banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Norveški radijatori
PostPoslato: 05 Okt 2008, 04:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Planiram u novu kuću ubaciti norveške radijatore pa ako ko ima kakvih
iskustava u vezi potrošnje struje - odnos struje i grijanja
molio bi da ovdje izbaci šta misli o njima.

poz

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
A koji su sad pa to radijatori.

Daj malo objašnjenja ili slika

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 09:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
http://www.kors-doo.com/Srpski-Glamox.htm

Posto sam ih uzeo pre petnestak dana javicu ti koliko mi je struje doslo,sto neko rece vuku onoliko koliko ih drzis ukljucene :D ,Montaza veoma jednostavna,imaju svoje nosace iza,ja postavio 9 komada za sat vremena.Za sada sam prezadovoljan,za 5 min ugriju prostoriju.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2008, 11:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
A koja je cijena tih radijatora+ugradnja?

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2008, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
@grof: mene bi trebalo izaći oko 1000 km možda malo više ali
pošto ću uzimati sada samo za kupatilo i veliki dnevni boravak onda mi trebaju
dva velika radijatora za boravak i jedan mali za kupatilo. 700 KM sa ugradnjom.
juče mi drug kupio jedan veliki, kaže mogu stojati i na kotačima mogu i na zid da
se montiraju. bio sam jednom kod jednog lika, ubi kako griju, a ako ćemo o izgledu
fancy su totalno.
čuo sam dosta komentara, većinom ljudi iz hrvatskog primorja oni uzimaju te radijatore
i prezadovoljni su ali kod njih je druga klima pa sam htio da čujem i ovdje.
svi kažu da kolika god da je prostorija od 5-15 min ugriju dobro.

@sijux: javi obavezno potrošnju. detaljno, kvadratura/cijena m2

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2008, 10:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
Meni treba za dvije velike sobe, jednu manju i kupatilo...
Ali opet pitanje je koliko to struje trosi... :-?

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2008, 08:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
ajsmen je napisao:
Planiram u novu kuću ubaciti norveške radijatore pa ako ko ima kakvih
iskustava u vezi potrošnje struje - odnos struje i grijanja
molio bi da ovdje izbaci šta misli o njima.

poz


Da budeš još bolje informisan, pojavili su se na tržištu i sljedeći radijatori:
http://www.nobel.ba/A_P_radijatori.htm
Ne znam koji je bolji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2008, 10:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Pih, struja je struja, skupa je. Na ovim sajtovima pise su od 1 do 2 kWh. Neka imas 5 radijatora po 1 kW to je kao jedna solidna TA pec. Super izgledaju i rade, nemam nikakvih zamjerki, samo se bojim da ce biti veliki racuni za struju pa da na kraju nece ispasti tako povoljni kao sto na prvu izgledaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2008, 11:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
Ja uzimam ove iz nobela pa sta bude, kako god racunam skupa su i drva i struja :roll:

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2008, 10:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
cuo sam za nobel radijatore ali nikad nista o njima.

grofe ako uzimas javi koliko je skocila potrosnja i odnos radno vrijeme/kvadrata/cijena mjesecno
ja necu jos za koji mjesec nista uzimati pa da vidim i tu opciju

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2008, 14:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
Necu ni ja ove zime to uzimati, tek slijedece godine... :wink:

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2008, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Struja je jos uvijek jeftinija od troskova vezanih za gradsko grijanje. A ti troskovi su fiksni, pa koristili to grijanje ili ne. Plus sto nam grijanje ponekad zatreba i van tzv. grejne sezone...

E sad kad bi etazni vlasnici bili slozni pa odlucili da instaliraju solarne ploce, toplinske pumpe ili pak neki drugi vid alternativnog zagrijavanja zgrade...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2008, 12:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Eh, da, kad bi bili slozni. Ne znam sta je ljudima kad se ponasaju totalno suprotno, nenormalno. Znam jednu zgradu u kojoj oluci cure, i vlasnica stana koji ima problema zbog toga hoce sama da plati popravku, ali ostali stanari ne dozvoljavaju i ne daju majstorima da rade.
Ja si kontam staviti mali plinski kotao u svoj podrum koji je tacno ispod mog stana jer sam u prizemlju, i skinuti se sa gradskog grijanja, ali cujem da je jako komplikovano ispostovati pravila o drzanju plina (rezervoar ne dolazi u obzir). A da ga drzim u onim malo vecim bocama od kuhinjskih izgleda da bi ih trebalo svakih par dana mijenjati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2008, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Unosenje i iznosenje tih boca ce ti otkinuti ledja. A da ne govorimo o upitnoj bezbijednosti i problemima oko svega toga koji se mogu stvoriti sa komsilukom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2008, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Hehe, ledja su mi vec sjebana, a i komsije. Nimalo ne sumnjam u to da bi dezurna baba vec nakon druge boce posumnjala da hocu dici zgradu u zrak. Jedino me bezbijednost ne brine, citav zivot ga koristim i u stanu, a i u autu odavno. Redovno odrzavanje - mijenjanje dihtunga, ventila, crijeva i nema brige. Ali sam izgleda jedan od rijetkih koji tako razmisljaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2008, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Svejedno isuvise komplikovano...

Ako ces te boce mjenjati svaki treci dan trebas razmisliti i o troskovima odvozda/dovoza. Nakupi se toga...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2008, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Samo da kazem da je odnos struje i grijanja kako to rece pokretac topic-a isti kod svih grejnih tijela koja koriste el. energiju. Jednostavno da li je radijator, sada parafraziram, Cajavec ili neki norveski, ako su iste snage isto ce da griju jer Norvezani jos nisu izmislili perpetum mobile. 5 radijatora od 1.5 KW mogu da zagriju manji dvosoban stan, ali je potrosnja struje cirka 7.5x 8 efektivnih sati grijanja jednako oko 60 KWH/dan, a za mjesec se nakupi 1800, samo struja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2008, 22:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Okt 2006, 13:07
Postovi: 295
Upravo tako.
Zato su TA peći najbolje jer one jedino imaju mogućnost 'čuvanja' toplote. Ali one su ružne, velike i nemaju mogućnost trenutnog zagrijavanja. Ili ako uključiš danas TA peć, a sutra bude lijepo vrijeme ... uzaludno bacanje energije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2008, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Koliko sma ja skontao prednost ovih radijatora je što ih ne moraš paliti da rade non stop.

Znači imaš tajmer. Programiraš ga da se pali sat prije dolaska s posla (kod mene je slučaj da od pola 9 do 17 sati nikog nema kod kuće i bilo kakvo grijanje je u tom priodu čisti luksuz), stan se zagrije i tebi toplo.
Kad je lijepo vrijeme (znamo da zna biti lijepih dana i u januaru i u decembru mjesecu) nije potrebno da se grije. Opet ušteda.

Ebi ga ovi naši mazgovi u toplani uopšte ne rezmišljaju o prelasku na grijanje plinom (za male pare bi prebacili sistem sa grijanja mazutom na grijanje plinom) a kako nafta i njeni derivati rastu cijenom, tako će i grijanje.
Sad je 1,37KM po kvadratu. Prosječan stan od oko 58 kvadrata plaća 80KM grijanje. 6 mjeseci i to ti je računica od 500KM.
Mislim da bi se manje struje potrošilo (para) ako bi se grijalo na ove radijatore.

Drugi problem je (bar kod mene) što moja kuća nije spojena na Toplanu. A uvođenje centralnog grijanja je velika investicija + ko će svako jutro paliti peć :angry3:

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2008, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
ajsmen je napisao:
@sijux: javi obavezno potrošnju. detaljno, kvadratura/cijena m2


Doslo mi samo 65km struje.E ovako,imam 2 radijatora u dnevnom boravku(jedan od 2000W i jedan od 1500W),dva u spavacoj sobi(oba po 800W),jedan u hodniku (1200W),jedan u kupatilu(800W),jedan u wc(600W),jedan u decijoj sobi(1500W) i jedan u radnoj sobi(1200W).Posto ja i cura radimo tj nismo stalo kod kuce radili su otprilike 7,8 sati dnevno,kako koji po potrebi.Imajuci u vidu da bi toplani za 100 kvarata grejnog prostora placao 12 mecesi po oko 150 km ja sam prezadovoljan,neka mi kada udari veca zima dodje jos tri puta veci racun,opet sam prezadovoljan imajuci u vidu da toplana cim malo sunce udari gasi grijanje iako je u stanu mazija.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 415 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs