banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 14:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 396 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2021, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mhm... Baba+njinih djeluju kao dio stranog dijalekta za BL :(
Kud ne progledah ranije :(

Jos mi samo reci da nije pricao nacionalisticke viceve pa cu znati da sam sanjao :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 19:10 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4063
TNS i Zoka jos malo ko Canak i Seki.

Jatagane jos da potegnu...a poslije odu na janjetinu kod starog Dule i smiju se nama neukim,potpaljenim i divljim...umjetnost,muzika,vicevi,novac,nacionalizam ...eshh!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Seks droga i narodanjaci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 20:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Mhm... Baba+njinih djeluju kao dio stranog dijalekta za BL :(
)


Naravno da je pričao viceve. Al to su vicevi, kontaš. Vicevi. Šege, šale, pošalice.

Slika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Stvarno ne shvatam šta je problem sa Balaševićem. Njegovi politički nazori, izjave, šta.
O čemu pojedini ljudi ovde pričaju. Šta koga zabole šta je mislio i vjerovao ili govorio.
Svako ima pravo na svoje.
Jedino što bi trebalo biti bitno jeste njegova muzika. Neko je voli a neko ne, i to je razumljivo. Ali da pojedini kažu eto umro govnar, bio je ovakav ili onakav, nek se zapitaju kakvi su oni nekome, ovakvi ili onakvi.
Da je šteta da je umro ovako, jeste. Mogao je još napisati pjesama koje bi ostale. Ali eto.
Imamo to što imamo. I hvala mu na tome.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 20:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 258
Pa frajer se izasro po nama, on je sam krenuo tim putem. Nekome su bitne samo pjesme, nekome i ostalo. A to ostalo je imalo velikog dijela u njegvim nastupima, tako da je malo bezzze nad tim zatvarati oči.

Dobar pjesnik, svakako.

A šta je fazon sa ovim "baba" u pjesmi? Nije bitno jel babo ili baba, svakako se odnosilo na muslimane iz BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2021, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ma čovjek je dizao cijenu sebi tim šupačkim ispadima nedostojnim jednog takvog "pjesnika i intelektualca". Ako on ne odvaja svoje mišljenje i provokacije od svojih nastupa, zašto bih ja gledao samo na pjesme koje je komponovao? Malo je licemjerno obožavati nekoga samo na osnovu pjesama, a ovamo što sere po narodu zanemarivati. To što neko ima subjektivno dobre pjesme, ne znači da je čovjek kakvim ga zamišljamo. I da rezimiram, sam čin smrti, ne mijenja činjenicu da je neko bio šupak za života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://m.facebook.com/#!/story.php?sto ... oser=false


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 17:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne znam nešto bog zna o Balašu i o odnosima između njega i BL.

Znam samo ono što sam pročitao na internetu...
Sad sam malo više istraživao i ne znam šta da mislim o njemu.

Ljudi se mijenjaju vremenom, na bolje ili lošije - svejedno.
Tako je i Balaš. U početku je imao pjesme o Titu i Jugi, kasnije je kritikovao Slovence što napuštaju Jugu, da bi na kraju navodno tražio njihovo državljanstvo. Kad se situacija u HR zakomplikovala, navodno je rekao da Srbi i Hrvati nisu više braća, ili tako nešto...

Njegov sukob sa BL je izgleda počeo tim nekim intervjuom. Bio je to početak rata u BiH, nacionalizam je bio kao u ekspres loncu bez sigurnosnog ventila.
Da li su ljudi bili protjerani iz BL ili su oni jednostavno samoinicijativno pobjegli? Pa ni jedno ni drugo u potpunosti.
Njima je situacija vremenom bila sve gora i gora i svakako im je bilo bolje da se sami pokupe i nagule, nego da ih neko natrpa u autobus i otjera.
Identično kao što su ljudi protjerivani u drugim gradovima bivše Jugoslavije, nije to slučaj samo u Banjaluci. Mada eto, problem se prolio tu.
Išao je po raznim gradovima bivše države i to je zaista fino, ali mi nije jasno odakle različiti standardi za BL i te ostale gradove.

Na kraju krajeva, otkačio je Banjaluku zbog nekog emotivnog radio voditelja sa nacionalističkim stavovima? To mi je malo smiješno...

Imao je on još nekih "skandaloznih" izjava i koncerata, počevši od onog kad kaže da govori maternjim hrvatskim jezikom, odnosno iskvarenom verzijom - srpskim. Pa koncert na dan Oluje i tako dalje...

Ne znam, nedostaje mi širi kontekst i više informacija da bih mogao stvoriti neku potpunu sliku o njemu.
U svakom slučaju, volim njegove pjesme. Bio je odličan umjetnik i rado bih otišao na njegov koncert...
Žao mi je što je umro, mogao je još poživjeti i napisati još koju pjesmu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Castra je napisao:
Da li su ljudi bili protjerani iz BL ili su oni jednostavno samoinicijativno pobjegli? Pa ni jedno ni drugo u potpunosti.
Njima je situacija vremenom bila sve gora i gora i svakako im je bilo bolje da se sami pokupe i nagule, nego da ih neko natrpa u autobus i otjera.


Nije ovo tako lako odgovoriti, i naravno zavisi iz cijeg ugla gledas. Ja mogu iz svog iskustva i malo drugačijeg i nepristrasnijeg ugla u odnosu na ostale forumase reci da je tacno i jedno, i drugo, i jos kojesta. Nema univerzalnog odgovora.
Bilo je ljudi koji su odmah poceli lajati na nacionalnoj osnovi, pa kad su vidjeli kud stvari idu pokupili se i sami otisli. Neki su htjeli ostati, pa kad su poceli dozivljavati neugodne situacije samo zbog svoje nacionalnosti, zakljucili da im je bolje da odu.
Neki su otišli iz cistog straha prije nego se bilo sta desilo. Bilo je i protjeranih, i ubistava, ali vise iz necijih primitivnih pobuda nego iz političkih ciljeva. A ima i ljudi koji su svasta dozivjeli i prezivjeli i ostali svo vrijeme u BL, nisu otišli vani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 19:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Evo iskreno, meni je to malo bolna tema.
Dok je meni ćaća vojevao na raznim ratištima, mati radila razne smjene u bolnici, budale su nam maltretirale i rasturale širu rodbinu i porodične prijatelje.

Eto, tetka Srpkinja ostala bez posla, jer joj je muž Musliman. On je bukvalno živio u kući kao u zatvoru, jer su ih komšije Srbi iz ulice maltretirali.
Na kraju su otišli u Skandinaviju. Nije ih niko natrpao u bus, a nisu ni oni "pobjegli" kako ovi kažu zato što je u Skandinaviji dobar standard, već zato što nisu više mogli stijepiti kad će neka pijana budala potegnuti oružje... Puno godina poslije se ispostavilo da je uža porodica mog trenera opustošila kuću tetka i tetke kad su oni otišli...

Slično je bilo i sa jednom porodicom Hrvata, našim porodičnim prijateljima koji su bukvalno bili tu za moje kad im je bilo najgore i pomogli nam da stasamo kao porodica. Čovjek je maltene čitav rat proveo u BL, bio "lojalan" što bi se reklo i trpio razna sranja. Na kraju kad je pala Krajina i kad je krenulo sranje prema nama, morali su da nagule...

Moj komentar je bio više u smjeru kritike radijskog voditelja i Balaša, nemoguće je generalizovati situaciju.
Kako je nepodnošljivo bilo Hrvatima i Muslimanima u BL, tako je bilo i Srbima negdje drugo, pa mi je zasmetalo to što Balaš nije primjetio da u drugim gradovima nema Srba...

Sa druge strane, ni odlikovanje od Radovana nije sačuvalo moju vikendicu na obodu BL od braće Srba, tako da... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2021, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://www.klix.ba/magazin/banjalucani ... /210221083


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 08:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://www.index.hr/magazin/clanak/od- ... 56098.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hvala svija koji su svojim prisustvom uvelicali "ivent" i tako dali nesumnjivi doprinos stavljanju Banjaluke na stub srama. One iste Banjaluke koja je medju prvim gradovima u Jugoslaviji jos 1990. godine prihvatila protjerane ljude iz svojih kuca, stanova, poslova iz Slovenije i Hrvatske. Mnogi od tih ljudi nisu imali pre toga bilo kakve veze sa Banjalukom, pa ih je prihvatila.

Ali njih se nije niko sjetio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 09:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Slika

Jeeeeej, mi barem imamo komšije da nam kažu da smo šta tačno? :roll:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2021, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
Jbte pa okupljanje pravih banjalucana organizovala vrla nova gradska uprava.

https://www.frontal.rs/dan-maternjeg-je ... hrvatskog/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2021, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
http://www.youtube.com/watch?v=txnUttuFxSA

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2021, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sjecam se kada je ovo emitovano na tv. Bas sam mator :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2021, 12:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ocekujem da Zoka iz Recnika za panonske mornare pocetnike izvuce kako to Slovenci, nije Slovenci vec Abordzini ili vec sta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2021, 19:11 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4063
TNS ispadose po tebi Thompson and Djole brothers...!!?
Dva poznata ratnohuskaca...jelde eeh... TNS prikoci malo.
A jesi ga navalio na Zorana ...a valjda ste se tako dogovorli. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 396 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Karbo i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs