banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 978 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 49  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Avg 2020, 23:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
za tv ponudu je sve stvar ukusa...evo meni je Nova S bolja od Rts,a imam i jedno i drugo...Rts da se ne zatamnjuje bi bio prednost ali ovako je nebitan jer se nista i ne moze pogledati.
nego kako napreduje sirenje mreze,ako uopste napreduje? ne kontam poentu da se reklamiraju po cijelom gradu i na internetu i radiju...samo sto ne iskacu reklame iz frizidera a pokrivaju samo dio grada....cini mi se da su vise ulozili para u reklamu nego u sirenje mreze :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2020, 20:05 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
jel uvodio iko u skorije vrijeme, kakvi su s brzinama neta? Koliko je moguće da isporučuju 400/200mbs preko krovova?

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
Ja sam uveo juce preko krova/bandere, stanujem na Petricevcu i brzina interneta je ona koju su reklamirali. Mada ja sam uzeo Duo paket s brzinom neta 200/100.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 15:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
po Boriku kopaju nesto vec danima, nemam pojma je li Trion ili nesto drugo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 15:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Jeste, Trion je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 17:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
To je super ako kopaju u Boriku, dakle idu sa podzemnom mrežom. Nego, na koji način će to provući kroz zgradu? Proćiće još dugo dok stanari Borika ne dobiju uslugu jer za instalaciju trebaju dobiti saglasnost ZEV-a.
A gdje tačno kopaju? Ja sam vidio kod Downtown kafića da se nešto radi ali ne znam da li je to Trion?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 17:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Pa saglasnost izganjas sa komšijama, nije to do Triona. Prošlo je kraj Fruktone, Majke Krežopoljke.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Primijetio sam da kopaju od onog malog marketa u Novice Cerovića pa do Fruktone.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 17:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Samo ću reći da je procedura dobiti saglasnost od ZEV-a. Nije baš da Trion nema ništa sa tim...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 17:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
Kako misliš? Mi za mtel dobili tako sto je predsednik zev-a lupio pečat i potpisao. Isto tako i sada za Trion je data saglasnost.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 18:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Jul 2020, 15:33
Postovi: 113
Operater šalje dopis ZEV-u, ZEV poziva na sastanak kako bi se prezentovao/dogovorio način provlačenja optike kroz haustor zgrade. Zatim ZEV odbija da da ili daje saglasnost operateru.
Znam za par zgrada na Starčevici gdje je ZEV odbio da da saglasnost m:tel-u jer se nisu pojavili na dogovorenom sastanku niti su javili razloge za odsustvo. Kako je odmah u zgradi pored bilo fušeraja prilikom uvođenja optike, ZEV je odbio zahtjev m:tel-a. Nakon toga, m:tel više nikada nije zatražio saglasnost...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 22:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2018, 19:43
Postovi: 36
lemi_93 je napisao:
Ja sam uveo juce preko krova/bandere, stanujem na Petricevcu i brzina interneta je ona koju su reklamirali. Mada ja sam uzeo Duo paket s brzinom neta 200/100.

Koliko si cekao da ti prikljuce?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 23:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
tech_love je napisao:
Operater šalje dopis ZEV-u, ZEV poziva na sastanak kako bi se prezentovao/dogovorio način provlačenja optike kroz haustor zgrade. Zatim ZEV odbija da da ili daje saglasnost operateru.
Znam za par zgrada na Starčevici gdje je ZEV odbio da da saglasnost m:tel-u jer se nisu pojavili na dogovorenom sastanku niti su javili razloge za odsustvo. Kako je odmah u zgradi pored bilo fušeraja prilikom uvođenja optike, ZEV je odbio zahtjev m:tel-a. Nakon toga, m:tel više nikada nije zatražio saglasnost...
Pa kažem ti, stvar stanara. Kod nas je išlo bez problema.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2020, 23:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
tech_love je napisao:
Operater šalje dopis ZEV-u, ZEV poziva na sastanak kako bi se prezentovao/dogovorio način provlačenja optike kroz haustor zgrade. Zatim ZEV odbija da da ili daje saglasnost operateru.
Znam za par zgrada na Starčevici gdje je ZEV odbio da da saglasnost m:tel-u jer se nisu pojavili na dogovorenom sastanku niti su javili razloge za odsustvo. Kako je odmah u zgradi pored bilo fušeraja prilikom uvođenja optike, ZEV je odbio zahtjev m:tel-a. Nakon toga, m:tel više nikada nije zatražio saglasnost...


Nema veze to sa mtel-om nego sa podizvođačem. Pošto se ne mijenja vanjski izgled zgrade ili šta već, nije potrebna saglasnost svih stanara. Prednost kod mtel-a je što imaju već izgrađenu telekomunikacionu kanalizaciju, pa to iskoriste da dovuku optiku do ulaza/zgrade. Ostalo radi podizvođač. Ostali većinom nemaju, pa moraju kopati, probijati... pa odatle više problema.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2020, 00:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2010, 16:56
Postovi: 687
omi73 je napisao:
Koliko si cekao da ti prikljuce?


Javili su mi se kroz 10ak dana nakon sto sam popunio online prijavu (u avgustu) ali sam ja jos uvijek bio u procesu selidbe pa sam trazio da mi prikljuce tek sredinom septembra. Javili su mi se 16. septembra i prikljucili 17.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2020, 11:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Net je dobar, mada mi je highlight ovaj EON uređaj. Baš me ugodno iznenadio, opcije kao standardni smart tv / android box nema tu šta mnogo pametovati, ali je vrlo brz i nema nikakvog kašnjenja između inputa i reakcije. Momci koji priključuju su gotivni likovi, a tehnička iako je malobrojna kad god sam zvao javili su se odmah. PItanja vezana za TV upućuješ podršci Telemacha i to je sve.

Generalno dobra stvar je da mtel banda ima konkurenciju. To šta su mi oni priredili dok sam bio korisnik dovelo je do toga da sve i da imaju bolju ponudu otišao bih kod nekog drugog.

Nadam se da će i Arena nekad stići mada i ako ne stigne ko je šiša, bar sa dobrim netom mogu iskopati neki stream za LP, a ostalo na Areni me ne zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2020, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Meni su radili provjeru tehnicke mogucnosti, prelazim na njihov trio paket, raskidam mtelov u decembru kad mi istekne ugovor.

Trio paket mi nudi 6mj po 1KM a net 3 puta brzi nego sada.

Kad podvucem refu bice usteda najmanje 200KM na ugovor 2 godine plus bolja usluga i net prvenstveno sto je meni primarno.

Takodje mi je zanimljiva ova njihova videoteka, 18000 naslova na Eon-u, djeluje super i evo cekam decembar.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 09:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Samo da se još rašire i biće to dobro.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 09:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
baki je napisao:
Meni su radili provjeru tehnicke mogucnosti, prelazim na njihov trio paket, raskidam mtelov u decembru kad mi istekne ugovor.

Trio paket mi nudi 6mj po 1KM a net 3 puta brzi nego sada.

Kad podvucem refu bice usteda najmanje 200KM na ugovor 2 godine plus bolja usluga i net prvenstveno sto je meni primarno.

Takodje mi je zanimljiva ova njihova videoteka, 18000 naslova na Eon-u, djeluje super i evo cekam decembar.
18 000 naslova u videoteci imaju pretplatnici Premium paketa.
Svaka epizoda serije se računa kao posebni naslov.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2020, 09:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Jos ako u zgradi ima penzionera, koji pojma nemaju sta je optika vec im je i adsl top ili imaju eltu, onda ne vide potrebu za mtelom ili obrnuto. Ili ako i dalje imaju sprovedenu antenu sa krova zgrade do stana i na kvarnjaka hvataju kanale. Nema sanse za optikom .

Sreca kod mene u ulazu je proslo bez problema, ma da je predsjednik zeva to sam regulisao, kao sto je i pokrao sve pare za 7 godina.
U drugim ulazima je elta isla poslije mtela i negdje su cupali kablove od konkurencije, cirkus...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 978 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 49  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs