banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 27 Sep 2008, 15:56 
Tito vrati se, sve ti je oprosteno...


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 09 Jan 2009, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Juce je bilo citanje presude za Boska Perica, tzv. Legiju iz Gradiske i ostale. Zna li neko detaljnije kakva je presuda? Ne mogu naci u Glasu i Nezavisnim....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 09 Jan 2009, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
tensSa je napisao:
Tito vrati se, sve ti je oprosteno...


Slika



Imo bi posla naj manje 10 godina,dok bi svu bagru i olos potrpo na Goli otok :cat: :cat:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 10 Jan 2009, 02:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
seven of nine je napisao:
Juce je bilo citanje presude za Boska Perica, tzv. Legiju iz Gradiske i ostale. Zna li neko detaljnije kakva je presuda? Ne mogu naci u Glasu i Nezavisnim....


Dobili 22 godine http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/16266/cir/Dilerima-ukupno-22-godine-zatvora.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 10 Jan 2009, 09:38 
Citiraj:
Мајка Бошка Перића, Душанка Перић (72), из Градишке, осуђена је на 19 мјесеци затвора због неовлашћене производње и промета опојних дрога и недозвољене производње и промета оружја или експлозивних материја.

Eto...po stare dane se u kriminal upada...
Citiraj:

Послије изрицања пресуде оптужени су аплаудирали. Тад их је судија Даниела Миловановић питала због чега то чине.

- Баш смо задовољни пресудом - рекао је Бошко Перић.


Sramotno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 10 Jan 2009, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kriminalci se više ni zatvorskih kazni ne boje. 8)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 11 Jan 2009, 23:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
Naravno da se ne boje(3-5 godina), jer je ovo smijesno..ovaj zatvor ce im samo dobro doci, da se malo saberu gdje su ''pogrijesili'' i da jos malo upoznaju i ucvrste veze...ljudi, ma koliko bi bilo gdje drugo dobili za ovakvo ''djelo'' 15-20god minimum..SRAMOTA!!!

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 17 Mar 2009, 15:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... ivicu.html

Počelo epohalno suđenje narko kartelu. :evil3:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 25 Mar 2009, 01:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
ДОБОЈ - Окружни суд у Добоју продужио је притвор осморици од 15 лица, колико их је ухапшено у акцији добојске полиције на сузбијању трговине дрогом под називом "Градина", саопштено је јуче из овог суда.

Притвор је продужен Добојлијама В. A. (24), Б. М. (23), В. С. (26), Х. С. (24), С. Ж. (31) и Ш. Д. (38), као и Т. М.(21) из Дервенте и Х. A.(22) из Јелаха у ФБиХ. У образложењу одлуке суда се наводи да притвор може да траје најдуже 30 дана од дана хапшења, преноси Срна.

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hron ... -mart.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 02 Okt 2009, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
од малољетника нађено пет паковања марихуане

БAЊA ЛУКA - Припадници ЦЈБ Бања Лука прекјуче су у бањолучкој улици Браће Кукрика код малољетног Бањолучанина (17) пронашли и одузели осам грама марихуане упаковане у алуминијумску фолију, казали су јуче у полицији.
Малољетник је приведен у службене просторије, гдје је уз присуство родитеља обављена криминалистичка обрада, послије чега је пуштен на слободу.
Против њега слиједи захтјев за покретање прекршајног поступка због почињеног прекршаја из Закона о производњи и промету опојних дрога РС.
Пронађено сјеме индијске конопље

КОСТAЈНИЦA - Бањолучка полиција у наставку акције "Плантажа" пронашла је 460 комада сјемена индијске конопље на земљишту власништво Зорана Рајковића (46) који је приведен, сазнаје "Глас Српске" од извора блиског истрази.
Полиција је на основу наредбе Основног суда Нови Град прекјуче претресла Рајковићеву породичну кућу и пратеће објекте, као и двије локације уз обалу ријеке Уне, које он користи.
У ЦЈБ Бања Лука јуче су саопштили да је том приликом одузето 460 грама сјеменки индијске конопље и једна дигитална вага.
Рајковић је послије саслушања пуштен на слободу, а против њега слиједи извјештај због кривичног дјела неовлашћена производња и промет опојних дрога. Н. Т.

http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/28721/cir/Crna-hronika-petak-2-oktobar.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 06 Okt 2009, 09:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Interesantna tema, međutim tu samo mali strdaju, pravi igrači igraju i dalje,
čudno mi je za ovo da imaju oružje, da diluju heroin pa i koku, mara je nebitna, to su stvarno ljudi koji su malo skrenuli.
Maru treba legalizovati kao u holandiji i španiji.

Čuj oružje uz maru,...to nema smisla, te treba kazniti, ali ne mirne konopljaše koji siju za svoje potrebe, to se ne smje prodavati.

Inaće ova dole slika privukla mi je pažnju, tu sam žensku uočio još pre par godina i čudan mi je taj seksipilan advokat ako je mislim, pazi ti nju i seksi furke i ta uspješno paradira sudskim sistemom, više joj odgovara da učestvuje u Grand paradi na PINKu.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 18 Avg 2010, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Марица Ћулум ослобођена кривице

Datum: 17.08.2010 21:00
Autor: Н. Томашевић, Г. Обрадовић
СAРAЈЕВО - Бањалучки адвокат Марица Ћулум (46), Борис Самарџић Бобо (35) и Илија Бјелетић јуче су у Суду БиХ ослобођени оптужби за неовлашћени промет наркотика, док је Никола Глушац звани Кум (48) осуђен на шест, а Aнте Прца (32) на четири и по године робије.


http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/44210/cir/Marica-Culum-oslobodjena-krivice.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 28 Feb 2011, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Najpoznatiji bjegunac iz strogo čuvanih evropskih zatvora, Slovenac Matjaž Trampuž (34), uhapšen je nedavno u Prijedoru i trenutno ga strogo čuvaju u KPZ Banjaluka na Tunjicama.

Trampuž je uhapšen tokom akcije "Plantaža 2011", kada je u kući Adnana Demirovića pronađena laboratorija za proizvodnju skanka koja je bila smještena u kupatilu, pišu "Nezavisne novine".

http://www.banjalukalive.com/hronika/banjalucani-cuvaju-najtrazenijeg-slovenca.html

-Jesu li to oni gospodine podnaredniče?
-Glavonja i Kalauz.
-Nema iz kog zatvora u Evropi nisu pobjegli.
-Ali na kraju su dolijali.
:lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 27 Jul 2011, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bileća: U automobilu profesora Branislava R. našli 8,3 kg skanka


SARAJEVO-X.COM - 25.07.2011 18:20
Profesor Branislav R. (44) iz Prnjavora uhapšen je u subotu ujutro kada su pripadnici CJB trebinje pronašli 8,3 kilograma skanka u njegovom automobilu Škoda Octavija, prenosi Sarajevo-x.com.
Profesor, koji već izvjesno vrijeme ne radi u struci, bio je predavač u srednjoj školi u Prnjavoru.
Predat je Okružnom tužilaštvu u Trebinju koje je zatražilo pritvor protiv njega.
Pronađena droga bila je zpakovana u devet paketa koji su bili skriveni u braniku i prednjem blatobranu.
Uhapšen je u okolini Bileće, nedaleko od crnogorske granice.


:o

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 27 Jul 2011, 00:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
gandza je droga ako je dzigera meso :wink: ....mozda u Bileci se gradi nesto kao Oaksterdam University pa se profo cisto snabdjeo za iducu skolsku godinu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 21 Sep 2011, 18:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
SRNA, FOTO: A. ČAVIĆ - 21.09.2011 15:57
BANjALUKA - Osam lica je uhapšeno, a 80 kilograma marihuane oduzeto u jutrošnjoj policijskoj akciji "Kanon" na području koje pokriva Centar javne bezbjednosti Banjaluka.
Riječ je o najvećoj pljenidbi ove droge na području Republike Srpske.
Zamjenik načelnika banjalučkog CJB Željko Domazet rekao je da su poslije višemjesečne akcije uhapšena lica čiji su inicijali D.J, M.J, S.K, B.O, Z.B, D.K, M.B. i B.V, dok policija traga za licem čiji su inicijali S.G.
Domazet je precizirao da je osam lica sa područja koje pokriva CJB Banjaluka, a jedno sa teritorije koje pokriva CJB Trebinje. On je na konferenciji za novinare istakao da je jedan broj ovih osoba od ranije poznat policiji.

http://www.nezavisne.com/novosti/hronik ... 07041.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 21 Sep 2011, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Ne valja ovi ljudi moji,sad ce skocit cijena...vise se sirotinja nece moci ni napushit kako treba!

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 21 Sep 2011, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ulje od konoplje je zdravo, ma konoplja je zakon.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 25 Jul 2014, 08:20 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/483033 ... ma-heroina


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: !Putevi droga!
PostPoslato: 08 Jun 2015, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Beograd - Kontroverzni biznismen i saradnik narko-bosa Darka Šarića, Zoran Ćopić osuđen je pred Apelacionim sudom u Beogradu na šest godina zatvora zbog malverzacija sa firmom Industrija kotrljajućih ležajeva (IKL) iz Beograda i još tri preduzeća.

Njemu je izrečena presuda jer je protivzakonito pribavio imovinsku korist od 3,25 miliona maraka.

Istom presudom na tri godine zatvora osuđen je i direktor novosadske firme "Agrokop" Predrag Mihajlović, a bivši direktor IKL-a Đoko Vergaš dobio je dvije i po godine.

Osim ove presude, Ćopić je i u Banjaluci u Vrhovnom sudu Republike Srpske zbog pranja novca narko-bosu Darku Šariću pravosnažno osuđen na četiri godine zatvora i trajno mu je oduzeta imovina vrijedna 20 miliona maraka.

Iako je ova presuda izrečena u januaru prošle godine, prema nezvaničnim informacijama, Ćopić još uvijek nije upućen na izdržavanje ove kazne. On je nekoliko puta tražio odgađanje pravdajući to zdravstvenim razlozima.

- Postoji međunarodni sporazum i može se dogovoriti da se saberu kazne iz Srbije i Republike Srpske i da on jedinstvenu kaznu izdrži u Srpskoj. Međutim, kasnije će biti dogovoreno na koji način će on odslužiti ove dvije kazne zatvora - rekli su u Ministarstvu pravde RS.

Presudom u Beogradu braća i suvlasnici preduzeća "Agrokop", "Kvantum" i "Tandem financijal" Gordan i Pavle Bašić oslobođeni su optužbi, kao i crnogorski biznismen Nuo Stanaj. U beogradskom Specijalnom sudu još uvijek mu je u toku postupak i za pranje para za svog šefa Šarića.

Ćopić, Vergaš i Mihajlović su, prema presudi, od 11. avgusta 2006. do 15. aprila 2008. godine, kao odgovorna lica u preduzećima "IKL", "Agrokop", "Finam skin" i "DSD Tobako", upravljajući njihovom imovinom pribavili sebi i drugom pravnom licu korist veću od 200.000.000 dinara (oko 3,25 miliona maraka).

Prvostepena presuda je, međutim, preinačena u dijelu odluke o oduzimanju imovinske koristi pribavljene izvršenjem krivičnog djela, pa je pravosnažno odbijen kao neosnovan prijedlog tužilaštva da se od preduzeća "Finam skin" i "DSD Tobako" oduzme 736.000.000 dinara (oko 12 miliona maraka).

U obrazloženju presude Apelacionog suda se navodi da je u toku postupka utvrđeno da kupovina dijela akcija preduzeća "Mitro-Srem" nije sprovedena u djelo, da je privatizacija raskinuta, a taj novac se, prema stanju u spisu, i dalje nalazi na računu Agencije za privatizaciju.

Presuda koja je Ćopiću u januaru prošle godine izrečena u Banjaluci predstavlja istorijsku presudu i to je tada bila prva pravosnažna presuda koja se u više zemalja vodi protiv Šarića.

Istragu protiv Ćopića i njegovih saradnika tri i po godine vodila je Jedinica za finansijske istrage i utvrđivanje imovine stečene izvršenjem krivičnog djela MUP-a RS u saradnji sa kolegama iz Srbije.

Oduzeta imovina
Prema presudi koju je donijelo vijeće Vrhovnog suda RS, od Zorana Ćopića je oduzeto 10,8 miliona akcija Fabrike šećera u Bijeljini, koje čine 51 odsto kapitala tog preduzeća. Taj udio bio je u vlasništvu Ćopićevog preduzeća "Agrokop" iz Banjaluke.

Od "Agrokopa" je oduzeto i 2,67 miliona maraka, a od preduzeća "Aviorent" avion "cesna", za koji je takođe utvrđeno da je kupljen prljavim novcem od prodaje droge.

Vijeće je odbilo zahtjev tužilaštva da od preduzeća "Aviorent" bude oduzeta i cisterna.


A on osuđen i u Srbiji, ja mu zaista povjerovao da ga je preveslao narkobos.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs