banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2008, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Rambo Amadeus
Mobilna telefonanija
Narod naivan, dozvoljava da im bahati kapitalisti šibicarskim trikovima skidaju kožu s leđa


Ako se neko dvoumi čije usluge da koristi od moguća tri mobilna operatera, nema potrebe da lomi glavu, potpuno je svejedno.

Svuda koriste iste trikove da vas privuku, zanosne manekenke na idiličnim bilbordima nude vam skupe mobilne aparate za samo jedan dinar ne bi li vas nekako navukli da potpišete ugovor. Dok gledate u onaj divni, sjajni aparat koji ste dobili samo za dinar, teško da se možete skoncentrisati na dosadno, suvoparno štivo koje je neobično sitnim slovima napisano u vašem ugovoru.

Bukvalno date dinar da uđete u kolo, ali izlaska iz kola nema, morate puuuuuuuno da platite ne bi li se nekako oslobodili gramzivih kandži operatera.
Agencija za zaštitu potrošača ćuti, baveći se gorim problemima, zatrovanom ili genetski mutiranom hranom, količinom pesticida u mlijeku i voću, ovo prosto ne stiže na red.

Pri tom, cijene usluga mobilne telefonije u Srbiji su nekoliko puta veće nego u prebogatoj Evropi. Vlasnici mreža ovdje zarađuju stotine miliona eura, naravno opet preko grbače poslovično neoprezne sirotinje.

Unesrećen užasno velikim računima, koje sam dobijao u MTS-u, naivno pomislih da je konkurencija bolja.
Ove godine mi je stiglo nekoliko astronomskih računa, na kraju sam bio prinuđen da odem kod konkurencije.
Ponovim grešku i uzmem postpejd u Telenoru, odlučim se za telefon i paket koji obećava profesionalno baratanje Internetom prateći korak tehnološkog napretka.

Međutim, internet-mreža je toliko spora da je neupotrebljiva. Nezadovoljan, pokušam da zamjenim paket, međutim, to se ispostavi težim problemom nego što sam pretpostavio.

Može, ali uz doplatu! Hoću da raskinem ugovor, može, ali da platim oko 1.200 eura dvogodišnju predviđenu potrošnju.
Sad treba da plaćam dvije godine svaki mjesec po 4.000 dinara, jer sam mislio da će mi se taj paket isplatiti, ali eto radilo se o prevari.

Skupi, glomazni telefon koji mi uvališe „ispod cijene” s indignacijom koji su odbili da zbog njegove nefunkcionalnosti prime nazad završio je u mutno Dunavo. Barem neka satisfakcija...

Uđem u VIP prije neki dan, a tamo ista fora, nude vam mobilni za dinar... I oni zovu pošto-poto da uđete u njihovo kolo.
Narod naivan, dozvoljava da im bahati kapitalisti šibicarskim trikovima skidaju kožu s leđa.
Narodna vlast za to vrijeme dramatizuje politički ambijent, da narod slučajno ne bi počeo da misli o sebi, svom životu, svom standardu i o tome ko ih sve krade i na koji način.

Naravoučenije, ako već morate da imate mobilni telefon, kupite jeftin aparat za keš i ostanite u pripejdu po svaku cijenu! Tako ćete onemogućiti elegantnim šibicarima da vam dublje zavlače ruku u džep.

Ne zaboravite, njihove vile, jahte, bazeni, skupe ljubavnice, dijamanti, bunde, roleksi i ostala bogataška preseravanja kupuju se od vaših para.

Živjeli drugovi!

http://www.politika.co.yu/rubrike/Pogle ... ja.lt.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2008, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
Volim Ramba, ali malo pretjeruje. Pa normalno je da procita ugovor prije potpisivanja i da zna da ako raskidas ugovor moras platiti predvidjenu potrosnju. Sto se telefona tice, pa sta je gledao kada je birao?
Ostalo je na mjestu, tj. zakljucak da su svi manje vise isti (u Srbiji)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rambo Kralj:)
PostPoslato: 06 Mar 2008, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
U pravu je kad kaze da levate neuke ljude,slazem se sa konstatacijom da nije niko nekome kriv ako ovaj ne cita ugovor.
Post paid je ok za ljude koji odgovara potrebama i mogucnostima nekog korisnika koji inace toliko trosi,za takve ne vidim razlog da budu na pre paid.Pogotovo ako im racune placa firma steta bi bilo ne uzeti neki nov mobilni:)

Ilustracije radi da kazem i to da je recimo u SAD vecina ljudi na post paidu dok samo mali broj koristi pre paid uglavnom turisti i ljudi sa strane(ne zelim da poredim nas sa Amerikom samo kazem).
Da vecina operatera su tu negdje ,ali opet postoji uvjek tarifni model ili tarifa koja je povoljnija nekom i vise mu odgovara.Sve je individualno sta kome vise pase.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Hmmm... cini mi se da u americi prepaid uopste ne postoji, ako hoces mobilni moras potpisati ugovor..
U potpuno se slazem sa Rambom... prepaid i telefon za kesh je zakon, samo mi ga je malo zao sto su ga zajebali. Malo cudno sto su ga tako izlevatili, mislio sam da je malo pametniji covjek...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Nije bitno sta pise u ugovoru, oni te prevare. Ponekad napisu sitnim slovima najvaznije stvari i toliko ih zamotaju da nikako ne mozes skontati. Najbolji je pripeid zato sto ko se ne moze kontrolisati u prici ima ogranicenje. Ocigledno je Rambo prejerao u prici kad je dobijao tolike racune.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
prepaid je zakon, koristim ga od početka i nikad nisam razmišljao o ugovorima, paketima i postpaidu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2008, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
pre paid postoji u americi znam jer buraz mi je 2 puta isao.
A ja sam na post paid i nije bio sitno kucan font na ugovoru vec je sastaljen pravno ono tipa, clan 1.Znaci sve je do citanja.
Ja se mogu kontrolisati sa troskom.Imam uvid u svakom trenutku putem sms racuna koji je besplatan.Postpaid prednost je sto nemas zajebancije s dopunama ,a uvijek imas na raspolaganju uslugu i mozes rastegnuti sa uplatom ako nisi trenutno pri parama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 00:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Човјек је у праву. С тим да бих га допунио, могу они и да удуплају цијене, али овај народ ће то прихватити здраво за готово и наставити да користи услуге ништа мање него прије. Слично је и са другим производима и услугама. Људи просто не знају да се понашају као грађани. Нису криве само мултинационалне компаније и корумпиране владе, ништа мање крив је и сам народ због свог апатичног понашања. Овако, сисаће они лову од народа док год се народ не буде бунио ...

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2008, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Postpejd je povoljniji za ljude koji razgovaraju više.

Sasvim je druga stvar ako neku kupi telefon i uvali se u postpejd tarifu, a ne razgovara mnogo. Opet je taj sam sebi kriv, šta je mislio kad je vidio da ugovor glasi na godinu-dvije?

Elem, nema razloga za kuknjavu, skoro 90% ovdašnjih korisnika mobilne telefonije su pripejd korisnici. Većina ljudi je sasvim u stanju ocijeniti šta im odgovara.

Neka Rambo proba razgovarati koliko inače razgovara koristeći pripejd dopune, pa neka onda vidi koliki će mu biti mjesečni trošak.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2019, 17:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... composer=0

Rambo porinuo svoj solarni jedrenjak!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs