banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jun 2020, 17:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
I na krmokolj.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Mmmm, krmokolj? Gdje su cvarci, ima li cvaraka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 21:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Nitro je napisao:
Godišnje u svijetu umre preko 600000 ljudi od respiratornih oboljenja. Umre ih i preko 600000 od malarije, preko 800000 sa HIV virusom, milion i nešto godišnje gine u saobraćajnim nesrećama, preko 8 miliona umre od posljedica pušenja, od čega je više od milion nepušača...

Добро, око пола милиона је до сад умрло од короне, а корона хара свијетом тек пола године, ако и толико можемо рећи (јер је све до марта била резервисана само за Кину). Онда ћемо да направимо успоредбу по подацима које си навео: За 6 мјесеци умре
-300 000 људи од респираторних обољења
-преко 300 000 од маларије
-преко 400 000 са HIV-ом
-преко 500 000, или 600 000 у саобраћајним несрећама
-преко 600 000 од и са короном
-преко 4 000 000 од посљедица пушења.

А ако узмемо у обрзир да је тек од марта кренуло ван Вухана, а то је период од тек 4 мјесеца (трећина године), онда статистика иде овако:
-200 000 од респираторних обољења
-200 000 од маларије
-270 000 са HIV-ом
-350 000 од саобраћајних несрећа
-550 000 од и са короном
-2 700 000 од пушења.

Ето, само бројке, па сад, изгледале лијепе или мање лијепе, то нек схвати како ко жели.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Tačnije ove godine je do sada, umrlo preko 200000 od sezonskog gripa, preko 400000 od malarije i 800000 zbog/od HIV-a. Dodaj tome npr. preko 150000 smrti majki pri porođaju, preko pola miliona samoubistava i preko 4 miliona onih koji su u ovoj godini umrli od karcinoma.
Dodaj onda blizu 9 miliona umrlih od gladi ili izgladnjivanja svake godine.
Možda da pomenemo i da se svake godine na svijetu oko 1 milion djece proda kao roblje i da svake godine na svijetu umre nekih 4 miliona djece ispod 5 godina...

Sad možemo da se vratimo strašnoj i trenutno najvećoj prijetnji čovječanstvu - koronavirusu.

A da... Isti je na evropskom tlu prisutan još od 25. januara, a moguće i od ranije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Корона свакако није највећа пријетња човјечанству, и са друге стране, слажем се да је превелика медијска хајка и пажња умсјерена на то. Мада, тај вирус је ипак незгодан и то се не може порећи, упркос томе што, ето, ипак постоје већи узроци смрти на свијету (што је и сасвим нормално), а та "незгодност" почива у томе да не знаш како се шири, ко га има па ни како спријечити ширење осим "остани код куће", односно не комуницирај ни са ким. А притом нема огромне посљедице, није смртоносан као сида ни изблиза, али сиду спријечиш. А ово-не.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
U manje-više razvijenim državama, među koje čak i mi spadamo. Zbog kojih se bolesti dešavalo i koliko često da dođe do preopterećenja zdravstvenog sistema. Kao sada u Novom Pazaru, Nišu... Da samo hitne slučajeve primaju. Ne moramo ići u Italiju ili Njujork prije par mjeseci, gdje je došlo do toga da i zaraženi rade ili uopšte ne odgovaraju na hitne pozive. Pa ljudi kod kuće umirali par pute više nego normalno, jer im se nije mogla pružiti pomoć. Sada se tome približava Teksas ili recimo jedna od najrazvijenijh oblasti na svijetu. Kalifornija.
https://www.latimes.com/california/stor ... s-it-seems
Zbog HIV-a, malarije? Gladi?
Zbog sezonskih gripa kod nas maksimalno zabrane posjete.

I dalje još nisu sigurni ni oko imuniteta koliko traje ni koje su trajne, a koje privremene posljedice. Nekima se čulo okusa ili mirisa ni mjesecima nakon što su se "izliječili" nije vratilo. To je ono što je lako utvrditi. Problemi sa plućima, bubrezima, jetrom... I dalje mnogo toga nepoznato, a inače je poznato da se ljudi ne boje i ignorišu nepoznate stvari koje mogu na razne načine uticati na njihov život ili najbližih. Koliko ima pretjerane reakcije, samo druga strana iste medalje je pretjerano negiranje.

Umiru ljudi na razne načine. Ali eto neke afričke, azijske.. države, nemaju više kolonizatora ili šta već. Ako ne mogu samo sebi urediti državu, sistem... umiraćeš kao i kod nas prije par generacija. Loši životni uslovi i sve što ide u paketu sa tim.

Joj djeca roblje, a mi zbog korone se brinemo. Kada je zadnji put bio u našoj okolini neko prodan u roblje? Pa ako se nešto slično i desi, ali se sazna. Pa o tome bruje mediji danima. Da se desi 100 takvih slučajeva kod nas za pola godine, pa cijeli svijet bi o tome pisao. Jer ni oni ne očekuju kod nas nešto takvo. Ali da spomeneš neku oblast recimo u Rumuniji gdje žive Romi, bilo bi napredak. Samo njih 100. A tek neke siromašne u raspadu države.

I jedna sitnica kad ase spominje broj umrlih. Po pedeseti put, to su brojke uz sve mjere zabrana, kontrola, ograničenja... na globalnom nivou. Sa zaustavljenim ili ograničenim saobraćajem između gradova, regija, država, kontinenata... Trebalo sve pustiti kao da je gripa pa onda reći.. o jbga, ipak je ovo malo ozbiljije. My bad, I'm sorry. Ali onda fino ako radiš u energetskom sektoru, na održavanju rada recimo termoelektrane. Fino dovedeš epidemiologa, pa da ti on priča šta treba uraditi ako imaš problem.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 11:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Novih 40 slučajeva zaraze COVID-om na 327 testiranih. Prema mjestu prebivališta, osam osoba je iz Rogatice, sedam iz Ljubinja, šest iz Banjaluke, tri iz Gradiške, po dvije iz Bijeljine, Kotor Varoša, Teslića, Vlasenice i Prijedora i po jedna iz Dervente, Doboja, Foče, Gacka, Trebinja i Zvornika.

15 osoba se oporavilo u posljednja 24 časa. Jedan smtni slučaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 12:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
22 muskih i 13 zenskih a kazu 40 :D

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
U manje-više razvijenim državama, među koje čak i mi spadamo. Zbog kojih se bolesti dešavalo i koliko često da dođe do preopterećenja zdravstvenog sistema. Kao sada u Novom Pazaru, Nišu... Da samo hitne slučajeve primaju. Ne moramo ići u Italiju ili Njujork prije par mjeseci, gdje je došlo do toga da i zaraženi rade ili uopšte ne odgovaraju na hitne pozive. Pa ljudi kod kuće umirali par pute više nego normalno, jer im se nije mogla pružiti pomoć. Sada se tome približava Teksas ili recimo jedna od najrazvijenijh oblasti na svijetu. Kalifornija.
https://www.latimes.com/california/stor ... s-it-seems
Zbog HIV-a, malarije? Gladi?
Zbog sezonskih gripa kod nas maksimalno zabrane posjete.

I dalje još nisu sigurni ni oko imuniteta koliko traje ni koje su trajne, a koje privremene posljedice. Nekima se čulo okusa ili mirisa ni mjesecima nakon što su se "izliječili" nije vratilo. To je ono što je lako utvrditi. Problemi sa plućima, bubrezima, jetrom... I dalje mnogo toga nepoznato, a inače je poznato da se ljudi ne boje i ignorišu nepoznate stvari koje mogu na razne načine uticati na njihov život ili najbližih. Koliko ima pretjerane reakcije, samo druga strana iste medalje je pretjerano negiranje.

Umiru ljudi na razne načine. Ali eto neke afričke, azijske.. države, nemaju više kolonizatora ili šta već. Ako ne mogu samo sebi urediti državu, sistem... umiraćeš kao i kod nas prije par generacija. Loši životni uslovi i sve što ide u paketu sa tim.

Joj djeca roblje, a mi zbog korone se brinemo. Kada je zadnji put bio u našoj okolini neko prodan u roblje? Pa ako se nešto slično i desi, ali se sazna. Pa o tome bruje mediji danima. Da se desi 100 takvih slučajeva kod nas za pola godine, pa cijeli svijet bi o tome pisao. Jer ni oni ne očekuju kod nas nešto takvo. Ali da spomeneš neku oblast recimo u Rumuniji gdje žive Romi, bilo bi napredak. Samo njih 100. A tek neke siromašne u raspadu države.

I jedna sitnica kad ase spominje broj umrlih. Po pedeseti put, to su brojke uz sve mjere zabrana, kontrola, ograničenja... na globalnom nivou. Sa zaustavljenim ili ograničenim saobraćajem između gradova, regija, država, kontinenata... Trebalo sve pustiti kao da je gripa pa onda reći.. o jbga, ipak je ovo malo ozbiljije. My bad, I'm sorry. Ali onda fino ako radiš u energetskom sektoru, na održavanju rada recimo termoelektrane. Fino dovedeš epidemiologa, pa da ti on priča šta treba uraditi ako imaš problem.

Dani se jos uvijek bori da je ispravno sto su mu se ruke znojile u rukavicama dva mjeseca :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 12:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Avg 2015, 21:36
Postovi: 371
Evo institut objavio da je 18 zenskih osoba :D dogovorili se

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa ja sam ovdje prvi okačio video dr iz Njemačke što je spominjao da nisu izolovali aktivni virus na raznim površinama u kući ni kod porodica gdje su svi bolesni. Ne nekog stručnjaka homeopatije koji već piše knjigu o tome kako je ovo zavjera farm. industruje koja hoće da još više zaradi... pa on prodaje knjigu o tome...
Evo sada se zna da uz fizičku distancu i maske, čak i slabije, je dovoljno da se drži pod kontrolom. Naravno ne slabije maske za one koji su stalno izloženi, kao med. radnici. Tada se nije znalo, nego se nagađalo. Kada se potvrdilo, onda je i WHO promijenila priču oko maski.

Što se tiče rukavica prvo je bilo bezveze ako su bile obavezne, što nisu kažnjavali. I prije toga što nisu ljudima bile dostupne. Isto kao i maske. Pa imaš polovične mjere. Pa onda ideš sa restriktivnijim mjerama, da bi se kao poštovale ona manje restriktivne. I bolje hodati sa rukavicama na rukama, nego da zabrane kretanje. Tada su i rukavice prihvatljive. Ali da jeste bilo bezveze hodati po toplom vremenu... Ali isto zašto ih nositi ako ćeš ih svako malo skidati i stavljati. Jedino su dobre bilo protiv onih dezinfekcija.

Moraš imati i zimsku opremu, iako kod nas zime odavno nije vidjelo. Par dana u naletu. Ali mogu da te kazne ako nemaš lance koje mnogi i ne znaju staviti, ali je forma zadovoljena. Tek svjetla na autu tokom dana i to tokom ljeta. Pa pomjeranje sata... Uvijek će biti nešto manje-više nepotrebno ili prevaziđeno. Rukavice na kraju i jesu bile nepotrebne, ali barem nisu bile ni štetne. Dok recimo ako imaš ljetnje gume tokom zime kada naglo zahladi ili zimske kada ugrije... može biti štetno.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Moj drug Litvanac mi kaže da kod njih otkriju jedan do dva slučaja po danu i da će granica sa Bjelorusijom biti otvorena za 100 godina.

Bavarci planiraju da testiraju svih 13000000 stanovnika.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2020, 20:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jun 2011, 18:08
Postovi: 64
Treba sve mjere ukinuti,ko se boji virusa neka napravi sebi polic cas kod kuce i da ne izlazi,a mi ostali normalno da zivimo
Niko vam ne brani da budete kod kuce,sto manje da se krecete i kad se ukine nosenje maske i vi mozete i dalje da nosite i rukavice naravno,a nas ostale pustite da zivimo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 08:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kod tebe izgleda korona baš na mozak udarila.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
On bi ovakve snimke

https://youtu.be/ajqm_Ksi-pU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ko je kriv za takvo stanje, virus ili unisten zdravstveni sistem?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sve ok, samo sto nas spoznaja da je zdravstevni sistem unisten ne cini nas imunim i/ili virus manje opasnim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 10:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ovdje je korona dokrajčila zdravstveni sistem. Eno u Tutinu nemaju pcr testove, nego samo serološke rade. Koji su naravno najčešće negativni iako imaš simptome. Koriste još i slikanje rendgenom. Ljude šalju kući, jer su negativni. I onda sa desi kao kod porodice jednog medicinskog radnika da u tri dana joj umru otac, majka i sestra. I još dva brata u teškom stanju. Glupa gripa...
Na kraju se ne vode kao umrli od korone, jer nisu umrli u bolnici... Čak se ni kao zaraženi ne vode.

https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/d ... -iz-Tutina

Zato je u zadnje vrijeme i frka u Novom Pazaru, jer im iz okolnih mjesta stižu samo oni sa teškim simptomima. I da, umiru babe od 100 godina ali onda bolnici ne mogu prići ni trudnice, ni ...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Sve ok, samo sto nas spoznaja da je zdravstevni sistem unisten ne cini nas imunim i/ili virus manje opasnim.

Ispada da je zdravstveni sistem opasniji i od mnogo gorih bolesti :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2020, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Nova 42 slučaja zaraze u RS na 411 testiranih. Prema mjestu prebivališta, 11 osoba je iz Banjaluke, po četiri iz Ljubinja i Teslića, po tri iz Doboja, Pala i Prijedora, po dvije iz Bijeljine, Gradiške, Zvornika i Trebinja i po jedna iz Čelinca, Kotor Varoša, Kozarske Dubice, Laktaša, Istočnog Sarajeva i Modriče.
Kako je navedeno u saopštenju, radi se o 20 muških i 22 ženske osobe, od kojih je devet mlađe, 29 srednje i četiri osobe starije životne dobi.

Opravilo se 14 osoba u posljednja 24 časa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs