banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400 ... 440  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 02:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Maj 2020, 06:51
Postovi: 21
Evo iz UK sam poručio paket vrijednosti 145KM dostava išla putem DHL Exspress-a sa brojem za praćenje. Paket je oko 2kg 60*40*30cm

Naručeno 13.05. u BiH stiglo 14.05. isporuka je mogla biti 15.05. ali nije mi odgovaralo pa sam je pomjerio za 19.05.
Vrlo dobra stvar kod DHL-a što su maksimalno ažurni, jesu skupi ali dobra je usluga.
Slika
Paket je tu 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 07:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
DHL je odlican, koristio sam ga par puta i dodje jako brzo, mana je sto je skup i sto su nasi ljudi navikli muljati sa raznim taksama oko uvoza pa ga ne koriste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 08:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
Meni juče dođe paket kupljen 18.decembra.
Ja se davno pozdravio i sa paketom i sa parama, jer povrat novca nisam tražio na vrijeme jer sve kontam: korona, zastoj, doći će... kad stvarno dođe. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
znaci pocelo je

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 09:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Singapur je suspendovao letove.
Nešto dolazi preko Holandije, ali to je sve sporo. Prije će biti izuzetak to što stiže nego redovna pojava.
Aerodrom u Sarajevu je zatvoren za putnički saobraćaj do 1.6. a većina ovih sitnica što naručujemo ide upravo putničkim avionima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Sehxor je napisao:
DHL je odlican, koristio sam ga par puta i dodje jako brzo, mana je sto je skup i sto su nasi ljudi navikli muljati sa raznim taksama oko uvoza pa ga ne koriste.


DHL franšiza u BiH je u rukama lopovske ekipe koja na svaki način pokušava opljačkati korisnike izmišljanjem carinskih taksi i dažbina. Oni se pojavljuju i kao špediteri i naravno da će za svaku pošiljku pokušati izmisliti/nametnuti carinjenje jer im odgovara da naplate pripadajuće takse . . .

Inače globalno su uvijek bili najbrži, ja sam jednom dobio telefon iz HK, primljen u HK u ponedjeljak, meni isporučen u srijedu. (Motorola E6 :D)

UPS, sa druge strane, nekim čudom apsolutno NIKAD nije tražio papire za carinjenje, jednostavno dovezu robu. Ja sam jednom dobio jebeni klavir sa Thomana bez carine.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 11:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Koliko košta poštarina za te kurirske službe okvirno, za manje pakete do 5kg?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Rocker je napisao:
Sehxor je napisao:
DHL je odlican, koristio sam ga par puta i dodje jako brzo, mana je sto je skup i sto su nasi ljudi navikli muljati sa raznim taksama oko uvoza pa ga ne koriste.


DHL franšiza u BiH je u rukama lopovske ekipe koja na svaki način pokušava opljačkati korisnike izmišljanjem carinskih taksi i dažbina. Oni se pojavljuju i kao špediteri i naravno da će za svaku pošiljku pokušati izmisliti/nametnuti carinjenje jer im odgovara da naplate pripadajuće takse . . .

Inače globalno su uvijek bili najbrži, ja sam jednom dobio telefon iz HK, primljen u HK u ponedjeljak, meni isporučen u srijedu. (Motorola E6 :D)

UPS, sa druge strane, nekim čudom apsolutno NIKAD nije tražio papire za carinjenje, jednostavno dovezu robu. Ja sam jednom dobio jebeni klavir sa Thomana bez carine.

pazi, kad traze da platis spediciju, ti zovi inspekciju. samo trazi da pokazu papir gdje ti trazis od njih spediterske usluge.

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 18:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Stiglo ovo sto je islo preko Holandije za tacno mjesec dana... Ove ostale su se zagubile negdje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
goxon je napisao:
pazi, kad traze da platis spediciju, ti zovi inspekciju. samo trazi da pokazu papir gdje ti trazis od njih spediterske usluge.


Ima skoro 10 godina kako sam preko njih primio poslednju pošiljku, nikad više sa njima posla ne bih imao. Od tada su mi neke kolege greškom slali neke sitnice preko DHL-a, svaki put su slali prijeteći mail (krivična prijava ako ovo ili ono) i slične budalaštine. Ja im svaki put kažem da si zabiju u dupe i pošiljku i carinu . . .
Zadnji put jedan drugar kinez me gnjavio mjesecima da mi pošalje neke adaptere (podnožja za čipove), on to proizvodi a ja sam mu pomogao kad je pokrenuo proizvodnju dozvolivši da se reklamira mojim customerima preko internog foruma. Ugl, ja mu podvukao da ne šalje DHL-om, on ipak poslao.
Danima su me zivkali i tražili da platim neke budalaštine . .. Na kraju su vratili pošiljku . . .

Isto to ovaj poslao EMS-om i došlo na vrata bez maltretiranja.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 20 Maj 2020, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Tad je jos bilo ono uvoz bez carine do 50KM a postarina vecinom skuplja od 50 sad je 300 valjda je lakse

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 21 Maj 2020, 03:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Maj 2020, 06:51
Postovi: 21
Druga pošiljka do sad preko njih u roku 15 dana bez nekih problema, kontao sam da će biti zezanja oko carine ali znam koja je vrijednost paketa a i firma ga šalje tako da kupac u BiH ne bi trebao platiti ništa.
Jedva sam ovoliku glomaznu pošiljku naručio svi izbjegavaju poslati, iz Kine nije bilo nikakve šanse dobiti jednostavno ne šalju ili je dostava 300-400 KM u prevodu ne šaljemo, tako da sam poručio od jedne firme u UK i dobio paket.

Iz Hong Kong-a trenutno ne šalju pošiljke pa su mi prodavci refundirali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Maj 2020, 10:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
https://www.capital.ba/poste-u-bih-priz ... interneta/
:angry4:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 28 Maj 2020, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Koristi li iko onaj two step verification na ebay, i radi li? Meni najcesce tek nakon nekoliko sati iskoci na telefonu ono da potvrdim da se logujem sa novog uredjaja, a do tad na browseru daleko istekne vrijeme za logovanje, dodjem vec kuci s posla gdje sam pokusao.
Imao sam problema pa sam uveo to za zastitu, a sad me muci. A kad hocu da iskljucim opciju moram se prvo ponovo ulogovati, a to ne radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 05 Jun 2020, 13:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Jan 2006, 14:27
Postovi: 267
Lokacija: Doboj
Stize li nesto od obicnih posiljki iz Kine/Evrope ? Meni za sada nista jos.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 05 Jun 2020, 15:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Jan 2007, 00:30
Postovi: 251
Čekam jednu malu pošiljku iz marta, još ništa. Vidim da ima 5-6 dolaznih letova dnevno na Sa aerodromu tako da možda možemo očekivati nešto tokom juna a možda je dosta toga vraćeno nazad, ko zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Jun 2020, 08:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 853
Meni stigla 2 paketa od 5 koje sam narucio od marta. Prvi isao preko holandske poste, druge preko neke njemacke... Za ostale kod za pracenje zavrsava na xxxSG - Singapur i to sve stoji...
Za jedan paket iz februara sam davno otvorio dispute i Aliexpress vec 3-4x puta produzava rok za refund, nadaju se i oni da ce procepiti, ali koliko vidim paket nije napustio kinu.

Sent fra min Mi Note 3 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Jun 2020, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Nije ebay ali: 4.03. sam poslao malu pošiljku iz Engleske (150g) na kućnu adresu i platio 4funte poštarinu, bez praćenja. Zbog korone sam je otpisao. Danas mi je ista stigla i uredno naplaćena 1,80KM. Naravno, zvao sam poštu i dobio odgovor: mi stavimo broj za praćenje da ne bi lutala po BiH.

Pa jbt kao da smo Eritreja. Do sada sam nekako "gutao" tih 1,80KM, ali su sada stvarno prevršili svaku mjeru. Čuj, da ne bi lutala pošiljka po državi. Predlažem da se uvedu naknade i za, recimo, trgovce. Možda 0,50KM po kupovini da vam trgovac uruči račun.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Jun 2020, 11:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ti si očekivao da ti neće naplatiti tih 1.80 KM zbog čega? Zato što si ti platio i slanje?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ebay!
PostPoslato: 06 Jun 2020, 11:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ja sam mislio da je zbog ovog: https://www.capital.ba/poste-u-bih-priz ... interneta/

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8789 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400 ... 440  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs