banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 17:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Apr 2020, 21:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
danijell je napisao:
I kod mene je ta verzija. I mtel je radio update, pošteo je nekada bila starija verzija. Za opciju firmware upgrade i dodatna opcije za Configuration File moraš da se loguješ kao telecomadmin/admintelecom.

Kako mislis bila starija verzija? Ovaj 155 bi trebao biti novija verzija od ove moje trenutne? Zato sto ima i verzija HG8245H_V300R015C10SPC150_Software.zip znaci 150 na kraju, to mi lici na ovu moju trenutnu verziju samo sto je kod mene u ruteru skracen naziv verzije ali se poklapa i postoji novija verzija posle 2-3 mjeseca nakon 150 objavljena tu gdje sam nasao, to je ova najnovija sto stoji tamo HG8245HV300R015C10SPC155_common_all.zip
Znam tako se i logujem, nego pitam da li ce raditi posle update internet kada ukucam username i pw.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2020, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Prije bila starija verzija firmware, kada je krenula optika. I onda su iz mtel-a uradili update na V3R015C10S150.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2020, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
I ne mozes skinuti noviji sa Huawei stranice ako nemas dozvolu. Mogu valjda samo firme koje imaju ugovor ako sam dobro razumio

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 08:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
danijell je napisao:
Prije bila starija verzija firmware, kada je krenula optika. I onda su iz mtel-a uradili update na V3R015C10S150.

Ali postoji i novija, ova 155 za optiku?
Skinuo sam 155 verziju imam .bin fajl i sad hocu da odradim update na tu 155 verziju. Jesi li ti radio? Je li neko ovde odradio?
Da li neko hoce da odradi update ako ima viska rutera nekog drugog, ja imam samo ovaj pa nisam siguran da li ce raditi ako hoce da okacim ovde 155 verziju i 150 za backup?


Poslednji put menjao MekMek dana 01 Maj 2020, 08:17, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 08:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
nikola29_06 je napisao:
I ne mozes skinuti noviji sa Huawei stranice ako nemas dozvolu. Mogu valjda samo firme koje imaju ugovor ako sam dobro razumio

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ima na alternativnim forumima, ja nasao na ruskom forumu. Ima ako se na varam ta tema oko hg8245 modema oko 300 stranica rasprave i tamo to radi imaju sve verzije da se skinu. Ali niko da mi odgovori sta to mtel modifikuje na firmware i da li sta modifikuje pre nego sto ga pusti nama na ruter? Ako ne modifikuju nista onda bi ja mogao ovu 155 flesovati bez problema. A ako modifikuju onda mi dzaba i ova 150 verzija sto sam skinuo jer to je original firmware huaweia jer ako mtel modifikuje onda ako bi vratio na 150 ne bi opet nesto radilo.
Evo jednistavnije pitanje:
Ako kupim HG8245H original ruter direktno do huawei-a ili negdje sa ebay-a da li bi on funcionisao na mtel-ovom internetu ili bi morao modifikovani firmware koji mtel salje da flesujem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 09:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9215
Prije svega , prijateljski savjet da ne čačkaš "mečku", jer to provajderi ne dozvoljavaju, iako žmire kad se neko dokopa novijeg firmware da ne bi morali čekati da se zaposlenici posvete tome i potroše vremena. Ako se desi kakav problem, velo lako te "otpile" pošto korisnik ne bi smio sam da čačka išta. Modifikacije koje postoje na konfiguracijama rutera su takve da samo jedna izmjena u firmware-u može sve da pokvari i da treba trošiti vrijeme da se opet osposobi konekcija. Što će reći, ako ga i stavljaš, sačuvaj sebi trenutnu konfiguraciju i doznaj svoje kredencijale koji su unijeti na ruter te odradi flešovanje i učitaj opet tu istu konfiguraciju. Ako sve radi , onda super. Ako ne, zovi podršku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
A zašto bi to uopste cackao, sta dobijas, sta ti to treba da bi mijenjao firmver?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 09:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja sam imao problem sa wi-fi konekcijom dok je bio stari firmware. Malo se dopisivao sa podrškom preko e-mail, pa na kraju su oni odradili upgrade i bila je stabilnija wi-fi konekcija. Kasnije su počeli i drugima da stavljaju tu verziju. Tako da, možda najbolje pisati podršci ako imaš neki konkretni problem, pa možda ti i oni odrade to.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 10:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
blaf77 je napisao:
A zašto bi to uopste cackao, sta dobijas, sta ti to treba da bi mijenjao firmver?

Pa to isto da kazes sto bi azurirao aplikacije na telefonu kad i ona v1.0 radi kao i v10, a razlika u stabilnosti aplikacije moze biti ogromna. Evo FB na s10 stavim verziju fb aplikacije iz 2019 godine i radi losije od ove najnovije. Nije dzaba novija verzija firmware, znaci da se nesto poboljsalo, sta god da je dobrodoslo je.
U aplikacijama moze biti da novija malo losije radi ili ako je stariji telefon pa ti novija optereti uglavnom je bolje. U firmwarovima tesko da se moze desiti nesto slicno, sve i da se desi oni ce odmah izbaciti noviju verziju najdalje za mjesec dana. Nece ostaviti poslednju verziju kao neku sa nekim greskama i bagovima, a ovo je izaslo ima godina dana pa na vise i nije se pojavila novija verzija. Mozda eto wifi bude stabilniji jer moze biti brzi zato sto kada odem na drugi wifi negdje u gradu koji imaju slabije pakete, meni telefon bolje ucitava sve nego na mom wifiju razliak je mala, ali ja to primjetim a da se javim njima na email, kakvi oni, mozes do sutra pisati oni ti odgovaraju nesto 10to koje nema veze sa vezom i da im nekako dodje do mozga sta je problem oni ce reci to sve radi kako treba, kod njih je ili radi ili ne radi, a ovo 0.3 0.5 sekundi sto malo sporije ucita to oni nece ni uzeti u obzir da nesto ne radi. Nikad u zivotu nisu shvatili o cemu im pisem, kao da svojoj mami objasnjavam problem koja jedva da zna koristiti telefon za youtube i messenger.
Ne daju da caprskas a sto onda oni to ne odrade, ima godina dana kad je izasla novija verzija. Ne daju oni svakom korisniku razliciti ruter, imaju mozda 10-15 rutera maximalno, al ne vjerujem da je i toliko trenutno u funkciniji i sta kao nisu mogli za tih 10-15 godinu dana da odrade update. A na sve to ovo je medju novijim ruterima koji se deli u zadnjih godinu dvije max. Dele se iz iste 'familije' noviji hg8245h5 npr i tako ali svi su tu 'braca' i treba raditi update ako vec ima.
QoS je bio na ovom ruteru ali sa ovom verzijom ga nema. Mozda su vratili na 155. Ne mogu naci changelog za firmware, tako da ne znam sta donosi 155.
Ne znam da li ima uticaja QoS na opticki internet jer on vec ima neko svoje rutiranje ali mislim da bi imao nekog manjeg znacaja u odnosu na adsl vdsl gdje ima vise znacaja. Ali sta je razlog da se izbaci?


Poslednji put menjao MekMek dana 01 Maj 2020, 10:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Onda im ne znaš objasniti. Kako su meni odradili update? Ako hoćeš samo zato što postoji nova verzija, pa zašto bi se zezali ako nema problema. Pa i za BIOS update imaš ono, ako radi dobro ne diraj. Ako nađeš da popravlja neki problem ili poboljšava nešto, onda im fino to objasniš. Možda novi update čak ukloni neku opciju u podešavanjima. Imaš li log izmjena?
Ja sam za pucanje wireless veze slao hrpu ss prekida veze, kada i koliko dugo se dešavalo, da se vidi snaga signala...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 11:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
I koju su ti verziju stavili?
Pa nisam se javljao za update, oni meni ni ne odgovor na pitanje nego traze broj telefona pa onda opet trebas tamo objasnjavati i nista ne urade nego kazu da ce poslati nekog da dodje, a covjek za to i ne treba dolaziti da bi to resio(ne sjecam se sta je bilo u pitanju) neki prekidi veze 2-3 dana se desavalo ne samo meni nego i komsijama ja im pisao da prekida, da se desava i ovim oko mene, oni umesto da kazu da rade neke radove, da ce uskoro se popraviti, oni me zovu i kazu da ce poslati nekoga da dodje meni kuci da to pogleda. Nidje veze, da je do mene problem u kuci, ne bi komsijama prekidalo. E tako sve neke nebuloze samo da te iznverviraju. Bilo je josnekih takvih slucajeva kad sam pisao, gdje sam spominjao i komsije da se isto desaa. Da da, evo sjecam se, ping za neki server, bio je 8x veci i jos uvek je jer su rute promjenili. Jasno se vide rute promjenjene a to ne mogu ja mjenjati nego oni i to svima tako bude. Ja pisao za rute, da je i kod komsija i kod drugova koji zive na drugom djelu grada i van grada iste rute isti ping, oni htjeli da posalju nekog kod mene kuci da resava ping. To samo pokazuje da ne znaju sta su rute i ne volim uopste da im pisem nista.
Koliko god ja nerazumno pisao, ako sam spomenuo jednu rijec "rute" to bi trebali da znaju da nije do mene, nego do njih. Oni drkaju rute i mjenjaju nesto sto je 5-6 godina funkcionisalo super sa -recimo 7-10ms, sada to zadnjih godina ide na 70ms. I jos sam pisao to je zadnjih par godina tako kod svih ali dzaba.
Pa ja na svakom racunaru BIOS apdejtujem zato sto ako je stariji racunar, BIOS zadnji iz 2012-2014 godine, zasto ne bi odradio update, da postoji neki bag i problemi, oni bi sklonili officialnog sajta taj update i ne bi u 2020 i dalje taj bio dostupan. KAd odradis update biosa uglavnom stabilnije racunar radi i plus imas podrsku za novije procesore da ugradis koji sa starijom verzijom nisu bili podrzani. Sto ne bi odradio. Nikad problema, ako ima alat u .exe i skidas sa oficjalnog sajta, ne moze se nista lose desiti. Uradio sam ko zna koliko apdejta i nista sve uspije iz prve


Poslednji put menjao MekMek dana 01 Maj 2020, 11:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 11:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Već sam napisao i deseti put pitaš isto.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 11:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
Pa jesi ali nisi to za wifi spomeno tad. Otkud ja znam kad je tebi wifi bio los. Reko si: Prije bila starija verzija, kad je krenula optika. Onda su uradili update na 150. A tek posle si spomeno za wifi da ti je lose radio i reko si da su ti uradili update(mozda update na 155) a nisi napiso na koji. Moze biti na 155 da su uradili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 09:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
Jesu li ovo poceli pustati vece brzine?
Vidim kod komsinice koja ima optiku, brzina iz moje sobe preko telefona je 51/23mbps a ona ima ovaj najnizi paket 30/15. Ja imam ovaj 50/25 i imam brzinu 60/28 na speedtestu. A to su stariji ljudi, ne vjerujem da su uplatili brzi paket


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 12:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2017, 13:52
Postovi: 412
Lokacija: I. Sarajevo
U zgradi su razveli opticke kablove, sve do stanova (do vrata). Ne znam je l' to to, mogu li se pozvati da uvode optiku ako je dostupno, je l' besplatno? Svakako bih isto placao pretplatu.

Kontam ako su u zgradi razveli, valjda je doslo do zgrade. Mislim meni je dovoljno 30/6, 2 IPTV rade odlicno, ali ako moze bolje..

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2020, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Moraju doci radnici da uvedu kabal u stan, onda dolazi sljedeca ekipa da postavi i splajsuje uticnicu i onda ekipa iz mtela da postavi ONT za optiku

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 20:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
Stigla je nova verzija u ruter pustili iz mtel-a za HG8245H pod imenom V3R017C10S122
Od opcija novih vidim "One click diagnostic" gde mi pokazuje
Voice service status
Port1:Voice network connection is abnormal
Port2:Voice network connection is abnormal
To nije bitno, to je za onaj telefon?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2020, 22:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Imam neki osjecaj da stabilnije drzi punu brzinu od 100Mbps preko WiFi-a kad radim Speedtest na telefonu. Prije je bilo vise oscilacija a mozda je samo placebo

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 10:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
nikola29_06 je napisao:
Imam neki osjecaj da stabilnije drzi punu brzinu od 100Mbps preko WiFi-a kad radim Speedtest na telefonu. Prije je bilo vise oscilacija a mozda je samo placebo

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ja vidim malo stabilniji jos ping u jednoj igrici koju igram pa na grafikonu ravnija linija.. A wifi nisam testiro. Ja ovde pricam skoro oko azuriranja firmwara- svi pricaju sto bi azuriro ako internet radi. Nidje veze. Normalno da cu azurirati nesto ako ima nekih poboljsanja, nece sigurno pustiti losiji firmware nego sto je bio. Uvjek nesto isprave. Ovi bi bili zadovoljni i da im je prva verzija firmwar-a jer eto radio je internet mogli su da udju na google znaci radi haha A ovako jitter, stabilizijacija, malo bolji wifi to im nista ne znaci pa onda misle da nikom ne znaci. Nije to telefon stari pa da ne azuriras app jer ce usporiti telefon mozda zbog novih opcija neka aplikacija jer ne prave iskljucivo za tvoj model, nego za sve pa onda se moze desiti da starije telefone usporava kako vreme prolazi, a ovo je firmware vezan samo za jedan uredjaj i nece opteretiti modem ili nesto da napravi gore, samo moze bolje biti s' obzirom da retko izlaze azuriranja, nije svako par dana pa da kazes e u beti je mozda iam bagova sto bi diro ako mi radi google ili imam punu brzinu.
Na wifi ping 6 jitter 1ms a prije je jitter bio oko 4-5 iz ove druge prostorije odakle sam pre mjerio i sad.
Wifi brzina mreze je sad 144mbps kad pogledas u wifi podesavanjima na telefonu, a pre je uvjek bilo 72mbps. Tako da je sigurno wifi bolji. Drugo testiranje na drugom kanalu jitter 0ms na wifi.
Ja imam onaj 50/25 paket tako da to meni mozda i ne znaci, ali vama znaci jer mozda ce te imati vecu brzinu na wifi. Na wifi uvjek izvucem za 3mbps vise nego na racunaru preko lan kabla. Na wifi mi je 61.4mbps brzina, a na racunaru 58.2mbps maximalno na istom serveru mjerim na speedtestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 17:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
MekMek je napisao:
nece sigurno pustiti losiji firmware nego sto je bio. Uvjek nesto isprave.


:lol: :lol: :lol:

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs