banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2009, 20:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Neum - Prema procenama Turističke zajednice Hercegovačko-neretvanske županije, u Neumu, jedinom izlazu BiH na Jadransko more, ovog leta će biti ostvareno oko 240.000 noćenja, što je za 20 odsto manje nego lane.


Citiraj:
- Sve što im treba na moru ponesu od kuće, na plaži jedu i stvaraju nered, a mi od njih nemamo nikakve koristi. Gosti iz inostranstva koji se ovde odmaraju čudom se ne mogu načuditi kada vide kako se ti ljudi ponašaju. Mnogi spavaju u automobilima, na plažama i na parkinzima. Zauzimaju mesta na oko 80 odsto plaža, pa gosti hotela često nemaju gde postaviti ležaljke - kaže vlasnik restorana u Neumu koji je insistirao na anonimnosti.


Citiraj:
- Ljudi ponesu pitu od kuće i onda jedu na plaži. To je katastrofa. Niko ništa ne preduzima da se to spreči i svi idemo linijom manjeg otpora, mada je to velika greška. Dešavalo nam se da ljudi rezervišu sobu u privatnom smeštaju na sedam dana, a onda domaćinima za pet dana kažu da moraju ići kući jer su ono što su planirali jesti sedam dana pojeli za pet - priča Krešić.


Citiraj:
A kada smo došli u Neum, mislili smo da smo ušli u Hrvatsku. Hrvatske zastave na svakom koraku, a centralna ulica nosi ime Franje Tuđmana - veli Hajrija.

:lol: :lol: :lol:
http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=107536

Ovde se nešto mora preduzeti, ovolika zemlja, a ima svega 20km obale, koja nije dovoljna za ovoliku populaciju i da još podmiri turiste iz inostranstva.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 20:30 
Cuj nestalo im hrane pa odgodili...o jbm te zemljo... :lol: :lol: :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 20:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Prošle godine pecam u Rekavicama kad pored puta staje auto Čeških registracija... Izlazi neka curica da povraća ili šta već a za njom iz auta ispadaju šerpe, lonci, plastične kante...

Takođe juče se vraćam iz CG i na graničnom prelazu carinik zatraži od lika iz Mađarske da otvori gepek... Lik otvara gepek a on nakrcan kao šibica i na vrhu mikser (pravi mikser sa "gajtanom" na 220 V)...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol: :lol: :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2009, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
A,cuda,pa ja sam se ljetos nagledo ceha,(ne u Neumu)kad stizu,vade iz gepeka od gajbi piva do zamrznutog mesa,samo kruh sto moraju kupovati,inace sve od kuce nose....
Sta sam im samo puta pozelio one "nase" carinike sto vole njuskati i pitati za suhomesnate proizvode kad krenem kuci preko Kostajnice,ali izgleda da su na sjeveru lijepe njihove "malo" drukciji...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 10:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jesu to Hrvici promjenili zakon? znam da su prosle godine Cesi vecinom odustali od ljetovanja jer je bila zabrana unosa mesa i mesnih proizvoda
mada ne vidim nista lose u tome da ljudi ponesu hranu, jer Hr ubi cijenama

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 10:57 
Citiraj:
jer Hr ubi cijenama


Istina, kazu da su cijene mesa skoro duplo skuplje nego kod nas.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 11:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ma ubise cijenama
bijelo grozdje 30-40 kn, paradajz 15 kn, hljeb 8 kn, ...
jedino sto se isplati kupovati u marketu Studenac, oni imaju cijene k`o kod nas

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja nemam pojma kako se u Hr uopste zivi sudeci po onim cijenama u marketima. Ovo je nevezano za sezonu... Mislim, najobicnija vekna preko 1 evro...

Ali opet vuci svu hranu je besmisleno. Osim ako ne ide negdje na kampovanje pa hajd' da ima za prvih par dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 12:51 
Ma lako je ytrpati 3 kile mesa ako znas da tamo imas frizider i naravno ako ides sopstvenim automobilom.

Nije mala usteda pa da se smecari vec je rijech o dobranoj kolicini novca koji se ustedi.

Hrvati su sebi napravili velike probleme sa tim zakonima, tesko da ce im turisti dolaziti kao prije.

I u jednoj Grckoj je hrana jeftinija nego u Banjaluci (tako mi bar brat rece koji je bio sa porodicom na ljetovanju u Grckoj), a gdje Hrvatska u odnosu na Grcku...


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
cuj Neum, prica mi kolega ljetos:
Bio sam jucer u Neumu, na plazi sam se triput od pretis opeko... :lol: :lol: :lol:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 13:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2009, 13:59
Postovi: 676
cicak je napisao:
cuj Neum, prica mi kolega ljetos:
Bio sam jucer u Neumu, na plazi sam se triput od pretis opeko... :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Bitno je da se prica da se bilo na moru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 16:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2009, 12:55
Postovi: 161
Eh bas tako , ljudima je najvažnije da kažu da su bili na moru a to što se neki uvale u kredit samo da bi mogli reći da su bili na moru nije važno, sto se tice Neuma ja tamo ne bi otišla ni da mi neko plati a bogami ni u Makarsku isto je, ja sam bila u Istri na moru i moram reci da nisam nikog vidjela iz Bosne sve stranci, Česi, Šveđani, Italijani, Mađari itd i bogami restorani puni na plaži se jedu pize, ima se može se .

_________________
Moli se pošteni nalazač da vrati izgubljeni novčanik sljedi nagrada!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 19:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hajde,pa nisu ni ovi turistički radnici bolji........Najdraže bi im bilo da im se telegrafski pošalje novac,da turisti i ne dolaze. :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2009, 22:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
Istina, prosle godine je bio zakon ali kratko. Pobunili se Cesi i Slovaci kao najmasovniji turisti u HR, pa Hrvati rekli "dobro, samo turisti iz EU smiju da nose hranu".

Jedna stvar je kad ides na 7-10 dana pa ne nosis nista od hrane. Ali ako ides na duze, 2-3 sedmice, e onda se isplati nositi. Itekako. Sve, sem kruha i mlijeka.

To sto se vide restorani puni ko sibice (pogotovo u vecernjim satima) to su obicno aranzmani sa privatnim smjestajem i ishranom u restoranima.

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 12:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Hajde,pa nisu ni ovi turistički radnici bolji........Najdraže bi im bilo da im se telegrafski pošalje novac,da turisti i ne dolaze. :roll:

hahahah ziva istina :)

Helena je napisao:
Jedna stvar je kad ides na 7-10 dana pa ne nosis nista od hrane. Ali ako ides na duze, 2-3 sedmice, e onda se isplati nositi. Itekako. Sve, sem kruha i mlijeka.


mi smo isli na 9 dana i ponijeli smo hrane, osim kruha, povrca, mlijeka, voca
i kad se preracuna, da smo tamo kupovali te iste pastete, spagete, tunjevine, jaja i ostalo, skratilo bi nam boravak za 2 dana
sto znaci da su abnormalno skupi

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
čokolada je napisao:
Eh bas tako , ljudima je najvažnije da kažu da su bili na moru a to što se neki uvale u kredit samo da bi mogli reći da su bili na moru nije važno, sto se tice Neuma ja tamo ne bi otišla ni da mi neko plati a bogami ni u Makarsku isto je, ja sam bila u Istri na moru i moram reci da nisam nikog vidjela iz Bosne sve stranci, Česi, Šveđani, Italijani, Mađari itd i bogami restorani puni na plaži se jedu pize, ima se može se .


ajd ne serendaj zivota ti cokoladice............od Pule pa do Dubrovnika nema gdje nema Bosancerosa na plazama(Makarska revijera je prica za sebe al je zato i najbolja),kad pogledas mi smo im najbrojiniji turisti samo sto to oni nece da kazu.................
Cjene su im napucane do bola,samo sto oni ta tri do cetiri mjeseca cukaju lovu i tad i nabijaju cjene.....sjecam se jednog detalja u Dubrovniku 2000,svaki dan smo sjedili u jednom restoranu i vecerali kad smo dosli jednom a konobari se promjenili ili sta je vec bilo donio menu a cjene duplo vece.Ja ga zovnem i kazem ajd sad fino dovedi gazdu vamo,kad je gazda vidio ko ga zove odma se izvinjava i kaze "ovo je cjenovnik za strance" :lol:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Namjerno sam sacuvao par racuna sa mora da dokazem da nije tako puno skuplje u Cro nego kod nas. Skoro nista nisam nosio odavde.
keks Domacica Kras 12.99
Kolumbo cokoladica 5.49
Ozujsko Cool (bezalkoholno) 6.99
Karlovacko (klipaca) 5.49
kruh 8
Meggle mlijeko 1 l 4.99
Studenac minaralna 1.5 l 5.49
Dukatela namaz 8.19
pileca prsa 1 kg 49.99
Argeta 7.99
Kome se da nek nadje nase cijene. Meni se cini da je neznatno skuplje, toliko malo da sljedeci put ne bih nosio odavde nista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2009, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
BLAF77 je napisao:
Namjerno sam sacuvao par racuna sa mora da dokazem da nije tako puno skuplje u Cro nego kod nas. Skoro nista nisam nosio odavde.
keks Domacica Kras 12.99
Kolumbo cokoladica 5.49
Ozujsko Cool (bezalkoholno) 6.99
Karlovacko (klipaca) 5.49
kruh 8
Meggle mlijeko 1 l 4.99
Studenac minaralna 1.5 l 5.49
Dukatela namaz 8.19
pileca prsa 0.5kg 49.99
Argeta 7.99
Kome se da nek nadje nase cijene. Meni se cini da je neznatno skuplje, toliko malo da sljedeci put ne bih nosio odavde nista.


ma sta si ovo jeo, pile moje? :D :D :D
nidje veze, cijene tu i tamo, nesto jeftinije nesto skuplje... ali uymi da je pizza 40Kn tu je i kod nas negdje, pa ako volis skusu sa gradela porcija 35 Kn sa pomritom i paradaizom...
piletina je jeftinija, crveno mesto dosta skuplje (govorim o cijenama sada, npr), ali zato bijela tehnika, racunari, namjestaj i sve ostalo puno puno jeftinije.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs