banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Maj 2020, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
markopd je napisao:
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=385096

Policijski čas ostaje u Gacku.

I kako će im pomoći policijski čas ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2020, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Naravno nikako al mora se nešto proseravati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 03:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Radi Kapo klub nocas kasno,mozda neka privatna zabava a i Biljana cevapcinica je radila,nebi bilo cudno da su se po takvim lokalima skupljali budjevani i za vrijeme policijskog sa kojekakvim potvrdama,ko oni u Sarajevu, dok je narod morao sjedit kuci.Klubovi ce vjerovatno ce moguce i moci samo primati preko rezervacije kad se otvore.Galerija se vise ne zove tako nego Soba16 neko je fino sredio lokal,prosle gazde nisu marke ulozili u izgled kafica samo ga krecili s vremena na vrijeme,izgleda da je stari gazda digo ruke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 09:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Novi bilans - 13 zaraženih, 22 oporavljenih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 09:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 688
Ova mjera "obaveznog" nošenja maski, odnosno selektivno kažnjavanje zbog nenošenja istih mi nije baš najjasnije, u stvari nema nikakvog smisla. Ja lično se pridržavam, ni ne smeta mi previše jer sam već navikao, ali evo juče u Tesliću od 10 ljudi na ulici, nisam siguran ni da je dvoje u prosjeku propisno nosilo masku. Čak sam se pomalo osjećao kao čudak... A da se primijetiti da su ukidanjem policijskog časa ljudi pohrlili vani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Ukiniće i maske, polako. Oće narod u junu i julu kad bude 40+ nositi maske, hoće malo sutra.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Maske treba nositi unutra iz obzira prema ljudima koji rade u trgovinama i slicno. Vani je prilicno besmisleno ako vec vazi fizicko distanciranje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 10:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 688
Čini mi se da i to distanciranje važi samo na papiru, viđam dosta ljudi u grupama. Ne računajući porodice, naravno. Juče sam vidio i radnice u trgovinama bez maski. Ono što sam htio da kažem u prethodnom postu, onda treba ostaviti nošenje maski kao "preporuku", a ne nasumično kažnjavati neke nesretnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 10:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Maske treba nositi unutra iz obzira prema ljudima koji rade u trgovinama i slicno. Vani je prilicno besmisleno ako vec vazi fizicko distanciranje.

Ma da,kasirke su redom sve penzionerke 70+ godina koje imaju po još par udruženih boleština

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 11:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Meni je samo žao što kad nosiš masku jako malo štitiš sebe, a puno više druge.
Onda tuđa neodgovornost što ne nosi masku ugrožava direktno tebe, a ti se i ne možeš baš zaštiti. To što nosiš masku, uglavnom štiti opet njih od tebe...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 12:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Čiča iz Rogače je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Maske treba nositi unutra iz obzira prema ljudima koji rade u trgovinama i slicno. Vani je prilicno besmisleno ako vec vazi fizicko distanciranje.

Ma da,kasirke su redom sve penzionerke 70+ godina koje imaju po još par udruženih boleština
Da li ti znaš u kakvom su zdravstvenom stanju kasirke? Sa kom žive, ko im je zdrav ili bolestan u kući? Da li će poslije tebe naići kakav penzioner ili hronični bolesnik koga bi onda one mogle zaraziti? Treba zbog tebe kretena da prenesu zarazu na nekoga kome bi ona značila smrtnu presudu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Mislim....možemo se vrijeđati koliko hoćeš....ti meni ktreten ja tebi moron i tako redom...ako tako hoćeš,nije problem.
Tebi je kretensko što neko ne vjeruje da stepen opasnosti po zdravlje korona virusa,ko se ismijava mjerama koje donose politički autoriteti (čiji je stepen uvedenih represivnih mjera jednak njihovoj solventnosti stranom kreditoru) a meni je moronski da neko na silu forsira društvenu odgovornost kojom se u suštini ne dobija ništa ili vrlo malo dok su sa druge strane štete po ekonomiju nesagledive.
Možemo reći "ko smo mi da se tome odupremo" ali ne moramo glumiti budale i vjerovati u te budaleštine.Ja sam uredno nosio masku i rukavice,čak i kad ulazim u seoske prodavnice ali ne iz razloga koji ti navodiš već da gazda ne popije kaznu zbog mene.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Dzabe maske, ja nosim zbog sebe, ali oko mene niko ne nosi, sjede u grupama po 4, 5. Pocelo se sad izlaziti, piti, ugostitelji smanjuju razmak izmedju stolova, nema distance. Izadjes na pauzu na kafu, a dan prije tebe tu bilo npr 100 ljudi + konobari. Ne moze se pobjeci, jedino ne ici nigdje jos 2 mjeseca, ali nije to rjesenje . A i ove pamucne i hirurske maske ionako ne stite dovoljno od virusa. Dzabe sto se nas 40, 50% pridrzava, kada ostale boli briga.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Alo momci, smirite se.

Prvo izgleda da virus vise nije opasan kao na pocetku. Postao je nesto kao rakija u koju je sipana voda. Ako nista drugo i broj novozarezanih opada i broj kriticnih bolesnika opada. I to sada kada se unazad desetak dana vratilo bar 90% obicnom zivotu. A na pocetku krize kada su svi sjedili preplaseni kod kuce brojke su dramaticno skakale.

U sustini niko nije znao sta ce biti i kako ce biti. Da, sada se svi mozemo praviti pametni ali da se ne lazemo da je bilo svejedno kada nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 13:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
vojopd je napisao:
Dzabe maske, ja nosim zbog sebe, ali oko mene niko ne nosi, sjede u grupama po 4, 5. Pocelo se sad izlaziti, piti, ugostitelji smanjuju razmak izmedju stolova, nema distance. Izadjes na pauzu na kafu, a dan prije tebe tu bilo npr 100 ljudi + konobari. Ne moze se pobjeci, jedino ne ici nigdje jos 2 mjeseca, ali nije to rjesenje . A i ove pamucne i hirurske maske ionako ne stite dovoljno od virusa. Dzabe sto se nas 40, 50% pridrzava, kada ostale boli briga.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Maske su vjerovatno zaludna zastita za tebe samog ako to slabo ko nosi u tvom okruzenju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Ma nose ljudi, ali dovoljno je par osoba i belaj. Ali si u pravu da nije toliko strasno na pocetku.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 14:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
One gube smisao u kaficima ljudi ih nemogu nosit a tesko je i distancu drzat,kad tad ce ti se u kafani unijeti u lice neko ko u virus nevjeruje.Mada ih treba nositi kad god je moguce,radi kolike tolike zastite,radi sebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Kako mjere popustiše, sve manje i manje zaraženih, a više ili isto testiranih.
Dakle, isti qurac, bili pod ključem il ne, štaviše, bolje je ovako.

Ali ipak skupština kaže da su bile dobre mjere iako je bilo više zaraženih tada :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Hecimi kazu da se virus vremenom razblazuje. Aj im znaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2020, 14:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Čiča iz Rogače je napisao:
_зока je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Maske treba nositi unutra iz obzira prema ljudima koji rade u trgovinama i slicno. Vani je prilicno besmisleno ako vec vazi fizicko distanciranje.

Ma da,kasirke su redom sve penzionerke 70+ godina koje imaju po još par udruženih boleština
Da li ti znaš u kakvom su zdravstvenom stanju kasirke? Sa kom žive, ko im je zdrav ili bolestan u kući? Da li će poslije tebe naići kakav penzioner ili hronični bolesnik koga bi onda one mogle zaraziti? Treba zbog tebe kretena da prenesu zarazu na nekoga kome bi ona značila smrtnu presudu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Mislim....možemo se vrijeđati koliko hoćeš....ti meni ktreten ja tebi moron i tako redom...ako tako hoćeš,nije problem.
Tebi je kretensko što neko ne vjeruje da stepen opasnosti po zdravlje korona virusa,ko se ismijava mjerama koje donose politički autoriteti (čiji je stepen uvedenih represivnih mjera jednak njihovoj solventnosti stranom kreditoru) a meni je moronski da neko na silu forsira društvenu odgovornost kojom se u suštini ne dobija ništa ili vrlo malo dok su sa druge strane štete po ekonomiju nesagledive.
Možemo reći "ko smo mi da se tome odupremo" ali ne moramo glumiti budale i vjerovati u te budaleštine.Ja sam uredno nosio masku i rukavice,čak i kad ulazim u seoske prodavnice ali ne iz razloga koji ti navodiš već da gazda ne popije kaznu zbog mene.


Kretense ne odnosi konkretno na tebe, nego na širu grupu ljudi.
Kako će nošenje maski i rukavica ostaviti nesagledive posljedice na ekonomiju?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs