banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Maj 2020, 20:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Da li je iko koristio ovaj Mtel-ov ruter? Starci mi imaju vikendicu u selu koje nema standardni internet, pa su im ponudili ovo kao opciju. Problem je što je tu inače slab signal mobilnog interneta (u blizini šume i brda, plus ekstra debeli kameni zidovi od kuće), pa me zanima da li bi s ovim ruterom signal bio bolji ili isti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2020, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Odgovor na pitanje je lak : ako je loš signal mobilne telefonije i kad odeš tamo i upališ mobilni internet na svom telefonu i vidiš da je 2G uglavnom - ne uzimaj. Ako je 3G i 4G onda ok. Obiđi cijeli lokalitet i testiraj sa svojim mob. Vrlo lako. Imao sam pod rukom taj ZTE mifi ruter za sim kartice i po gradu gdje je 4G je vrlo lijepa stvar. A po zabitima treba tek testirati....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2020, 07:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Pa mreža je dole 3G i 4G, samo ono moraš ići po kući hvatati gdje bolje. Nije to neka zabit, nego seoska politika, pola sela ima standardni Mtel-ov adsl, a pola nema jer je bio neki kvar prije ko zna koliko godina i nikad se nije popravilo. Uglavnom što kažeš reći ću da ispitaju prije nego uzmu. Hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 12:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Koristimo u kancelariji ovaj router vec mjesec dana i mogu da kazem da dobro radi zaista. Ne moze se primjetiti da je u pitanju LTE veza prema internetu, 40 GB za 20 KM/mjesecno je dovoljno jer ne gledamo video, tako da ukoliko ima dobar signal 4G na lokaciji a ne zeli da se cima oko kablova a i povoljnije je , moze se uzeti,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2020, 08:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
https://www.alcatelmobile.com/product/mobile-broadband/mobile-wifi/linkzone-cat4-mobile-wi-fi/

Mtel za svoj kucni internet preko 4g sada daje ovaj uredjaj Alcatel LINKZONE 4G LTE Cat4 Mobile Wi-Fi, koristio sam ga i dobar je. >brzina ide 25/25 mbits.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs