banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Maj 2020, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ja sam par puta isao gorenavedenom rutom Alibaba>Tresnjik>spomenik pa strmom stazom kroz sumu>Novoselija pa uz Suturliju>brda i dolovi do Sibova, i zaista je lijepa staza i ljeti i zimi, pogotovo dio uz Suturliju.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2020, 19:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Vodopad Skakavac:



44°30'52.5"N 17°27'17.8"E
https://goo.gl/maps/SPQeocEwiKNmuqni9

Ovo je lokacija gdje zavrsava makadam, postoji parkig i tu se moze ostaviti auto.
Odavde se penje staza sa lijeve strane od kuće:


1500m je duzina staze do vodopada.
Na 800m se put racva , ima lijevo uz brdo ka pećini i desno ka vodopadu. Mi nismo pronasli pećinu

Staz je lagana, i mislim da se moze cak i sa djecom.
Priroda ostavlja bez daha.





Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2020, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2019, 13:21
Postovi: 28
Ako je nekom do ranog ustajanja i trčanja po brdima i šumama...
Sutra ujutro, 5:30, kružni tok kod Asa pod Starčevicom, pa ćemo posjetiti Crvenkapicu, odnosno popeti se na Zmajevac, pa šumom do Trešnjika, i nazad do grada.
Idemo ugodnim tempom, bez nekog pretezanja, nas trojica-četvorica :-D

...'ajde, idemo... :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2020, 11:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Staza od Buka prema Šibovima uz Suturliju (i nazad) je na nekim mjestima poprilično zarasla u travu pa se treba pripaziti... Puteljak svuda postoji, kroz šumu su staze super, ali na livadama na nekim mjestima nije baš prijatno gaziti kroz travu od 40-tak cm, pogotovo ako je sunčano i toplo.
U nedjelju sam prošao tuda i naiđoh na par mrtvih zmija (doduše, manjih).

Savjet, ponijeti štapove, osim za trčanje mogu zatrebati i za samoodbranu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2020, 23:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Banja Luka Spring Trail održaće se sa malim zakašnjenjem, 21.6. na kružnoj stazi sa startom i ciljem kod planinarskog doma na Šibovima :)

https://www.facebook.com/events/2761707503851634/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2020, 21:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Metheny je napisao:
Staza od Buka prema Šibovima uz Suturliju (i nazad) je na nekim mjestima poprilično zarasla u travu pa se treba pripaziti... Puteljak svuda postoji, kroz šumu su staze super, ali na livadama na nekim mjestima nije baš prijatno gaziti kroz travu od 40-tak cm, pogotovo ako je sunčano i toplo.
U nedjelju sam prošao tuda i naiđoh na par mrtvih zmija (doduše, manjih).

Savjet, ponijeti štapove, osim za trčanje mogu zatrebati i za samoodbranu :)
Isao sam tuda prije 15 dana nije bilo toliko strasno ... na par mjesta izmedju one dvije kuce gdje su koprive do ramena je malo nezgodno ali ostalo konkretno ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2020, 06:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Ide li neko u nedelju na Cvrcku ili Kozaru. Obe su organizovane ture


KOZARA

Planinarsko alpinistički klub “SUMMIT” Banja Luka, u nedjelju 07.06.2020.godine, organizuje jednodnevni izlet na planinu Kozaru.

Detalji puta:

Okupljanje je na Staroj autobuskoj stanici (iza galerije) u 07.45h, odakle je polazak autobusa u 8h. Putujemo preko Kozarca do mjesta Rajkovići. Povratak u Banja Luku je planiran u 18h.

Detalji izleta:

U 9.00h je planirano da stignemo do mjesta Rajkovići odakle pješačimo (1,5h) preko Kozaračkog kamena 658mnv odakle se ide do Mrakovice 802mnv (2h).

Neophodna oprema:

Planinarske cipele (gojzerice), gamašne, ranac jednodnevni od 30l, rezervna presvlaka u autobsu, čutura za vodu (1 lit.), štapovi, krema za sunce, sunčane naočale, kabanica.

Cijena izleta je 15 KM a uplate su u na dan izleta. Prijave do 06.06.2020. putem emaila, vibera, facebooka ili na telefon vodiča. Broj mjesta je ograničen kapacitetom autobusa a prijave važe po sistemu ko prije izvrši prijavu ima prednost.


Vodiči:Miroslav Trivić, PAK "SUMMIT"
Kontakt osoba: Miroslav Trivić
Prijave u inbox ili na telefon: +387 65 664 064



CVRCKA

P.D. ”KOZARA” organizuje odlazak u Kneževo na jednodnevnu planinarsku akciju Cvrcka 2020

Posjetićemo atrakcije kao što su kanjon Cvrcke, VIlenska vrela te pješačiti prelijepim kneževačkim krajolicima u dužini od oko 14km.

-Polazak je u nedelju 07.06.2020. u 07.00h sa stare autobuske stanice.
-Povratak je u nedelju 07.06.2020. u 18.00h na staru autobusku stanicu.

-U toku akcije nije planiran zajednički obrok, te je svaki učesnik dužan ponijeti sebi hranu za jedan dan.

- Svi učesnici su dužni ponijeti sa sobom sljedeće: ličnu kartu, planinarsku knjižicu, planinarske cipele, najmanje 1,5l vode, gamašne, štapove, kabanicu ili vodonepropusnu jaknu, baterijsku lampu, lijekove (ukoliko neko koristi), set lične prve pomoći.

-Staza je rekreativnog karaktera, pogodna za sve uzraste i nije tehnički zahtjevna.

- Sve informacije i prijave možete izvršiti na broj telefona 066 444 031 i 065 657 538, a zadnji rok za prijavu je utorak 02.06.2020. god. kada će se održati redovni sastanak u Peckam pub-u od 20,00 časova.

-Svi učesnici dužni su se pridržavati uputstava vodiča. O izmjenama odlučuju vodiči na terenu u skladu sa okolnostima i vremenskim prilikama.

- Kotizacija za učešće u akciji je 17 KM a obuhvata prevoz na relaciji Banjaluka – Kneževo – Banjaluka.

Plan akcije

07.06.2020.
-06:45 okupljanje na staroj autobuskoj stanici
-07:00 polazak prema Kneževu
-08:00 dolazak u Živinice
-08:20 polazak na pohod
-16:00 završetak pohoda i polazak za Banjaluku

Organizator akcije:
Mirko Kolundzija M.B.091 Vodička Služba Republike Srpske

Srdačan planinarski pozdrav,
Predsjednik P.D.“Kozara“
Trivun Lakić


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2020, 09:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Je li iko probavao https://www.komoot.com ?
Ja sam juče testirao sa MTB turom tako što sam ukucao destinaciju na koju inače idem, samo što sam u aplikaciji podesio da hoću MTB put po mogućnosti i dobio sam neku seosku rutu za koju nisam ni znao da je moguća tj. nema je u google mapama ucrtane, ali svih 40km me vodilo bez greške...i kad god sam izašao na poznat put opet me bacalo na neki sporedni makadam i izbjegava asfalt ako je moguće

Znamljivo kako se ruta mjenja zavisno da li se kao opcija stavi hiking, planinarenje, MTB, gravel, road cycling itd. i onda označi svaki dio puta koji je koja podloga u pitanju na određenoj dionici i kolikog je uspona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2020, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
drluka je napisao:
Vodopad Skakavac:



44°30'52.5"N 17°27'17.8"E
https://goo.gl/maps/SPQeocEwiKNmuqni9

Ovo je lokacija gdje zavrsava makadam, postoji parkig i tu se moze ostaviti auto.
Odavde se penje staza sa lijeve strane od kuće:


1500m je duzina staze do vodopada.
Na 800m se put racva , ima lijevo uz brdo ka pećini i desno ka vodopadu. Mi nismo pronasli pećinu

Staz je lagana, i mislim da se moze cak i sa djecom.
Priroda ostavlja bez daha.

Isao sam ja tuda sa jednim vodicem i djecom, staza nije zahtjevna previse, samo je bilo malo klizavo, jer je bilo dan nakon kise, bas se moralo paziti kud se staje, a par puta sam zamalo zglob iskrenuo, pogotovo u povratku...
Priroda je fenomenalna!! Najvise me fasciniralo drvece staro nekoliko stotina godina...

Put do zadnje kuce je bio ok, moglo se proci bez problema.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2020, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Drizzt je napisao:
Je li iko probavao https://www.komoot.com ?
Ja sam juče testirao sa MTB turom tako što sam ukucao destinaciju na koju inače idem, samo što sam u aplikaciji podesio da hoću MTB put po mogućnosti i dobio sam neku seosku rutu za koju nisam ni znao da je moguća tj. nema je u google mapama ucrtane, ali svih 40km me vodilo bez greške...i kad god sam izašao na poznat put opet me bacalo na neki sporedni makadam i izbjegava asfalt ako je moguće

Znamljivo kako se ruta mjenja zavisno da li se kao opcija stavi hiking, planinarenje, MTB, gravel, road cycling itd. i onda označi svaki dio puta koji je koja podloga u pitanju na određenoj dionici i kolikog je uspona.


To sve u besplatnoj ili plaćenoj verziji?

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2020, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
U free verziji je s svim tim. Besplatno se dobiju offline mape za regiju gdje si se registrovao u krugu od nekih cca 50km radijusa. Mislim da je 8€ za offline RS mape i oko 30€ za cijelu EU.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2020, 08:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Dobar je i www.alltrails.com, elem bio sam na Cvrcki i staza je predobra, lagana i zanimljiva . Ima nekih 13km


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2020, 22:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Digresija je napisao:
drluka je napisao:
Vodopad Skakavac:



44°30'52.5"N 17°27'17.8"E
https://goo.gl/maps/SPQeocEwiKNmuqni9

Ovo je lokacija gdje zavrsava makadam, postoji parkig i tu se moze ostaviti auto.
Odavde se penje staza sa lijeve strane od kuće:


1500m je duzina staze do vodopada.
Na 800m se put racva , ima lijevo uz brdo ka pećini i desno ka vodopadu. Mi nismo pronasli pećinu

Staz je lagana, i mislim da se moze cak i sa djecom.
Priroda ostavlja bez daha.

Isao sam ja tuda sa jednim vodicem i djecom, staza nije zahtjevna previse, samo je bilo malo klizavo, jer je bilo dan nakon kise, bas se moralo paziti kud se staje, a par puta sam zamalo zglob iskrenuo, pogotovo u povratku...
Priroda je fenomenalna!! Najvise me fasciniralo drvece staro nekoliko stotina godina...

Put do zadnje kuce je bio ok, moglo se proci bez problema.


Danas sam prohodao do vodopada, sve skupa je odlično, a u vezi šume kroz koju se prolazi i jedan info:
20-tak metara ispod putokaza za račvanje staze prema pećini i prema vodopadu (nizbrdo, prema rijeci) je ogroman javor, nije ga teško uočiti. Tomo, vlasnik zadnje kuće od koje kreće staza prema vodopadu nam reče da je taj javor zvanično registrovan kao 2. najveći (najstariji) javor u Evropi, navodno su neki Austrijanci nudili za njega 12k EUR. A poznato je da je bosanski javor jedan od najkvalitetnijih materijala za gradnju intrumenata, odatle vjerovatno i ta ponuda...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2020, 21:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Ide li neko na Banjaluka Spring Trail u nedjelju?
https://www.facebook.com/banjalukaproljece/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 11:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2006, 23:50
Postovi: 1074
Lokacija: Last Train Home
Istrčan Banja Luka Spring Trail, Šibovi, Suturlija i nazad uz Šibove... Prevruće, ali srećom bez bliskih susreta sa zmijama u visokoj travi.
A u cilju nakon trke upoznao sam drluku :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2020, 12:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Bilo je pakleno :) ponesoh ruksak doslo mi da ga bacim ... napokon neka trka, bilo lijepo ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Свака вам част, могу да мислим како је било. Ту је било и траве и хлада, али ја по асфалту и у хладу хоћу да скапам :violent2:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 05:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Dobio sam info direktno od ljudi iz gradske uprave, a vidim da je juče išao prilog na Elti o gradnji novog izletista uz donji tok Suturlije, mnogo stvari treba da se gradi kako za djecu tako i za rekreativce ... nema imovinsko pravnih problema, pa bi to moglo brzo ici ... isto tako u planu je setaliste od Rebrovca do Zelenog mosta u prvoj fazi sa podzemnim tunelima za setace ispod Venecija mosta i Gradskog, al tu vec ima problema sa vlasnicima, al da Bl treba jedno veliko setaliste uz apsolutno neiskoristen Vrbas treba ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2020, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Требаће ту онда пуууно подземних тунела...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2020, 17:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Na Kozari je juče održano 3. izdanje Kozara Ultra Trail trke, trka na 111km je odlozena a trku na 11km,22km i 40km završilo je ukupno 82 takmičara.
Trčao sam distancu od 22.5, pa mogu govoriti o toj ruti, zanimljiva staza, markacija fantastična, okrepne stanice bogate, mozda je falila jos jedna sa vodom , medalja prelijepa , sve u svemu fino provedeno vrijeme u prirodi.

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs