banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jul 2020, 22:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ilija Čvorović je napisao:
Stavi kamenu vunu, ona ti je zvučni izolator, odradiće posao. I ajde snimi, pa(n okači na jutjub da vidimo šta je to toliko, nisu tenkovi.


Misliš da će kamena vuna pomoći? Sa obzirom da su plafoni već spušteni, ubacivanje staklene vune meni ne bi trebao biti problem, ali se bojim da će buka da se prenosi preko zidova. Onda bih ako već razvaljujem plafon, gledao da još nešto uradim da smanjim tu buku na normalan nivo.

Što se tiče snimanja, moram da donesem u stan kameru da bih to snimio. Telefon ima poprilično jadan mikrofon i plus softver za kameru smanjuje tu prateću buku(zvukove niske frekvencije, a lupanje upravo takve proizvodi). Problem je i kad se to snimi, ne može svaki zvučnik da reprodukuje tu buku. Npr moj zvučnik na računaru ne može da reprodukuje zvukove koji imaju frekvenciju ispod 190Hz. Kad stavim slušalice, ta buka može da se čuje al je opet u umanjenom obimu zbog tog softvera. Zbog tih niskih tonova se kupuje subwoofer jer on može da reprodukuje te zvuke(u narodnu poznat kao bas). Ako mi inspektor kaže da može na osnovu snimka nešto da uradi, onda ću da to snimim kako treba i da okačim.

Čitava nauka oko tih stvari. Nekad sam svirao harmoniku i čitao dosta o tome, pa eto ko nešto se razumijem u to. Prestao sam kad se počeo da živim po zgradama. Možda je pravo vrijeme da se vratim sviranju :lol: :lol: :lol:
Negdje sam pročitao neku rečenicu "Ako nemaš bučne komšije, ti si bučan komšija" :lol: :lol: :lol: Možda je to rješenje :lol: :lol: :lol:


Interesantna činjenica je da se frekvencija tona ne može promijeniti, al se može promijeniti amplituda oscijalcije koja prestavlja jačinu tona. Niži tonovi se dosta teže izoluju i zbog toga kad neko pusti u autu sa dobrim subvuferima muziku onima koji su van auta to izgleda kao da se čuje samo duf duf duf, jer melodija se lakše izoluje(jer je stastavljena od tonova koji imaju znatno višu frekvenciju).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 22:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Ode tema u ...ali rešenje se nazire. :lol: Kupi harmoniku, pa kad već oni trupaju, ti sviraj. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 22:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Pečenko je napisao:
Ode tema u ...ali rešenje se nazire. :lol: Kupi harmoniku, pa kad već oni trupaju, ti sviraj. :D


Žao mi ostalih komšija, od njih stvarno nemam nikakve buke koja mi smeta. Od ostalih sve u podnošljivom nivou.
Ne bih želio da sa bilo kim ulazim u konflikt jer što se tiče svih ostalih parametara super mi je ovdje. Mučno je biti sa nekim ko živi blizu tebe u nekom, što bi moj kum rekao, mislenom ratu.


Poslednji put menjao NoSmoking dana 17 Jul 2020, 22:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 08:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
idi na selo i zivi ko covjek

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2020, 09:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
To nije opcija, jer sam u kreditu. Do sada sam živio u stanovima bez problema i sad ja trebam da bježim iz svog stana koji sam kupio i plaćam račune i sve jer neko ne može da poštuje odluku o kućnom redu. To mi dođe isto kao da neko kaže nemoj voziti auto jer ima gomila kretena na ulici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2020, 01:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Pečenko je napisao:
Ode tema u ...ali rešenje se nazire. :lol: Kupi harmoniku, pa kad već oni trupaju, ti sviraj. :D

Не, не, у праву си за фреквенције, тако да купи један subwoofer и ожежи 8) :evil3:

Живјеле ниске фреквенције и зидови који се тресу! :headbang:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2020, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
NoSmoking je napisao:
To nije opcija, jer sam u kreditu. Do sada sam živio u stanovima bez problema i sad ja trebam da bježim iz svog stana koji sam kupio i plaćam račune i sve jer neko ne može da poštuje odluku o kućnom redu. To mi dođe isto kao da neko kaže nemoj voziti auto jer ima gomila kretena na ulici.



Evo rešenja:

https://9gag.com/gag/a8Gq9Wp

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2020, 21:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Džaba kad moj komšija iznad ovako hoda
https://www.youtube.com/watch?v=VN_WzpQgDtY


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2020, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2020, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Počupaj mu perje ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs