banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Apr 2009, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Mozete li mi reci negativna iskustva, ali iz prve ruke!

Jedna poznanica je zakinuta za 2 nocenja u paketu od 7 nocenja, katastrofa!

Drugima je obijeno u sobe i pokradene su im vrijedne stvari, a u prevozu "Brodom" su bili zgurani u neke cumez-sobice na kojima im ne bi pozavidjeli ni ilegalni emigranti.

Takodje, sestri su pokusali odmah u busu da naplaet "Set sa svim ulaznicama", a na kraju je skuzila da se ulaz ne placa na dosta lokacija koje su obilazili...

Takodje, autobus koji vas vozi na ekskurziju, da bi odmigoljio od LJoreta do Barselone i natrag, svaki dan ce vam uzeti 10 eura (x 5 dana, nije malo, jos puta par stotina studenata!)...

:-? :-? :-? :-? :-?

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2009, 09:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
njihove prezentacije stvarno deluju obecavajuce, ali pretpostavljam da nije bas tako kako kazu. ja sam zbog obaveza morala da otkazem, ali sad kad sam procitala ovo sto si napisao i drago mi je sto ne idem. a i vec sam isla na te relacije.

srecno ostalima... :D

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2009, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Desilo se nešto slično prije godinu, dvije. Bila je neka apsolventska ekskurzija u pitanju, isto su išli u Španiju. Uglavnom, pokradene su im stvari iz autobusa dok su negdje pravili pauzu, i takođe je bilo problema sa dodatnim plaćanjem. Mislim da su tužili organizatora,ali ne znam kako se to završilo. Ne znam da li je u pitanju Sol Azur, ali čini mi se da je bila neka sarajevska agencija.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2009, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Ma to su ti, imaju ogranak u Banjaluci...

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2009, 23:02 
nemam pojma, ja kad idem negdje preko agencije, uvijek koristim unis tours, bas su mi ok, susretljivi i nisam imala problema do sad..


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Apr 2009, 23:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
ok to kad ides sama, ali sad su sve ekskurzije organizovane preko ove agencije. ne mozes da biras. a cim su tako velike ekskurzije oni ili ne znaju bolje da organizuju ili je to sve smisljeno. inace, sediste ove agencije je i u beogradu.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 14:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
Rakun_Slavko je napisao:
Mozete li mi reci negativna iskustva, ali iz prve ruke!

Zar se ta tvoja prijateljica i tvoja sestra nisu raspitale prije ekskurzije?

Ta agencija je ranije organizovala putovanja, pa su lako mogle dobiti info o svemu (mogle su pitati one koji su ranije išli, mogle su pretražiti net...).

Rakun_Slavko je napisao:
Jedna poznanica je zakinuta za 2 nocenja u paketu od 7 nocenja, katastrofa!

Da li je u ugovoru kojeg je potpisala prije putovanja bio naveden broj noćenja. Ako jeste i ako je zakinuta (ne samo ona, već cijela grupa) onda nek' se žale...

Rakun_Slavko je napisao:
u prevozu "Brodom" su bili zgurani u neke cumez-sobice na kojima im ne bi pozavidjeli ni ilegalni emigranti.

Šta su mislili?
Da će biti na Abramovičevoj jahti?
Kol'ko para, tol'ko muzike! :wink:

Rakun_Slavko je napisao:
Takodje, sestri su pokusali odmah u busu da naplaet "Set sa svim ulaznicama", a na kraju je skuzila da se ulaz ne placa na dosta lokacija koje su obilazili...

Tačno. Na nekim mjsetima se ne naplaćuje ulaz, a i tamo gdje se plaća, studenti imaju popust... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 14:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Jesu tebe angazovali ovi iz pomenute agencije da ih branis po forumu???

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 14:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
:lol: :lol: :lol:

cuti, jos ce ti na vrata doci! :confused2:

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 14:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
:D :D :D

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 14:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
Romeo88 je napisao:
Jesu tebe angazovali ovi iz pomenute agencije da ih branis po forumu???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gdje sam ih ja branio?

Ovdje?
BL4ever je napisao:
Da li je u ugovoru kojeg je potpisala prije putovanja bio naveden broj noćenja. Ako jeste i ako je zakinuta (ne samo ona, već cijela grupa) onda nek' se žale...
:evil3:

Ili ovdje?
BL4ever je napisao:
Rakun_Slavko je napisao:
Takodje, sestri su pokusali odmah u busu da naplaet "Set sa svim ulaznicama", a na kraju je skuzila da se ulaz ne placa na dosta lokacija koje su obilazili...
Tačno. Na nekim mjstima se ne naplaćuje ulaz, a i tamo gdje se plaća, studenti imaju popust..
:evil3:

Ili možda u ovom dijelu:
Citiraj:
Ta agencija je ranije organizovala putovanja, pa su lako mogle dobiti info o svemu (mogle su pitati one koji su ranije išli, mogle su pretražiti net...).
:evil3:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zato mi je i smiješna tvoja tvrdnja da branim pomenutu agenciju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2009, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Romeo88 je napisao:
Jesu tebe angazovali ovi iz pomenute agencije da ih branis po forumu???



i znas sta jos? poslace ti prase iz spanije, sa sve masnom oko vrata! :D apropo ovog svinjskog gripa

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 09:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
uh, odakle da pocnem...al` evo ukratko:
Autobusi (Lasta BG) sa kojima smo putovali su realno predvidjeni za medjugradski ili regionalni saobracaj, WC je zakljucan i ne daju koristiti, sa vozacima smo se svadjali citavim putem, a autobusi prosle godine nisu imali GPS tako da smo zalutali nekoliko puta, u Lidu se vrtili 1h30min, pa kad smo isli za Barcu, pa zakasnili na ono Flamenko vece,...
Meni i djevojci (isti fax, drugi smijer) su uzeli pare za doplatu dvokrevetne sobe, dok njenoj sestri i njenom momku nisu.
Gratis mjesto (na svakih 20 osoba 1 ide za dz, ali ukoliko vise osoba ispunjava uslove za gratis, onda to polove, itd...) na koje sam imao pravo i rezervisao sam u januaru sam izgubio 7 dana pred polazak, a nisam cak ni polovio sa drugim gratis apsolventom koje se javio nakon januara, dok je moja djevojka koja je zbog istog uslova kao i ja trebala imati gratis mjesto odmah u startu bila odbacena jer je neko drugi vec ugrabio(sto je OK), ALI ona recimo nije mogla da podjeli sa njim pa da plate svako od njih polovinu, vec u njenom slucaju to nije vazilo, a meni su u januaru rekli da sam ja gratis, ali ukoliko se neko pojavi da djelim, i onda kad se neko pojavio nisam mogao djeliti(to za nju nije vazilo, a situacija je identicna)
Kad su mi 7 dana pre polaska rekli da nisam gratis onda sam digao frku zvao glavonje u sarajevu i ponudili su mi polovinu troskova, sto sam prihvatio jer je djevojka vec uplatila bila ono sto nije ni trebala.
Naravno da su mene ispalili za gratis, jer smo vec uplatitli rezervcije za dvokrevetne, vize, osiguranje, djevojka uplatila svoje pa su znali da ja necu odustati...

bilo je jos gluposti koje su sitne u odnosu na ove, ali uglavnom kad cujem za Sol Azur, kosa mi se dize na glavi. Sa njima vise nikad, nigjde.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2009, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
teb esu bas namucili. vise si se patio nego sto si uzivao! :confused1:

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 18:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
passenger57 je napisao:
uh, odakle da pocnem...al` evo ukratko:
Autobusi (Lasta BG) sa kojima smo putovali su realno predvidjeni za medjugradski ili regionalni saobracaj, WC je zakljucan i ne daju koristiti, sa vozacima smo se svadjali citavim putem, a autobusi prosle godine nisu imali GPS tako da smo zalutali nekoliko puta, u Lidu se vrtili 1h30min, pa kad smo isli za Barcu, pa zakasnili na ono Flamenko vece,...
Meni i djevojci (isti fax, drugi smijer) su uzeli pare za doplatu dvokrevetne sobe, dok njenoj sestri i njenom momku nisu.
Gratis mjesto (na svakih 20 osoba 1 ide za dz, ali ukoliko vise osoba ispunjava uslove za gratis, onda to polove, itd...) na koje sam imao pravo i rezervisao sam u januaru sam izgubio 7 dana pred polazak, a nisam cak ni polovio sa drugim gratis apsolventom koje se javio nakon januara, dok je moja djevojka koja je zbog istog uslova kao i ja trebala imati gratis mjesto odmah u startu bila odbacena jer je neko drugi vec ugrabio(sto je OK), ALI ona recimo nije mogla da podjeli sa njim pa da plate svako od njih polovinu, vec u njenom slucaju to nije vazilo, a meni su u januaru rekli da sam ja gratis, ali ukoliko se neko pojavi da djelim, i onda kad se neko pojavio nisam mogao djeliti(to za nju nije vazilo, a situacija je identicna)
Kad su mi 7 dana pre polaska rekli da nisam gratis onda sam digao frku zvao glavonje u sarajevu i ponudili su mi polovinu troskova, sto sam prihvatio jer je djevojka vec uplatila bila ono sto nije ni trebala.
Naravno da su mene ispalili za gratis, jer smo vec uplatitli rezervcije za dvokrevetne, vize, osiguranje, djevojka uplatila svoje pa su znali da ja necu odustati...

bilo je jos gluposti koje su sitne u odnosu na ove, ali uglavnom kad cujem za Sol Azur, kosa mi se dize na glavi. Sa njima vise nikad, nigjde.


Platio pola i buniš se...
Šta bi onda trebali raditi oni koji su platili punu cijenu? :wink:

A što se tiče žalbi na ekskurziju...
Šta sam ja ranije napisao?
"Kol'ko para, tol'ko muzike"!!! :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 10:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
BL4ever je napisao:
Platio pola i buniš se...
Šta bi onda trebali raditi oni koji su platili punu cijenu?


Ja nisam trebao platiti niti dinara(porodica palog), pogotovo ako ti neko 4 mjeseca govori da ides dzaba i onda 7 dana pred polazak kaze da placas punu cijenu. 600 KM nije malo za studente, bar ne za ove sa drzavnih faksova.
To govori i vise nego dovoljno o njihovoj poslovnosti i profesionalnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
passenger57 je napisao:
BL4ever je napisao:
Platio pola i buniš se...
Šta bi onda trebali raditi oni koji su platili punu cijenu?


Ja nisam trebao platiti niti dinara(porodica palog), pogotovo ako ti neko 4 mjeseca govori da ides dzaba i onda 7 dana pred polazak kaze da placas punu cijenu. 600 KM nije malo za studente, bar ne za ove sa drzavnih faksova.
To govori i vise nego dovoljno o njihovoj poslovnosti i profesionalnosti.

Budi sretan sto si imao priliku da putujes i da ides negdje van....

Koliko ja znam studenata koji ne mogu platiti ni e od te eskurzije..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2009, 03:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
Interesantan tekst Fokusa o agenciji Sol Azur.
Izgleda da Studentski parlament ima neki dil sa njima, pa ih favorizuju stalno.

Obratite pažnju na boldovane dijelove(ako vam se ne da čitati cijeli tekst).
http://www.fokus.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=790:korupcija-meu-studentima&catid=18:dan-i-no&Itemid=153

Citiraj:
Studentski parlament Univerziteta u Banjoj Luci je korumpiran, jer prilikom izbora organizacije apsolventskih ekskurzija favorizuju zeničku turističku organizaciju "Solazur", tvrdi Živko Babić, suvlasnik preduzeća "Autoprevoz" iz Banje Luke.

Za namicanje poslova "Solazuru" Babić je prozvao uže rukovodstvo Studentskog parlamenta, predsjednika, Bojana Grebenara, generalnog sekretara, Gordana Balabana, te člana Upravnog odbora Studentskog parlamenta Sašu Markovića.

Babić uvjerava da se svi poslovi u vezi s organizovanjem apsolventskih ekskurzija vode u tajnosti, kako druge turističke organizacije ne bi konkurisale za taj posao.

- Kada sam rukovodstvo SP pitao zašto nisu svi transparentno obaviješteni, rekli su da je sve objavljeno na njihovom sajtu. Međutim, taj sajt ne može biti otvoren, naravno, ne slučajno. Konkurs po zakonu mora biti objavljen u dnevnom listu, što nije urađeno - istakao je Babić.

On kaže da većina studenta nije upoznata s korupcijom Studentskog parlamenta, ističući da se radi o velikim sredstvima, s obzirom na to da 16.000 apsolvenata za ekskurziju plaća u prosjeku 550 maraka.

- Imamo informacije da ova trojica lobiraju studente da glasaju za "Solazur". Onda dođu predstavnici te agencije, dijele poklone i tako sređuju poslove. Sve to se dešava bez znanja ostalih turističkih agencija. Tokom cijele godine dajemo pogodnosti studentima, koji imaju popust od 30 odsto na naše usluge, ali kada želimo neki posao, onda nam se vraća na ovaj način - kaže Babić.

On je posebno upozorio na činjenicu da agencija "Solazur" nema licencu Ministarstva trgovine i turizma RS za poslove tur-operatera, pa je nejasno kako mogu dobiti posao u RS.

- Dovođenjem agencija iz Sarajeva i Zenice i to onih bez licence, mi smo diskriminisani. To ukazuje na korupciju koja se ponavlja svake godine - uvjerava Babić.

Saša Marković, član Upravnog odbora Studentskog parlamenta, rekao je da su sve ekskurzije organizovane u skladu s pravilnikom o izboru ponuđača.

- Cilj nam je da se zavede red u ove poslove. Naša namjera jesu najpovoljnije ekskurzije, uz najbolju uslugu. Ne želimo da studenti čekaju satima zbog pokvarenih autobusa, a bilo je takvih slučajeva. Za licencu nismo mi nadleženi, to treba provjeriti na drugoj adresi - rekao je Marković i zapitao koliko studenta uopšte zna za beneficije koje nudi banjolučki "Autoprevoz".

Marković uvjerava da studentski parlament u izboru organizatora nikoga ne favorizuje i da su vlasnici svih agencija imali priliku da prezentuju svoje programe.

I ostali vlasnici turističkih organizacija ranije su u medijima optužili lidere Studentskog parlamenta da su im oteli organizaciju apsolventskih ekskurzija.

Božana Bajić, direktor turističke organizacije "Naj-travel" iz Banje Luke, tvrdi da se ekskurzije namještaju već 15 godina i da je ponašanje studentskih lidera prevršilo svaku mjeru.

Mladen Račić, direktor agencije "Kompas turs", kaže da "Solazur" jeste favorizovan, jer su ostale agencije kasno saznale za konkurs.




"Solazur" nema licencu

Uvidom u dokumentaciju Ministarstva trgovine i turizma RS utvrđeno je da agencija "Solazur" nema licencu, potvrđeno je u ovom ministarstvu.

- Poslove organizacije putovanja može obavljati samo agencija koja posjeduje licencu Ministarstva - navedeno je u ovom ministarstvu.

Semer Rešidat, direktor "Solazura", rekao je da posjeduje svu neophodnu dokumentaciju izdatu na nivou BiH, a da njihova poslovnica u Banjoj Luci obavlja samo poslove prikupljanja prijava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2009, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Citiraj:
Uvidom u dokumentaciju Ministarstva trgovine i turizma RS utvrđeno je da agencija "Solazur" nema licencu, potvrđeno je u ovom ministarstvu.

- Poslove organizacije putovanja može obavljati samo agencija koja posjeduje licencu Ministarstva - navedeno je u ovom ministarstvu.

Semer Rešidat, direktor "Solazura", rekao je da posjeduje svu neophodnu dokumentaciju izdatu na nivou BiH, a da njihova poslovnica u Banjoj Luci obavlja samo poslove prikupljanja prijava.

Nemaju licencu,a organizuju putovanja?i jos se reklamiraju.
:lol:
To moze samo kod nas.Agencija nema licencu a organizuje ekkurzije studentima.I jos je studentski parlament favorizuje. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2009, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
mene samo zanima koliko bi sarajevskih apsolvenata islo sa nekom banjaluckom agencijom na tu exkurziju? pa cak i da su duplo jeftiniji, nisam siguran da bi bilo mnogo zainteresovanih.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 77 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs