slicno, dok za ove "bacace" nisam bas siguran, jer kako on(bacac) zna da se neko, recimo, razbolio posljedicom njegovog djelovanja, mozda je covjeka jednostavno napao neki virus.

on kada napravi nekom sihr(crna mag) on tada veze bice iz duhovnog nama ne vidljivog svijeta - džinna a kojeg sihrbazi(oni koji rade magove)vide, koji ima za zadatak da uđe u tijelo kome je to urađenoi prouzrokujemu ono za sto ga je sihrbaz zaduzio.
ne moze se svakom lako spraviti crni mag i ne odlikuje se na sve isto.zaduzeni džin vreba povoljan trenutak kada ce moci sigurno da uđe jer nije lako uci u osobu.pogledaj link:
http://lijecenje-kuranom.com/nacin%20ulaska%20dzina.html
i kada džin uđe on redovno podnosi izvjestaj onome ko ga je poslao, dali se se ta osoba lijeci, na koji naci, da li je mogao ostati u toj osobi, sta mu najvise smeta i sl.
isto tako dokaz je u tome sto osoba koja je obolila od ove boesti ne moze naci lijeka u savremenoj medicini, svi nalazi i pretrage su uredni a ljudi se zale na bolove.
evo jedan link gdje sam ja puno toga odgovarao na ovu temu:
http://www.teme.org/showthread.php?s=52a2d2718c80e4683d06b47945879600&threadid=4096

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs