banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1145, 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Dec 2020, 15:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Dec 2016, 07:46
Postovi: 316
A1 Hrvatska bivsi Bnet kabl operater u HR ima vecinu kanala u HD pogledajte listu:
https://www.a1.hr/privatni/televizija/p ... h=Em3K25Dh

I nama ovdje neko kaze nemoze ici u HD. Moze sve bolan samo suplju nam prosipaju koda smo ovce

Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2020, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Naravno da može ići, to nije nikad bilo upitno. Samo elta nema mogućnosti (tehničke, ljudske, novčane) da odradi to kako treba. Njima je sad prvenstveno cilj kako narodu zaključati kanale i naplatiti te dodatne 3KM po televizoru.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2020, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Choban je napisao:
Šalu na stranu, kao da im je neko naprečac naredio prelazak na kartice.
Kao da nisu istražili tržište i anketirali korisnike da vide ima li još ko katodaš ili uređaj bez CI slota, kako bi ponudili STB ili napravili neku interesantnu ponudu za kupovinu TV-a.

Čak nema ni datuma kada će biti kodirani svi kanali na digitaliji i kada će biti neophodne kartice/STB. Kao da u hodu ispituju puls tržišta, što im se može osvetiti odlaskom korisnika koji su nijednu zbog nasumičnih blokiranja kanala.

A i nove pakete kao da je sastavljao neki birokrata, koji TV gleda samo od 19 do 20h kad su dnevnici.
Ili samo folk kanale :iconbiggrin:


Najsrećniji sam bio prije 10 godina, kad su uveli digitalu, uzeo resiver, bilo 15 kanala, slika kao mlijeko, na katodnom tv.

Ovo sa paketima nema tome kraja. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2020, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Ma glupost ili nemaju tehničkih mogućnosti...ja na blicu a nemaju pojma kako da uklonim 400 kanala koji su duplirani ili tripl..đaba im tehnička podrška...ma nemaju oni pojma šta rade...il ih mtel poklapa samo tako

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2020, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Nemaju pravu konkurenciju pa mogu kako hoće. Elta sa ovim zaključavanjem je potpisala sebi presudu. Jeftiniji je sad Total od njih. Širenjem Triona uključuje se i Eon...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2020, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Mogla je Elta napraviti neku bolju akciju zbog ovog prelaska.
Ponuditi svima koji uzmu kartice povoljnije uslove za 2 ili 3 kartice (ili STB-ove).
Tipa ugovor na dve godine, dve kartice/STB-a bez naknade od 3 KM, pa uz to još neki paket ili popust...
Ili znatno jeftiniji osnovni paket (i sa manje kanala), jer nema u njemu svih HD kanala iz ponude koliko vidjeh.

Ovo što nude je tragikomedija, totalno nepoštivanje starih, ali i potencijalnih novih korisnika. Ko im je smislio nije mu najbistrija ideja.
Ono mora da je neki "mozak" iz Mtel-a "krivac".
Elta jeste imala čudnih poteza, ali ne vjerujem da su toliko autodestruktivni. Odbijam da vjerujem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 09:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Osnovni paket je preskup. On sa ovakvom ponudom, po meni ne snije ići preko 14 KM.
I ono najvažnije, kače li sada ovi paketi postojeće korisnike sa aktivnim Ugovorima? Odnosno korisnike pod Ugovornom obavezom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 09:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 512
Choban je napisao:
Mogla je Elta napraviti neku bolju akciju zbog ovog prelaska.
Ponuditi svima koji uzmu kartice povoljnije uslove za 2 ili 3 kartice (ili STB-ove).
Tipa ugovor na dve godine, dve kartice/STB-a bez naknade od 3 KM, pa uz to još neki paket ili popust...
Ili znatno jeftiniji osnovni paket (i sa manje kanala), jer nema u njemu svih HD kanala iz ponude koliko vidjeh.

Ovo što nude je tragikomedija, totalno nepoštivanje starih, ali i potencijalnih novih korisnika. Ko im je smislio nije mu najbistrija ideja.
Ono mora da je neki "mozak" iz Mtel-a "krivac".
Elta jeste imala čudnih poteza, ali ne vjerujem da su toliko autodestruktivni. Odbijam da vjerujem.

Naravno da nije Elta luda to da radi tek tako. mtel tu vodi sve konce. I sa zadovoljstvom dočekuju svakog korisnika koji u Elti otkaže uslugu. To im je vlažni san nakon decenije je.anja u mozak od strane Kabanica, koji su to uspijevali iako je Elta bar 10 puta manja firma od mtela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 11:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Nije mi jasno zašto m:tel ovo radi sa Elta Kabel-om? Evo BlicNet sasvim korektno posluje - daje akcije besplatno korištenje kartica ili STB uređaja uz UO na 24 mj. itd.

Elta će propasti, raširi li se TrionTel po Banjaluci. Ove nove ponude Elta Kabel-a kao da je neko dijete smišljalo... Užas!

I da, vidim da se priča o problemima sa HR kanalima i svi pominju da je to zato što su prešli u HEVC i da sada korisnici Elte treba da imaju televizore sa HEVC-om.
U suštini, problem jeste zbog toga što su HR prešli na HEVC ali Elta niti bilo koji drugi operater taj signal svojim korisnicima neće isporučiti u HEVC standardu.
Kablovski operateri kanale isporučuju u DVB-C mreži sa MPEG2 ili MPEG 4 kompresijom.
Dakle, ne treba korisnik imati HEVC na tv-u da bi mu radili HR kanali na kablovskoj normalno, nego Elta treba da uštima taj signal koji oni dobijaju iz DVB-T2 mreže u HEVC standardu u svoj MPEG 4 standard i to puste kroz svoju DVB-C mrežu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 11:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
E to uštimavanje, kako ti kažeš, se zove transcoding. Kvalitetan transcoder koji zna dekodirat HEVC je skup sport, a open source rješanja ne daju zadovoljavajući kvalitet. Naravno, ovo ne treba da pretjerano interesuje korisnika, on treba da dobije servis, ali taj prelazak hrvata na HEVC itetako uzrokuje ovo što sad imamo.
Što se tiče kompresije, može ona biti koja hoće, ali je mora podržavati korisnička oprema. DVB-C kao standard ne poznaje kompresiju (codec), on opisuje samo transport podataka (streamova). Elta je svojevremeno puštala Eurosport 4K čiji video je bio HEVC i normalno je radio na opremi koja ima HEVC dekoder.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 12:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Kako ide za Srb kanale, koliko sam upratio rts 1,2, rtv, pink su "SD", a rts svet HD, dok su prva, b92 malo jedno malo drugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 17:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
@Enter name: Mislim da bi jedino pošteno rješenje bilo, ponuditi korisnicima RTS i HRT kanale i u izvornom i u transkodovanom obliku odnosno konkretno i u HD i u SD. Ne bi bilo ni prvi ni zadnji put da Elta nudi neki kanal i u SD i u HD. To je tek nekoliko kanala, a svi bi bili zadovoljni, i oni čiji prijemnici "otvaraju HEVC" i oni koji to ne mogu. Kako je ovo riješeno u Blicu i mtel-u?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Mtel ima hrvatske kanale u nekakvom HD formatu samo je to daleko od pravog HD, ali svakako bolje nego SD.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 22:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
U suštini važnije mi je saznanje kako su ovaj "problem" sa RTS i HRT riješili drugi kablovski operateri jer se za prijem signala kablovskog operatera uglavnom ne koristi "dodatni uređaj" odnosno neki box ili risiver, kao što je slučaj sa mtel, msat, Total TV i ostali...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 22:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Blic, ja mislim preuzima sa Eutelsata HRT. Slika je stvarno perverzija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2020, 23:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Ima ovo zaključavanje kanala i prelazak na kartice dobrih strana, preskenirao sam kanale i masa Pinkovih kanala se ne može gledati bez kartice. Lajkam :)

Lumber Jack je napisao:
mtel tu vodi sve konce. I sa zadovoljstvom dočekuju svakog korisnika koji u Elti otkaže uslugu. To im je vlažni san

A ako Eltini korisnici sada umjesto na mtel pređu na Total ili Trion?
Ili počnu ganjati IPTV liste ili čak odj... sve i stave antenu i ganjaju dostupne kanale?
Napravili su loš potez koji im može otjerati masu korisnika na drugu stranu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2020, 01:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Neka otjera, to su i zaslužili.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2020, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Mr.Speed je napisao:
Blic, ja mislim preuzima sa Eutelsata HRT. Slika je stvarno perverzija.


Na njihovom zvaničnom sajtu stoji da HRT puštaju u HD rezoluciji.Da li oni rade nekakve konverzacije ili preuzimaju sa satelita,nije toliko važno,već dokaz da Elta ima mogućnosti da pusti HRT u HD rezoluciji svim korisnicima kao što to rade iz Blica,bez izgovora o izvornom signalu u HEVC formatu,korisnicima sa lošim TV aparatima...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2020, 10:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
Pitanje je bilo zašto se ne pusti signal hrvatske DVB-T2 mreže u kablu i na to sam odgovorio. Međutim rasprava je otišla u kontra smjeru. A kada su u pitanju RTS i HRT kanali, ja nisam rekao da ih neće biti u HD.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2020, 10:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Da li ugovor sa Eltom moze da se raskine vec danas ,ili se mora cekati da ove nove cijene i paketi stupe na snagu?
Ja sigurno necu vise biti korisnik Elte,samo se bojim da li postoji neka fora da ne daju raskid ugovora?Recimo ja sam tu karticu uzeo prije 15 mjeseci,a kazu da si onda ugovor vezan 2 godine!
Vraticu im ja i karticu i ako treba castiti ih samo da me puste!
Majka mi je isto korisnik Elte.zena penzioner uzela Teslin tv od 200 km prije 5 mjeseci,on i nema mogucnost da se ubaci kartica.
Znaci li to da ona od nove godine nece moci maltene nista gledati na tv,da i nju odjavim sa Elte?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1145, 1146, 1147, 1148, 1149, 1150, 1151 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs