banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 356  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2022, 08:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Ako neko nema mjestu u dvorištu, garaži, podrumu da na kratko vrijeme odloži smeće, onda nek ide na selo ili nek ga sam nosi na deponiju. :D

Previše narod očekuje od gradskih vlasti, a sam puno ne doprinosi boljitku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 08:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
:lol:
Previse narod ocekuje od gradskih vlasti. Top.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Ma da, eto gradska vlast pa sta ? Sad se trebaju baviti gradskim pitanjima samo zato sto su gradska vlast. Boze..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 08:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
zidarR je napisao:
Majku mu kod nas ljudi prvo počnu da se bune i kukaju a onda kasnije možda malo i razmisle prije nego što progovore.

Kod nas se ovako odlaže otpad već pet godina i sistem je odličan

Kante na ulici budu svega par sati to veče i par sati ujutru narednih

Ako razdvajaš i reciklirati otpad imaćeš jako malo organskog otpada koji bi mogao da smrdi i onda ga nije problem zatvoriti u dvije kese da se uopšte ništa ne oseti


Gdje tačno kod nas?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 09:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Lolly mangup je napisao:
:lol:
Previse narod ocekuje od gradskih vlasti. Top.


Ako govorimo o lokalnim, svakodnevnim pitanjima, da.

Da je narod radio kako je trebalo i kako je propisano sigurno, ne bi ukinuli te kojntejnere, kao i neke druge. A na tebi je kao uzornom građaninu da skreneš na te probleme, ako smatraš da nisu riješeni kako treba.

Kod mene se godinama unazad skuplja smeće kamionom od kuće do kuće i nema nikakvih problema. Možda bi ti bio/la najzadovoljniji/a da zavrljačiš sa prozora u kojntejner, pa da se ne cimaš ni do njega da nosiš. Mahom, gdje god van prve gradske zone vidim te kontejnere, okolo njih je haos, krupni otpad, skupljaju se lutalice.

Jel neko brani ljudima kada opada lišće da ih iz svojih dvorišta pokupe, pa da kiša ne nosi na cestu pa u kanalizaciju, pa se začepi i budu poplave po cesti?
Jel brani neko ljudima da očiste ispred svojih kapija i dvorišta snijeg, pa da se ne lome i ne kližu? Kod mene ih ima koji iz svojih dvorišta guraju na cestu snijeg.

Naravno da je vlast kriva (bilo gradska, bilo republička) za mnoštvo nefunkcionalnosti i problema, ali i ta vlast je proistekla iz ovog naroda, nisu su to Marsovci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 09:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Najvise volim pametnjakovice.
Vidis pred moju zgradu donijeli su kontejner prije 35 i vise godina. Smece se uvijek izbacivalo navece kasno, to je bio neki bonton rekla bih, opste prihvacen kao kucni red u zgradi.
I dan danas se tako ponasam. A ti te fore i fazone o frljacenju smeca s prozora prosipaj u svom selu. I nemoj meni drzati price o ponasanju u gradu.
On top:
A i dalje stojim pri tome da je cirkus kaciti vrece smeca po ogradama u gradskoj zoni. To sto se prave deponije u gradu (mada kod nas to nije bilo nikada) ili ljudi bacaju svasta, da Cistoca uredno radi svoj posao na teritoriji grada, ne bi se to desavalo.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 09:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
(Uzoran) gradjanin ima puno pravo da trazi jasno obrazlozenje zasto nema kontejnera za grad kakav je Banjaluka i da ne prihvata ad-hoc rijesenja koja od njega prave Kalkutu a od nas sirotinju u mozak. Te kesice po ogradama su zaista neprihvatljive.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
A na koju ogradu da kace oni koji zive u zgradama ?

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Pa balkonsku.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 11:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Lolly mangup je napisao:
Valjda treba kese izbaciti na ulicu pred kucu tada.


Ti si ovdje napisala "pred kucu". Nisi napisala da živiš u zgradi.

Naravno da oni koji žive u zgradama ne trebaju i ne mogu iznositi kao oni koji žive u kućama.
Lolly mangup je napisao:
Najvise volim pametnjakovice.
Vidis pred moju zgradu donijeli su kontejner prije 35 i vise godina. Smece se uvijek izbacivalo navece kasno, to je bio neki bonton rekla bih, opste prihvacen kao kucni red u zgradi.
I dan danas se tako ponasam. A ti te fore i fazone o frljacenju smeca s prozora prosipaj u svom selu. I nemoj meni drzati price o ponasanju u gradu.
On top:
A i dalje stojim pri tome da je cirkus kaciti vrece smeca po ogradama u gradskoj zoni. To sto se prave deponije u gradu (mada kod nas to nije bilo nikada) ili ljudi bacaju svasta, da Cistoca uredno radi svoj posao na teritoriji grada, ne bi se to desavalo.

Izvini gospođetino. Ako je Petrićevac selo, onda sam ja rođen i odrastao na selu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Druze, petricevac, laus itd nemaju kontejnere , nit su imali. Cistoca naidje i kupi smece. Problem je sto su kontejneri odneseni/pomjereni ispred stambenih zgrada. Pa tako onaj kod privrednog suda mora 10 minuta hodati da bi bacio smece..

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 13:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
Imao je Petrićevac kontejnere/ skupljališta poslije rata, pa su ljudi nosili u rukama smeće ili vozili u tačkama do kontejnera ili skupljališta. Bilo je nekoliko kontejnera i iza žutih zgrada (zbog zgrada). Mislim da su i danas tamo. No nebitno.

Ima nekoliko kontejnera i na početku Lauša. Konkretno, preko puta Marčelo pekare je kontejner prije neka 2 mjeseca bio postavljen na sami trotoar, pa su ljudi birali između ceste i blata pokraj kontejnera, kuda će proći. I to je bilo tako 10-ak dana, dok neko nije intervenisao i sugerisao ljudima u gradskoj upravi. A sam Draškić je skakao i snimao te kontejnere po gradu koji su na trotoarima, od kojih ljudi ne mogu normalno prolaziti, a naročito žene i ljudi sa bebama u kolicima. I sada se to opet dešavalo za njegovog vakta. Zato sam rekao da ne treba puno očekivati od gradske uprave i da će se oni puno zanimati oko toga.

Sam čovjek ili ekipa ljudi mora izvršiti pritisak na njih ili dopisima ili preko posrednika ili napraviti halabuku u ulici/ mjesnoj zajednici. Sa druge strane, ljudi koji su sami trebali voziti razni krupni otpad na deponiju, odlagali su ga oko tih kontejnera pa je onda bio haos. Ni smećari neće svašta da kupe i voze, bune se...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 13:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Pisao sam ja njima x puta po pitanju problema oko svoje zgrade, jednom sam čak i dobio odgovor, ono fala nam što ste pisali, pišemo mi redovno kazne. Naravno, ništa nije urađeno po pitanju problema.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 13:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122




Izvolite, Jovan Memedović u 2 dijela... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Eto rješanje, samo da Draško umjesto sponzora za one metalne konstrukcije i slično, nađe milijardu evra za spalionicu. I onda za održavanje iste.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 16:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Mogla se Eko toplana umjesto na drva napraviti da koristi otpad.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Al' onda ne bi mogli tako lako predati cijeli sistem nekim privatnicima koji sada ubiru lovu dok grad otplaćuje dugove one toplane što je kao "u hibernaciji", a radi čim je vani minus (ovo u hibernaciji je rekao jedan od bivših gradonačelnika)

Što se tiče toplane "na otpad", imao je Dragoljub Davidović sličnu ideju, čak se razgovaralo sa ljudima iz Beča čini mi se, ali ništa nije realizovano.
Pravićemo mi Zgradoljuba...ovaj Dragoljuba od blata...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Lolly mangup je napisao:
A i dalje stojim pri tome da je cirkus kaciti vrece smeca po ogradama u gradskoj zoni. To sto se prave deponije u gradu (mada kod nas to nije bilo nikada) ili ljudi bacaju svasta, da Cistoca uredno radi svoj posao na teritoriji grada, ne bi se to desavalo.

Čistoća=Kaja=SNSD
Žali se nekom od svojih iz stranke, efektivnije od pisanija po forumu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2022, 20:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Castra je napisao:




Izvolite, Jovan Memedović u 2 dijela... :D
Ovo je fascinantno.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2022, 08:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
danijell je napisao:
Eto rješanje, samo da Draško umjesto sponzora za one metalne konstrukcije i slično, nađe milijardu evra za spalionicu. I onda za održavanje iste.


Pa dobro, možda nemamo novca za tu spalionicu, ali definitivno postoje rješenja koja bi se mogla kvalitetno osmisliti i sprovesti.
Na primjer:
1. Razdvajanje otpada
Trenutno postoji nepar kontejnera koji služe za odvajanje otpada, građani međutim nemaju nikakvu inicijativu da odvajaju otpad jer svakako isto plaćaju. Uvesti sistem gdje se otpad naplaćuje po odvezenom kontejneru i značajno više naplaćivati miješani otpad od papira, plastike i sličnog. Onda će ljudi ili početi odvajati otpad, ili početi bacati miješani otpad u papir. Eto posla za komunalnu...
Ili eventualno uvesti pravilo da se miješani otpad smije bacati isključivo u za to namijenjenim kesama. Kupovinom tih kesa se onda finansira Čistoća i komunalci, a ukinuti plaćanje po kvadratu stambene površine. Opet eto posla za komunalce...
Ko bi se bavio ovim problemom? Pa recimo da nema potrebe da se struja očitava svakog mjeseca. Možemo očitavanje struje raditi kvartalno, polugodišnje ili godišnje i eto slobodne radne snage...

2. Mjesta za odlaganje otpada u gradskim sredinama
U nekoliko naselja u gradu napraviti uređene parkove za odlaganje otpada, gdje građani mogu određenu količinu otpada besplatno da razdvoje i odlože. Gdje se sad treba odvesti kabasti otpad? U Ramiće? Ako da, eto razloga zašto se prave deponije na svakom koraku...

3. Ponuditi građanima mogućnost da se riješe opasnog otpada
Razna opasna ulja, lakovi, boje, nafta, baterije, lampe i sve ostalo što ne bi trebalo da završi u zemlji i rijekama...

Šta raditi sa razvrstanim otpadom?
Pojma nemam... Ali kontam da je u svakom slučaju bolje imati na deponiji zasebne dijelove gdje će biti zasebni otpadi, nego da je sve izmiješano. Ovako barem postoji mogućnost da će se u budućnosti stvoriti uslovi da se taj otpad preradi ili na neki drugi način riješi.

Zaista ne mora odmah na najskuplje rješenje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7101 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276 ... 356  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs