banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 22:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
Osecam se slobodnom, posto sam iz Banjaluke i s obzirom da znam Helenu i da sam s njom provela dio divnog detinjstva, imam potrebu da kazem nesto vezano za ovu temu. Nostalgija, cudno osecanje. Poseti me po nekad ta boljka, jer zivim u Beogradu i zazelim se roditelja, prijatelja, cevapa, prosto Banjaluke. Taman kad se u toj istoj Banjaluci nadjem osetim se tako sretnom da pomislim koja sam ja budala kad sam mogla odavde da odem, ali... Prodje manje od jednog dana i ja vec razmisljam o odlasku jer mnogo bolji dani me cekaju u Beogradu.
Znam da vi svi koji ste "nostalgicni" razmisljate o danima iz detinjstva i to vam niko ne moze upropastiti. Samo mi nije jasno zasto vas tangira kako je u Banjaluci sada, jer tamo cak ni ne boravite. Mozda odete na par dana, i opet napustate to, srcu drago, mesto. A usput pljujete po onima koji su tu svaki dan i koji znaju kakva je Banja Luka u sustini. Ljudi probudite se nije samo Banja Luka takva, takva je cela bivsa Yuga. Ma sta samo Yuga, celi svet je takav. Znam nije za utehu, ali nije ni za pljuvanje po Banjaluci i ljudima koji su svaki dan tu. Vidis, ti sto zivis i radis u Nemackoj si isto tako zauzela dobro radno mesto nekom nemackom gradjaninu, i niko te ne napada tamo. Zasto mislis da imas pravo da napadas ljude u Banjaluci, koji nisu iz Banjaluke. Ti si otisla u potragu za boljim sutra, zasto ne bi i oni. Priznajem i meni su jedno vreme smetali, ali sam primetila da mi je Banja Luka sve lepsa i lepsa. Cista je, sredjuju se putevi, gradi se uvek nesto novo. To sto smo svi omatorili i sto nas pucaju cudna osecanja kao sto je nostalgija, to je drugi par pilica.
"Ajd zivili.:drinking: I neka mi niko ne dira Helenu. Ona je najpravednija osoba koju ja znam i zato svi da ste stali u stav mirno kad ona "govori".

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 23:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Okt 2004, 16:03
Postovi: 169
Lokacija: grasslands
Valjda je nostalgija sama po sebi iracionalna pojava, ali ovdje se ide korak dalje. Sama pretpostavka da se danas (2007) ocekuje od nekog iole urbanog mjesta da ostane isto pod zubom vremena, je blago receno, nerazumno. Ocekivanje od nekih milenijalaca (generacija rodjena poslije 1980.) da sjede na klupi, piju vino i sviraju gitaru je jednako nerazumno. Ti RICKLINGEN kao da ocekujes osamdesete kada odes u BL. Imas kalendar?

Vista samo sto nije izasla za siroke narodne mase, iPhone nam dolazi na ljeto, zavrsili su sa snimanjem petog Harry Pottera, svi su na 2394284-om modelu mobilnog i ringtone im je Cica Mica iz Beograda sa najnovijom pjesmom "Kljucevi mog Lexusa RX Hibrida 07", tinejdzer brise SMS od bake, baka slusa Big na kompu, itd, itd, itd. Banja Luka je u zadnjih 20 godina prosla kroz rat, promjenu drustvenog sistema, racije, nestanke struje i vode, a za to je najmanje kriva i uticajna neka anonimna osoba iz Glamoca ili cak Jelena Karleusa. Vrijeme leti i niko na ovom forumu to ne moze promjeniti. A da ne govorim o nekim globalnim promjenama kao sto je internet, mobilna telefonija, svjetske politicke struje, itd, itd, itd. Znaci sve sto tebi smeta u BL je neminovna posljedica faktora na koje apsolutno niko ne moze uticati. Nostalgija kao ocekivanje da se nista ne promjeni u odredjenom geografskom podrucju u dvadeset godina nije efikasna.

_________________
_________________________
Indeed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Feb 2007, 23:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
A jesi me nasmijala sa babom, SMSom i BIGom.... :D :D

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 00:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2007, 19:30
Postovi: 54
UUUUU STO JE OVA COKOLADA NACITANA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 00:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2006, 00:29
Postovi: 93
Lokacija: Amsterdam
ChocolateAdikt je napisao:
Valjda je nostalgija sama po sebi iracionalna pojava, ali ovdje se ide korak dalje. Sama pretpostavka da se danas (2007) ocekuje od nekog iole urbanog mjesta da ostane isto pod zubom vremena, je blago receno, nerazumno. Ocekivanje od nekih milenijalaca (generacija rodjena poslije 1980.) da sjede na klupi, piju vino i sviraju gitaru je jednako nerazumno. Ti RICKLINGEN kao da ocekujes osamdesete kada odes u BL. Imas kalendar?

Vista samo sto nije izasla za siroke narodne mase, iPhone nam dolazi na ljeto, zavrsili su sa snimanjem petog Harry Pottera, svi su na 2394284-om modelu mobilnog i ringtone im je Cica Mica iz Beograda sa najnovijom pjesmom "Kljucevi mog Lexusa RX Hibrida 07", tinejdzer brise SMS od bake, baka slusa Big na kompu, itd, itd, itd. Banja Luka je u zadnjih 20 godina prosla kroz rat, promjenu drustvenog sistema, racije, nestanke struje i vode, a za to je najmanje kriva i uticajna neka anonimna osoba iz Glamoca ili cak Jelena Karleusa. Vrijeme leti i niko na ovom forumu to ne moze promjeniti. A da ne govorim o nekim globalnim promjenama kao sto je internet, mobilna telefonija, svjetske politicke struje, itd, itd, itd. Znaci sve sto tebi smeta u BL je neminovna posljedica faktora na koje apsolutno niko ne moze uticati. Nostalgija kao ocekivanje da se nista ne promjeni u odredjenom geografskom podrucju u dvadeset godina nije efikasna.


usla si u jednu opasnu fazu nostalgije....nemoj dici ruku sama na sebe...please... :drinking:

_________________
postalo sam jedan amsterdamac da se ne bi osjecalo stranac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Jeste, promijenilo se mnogo toga. Od toga kako ljudi komuniciraju i kako se oblace, do toga koliko polazu na pristojnost, plemenitost i kulturu.

Svaka generacija/svako vrijeme nosi nesto svoje, i to je sasvim normalno. Danasnje se mnogo razlikuje od prijeratnog. Ako je razlicito, ostavimo samo "razlicito" ( bez onog bolje ili gore jer je to uvijek nekako subjektivno).

Meni, subjektivno, izgleda mnogo gore. Ne mogu reci da sam bas nostalgicna, ali me potresa poseljacena BL. Ali nije to samo slucaj sa BL. Pa to se desilo svim gradovima. Oni koji poznaju BG, SA i ZG od prije rata, znaju o cemu pricam ;)

Mislim da je autor ove teme naglasak stavio na KULTURNI pad Banja Luke,degradaciju humanosti i cinjenicu da je u BL vise novopecenih BLucana nego starosjedioca, tako bih ja zaobisla mobilne telefone, i izgradnju novih objekata u ovoj prici. Tacno je uglavnom da je tehnoloska revolucija slabasan pokusaj da se kompenzira onaj nekadasnji osjecaj jedinstva i ponosa sto smo to sto jesmo. Daj Boze da se to vrati.

Da se razumijemo mi, Banja Luka je i prije rata bila zapostavljana, i to ugl tako shto je Sarajevo muzlo sredstva.
Gdje sala za balet? Gdje operska sala? Siromasni odsjeci i kadar na fakultetima. Gimnazija, koliko.. jedna. E sad postavite i sva ova pitanja za grad Sarajevo, pa cete vidjeti da je Banja Luka selo i prije rata.
Ali dana jeste kasha svega i svachega. Nadam se da ce ova kasha izrasti u nesto autenticno i prepoznatljivo, kao sto je ,recimo, nekad bilo.

Ovo sto se desilo BLuci, desilo se cijelom Balkanu, pa da ne kazem i svijetu.

Eh, autorka je malo nostalgicar i sanjalica, pa ovako razmislja.

Sve u svemu zelim sve najbolje i starim i novim BL-ucanima. Ja nosim vedrije i bogatije boje u srcu iz nekadasnje Banja Luke, ali svako ima svoje.

:angel:

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 01:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
XIX century je napisao:
Ja nosim vedrije i bogatije boje u srcu iz nekadasnje Banja Luke, ali svako ima svoje.

:angel:

O tome ja pisem. Jedno su secanja, ali ti dani kad smo bili bezbrizni, prosli bi bez obzira da li se rat desio ili ne. Zivot bi nas opet bacio u onom pravcu kuda smo se zaputili. Zaboravili bi da zovemo skolske drugare. Ili bar ne toliko cesto. Kafici bi se opet otvarali i zatvarali. Sukrija bi kako god okrenemo umro i njegovi potomci bi s vremenom prodali to sto su dobili u nasledje i eto. Opet bi dolazili Neki novi klinci. Ne bismo imali vremena za strava provode, jer ujutro treba ici na posao, neko ima i decu, bolesnu majku i bla, bla, bla. Niko od nas ne moze vratiti vreme. Ja cak i ne zelim. Umesto da trazite lepe stvari u sadasnjem vremenu i da se trudite za sopstvenu buducnost vi iz daleka razmisljate o proslosti. Kakvo trosenje vremena.

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 01:40 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2007, 23:35
Postovi: 5
Lokacija: planeta zemlja
Hmm...Bjork ti si napisala da "Jedno su secanja, ali ti dani kad smo bili bezbrizni, prosli bi bez obzira da li se rat desio ili ne. " Ne mogu da vjerujem ocima kada vidim da neko ko slusa Stulica moze da napise nesto u stilu: "Shit happens, vrijeme prolazi pa zasto ne ratovati". Rat je mene istjerao iz BL, kao i mnoge druge ljude iz mnogih drugih zemalja, a o krvoprolicu da nepricam. Zasto mislis da je Stulic napustio cijelu ex-yu i sada zivi u holandiji. On sam kaze : " Pa da izvucem zivu glavu jebote". Ustvari je njemu sve prisjelo kad je vidio ratovanje, nacionalisticku ludost, i bolesne umove kako vladaju. Rat je opsta ludost i nista to nemoze opravdati, a kamoli neke ko fol religiozne razlike i nesto sto su neki vec antikni osmanci koji vise i ne postoje radili kad su bili imperialisti na balkanu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 02:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Jan 2007, 21:12
Postovi: 5
narode ovo vec prelazi granicu bilo kakve rasprave.meni je Banjaluka bila i bice najljepsi grad jer sam tamo rodjena i tamo sam odrasla.mene zapad nije promjenio ni malo.ja sam u Banjaluci bila sve do 2002.vidila sam sta je bilo sa ljudima i sa gradom.nikad to nece biti isto.ja sam SRPKINJA i mislim da to uopste nije bitno.svaka cast svima vama koji volite Banjaluku a vi koji stalno Srbujete gdje ste bili sve ovo vrijeme.kurcite se a manji ste od makova zrna.ako vam se nesvidja ova tema NEJAVLJAJTE SE NEPISITE I NECITAJTE OVU TEMU I PUSTITE NAS NOSTALGICAN NAROD DA RAZMJENJUJEMO NASE PRICE.kako je to sve bilo fino nekad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 03:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
tanjah je napisao:
narode ovo vec prelazi granicu bilo kakve rasprave.meni je Banjaluka bila i bice najljepsi grad jer sam tamo rodjena i tamo sam odrasla.mene zapad nije promjenio ni malo.ja sam u Banjaluci bila sve do 2002.vidila sam sta je bilo sa ljudima i sa gradom.nikad to nece biti isto.ja sam SRPKINJA i mislim da to uopste nije bitno.svaka cast svima vama koji volite Banjaluku a vi koji stalno Srbujete gdje ste bili sve ovo vrijeme.kurcite se a manji ste od makova zrna.ako vam se nesvidja ova tema NEJAVLJAJTE SE NEPISITE I NECITAJTE OVU TEMU I PUSTITE NAS NOSTALGICAN NAROD DA RAZMJENJUJEMO NASE PRICE.kako je to sve bilo fino nekad.



Eh mozemo mi raditi sta hocemo ali uvijek se javljaju te iste osobe koje u stavri niti imaju veze sa nostalgijom niti ih treba doticati ovtema ,ali cudna smo mi sorta....mada mislim da bismo trebali ne reagovati na komentare istih...vec pisati svoje....sasvim mi je svejedno sta misli Helena,sta bjork ili bilo ko nije u istom fazonu....I jos samo jednom da razjasnimo ja sam otisla takodjer kao i Tanjah iz BL 2002 a zar godpodje misle da sam otisla jer sam htjela ne nego nisam vise mogla da podnosim nepravsdu da smo mi gradjeni Banjaluke degradirani u nizi sloj drustva...nema posla za nas ...a necu sigurno da radim u zenitu ili na stocnoj pijaci da prodajem tursku robu ili cd-ove jer zavrsila sam malo vise skole da bi takvo sto radila.....pa eto kad nisam mogla zivjeti dole zivim ovdje gdje sam ali mirno i povuceno nikome ne namecem svoju volju mada sutra bi spakovala kofere i vratila se kad bih bila sigurna da cu dobiti posao u struci....jer stanbeno pitanje imam rjeseno ali ne zivi se od vazduha i zidova...pa drage moje dame svejedno dal djelile ista misljenja ili ne mislimda je vrijeme da pocnemo pisati o nasem lijepom djetinjstu...prisjecati se mladalackih ludiosti i zabava...bez obzira sto to se nikad nece vratiti ipak uspomene su nesto najljepse jer ne kaze se bez veze zivot pise romane... nemojte se hvatati bas za svaku napisanu rijec...jer ponekad covjek iz sebe mora izbaciti negativno...jer ko od nas ne bi volio biti dole...mislim da nema te osobe koja iole voli svoj grad..... pozdravcic...

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 05:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2007, 23:35
Postovi: 5
Lokacija: planeta zemlja
Cao Ricklingen....Sav sam se najezio kad sam procitao tvoje poruke i opise starih dana koje zvuce cak i malo pijesnicki ali mogu to porediti sa pricama mojih roditelja i ostale stare raje iz BL tako da to izgleda da bas jeste tako bilo. Meni je zao sto sam bio samo klinac kad sam napustio Banjaluku pa imam neku cudnu nostalgiju o onome sto bi moglo biti... Zato bi volio vise da cujem nostalgije jer imam dobru mastu :) Razumijem i tu bunidbu ljudi koji su dozivili tu drastictu promjenu grada, ali to je sve ja mislim balasevic davno opisao u svojoj pijesmi namcor:

Ne volem... Semenkare... Cigane trubače...
Burek... Ulične pišače...
Nek mi moju lepu varoš vrate...

Ne volem... Džipadžije... Dizel... Butikaše...
Restoteke... Tamburaše...
Svaku pesmu bar za strofu skrate...
Mater im...

Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu "na lakat"...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim četir konja besna...
Da ih u oblak upregnem...
Pa s tobom di nas niko ne zna uteknem...

Ne volem... Kad mi gaće uđu... Di već uđu...
Te što brinu brigu tuđu...
Košticu u štrudli od višanja...

Ne volem... Zatucane... Gratis... Kravataše...
Hipohondre što se plaše
Da dobiju rak od razmišljanja...

Ne volem... Krvoločne pse i gospodare...
Nađubrene trotoare...
Maskirne kad navale na pendžer...

Ne volem... Lopuže što voze tuđa kola...
Znaju azbuku do pola...
Miču usnama dok sriču pejdžer...
(nji' se malko gadim, pravo da ti kažem...)

Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim čamac na dva vesla...
I onaj šešir rogozan...
Pa tebe di nas niko ne zna odvozam...


hehehe....tako se problematika pjesnicki uz gitaru opise.....
"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 12:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
Egzotika, ja ne znam od kud ti ideja da sam ja pisala o ratu. Ja sam pisala o promenama, jer one su neminovnost danasnjeg doba. Rat je doveo do ogromnih promena. I to na varijantu sad i odmah. Ja sam pisala na fazon da svi starimo i menjamo se iz srzi. Hteli mi to ili ne.
I kakva je ovo glupost "Shit happens, vrijeme prolazi pa zasto ne ratovati", to si kao izvadio srz iz mojih reci. :oops: Ne valjaj gluposti. Pa i ja sam izgubila previse drugara zbog rata. Svih veroispovesti. Bilo bi glupo da bilo ko tako misli. Zato molim te nemoj da prevodis savrseno razmuljive reci.
I sta ste svi osetljivi kao da ste u PMS-u. Nostalgicni ste, pa sta. Cela vasa prica je Tresla se gora, rodio se mis. Kao da jedva cekate da vam neko nesto kaze, na drugu foru od vase pa da se zapalite. Kratak vam je fitilj.
Da slusam Azru, i kakve to veze ima sa bilo cim.

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 13:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Sep 2006, 15:50
Postovi: 8
evo citam sve te poruke i razmisljam da se javim.a zapravo i nemam ništa novo za dodati, sve ste vec rekli..slazem se zapravo sa svima, nostalgija je sasvim normalna pojava, kao i to da se mjesta i ljudi s vremenom mijenjaju. Zato mislim da je u redu da se ljudi prisjecaju nekih lijepih vremena kao i da žale za nečim što više ne postoji..neki žali za BL prije rata, neki (poput mojih roditelja) za BL prije zemljotresa..svaka generacija ima svoje..
ja sam nostalgičar s vremena na vrijeme, drago mi je što nisam prečesto..ali sada me nekad pukne da žalim i za nečim od prije godinu dana što više nije isto, živimo u nekom turbo svijetu i to je tako..

ali svakako je ok da ljudi podijele lijepe uspomene koje imaju, a današnju situaciju pustite za neki drugi topic

veliki pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 15:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2007, 17:30
Postovi: 51
river510 je napisao:
ali svakako je ok da ljudi podijele lijepe uspomene koje imaju, a današnju situaciju pustite za neki drugi topic



Bravo!!!!

_________________
"Rijeci su isto kao gomila ljudi, nije nuzno znati sve. Odaberi za sebe samo one prave" Johnny B. Stulic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 16:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2007, 23:35
Postovi: 5
Lokacija: planeta zemlja
Za Bjork
Ja mislim da svako ko slusa Azru mora da ima neku nostalgiju, jer Azra nije izdala albuma jos od 1997, a to je prije deset godina.... :) Odkud to tebi da je nostalgija nesto lose, nostalgija je jedna lijepa emocija, dosta povezana sa ljubavi...Ljudi puni ljubavi osijete i nostalgiju, pa zasto protestovati protiv toga? To ne znaci da su ti ljudi zastali ili da ne mogu:"get on with their lives", to jednostavno znaci:"ajmo se sijetiti onog sto je bilo fino pa mozda se opet ponovi u nama".

Kao sto je Johnny jednom davno napisao:

"neke čudne osobe
draga lica gode mome sjećanju
a onda se okrenem i vidim
pa to sam ja u ogledalu"





Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2007, 17:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Feb 2007, 08:16
Postovi: 15
Egzotika,
upravo tako.
Oni sto nisu nostalgicni (bar ponekad), zasto ste uopste pristupili temi nazvana "Nostalgija"????
Nije da sada o ovome svemu razmisljam iz dana u dan, ali sam htjela da podjelim misli i sjecanja sa drugima istog sentimenta.

Sta vam je svima???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Svaka cast....
PostPoslato: 15 Feb 2007, 18:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
Hvala ti Bjork sto si ipak prihvatila da nismo nista lose mislili,a e3gzotika isto tako lijepo je to sto nas ima jos pa makar i iz sjecanja roditelja prihataöi lijepe uspomene.queen bee odakle si ti iz kojeg dijela grada ja sam Petra Preradovica naselje ,kao i Japanac jednim djelom jer je zivjela i kod bake kraj parkica.......pisi sve sto ti je ostalo u lijepom sjecanju...i vi ostali pisimo o uspomenama..jer one u nasem srcu i dusi zivjece dok i mi sami....pozdravcic...pocnimo vec jednom u pravom smislu pisati o svemu sto nam je drago i liepo ostalo u sjecanju i sto bismo voljeli bar na tren da se vrati bar djelimicno ,recimo neke stvari su cak ostvarljive mozemo se jednoga dana svi sastati i zajedno jos jednom vratiti nase uspomene proci kroz vrijeme... :wink: :wink: :wink:

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: .....
PostPoslato: 16 Feb 2007, 00:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
RICKLINGEN je napisao:
Sory Helena ali mislim da svako od nas ima pravo na svoje misljenje..pa bilo kakvo da je ...naa smeta najvise sto ti ljudi koje je nesreca natjerala ili one koji su dosli u nas grad jer su okusili da je lakse hoditi asvaltom nego kozjim stazama,pa su eto i ostali neka ih nije mi to nikakav problem niti bi ikada tako nesto pomislila a kamoli rekla.....ali smetaju mi ljudi koji su od naseg grada napravili cirkus...nap. reci mi gdje danas mozes izaci u kafic a da se osjecas prijatno,gdje ne "tuce" turbo folk,gdje djevojke su pristojno obucena a ne na izvolte,kad si u zadnje vrijeme vidjela raju da uz gitare sjedi na Abaciji, na Kastelu,u parku Mladen Stojanovic, da se pjevaju pjesme kao Sosana,S vrha Sehitluka,O bela itd....

Hej,neces vjerovati,ali proslo cijelo ljeto sam sa rajom poslije izlaska u grad,gdje bi se ugusili u nekom nocnom klubu,odlazili do parka mladen Stojanovic,kupimo grickalica,nesto od pica i gotiva,do zore!
Sad ces reci jest pukla,al sta cu to me zaista vraca u zivot,prolaze ljudi,idu kuci i kontaju,vidi onih ludjaka u parku,a nama dobro boli glava! :P

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2007, 00:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2004, 19:28
Postovi: 464
Lokacija: banja luka
To je samo dokaz da nismo izumrli i da ima jos ludaka poput mene koji njeguju tradiciju!Brate,ljepse 100 puta sa rajom sjediti na klupi u parku i zezati se,nego u smrdljivim i zagusljivim lokalima,pogotovo kad je ljeto,lijepo toplo vece,ma milina!Na Abaciju doduse nisam isla,sem preko dana na kupanje,ali valjda ima i toga sto sam promijenila naselje,pa mi je park sada blizi!

_________________
trag u beskraju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za mala dani
PostPoslato: 16 Feb 2007, 05:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2006, 21:38
Postovi: 126
Lokacija: Hannover
Znaj da ti zavidim,jer ja nisam zaista dugo imala priliku da se tako sastanem sa rajom i da odemo do parka....mada svaki put kad dodjem u BL bar se prosetam sa svojim dragim kroz park...i desi se da ponekad sretnemo stare prijatelje koji se takodjer nadju tamo...pa tako odemo na kaficu preko u klub22 ili jednostavno sjednemo na neku od klupa ali tamo kraj bunkera i prisjecamo se djetinjstva on svoga a ja svog...ja sam odrasla sa rajom iz Nove varosi i iz Rosulja ...dosta njih nazalost vise nije medju zivima moja najveca djecija ljubav npr.Dragan Stanojev-Celo...nekad smo znali od veceri do jutra sjediti u parku svirala se gitara...i u neko doba isli smo na kifle u pekaru preko puta parka...i onda svako lagano svojoj kuci..jeste bilo lijepo...zaista tek kad odrastemo shvatimo kako je lijepo biti djete...tinejdzer....
Nazalost ova danasnja djeca samo igraju igrice na pc ili play stat.ne zanima ih nista drugo,mi smo djevojcice igrale lastisa,skupljale salvete ,markice,znacke, igrale se lutkicama itd.djecaci skupljali slicice(pola-cijela),kauboja i indijanaca,fudbala na male,basket, i jos svasta nesto, i onda svi zajedno se skupimo pa igramo ledenog cice,zmire,limuna i narandze,izmedju dvije vatre,care care godvedare... ma bilo nam je zaista zanimljivo djetinjstvo....ali danasnja djeca nemaju nikakvih ideja(skroz su drugaciji od nas nazalost ima i stari koje ne mogu bas pohvaliti,jer previse brzo odrastaju... npr.kad sam tek otisla za Njemacku i kad sam prvi put dosla na odmor, bila sam presretna jer sam mojoj sestricini pored garderobe koja je u trendu naravno, kupila dvije barbike i raznih salveta sto smo ih zvali japanske ili one debele... i kad smo sve raspakovale cekala sam njenu reakciju, bila je odusevljena garderobom...sva hapy ....ali tad je uslijedilo moje veliko razocarenje jer gledala je u upakovane lutkice ..i kad sam joj rekla ...e ovo su posebni pokloni....ona me prvo pogledala pa je rekla "tetka pa ne mislis valjda da cu se ja igrati sa barbikama ili da cu skupljati salvete pa svaka prijateljica bi mi se smijala kad bi joj to spomenula"....ja sam ostala bez teksta(kao da me polila hladnom vodom).....a onda mi je onako umiljatim glasom rekla "Znas sacuvacu ove salvete i lutkice jer znam da si mi to kupila s ljubavlju ....ali molim te nemoj se ljutiti, stvarno niko se ne igra danas tako"....Tada sam saznala sta njih interesuje.....Igrice na racunaru, Mobilni telefoni( igrice islicice na njima)Ucenje stranih jezika(i takmicenje koja ce biti bolja)setnja po gradu(slasticarna,Pizzeta)Roleri,voznja biciklom,Ples i to je sve....ha pomislila sam pa ovo su stvarno Atomska djeca kao sto je rekao moj nastavnik fizike Ruzdija, Djeco vi ste jos i OK. ali kroz nekih 10-tak godina radjace se Atomska djeca svi smo mu se tada smijali(mislili ovaj od silnog znanja bas pobedavio);ali eto covjek nije bas daleko od istine....
Ali boze moj valjda to tako treba ,jer naravno sve ide naprijed...pa i djeca imaju neki svoj djir i neka nova zanimanja....eto toliko ovaj put od mene pisi sve sto te sjeca na mladost..i vi ostale dame...... cmokic i caos...

_________________
Sta mi VELIS,
nek' mi tako BUDE.
Sta mi ZELIS,
nek' tebi tako BUDE!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs