banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2006, 14:30 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
Na tvoje pitanje koliko skijam evo ti odgovora 16 godina. Na Vlasicu ima dvije zice vucnice, tj 3 Babanovac 1 i 2 i Markovac. Na Jahorini imas 4 Dvosjeda, Poljice, Ogorjelica 1 i 2 i Skocine (Praca), zatim imas vucnice Poljice, Zeljo i Olimpik. Sa svake ove zice vode barem svije staze koje se zavrsavaju u jednu na kraju pa ih ti sam izbroj koliko ima staza. Prtim tvoje postove i vidim da si takmicar, a neznas kako se zove tehnika kojom skijas. Evo ti link pa se uputi malo http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=12406 Drugo pocetnik ce prije nauciti skijati ako se popne na vrh dvosjedom pa polako se sa instruktorom spusti dole jer ce time se osloboditi straha i od visine i od brzine i naravno sve je do instruktora kako ce se odnositi prema uceniku, jer ucenik moze da padne dva ili tri puta i da dobije strah od skijanja i da nikad vise ne stane na skije.


1.Ako skijas koliko skijas onda znas da se u zargonu kaze "Karling metoda" e pa na to sam i ja mislio....
2.Ja sam eto od nedavno polozio licencu instruktorsku i znas pogodi gdje sam polagao....pa naravno Vlasic..a zasto pa zato sto komisija iz citave ebene BiH smatra da je Vlasic najpogodnija staza za pocetnike trenutno...to je i moje licno misljenje..pa sad ako si ti pametniji i od mene i od ljudi koji su u komisiji onda nek ti bude....!!!
3.Vecina tih staza koje si gore nabrojao se "uljeva":D u jednu,vidi se da nemas iskustva sa pocetnicima...jer da imas morao bi da svatis da pocetnik mora da prodje vise faza u skijanju tj. u ucenju....znaci 1 faza. SKIJASKI STAV 2 faza.Slovo...itd.. da ne nabrajam...!!!

A za pocetnika je isto bitno da savlada tehniku penjanja tanjirasem...!!!

Eto toliko od mene...,a vrni kad budes na Jahorini do "Boarda" pa da se skijamo..:D:D:D:D:D:D:D:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2006, 15:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2004, 14:26
Postovi: 106
Gore sam od 17.02. ako bog da.
Nisam instruktor a niti radim sa pocetnicima ali je moje misljenje da pocetnike prvo treba nauciti kako da padnu da nebi doslo do kakvih povreda, pa tek onda ostalo. :D
Svraticu da se upoznamo i da malo skijamo :D
I samo bez ljutnje jer mi nije cilj da nekog naljutim ili uvredim :drinking: :drinking: :drinking:

_________________
Ma mozes ti meni znas sta,
Pucaj sebi u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2006, 19:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
Gore sam od 17.02. ako bog da.
Nisam instruktor a niti radim sa pocetnicima ali je moje misljenje da pocetnike prvo treba nauciti kako da padnu da nebi doslo do kakvih povreda, pa tek onda ostalo.
Svraticu da se upoznamo i da malo skijamo
I samo bez ljutnje jer mi nije cilj da nekog naljutim ili uvredim


Ko...sta...mene naljutiti...wow pa to ne moze stvarno niko..:D:D:D

Heheh ma samo rokaj u stranu i ne moze ti nis` bit...:D:D

Samo upadni u Board i trazi Soneta....:D:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2006, 12:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Hej ljudi, al' na brzinu zakuvaste stvari! :D
Ne znam ko rece, da ako pocetnik padne koji put pa se prepadne da vise nikad ne stane na skije...iskreno, onaj ko se prepadne kad padne i ne treba vise da staje na daske...Jednostavno to nije za njega...Druga je stvar ako se skrsi tako da zavrsi u koritu :D
Trece, ako sam dobro povezala lika koji je postavio ovu temu, decko nije ni pocetnik a jos manje da ne poznaje Vlasic...jer ako se ne varam, nekih davnih '80 tih je skijao na Vlasicu...Et' tako! Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2006, 20:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
Hej ljudi, al' na brzinu zakuvaste stvari!
Ne znam ko rece, da ako pocetnik padne koji put pa se prepadne da vise nikad ne stane na skije...iskreno, onaj ko se prepadne kad padne i ne treba vise da staje na daske...Jednostavno to nije za njega...Druga je stvar ako se skrsi tako da zavrsi u koritu
Trece, ako sam dobro povezala lika koji je postavio ovu temu, decko nije ni pocetnik a jos manje da ne poznaje Vlasic...jer ako se ne varam, nekih davnih '80 tih je skijao na Vlasicu...Et' tako! Pozdrav!


Ko...mi...zakuvavamo...ma nikad..:D:D:DD

Pa nije zgore uputiti pocetnike.....!!!

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2006, 12:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Slazem se, pocetnike treba uputiti...Predlazem sljedeci put kad budes vodio grupu da im dadnes upute, kako se najbrze skrsiti :D
Ma salim se, naravno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2006, 15:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
Slazem se, pocetnike treba uputiti...Predlazem sljedeci put kad budes vodio grupu da im dadnes upute, kako se najbrze skrsiti
Ma salim se, naravno...



Hahahaha.....pa znas sta nebi to bilo loshe....btw.. hvala na savjetu..:D:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2006, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
ima li iko svezih vesti o vlasicu,planiram sledece sedmice provesti 2 dana gore pa me zanima ima li sad dosta snega posto znam da sam cuo da su staze progledale a sajtovi o vlasicu ne davaju nikakve korisne infos????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2006, 10:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
ima li iko svezih vesti o vlasicu,planiram sledece sedmice provesti 2 dana gore pa me zanima ima li sad dosta snega posto znam da sam cuo da su staze progledale a sajtovi o vlasicu ne davaju nikakve korisne infos????


Pa slusaj....ako ces na Markovac..onda idi onim ravno putem,znaci cim se popnes pici pravo....ta je staza najbolje ocuvana...ove ostale su progledale,ali nije ni to strasno....!!!:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2006, 18:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2005, 19:18
Postovi: 59
I NA SESKOVCIMA NIJE LOSE...
ZNA KNELE...

_________________
JA SAM CUO...
DA JE NEKIM MUSKARCIMA KRIVO...
STO NISU ZGODNI KAO JA...
"NZS DOGODILO SE PONOVILO SE"
http://www.geocities.com/boottroops/etmohawks.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Feb 2006, 21:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Feb 2005, 16:46
Postovi: 640
Citiraj:
I NA SESKOVCIMA NIJE LOSE...
ZNA KNELE...


hehehe ma i na Titovom je odlicno...:D:D

_________________
GROB CEMO TI POZLATITI SVE DUGOVE NAPLATITI SA SRBINOM NEMA SALE SLAVA TEBI DJENERALE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Feb 2006, 20:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Okt 2005, 18:04
Postovi: 163
Prvo državno Snowboard prvenstvo BIH, organizator Underboard Travnik ! Mjesto održavanja Vlašić 25.2.2006. godine.

Snowboard cross Air

Program:

Prijava takmičara: 09:30 - 10:30 časova
Trening: 10:30 - 11:30 časova
Kvalifikacije: 11:30 - 12-30 časova
Trka: 13:00 - 16:00 časova
Big Air: 16:00 - 17:00 časova
Press konferencija: 17:00 časova
Proglašenje pobjednika: 17:30 časova
Snowboard party: 21:00 časova

_________________
Msn Status:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2006, 08:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
ikakvih novih informacija za ovu sezonu,hoce li raditi sve zice?kad planiraju pocetak sezone vec sam se unervozio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2006, 17:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Pogledaj http://www.babanovac.net Trebalo bi da ima sve što te zanima!

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Dec 2006, 13:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
nova sezona pocinje pa hajde da opet dikutujemo,ima li iko kakvih novih informacija o vlasici.bio sam na babanovac.net nema nikakvih slika ni informacija o visini snjega zna li iko ista??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skijanje vlasic
PostPoslato: 28 Nov 2010, 23:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Nov 2010, 21:40
Postovi: 1
vlasic je uistinu prelijep, mada u BiH ima i drugih ski centara koji imaju bolje ski liftove, duze ski staze... itd
mislim da nemaju ono "nesto" sto upravo Vlasic ima! ne osijuse se rijecima, morate to dozivjeti...

pogledajte stranicu na kojoj uistinu ima dosta korisnih informacija www.vlasic-online.com

_________________
Vlasic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skijanje vlasic
PostPoslato: 29 Nov 2010, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ono nesto sto ima Vlasic a ne vidjeh da igdje jos postoji je da se do odredjenih vikendica moze doci samo i iskljucivo ako prelazis ski stazu sto autom sto pjeske. Zaista jedinstveno i posebno :lol: A ciscenje ulica i prepariranje staza su misaona imenica :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skijanje vlasic
PostPoslato: 06 Dec 2010, 21:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Dec 2010, 21:40
Postovi: 1
Preporučujem stranicu gdje možete naći naći sve informacije o skijalištima, stazama, cijenama i smještaju - privatni smještaj, hoteli, pansioni.


http://www.zimovanje-smjestaj.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skijanje vlasic
PostPoslato: 17 Dec 2010, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Jesu pustili zice na Vlasicu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skijanje vlasic
PostPoslato: 19 Mar 2011, 08:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Mar 2011, 07:44
Postovi: 11
Da se malo ukljucim u pricu o Vlasicu ...
Vlasic je jako dobar za pocetnike.. Problem liftova na Vlasicu jeste to sto nema dovoljne kapacitete kada poredimo te iste kapacitete sa smjestajnim...
Trosjed je kupljen ali ceka da bude postavljen...
2 lifta na kojima bude najvise snijega ne rade ... tj Ugar i Visovi ..
Tako da se mozemo nadati da ce kupljeni topovi poceti sa radom sezonu 2011/12 s tim da moraju rjesiti vodovodnu infrastrukturu jer trenutno se desava da ljudi u svojim objektima ostanu bez vode a kada se napravi bazen za topove ja ne zelim da znam kakva ce biti situacija sa vodom..

_________________
Vlasic Vlašić


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs