banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: dr jabuka cover
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: mjesec

prema legendi hopi indijanaca, Veliki Duh je podijelio ljude u cetiri boje: crnu, bijelu, žutu i crvenu. svaka od tih boja zadužila je po jedan element. tako su crni dobili vodu, bijeli vatru, zuti vjetar, a crveni zemlju. ugovor o zaduženju ispisan je na kamenim plocama.
ploca crnih cuvara nalazi se u keniji, bijeli svoju cuvaju u svicarskoj, ploca zutih je na tibetu, a crvenih na zemlji hopija.
kad bi krenuo iz zemlje hopija kopati kroz zemlju izbio bi ravno na tibet, logicno je da bi kopanje iz tibeta rezultiralo izlaskom u hopi zemlju.
rijec koju hopi indijanci koriste za mjesec jednaka je rijeci kojom tibetanci nazivaju sunce. rijec sunce na jeziku hopija, znaci mjesec na jeziku tibeta.
prema legendi balkanskih domorodaca, visoki predstavnik je podijelio ljude u tri boje: boju bijele kafe, boju smedjeg secera i boju keramicke plocice.
bijela kafa je najbolje sredstvo za uklanjanje mrlja nastalih crnom kafom, smedji secer idealno zamjensko sladilo za dijabiticare, dok je keramicka plocica glatka.
tragovi bijele kafe na jeziku najbolje se uklanjaju strganjem rubom keramicke plocice, a slankast okus keramicke plocice nestaje topljenjem smedjeg secera na jeziku.
mozda sve ovo zvuci malo pretenciozno, ali kopajuci kroz zid kupatila izaci ces ravno u komsijinu kuhinju. kad tamo, imas sta vidjeti: komsija pije bijelu kafu i sladi je natrenom. pomislit ces da je komsija lud, ali samo na tren.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: neretva I

obzirom da sam u mladosti vazio za izuzetno prijatnog ljuda, po kuriru od tita dobijem poruku u kojoj me on moli da dodjem na neretvu u jek ofanzive, da me se stavlja ranjenicima na rane. "sidji do rijeke", kaze tito na kraju pisma: "veceras i ja sam dole i u velikom sam skripcu".
kazem kuriru da me saceka - uzmem sve vuneno iz kuce: carape, dzemper, laptop.. i krenemo.
cim stigosmo, ja prionem na melemljenje ranjenih. pridje mi vladimir nazor da se upita sa mnom i bi mi jako krivo sto mi prilazi nazor, radije mi nemoj prilaziti nikako.
jednom od ranjenika rana je bila tako duboka da u njoj nadjoh jos trojicu ranjenika. kazu:"da se malo ogrijemo". istjeram ih, naravno, a iza konja jednog od njih ugledam smrznutog cetnika. rok upotrebe: na -18 do 2005. izvadim cetnika i odnesem ga drugu starom s prijedlogom da od njega napravimo spomenik karlu marksu. stari mi dade odrijesene ruke jednog zarobljenog njemca. nalozim dvojici drugova da u sumi ulove divljeg postamenta (zivotinja slicna postolju za spomenik, samo divlja) te oni tako i postupise.
stavismo smrznutog na postament, a vladimir krasopisom ispisa "karl marx". pridje veselin maslesa i upita me kako bi to mili da i njega zaledimo i da napisemo grucho marx. titu, koji inace voli uvijek sali i veselju sklonog veselina, ne bi pravo i naredi da se ulica u banjaluci prozove po njemu. to je u taj crni vakat bila najgora kletva.
s negodovanjem pridje muhamed kazaz, za kojeg sam ja do tada mislio da je skola u gornjem seheru, sa sinjela skide zbornicu i baci je titu pred noge. tito koji je uvijek vazio za smirenog komadanta, uze zbornicu i iz nje istrese stevu nastavnika domacinstva te mu zapovijedi da ide organizirati kazan.
nastavnik-domacin u nedostatku kutljace otkide jednom ranjenom mrkom medvjedu pandzu pa ga prozvasmo stevo karapandza.
tog dana nam prirede razoraznih djakonija: rolovanu teletinu od kore s drveca, graniranog lososa od neeksplodirane granate i njemca koji je isao naprijed, sve preliveno maslinovim uljem spravljenim od sala veselinovih.
dok smo se mi gostili tito posla ljubisu samardzica na grob ljube tadica i rece mu da tamo ima pucati na sve sto se krece. do ljubise po kuriru stize krilatica "ipak se krece" i ubi nam majku zemlju.
rat je zaista ekoloska katastrofa.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: neretva II

nakon sto milena dravic bi odlikovana trbusnim tifusom, predlozim starom da odemo osloboditi jablanicu, vidim dosadno covjeku. istog dana, bez ispaljenog metka (jer ih nismo ni imali), udjosmo u jablanicu. lokalno stanovnisto iz zahvalnosti nam, posakriva sve ustaske uniforme.
znajuci za titovu nepreglednu hrabrost, nagovorim ga da odemo skociti s jablanickog mosta. skinemo se, ja u kupace , a tito u skakace i stanemo na ogradu. titu se ucini da je malo visoko, a ja mu objasnih da je visoko oko 100 km odavde, a da je ovo jablanica. ipak on pozva 2. i 7. cetu da mu malo spuste most ili da barem podignu vodostaj ili da precku na kojoj se ocitava vodostaj ukopaju dublje u rijeku.
spustise most za osam metara, medjutim, starom opet bi visoko. pa jos za osam, pa jos jedanput. vidim da nece ici pa pozovem jul brinera.
iako je bio decembar dodje jul i tito ga upita da li je voljan rusiti most. jul interesdzija kao i uvijek zatrazi nesto zuzvrat. jedino sto smo imali kod sebe zauzvart bi jedan sal. tito mu jos obeca da ce narediti bregovicu da mu posveti jednu pjesmu, a miri markovic da po njemu nazove stranku. jul pristade i jednom rukom srusi most. tito i ja sidjemo na sredinu rusevine i sad smo vec stajali u vodi, ja do pasa, a tito do rexa. skocimo u rijeku, ja prelom, tito frakturu. iz vode ugledam jedno rumeno djevojce i pomislim kako bi lijepo bilo da bude ranjena u desnu grud, pa da joj vidam ranu. odjednom tito povika:" podmornica, podmornica!!" objasnim mu da vidjeno jednooko cudoviste nije periskop i ukazem mu na djevojce koje mi je izazvalo ovakvu podmornicnu reakciju. tito izadje iz vode i pridje djevojci:
"zdravo drugarice, ja sam josip." "zdravo, moje ime je jovanka, a sve ovo oko mene je ofanziva." "hoces da odemo kod mene u drvar, imam praznu pecinu." jovanka pomisli: "bolje rob nego grob" i pristade.
ostanem sam na rusevini mosta, ukresem sibicu i upalim cigar hercegovacke skije. nesto mi se sazali na most i uz rusevinu napravim od sibica jedan manji, tek da se ima preci preko cega.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: kuhar (hobotnica)

hobotnica na salatu:
nakon ulova hobotnice, istu staviti u zamrzivac pa je ujutro izvaditi u svrhu odledjivanja i pripremanja salate.
kad je hobotnica odledjena, kuhati je u slanoj vodi pola sata pritom pazeci da vam ruka ne upadne u vrelu vodu, jer to boli.
skuhanu hobotnicu staviti pod mlaz hladne vode, a onda je izrezati na komadice velicine pola antene mobitela ericson t28.
krupno isjeckati glavicu crvenog luka, dva cesnja bijelog (luka) pa umijesati zajedno s hobotnicom. u salatu dodati sok jednog limuna, maslinovo ulje i persun.
servirati kao pit sampras.

hobotnica na rege:
vecu hobotnicu stavimo na glavu tako da nam kraci padaju okolo. napred napravimo razdeljak, pustimo marlija i njisemo se u ritmu jamajke.

hobotnica za djecu:
na desni bok prevrnemo svoj automobil. na zadnji lijevi tocak pricvrstimo hobotnicu tako sto joj glavu zasarafimo za felgu. za svaki krak zavezemo po jedno djetesce. upalite auto, dodajete gas i vasa ce djeca biti odusevljena vlastitim ringispilom.

hobotnica na stomak:
pa dva kraka hobotnice se zavezu za svaki nozni clanak. preostala cetiri
kraka cvrsto uhvatimo rukama, u svaku ruku po dva. pustimo race grupe yello
i dobili smo krasan stomak eliminator.

hobotnica a la dolly parton:
dvije mladje hobotnice se zavezu jedna za drugu sa po dva kraka. hobotnice
postavimo u predjelu grudi tako da zavezani dio dodje napred. preostale
krakove zavezemo na ledjima. vase grudi ne samo da ce biti velike i cvrste,
nego i okate.

hobotnica na noge:
pritisnemo jedan krak hobotnice na nogu tako da pipci istisnu vakuum. naglo
povlacimo. vas novi depilator kasnije mozete pojesti.

hobotnica na zeca:
uhvatimo zivog zeca te na njegova ledja postavimo hobotnicu koju sa po
cetiri kraka svezemo na zekinom stomaku. pustimo zeku da trci.
ne sluzi nicemu ali sigurno smijesno izgleda.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: genoceed

uu, sto ja volim da se genocidisem. ne pitam ja ko si i sta si, nego odma udri s zlocinom. najvolim nejac, starce, a kad se docepam sakralnog objekta ni stotinu sakramenata ga ne sacuva. posebno su mi drage bolnice i to pedijatrijske.
dok su drugi otvarali kafice ja sam ulagao u logore. stavim prste na sljepocnice, koncentrisem se i odma otvaram logor. nema kod mene u logoru paliti logorske vatre i svirati crne leptire. nego ako ces sta paliti, pali andjeo. ili borac. ili caj od lipe.
najvolim i protjerat. za to je najbolji caj od komoraca. ako se meni ne svidja stanovnistvo, ja ga odma protjeram. a ako mi se od tog stanovnistva svidi neka cura, ja nju samo malo protjeram tako da je mogu brzo dotjerat.
najvolim i da ne volim nikoga, ko onaj moj namcorasti drug iz cvijiceve sto mu volim kcer jovanu, s usnama napucenum.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: pjesma nad pjesmama (naslov uzet iz spajza)

prosle godine smo u nasoj ustanovi u sklopu terapije radili vjezbu kontrole ega. neki od ispitanika su napisali citave ode jajima ali posto njihove radove ne drzim zanimljivim slobodan sam vam ponuditi pjesmu jednog naseg subjekta inace mog rodjaka rustvena jabuke strastvenog sakupljaca perja.


ego i ja

o kako sam ja sladunjav
i jabucan i kruscan i dunjav
o kako meke koze sam obilan
i svila i kadifa i lan
o kakve li ljepote u mom koraku
i paunu i gepardu i raku
o kakvog li prodora moga grla
i fa i so i la
o kakvih sam prizorisnih osobina
i scena i zastor i bina
o kakvo je u meni srce veliko
i ameriko i azijo i liko
o kakve su moje oci duboke
i pirana i istre i boke
o kakva je pjesma moja kao santic
i bodler i prever i antic
o kakav sam to ja sujetan ljud
i njeznik i falus i ud.


podsjecam da je ovaj projekt jos uvijek otvoren te ovom prilikom pozivam sve interesente da svojim prilogom daju doprinos nasoj maloj, ali za mrave velikoj akciji.

I nagrada - brijeg s ugradjenim zekom i potocicem
II nagrada - okicena jela i pila motorna
III nagrada - put uho svijeta

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: 7 kg

jednom kad sam bio prilicno kratak, majka je je u kucu donijela preko 7 kila sto me prilicno iznenadilo obzirom da smo tada bili najsiromasnija porodica u litvaniji. otac je odmah odvojio dvije kile i rekao da je to za ako ko naidje. cekali smo deset minuta i kad niko nije naisao, ja sam se napravio da nailazim i uzeo te dvije kile. to je ujedno bio i moj prvi nailazak pa sam ga se u kasnijim nailascima uvijek rado sjecao.
ostalih pet kila majka je rasporedila po mjesecima, ali tako da je mart dobio najvise. to stoga sto mart ima osmi.
nedugo zatim, po komsiluku se proculo o nasih sedam kila i na vratima se pojavala glava najsiromasnije porodice kazahstana. majka je glavu pozvala da udje ali kako nije imala noge nije ni usla nego je samo zatrazila da joj posudimo solju kile, na sta je majka zavikala da ne moze i nek crkne. glava, naravno, nije odmah crkla nego malo kasnije u miru kazahstanskog stana. kazah stana, ne kuce.
ja sam svoje dvije kile orocio na trideset godina i sada imam blizu sedam tona, kaze se zive vage, mada ja nikad nisam vidio zivu vagu niti ziv kamion koji prevozi sedam tona. zato ljudi i ne govore kamionu: "ziv ti meni bio", nego se to obicno kaze soferu koji ga je dovezao, a ako bi taj sofer umro, za njega se ne bi moglo reci da je ziv, ali to ne znaci da je prezivar. prezivar je krava, naprimjer, ili razbijeni toplomjer za kojeg mozes reci da je u njemu prije bila ziva.
zato vrapci nikad ne postaju vrane jer bi se i za njih govorilo "prije ziv, a sada kra", ili prekrajac. prekrajac je armani i on je izuzetno ziv iako nije vrabac ni razbijeni toplomjer.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: heroj

jednom ti mene 90 i neke zarobi mrski neprijatelj na koti 203. ova kota je dobila ime po slucaju kratkorepog svizca koji je jednog maja nakotio 203 mlada kratkorepa svizcica.
prvo su trazili da priznam sve, ama bas sve. ja bez mucenja priznam sjevernu irsku i slovacku, ali kipar ne htjedoh. njima to bi malo pa podjose traziti da priznam i kipar i vajar.
bez ustrucavanja im objasnim da vajar nije drzava nego zvanje ili ako ce bas preciznije - anagram ajvara.
pridje mi njihov visoki oficir. imao je preko 17 metara. mene dojmi njegova visoka pojava te ga upitam nije li mozda malo nerealan po pitanju vlastite visine. ostadoh uskracen za odgovor, ali me utjesi spoznaja da bi pored ovolikog oficira svako normalan ostao uskracen.
on podesi ekvilajzere i smirenim tonom, bez viska basova, objasni mi da cu biti streljan.
ja to uzmem zdravo za gotovo, mada vise za gotovo jer nasi stari su prepricavali kako streljanje nije zdravo. moze malo, ali ne treba pretjerivati.
ponudi on da mi sveze maramu oko ociju, ali ga zbog vlastite hrabrosti odbijem. volim gledati smrti u oci, pa kome se prije zamuti.
opet on vadi kutiju marlbora petice i nudi mi posljednju cigaretu. dizajn kutije me strasno podsjeti na pripadnika kk klana te ga posaljem u lijepu visoku nacionalisticko-rasisticku stvar.
raskopcam kosulju sto mi je jednom pierre cardin poklonio, isturim prsa na kojima mi miner prsan istetoviran i koliko sam mogao glasnije povicem, a mogao sam jos glasnije samo nisam htio: "streljajjjjj!"
i streljase me.
od tada ne idem na kotu 203.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: sin

zdravo,
zovem se nergil jabuka i zivim s tatom. mama nas je napustila prije nego sto sam se rodio. tata kaze da je otisla s drugim jer treci nije imao puno para. kad porastem bit cu bogat i kupiti mamu.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 01:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: zbunjeni njemac

-posljednji put pitala: gdje se krila ljubisa samardzic?
-na ljubin grob?
-ali ja mislila da to ljubo iz kapelski kresovi, pa zar on ne bila ziv?
-ne taj ljubo, nego moljac.
-ali ako je ono mrtva, ko meni svako dan jela uniforma?
...i ko osisalo milana dravic? zasto vi sisati kosa zbog trbusni tifus, zasto ne sisala trbuh?
...i zasto fabijan sovagovic vikala: preko voda do sloboda kad ne znalo plivati?
...i zbog cega jul briner dizala most kad imala bruh?
...i zasto mika bosnic bacila cebe na tenk kad njemu ne zima?

na cemu vi partizani bilo?

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 05:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: san

jedan nezahvalan covjek je na dan zahvalnosti usnio americki san. kako je govorio samo latinski i grcki, tako nije razumio znacenje ovog netitlovanog sna.
ode ti on tako kod mudraca madraca ne bi li mu ovaj pojasnio znacenje americkog sna.
sjedne na madrac i objasni mudracu razlog njegova dolaska.
mudrac madrac kao iskusan yogi upali dva mirisna bobi stapica i rece: "om". njegova tajna tajnica udje s vrucom om kafom i posluzi nezahvalna gosta. cim nezahvalnik ispi vrucu kafu, mudrac madrac yogi mu rece:
"ne mogu ti nista reci o tvom americkom snu jer nisi sa sobom rascistio da li je to bio americki ili tvoj san na americkom govornom podrucuju. nego, idi kuci i sanjaj opet pa mi isanjano donesi sutra, ne kama sutra, nego sutra dva dana poslije juce".
nezahvalnik ode sanjati i ubrzo prosanja hotel san u laktasima. pridje recepcionaru, ali ga ovaj izbaci objasnivsi mu da je nemoguce da ga pusti u bilo koju od soba jer je vec negdje drugdje na spavanju gdje sve ovo sanja. recepcionar se ne bi htio izlagati neugodnosti koju moze prouzrociti san u snu koji bi se eventualno mogao desiti u snu ako bi ovaj u njemu zaspao.
nezahvalnik se zahvali i probudi se, te ode mudracu madracu yogiju koji ga opet vrati na sanjanje.
nezahvalnik ubrzo zaspa i podje sanjati san ljetnje noci. pridjose mu dvojica sekspirijanaca i izvrijedjase ga na mrtvo more i ime sto je u san ljetnje noci dosao dugih rukava. tako on i za ovaj san osta kratkih rukava, ali kasno, vec je bio budan i na putu ka mudracu madracu yogiju.
yogi mu pruzi dvije ruke, a s druge dvije zagladi dugu kosu koja se pojavi na nebu i iskosi zbog pogresnog prelamanja svjetla.
"idi i sanjaj opet", rece mu yogi glodalicom cesuci desni.
nije proslo nista, a nezahvalnik je ponovo sanjao.
usnio je usniju redzepovu kako ceslja esmu dok je oko njih trcalo 23. usnijine usvojene djece. jedan od njih mu pridje i zatrazi dlan. dok mu je gatao s ledja mu pridje izblajhana crnka i ukrade mu san.
covjek se probudi puknutog filma, uze garantno pismo i pravo u americku ambasadu po vizu.
dobio je vizu i od tada vise ne sanja.
samo spava

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 05:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: tuneli

mene su danasnji mi roditelji nasli jednog maja na rajnerovom vrelu. legenda kaze da je nekad davno rajner na tom mjestu pristavio vodu za kafu a u medjuvremenu umro. od tada voda vrije. roditelji su mi odmah pokazali kastel i biste heroja. odmah sam ih pitao:"biste li vi?" otac nije nista odgovorio ali je zato odgovorio majku od sulude ideje da me vodi na tobogan. "radije djetetu pokazimo zemljotres." onda sam vidio zemljotres ali se nisam nista uplasio zato sto mi je rijec zemljotres zvucala kao ringispil. cim je zemljotres bio gotov, odveli su me da mi pokazu mjesto na kojem je bila kuca. ja sam bio tako kratak da pojma nisam imao kako izgleda srusena kuca tako da su mi mogli pokaziti bilo sta.
e onda smo isli kod tetke u mostar i tad sam vidio tunel. tuneli se prave od rupe, a sama rijec tunel nastala je od konzerve tunjevine otvorene s obe strane. kad se ide na ekskurziju onda se jedva ceka tunel da se zapocne pjesma:"u tunelu u sred mraka..." pjesma je kratka i prilagodjena duzini nasih tunela, mada mi imamo i tunela za "vasu ladackog" ali ja se takvih tunela klonem da i meni ne bi klonula glava, k'o da dremam, k'o da spavam. oni koji su vec umirali kazu da je smrt kao tunel, a oni koji su bili u svemiru tvrde da je zemlja daleko gladja od bilijarske kugle. pa zasto mi onda bezveze busimo zemlju da bi skratili put od tacke a do tacke b, kad je nas cilj tacka c.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2007, 05:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: dan banjaluke

kad su mi oci bile narasle do visine lavaboa, mislio sam da je banjaluka ravna ploca koju nose tri slona na velikoj kornjaci.
malo sam sacekao pa su mi oci narasle skroz do visine prozora na trafici. tad sam prvi put ugledao prodavacicu micu, zenu andrijinu.
ona je jednom otisla u pravcu zelenog mosta, a vratila se iz pravca tranzita. tad sam shvatio da je banjaluka okrugla.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 13:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2005, 05:36
Postovi: 353
Lokacija: Candlekeep
....smijanje...neprekidno....nedostatak......vazduha me..... tjera

da.......govorim u isprekidanim........recenicama.....


Nego,what the hell?

Oklen ovo? :D

_________________
Let teachers and priests and philosophers brood over questions of reality and illusion. I know this: if life is an illusion, then I am no less an illusion, and being thus, the illusion is real to me. I live, I burn with life,I love,I slay, and am content.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
al stvarno... pregotivno je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Okt 2007, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
dr jabuka ... to ONAJ bloger? nekad sam natrcao na njegov blog. gotivno

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 17:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Registruj se! je napisao:
dr jabuka ... to ONAJ bloger? nekad sam natrcao na njegov blog. gotivno


Upravo tako...

Ovo je njegov blog... http://drjabuka.blogger.ba ... Sada tamo nema ništa, a kada ima nešto, to traje vrlo kratko...

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
cenzura?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Okt 2007, 19:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
Autocenzura...

Imao je raznorazne komentare na blogu, pa se čovjek tj. jabuka odlučio na radikalne poteze...

_________________
Tit twister on the loose! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr jabuka cover
PostPoslato: 11 Jan 2017, 17:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2003, 16:53
Postovi: 601
Lokacija: balkanski podkontinent
dr jabuka cover: pravi doktor sa etikom do jaja

alzheimerova demencija – ukoliko gajite nadu da ćete se izlijeciti; zaboravite!

izrasline – ako primijetite da su vam se na tijelu pojavile izrasline, prvo provjerite da nije riječ o rukama i nogama.

krizobolja/krstobolja – predjite na islam.

aritmija - probajte s drugim cd-om.
treperenje pred ocima - probajte sa drugim dvd-om

parkinsonova bolest – njegova bolest, njegov problem.

vodene kozice – glavni simptom: po tijelu se pojavi osip u vidu malih koza s perajima i skrgama.

tableta mjeseca - calgon

pomracenje mjeseca - uskoro

savjet mjeseca - kad nakon svadje s partnerom popravite vase odnose, slijedeci zubarsku logiku, nemojte konzumirati sex naredna dva sata. bar ne na tu stranu.

_________________
Tit twister on the loose! :D


Poslednji put menjao Adrenalin dana 11 Jan 2017, 18:13, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs