banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 06 Nov 2020, 00:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Malo se očito neko neslano poigrao sa Ivanom.
https://www.youtube.com/watch?v=UA6rHuTectk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 21 Nov 2020, 12:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Večeras. Na RTS 1 HD. u 20.05.

Citiraj:

Život ogoljen do kostiju

Slika

Ovo je serija o lažnom svetu glamura, licemernim političarima, novotalasnim biznismenima i „ekspertima“ i o tome koliko je teško biti čovek, a koliko je lako postati nečovek. „Kosti“ predstavljaju upravo ono najbolje što serijski program može da ponudi.

Serija Kosti nudi dubok uvid u tragične sudbine običnih ljudi koji nošeni životnom stihijom pokušavaju da nađu svoje mesto pod suncem.

Bez uvijanja, bez šminke, bez mnogo fiozofiranja i stilizacije ona nas odvodi u memljive sobičke u kojima ljudi sa margine žive od danas do sutra, u večitoj borbi da se preživi.

Nad svim junacima nadvija se ista neizvesnost, ista mučna borba za goli život baš kao i senka ratnih trauma, decenijama nakon što su se ratovi završili.

Dileme glavnih junaka, njihova razapetost između snova, želja i stvarnih mogućnosti, njihova borba u kojoj pokušavaju da zadrže makar mrvicu dostojanstva snažan je zamajac radnje koja je na momente nepredvidljiva a na momente odlazi u oporu neminovnost govoreći u prilog tome da bolji život nije uvek za svakog niti da svaka priča uvek ima srećan kraj.

Naročito na Balkanu, gde su srećni krajevi retkost i gde potraga za srećom nikad ne prestaje, ma koliko mučna i teška ponekad bila.

S druge strane, tu je i svet skorojevićke „elite“ koji postoji kao neka vrsta paralelne stvarnosti. Kao retko kad, precizno i veoma ubedljivo, opisane su stranputice naše balkanske „tranzicije“.

Lažni svet glamura, licemerni političari koji gledaju samo sopstveni interes, novotalasni biznismeni i „eksperti“, oni na vrhu lanca ishrane i oni na samom dnu, izmešani poput kostiju.

Uz vešto napisan scenario, sigurnu režiju i mnoštvo zaista upečatljivih glumačkih ostvarenja Kosti predstavljaju upravo ono najbolje što serijski program može da ponudi.

Opet, autori nisu zapali u zamku preambicioznosti i ni u jednom trenutku ne misle da su pametniji od svojih gledalaca.

Prosto, ono što će gledaoci videti u Kostima mnogi su i sami preživeli. Ova serija jeste bolno, ali neophodno podsećanje koliko je teško biti čovek, a koliko je lako postati nečovek i kako nas iskušenja i muke na koje nas stavlja život oblikuju i kao pojedince i kao narod.

Sve te silne nezalečene rane koje nose junaci serije još su sveže i ponekad još krvare, ali, dok gledate seriju, shvatate da su to rane svih nas. I to je možda njena najveća vrednost.

Da se život sam ogoli do kostiju, kroz priču koja će vam dugo nakon gledanja ostati u pamćenju i svakako vas naterati da se zamislite u vezi sa mnogim stvarima.

Kosti nisu tek pučka zabava i nešto čime ćete prekratiti subotnje veče, već ozbiljno promišljanje o svetu u kome živimo i o posledicama svega onoga što nam se događa i što nam se događalo poslednjih decenija.


https://www.rts.rs/page/tv/sr/broadcast/20/rts-1.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 21 Nov 2020, 13:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
Ovo je tačno nešto novo, neviđeno, inovativnost 0 bambija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 21 Nov 2020, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4855
Ko prenosi u RS, pošto će sigurno biti mrak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 21 Nov 2020, 13:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
RTS 1 HD i RTS Svet HD. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 21 Nov 2020, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1248
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Kosti... naša crna realnost. Mračno do zla Boga.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 21 Nov 2020, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
Koji biseri ovo puštaju u ovom terminu, ovo treba ići iza ponoći pa neka ih gledaju roditelji i bliza familija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Nov 2020, 08:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
Gazda1970 je napisao:
Ko prenosi u RS, pošto će sigurno biti mrak?
RTS je koproducent serije pa nije zamračena kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 22 Nov 2020, 08:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12363
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Moze li se gdje pogledati online druga sezona Srpskih junaka srednjeg vijeka?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 00:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Mislim da nema nigdje. I mene je zanimalo, pa sam vidio da nema, pa gledam na dvojci. Prva sezona je uredno na RTS Planeti. Kontam da će biti i druga, kad završe sa emitovanjem. Tada će ju sigurno prebaciti i na RTS Život.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 16:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
nisam ocekivao da ce serija Kosti biti otkljucana na RTS...ali dobro makar mozemo i mi premijerno pogledati seriju i to u HD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
Sve što je u produkciji ili koprodukciji RTS-a nije zamračeno kod nas.
Zatamnjuje se sadržaj koji oni otkupljuju od drugih tv,produkcijskih kuća.

Nisam siguran da li operateri moraju zatamniti sadržaj RTS ili neki drugi kanal iz njihove produkcije ako to zatraži kanal iz BiH.
Mislim da ne,pošto Prva-u nisu blokirali kad je išla serija Slatke muke a tu seriju je emitovao i BN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 17:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Dok je kablovska bila u rukama prethodnih vlasnika jako mali procenat programskog sadržaja RTS-a je bio kodiran. Na Gold paketu - nije bilo zamračivanja uopšte. Sada je puno lošije stanje, bar na kablovskoj.
Prva, tu se ništa ne zamračuje osim Grand emisija i Urgentnog centra. Sve ostalo ide.

Što se tiče serije Kosti, meni nekako radnja ide previše sporo, ili sam navikao na neke druge produkcije, pa mi velika razlika, jbg. I da , moglo je u neki kasniji termin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 18:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Nije tu stvar ko traži već ko ima otkupljena prava. Ne zatamnjuje se na osnovu nečije želje, u prilogu se mora dostaviti dokumentacija zašto se mora zatamniti.
U slučaju RTS-a zatamnjivanje se radi zato što to oni traže, iz razloga zato što nisu otkupili autorska prava za teritoriju BiH. Operateri dobijaju spiskove na sedmičnom nivou.
Ako neko otkupi eksluzivna pravo za teritoriju BiH, ima pravo da traži da se zatamni servis koji takođe emituje predmetni sadržaj. Da li će to pravo da iskoriste ili ne - do njih je.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 20:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
Obično to tako bude pa ono sto treba ne zamrace. Juče sahrana patrijarhu Irineju pa nakon toga repriza serije, gdje lik veci dio radnje cacka međunozje i kao bonus siluje devojcicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5857
Biće zanimljivo kad krene kod nas na RTRS-u ili BN-u pa ako je počnu blokirati na pola sezone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Nov 2020, 23:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Domaće serije i sport na RTS-u, bez mraka. Dva su ključna razloga zbog kojih sam se na vrijeme odrekao usluga domaćih operatera. Nije vrijedilo trošiti živce i zdravlje na to. Ni tastaturu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Nov 2020, 05:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
drug je napisao:
Dok je kablovska bila u rukama prethodnih vlasnika jako mali procenat programskog sadržaja RTS-a je bio kodiran. Na Gold paketu - nije bilo zamračivanja uopšte. Sada je puno lošije stanje, bar na kablovskoj.
Prva, tu se ništa ne zamračuje osim Grand emisija i Urgentnog centra. Sve ostalo ide.

Što se tiče serije Kosti, meni nekako radnja ide previše sporo, ili sam navikao na neke druge produkcije, pa mi velika razlika, jbg. I da , moglo je u neki kasniji termin.




И ко код нас преноси та срања Гранд и Пинкове Звезде? Питам за друга. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 25 Nov 2020, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10453
Ne pitaš za mene :) Reci svom drugu da instalira na android box ili tablet besplatnu Orion Telekom aplikaciju i klikne na kanal koji prenosi Grandove emisije. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 25 Nov 2020, 22:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Рецимо да је мој ''друг'' технолошки неписмен. :D Иначее би то све могао гледати на ЈТ. Значи на м:телу нема тога више (хвала Богу)???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs