banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 210  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2020, 12:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
wizzy_bl je napisao:
gsasa je napisao:
To mi je baš čudno što su sa sajta skinuli te manje tarife. Meni sad u maju ističe godinu dana kako sam uzeo smart net tarifu i tarifa kao tarifa je dobra. Ali ja nisam zadovoljan sa kvalitetom mreže. Mtel i BHT su po tom pitanju mnogo bolji. Kod Eroneta me privuklo što im je obračunska jedinica 60+10. Sve se nadam da će sa širenjem 4G mreže popraviti i kvalitet mreže. Ako do iduće godine ne bude bolje, odoh ja dalje.
Primjetio sam i ja u nekim uslovima koriscenja imam losiji signal nego kod Mtela (npr kad udjem u podzemnu garazu, odmah opadne jacina signala, dok u Mtelu to nisam primjetio) , ali u 99,99% nemam nikakvih problema i stalno mi je 4G mreza. Jedino sto se stvarno krecem uglavnom po gradu, pa to vjerovatno dobro pokriju. Ko se dosts krece van urbane zone, bolje da plati skuplje i uzme Mtel.


Ja se krecem nekoliko puta sedmicno van grada i mogu reci da za signal bh telecoma nemam nikakve zamjerke...ljudi su bolje odradili posao u bl od samog mtela cini mi se,ili je mozda stvar u preopterecenosti mtela... 4g na bhtelecomu konstantan u gradu...van grada 3g koji leti...ne pamtim kad me na edge prebacilo....mislim da je eronet najtanji u bl sto se tice signala van grada i trebali bi poraditi na tome

i da dodam, sto se tice ljubaznosti i generalno poznavanja ponude kod zaposlenih u bhtelecomu i eronetu, one mtelove nadrndane salteruse se ne mogu porediti s njima...bar kad je bl u pitanju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 12:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2007, 16:54
Postovi: 1299
Lokacija: Omarska-Banja Luka
@mark05 u potpunosti se slažem sa tobom , ja sam pola godine na BH-Telekom-u za sad ni jedne zamjerke .. I pokrivesti signalnom u B.L. a i okolo B.L. a o kvalitetu 4G ne trebam ni pisati tu su ubili M:Tel !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 13:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
U Česmi zna biti problema sa Eronetom. Često bude samo E mreža...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Delicious je napisao:
boban1982 je napisao:
50 MB 1 KM i nije baš jeftino :-)

Oni taman toliko i potroše
Prošli račun 1.50KM

A dobro, kod ostalih je 0.50KM/MB ako se ne varam, ako ne kupiš nikakv paket...

На допуни у м:телу је 10 пфенига мегабајт.

Можда за кориснике који већ имају те смарт нет тарифе у Еронету важе и даље (што је и логично), али онај ко жели ново нешто потписати са Еронетом, нема више ту опцију.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ako Eronet ne popravi mrežu ja odoh na BH telekom. Oni su čak kroz kanjon Tijesno uspjeli protjerati upotrebljiv 3G. Imao sam priliku da koristim BHT i stvarno su super odradili mrežu okolo Banjaluke.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 19:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
gsasa je napisao:
Ako Eronet ne popravi mrežu ja odoh na BH telekom.


+1

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Eronet je trebao na dosta lokacija u Republici Srpskoj postaviti opremu, pogotovo na čuke koje pokrivaju značajnije puteve i veća naselja. Čeka se malo duže dok se dobiju dozvole i montira oprema, ali uz ograničenje kretanja se neće skoro sve stići.

Uglavnom umts, lte još uvijek samo za veće gradove.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Ne znam... Meni je prošle godine negdje pod kraj ljeta bilo došlo da razbijem telefon. Bio sam u Frane Supila ulici, imao sam obični telefonski poziv i sve dok nisam izašao iz zgrade nisam mogao ostvariti vezu. To me baš iznerviralo. Ja mislim da je Eronet dobro pokrio samo uži i širi centar grada.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2020, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Моје искуство са еронетом (хало) сам већ помињао, али ево мало детаљније: што се тиче нета, осим оног да од Боске до Траписта сигнал је био једва 2G, при чему се Гуглова почетна страница није могла учитати по неколико минута, нет је знао да буде 3G, али нисам баш могао да докучим гдје и како се понаша... Нисам само у ужем центру био са том картицом, али знало се дешавати да супер ради, а знало је и да губи сигнал или се шалта са EDGE на GPRS па покушава да се задржи 5 секунди на UMTS, али у таквим условима је то било све у свему смућкај па баци. Опет, на основу тога, иако нисам дуго користио тај хало број, мислим да је то било довољно да стекнем утисак да им је нет по граду јако ћудљив, непоуздан. Ван града, слично се понашао, мада је био стабилнији, 2G је радио стабилно (око 25 КB/s), а 3G, који је присутан чак и већину времена, је онако... Не прелази баш 100 KB/s.

У том смислу m:tel се показао поузданијим, чак и кад су пореметили 3G сигнал увођењем 4G-а (то ме највише нервира).

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 09:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Da me ne shvatiš pogrešno, ali nas dvojica kao da ne živimo u istom gradu. Možda zavisi i od telefona.
Ja sam internetom u gradu vrlo zadovoljan. A brže učitava nego mtel najmanje u 60% slučajeva. Upoređivao sam sa kolegom na desetak lokacija. Potez do Gradiške i sama Gradiška, isto ok. Nisam testirao po okolnim selima (a to mi i ne treba).
Najbolje da svako uzme i istestira i vidi da li je zadovoljan ili nije. Ovako, na osnovu tvoje poruke, nikad ne bih prešao na eronet, a ne da sam prezadovoljan ovih godinu dana koliko koristim.
Naravno, ima tu sitnih boljki, ali ništa što se već nije dešavalo i na mtelu, a obzirom na cijenu i paket, to je zanemarivo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Meni je eronet u BL radio super, 4g u cijeloj BL, 3G bolji od mtelovog 5 puta. U Trapistima 4G normalno radio. Tako da ovo sto je iznad napisao ne pije vode.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ја само износим своје искуство, не лажем, немам никакву корист да лажем. Можда има и тога да сам користио Хало тарифу, а не Еронет, да мој телефон можда није лијепо прихватио њихове сигнале или картицу, да сам имао лошу срећу при повезивању... Телефон није имао 4G... Свашта може бити.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Ne kazem da lazes, vec razliciti uredjaji, neko na haloo, neko eronet, nije vjerodostojno. Znam da u je u PD Eronet 0, mtel svugdje 70/30 Mbps, negdje 35-30 down, upload vecinom 40.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2020, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма да, највјероватније да је до тога, не шаљу исти сигнал некоме на претплати у Еронету или некоме са Хало киоск бројем... Другачија је услуга и пакети, претпостављам да је то. Али ето, нека онда буде ово моје искуство са Халоо бројем, па ако неког занима :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2020, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1252
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Haloo je virtuelni operater. Oni dijele resurse sa Eronetom. Eronet prvo zadovolji svoje korisnike pa onda što ostane ide Haloo mreži. Ti virtuelni operateri imaju uvijek slabiji signal od mreže na kojoj su.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2020, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Е онда све има смисла :) Ето онда, моја антипрепорука за Haloo.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Delicious je napisao:
Za starce je dobra Mobi1+ tarifa na blicnetu. Pošto ne troše puno, uvijek imaju aktivan račun. Pretplata 1KM + koliko potrošiš. Internet jeftin, 0.02KM/MB pa su online non stop i van kuće...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Zar ta tarifa nije ukinuta? Meni je stari bio na toj tarifi i morao preći na mtel jer je Blic prestao pružati uslugu mobilne telefonije.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
///AMG je napisao:
@mark05 u potpunosti se slažem sa tobom , ja sam pola godine na BH-Telekom-u za sad ni jedne zamjerke .. I pokrivesti signalnom u B.L. a i okolo B.L. a o kvalitetu 4G ne trebam ni pisati tu su ubili M:Tel !
Potpisujem ovo.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Apr 2010, 16:00
Postovi: 1518
BL Boy je napisao:
Delicious je napisao:
Za starce je dobra Mobi1+ tarifa na blicnetu. Pošto ne troše puno, uvijek imaju aktivan račun. Pretplata 1KM + koliko potrošiš. Internet jeftin, 0.02KM/MB pa su online non stop i van kuće...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Zar ta tarifa nije ukinuta? Meni je stari bio na toj tarifi i morao preći na mtel jer je Blic prestao pružati uslugu mobilne telefonije.

Sent from my LEX650 using Tapatalk

Zvali ove sedmice i saopštili to :(
Prebaciću ih na haloo.

_________________
Zaradite iznoseći svoje mišljenje! ;)
JaZnam online panel za popunjavanje anketa.
Registrujte se ovde


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 17:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
BH Telecom kao tehnološki lider u telekomunikacijama završio testiranje 5G mreže

BH TELECOM OBILJEŽAVA 17. MAJ - SVJETSKI DAN TELEKOMUNIKACIJA I INFORMACIONOG DRUŠTVA testiranjem 5G mreže

Sedamnaesti maj se obilježava kao Svjetski dan telekomunikacija i informacionog društva (WTISD) jer je tog datuma, 1865. godine, dvadeset evropskih zemalja potpisalo prvu Međunarodnu konvenciju o telegrafima, kada je osnovana i Međunarodna unija za telekomunikacije (ITU). Od 1969. godine ovaj datum se obilježava kao Svjetski dan telekomunikacija, a od 2007. godine kao Svjetski dan telekomunikacija i informacionog društva.

Upravo u mjesecu maju 2019. godine, BH Telecom je dobio licencu za uvođenje 4G mreže, a već u ljeto, u sklopu Sarajevo Film Festivala, na Pozorišnom trgu „Susan Sontag“ u Sarajevu, predstavili smo mogućnosti i iskustva  5G mreže te spremnost kompanije za nove tehnološke promjene.

Ove godine, simbolično na Svjetski dan telekomunikacija i informacionog društva, želimo istaknuti kako smo proveli testiranje 5G mreže.

Posebna vrijednost ovog testiranja je u činjenici da je  5G tehnologija  testirana u multivendorskom okruženju i sa najsavremenijom opremom, te da su naši inženjeri i pored izuzetno složenih okolnosti rada u okvirima globalne pandemije, poštujući sve propisane mjere sigurnosti, za kratko vrijeme po uvođenju 4G mreže uspjeli pustiti u aktivan rad i 5G mrežu. Izvršeno je mjerenje jačine EM polja po referentnoj metodologiji u okolini 5G i pridružene 4G bazne stanice. Izmjerene vrijednosti su bile unutar referentnih i u skladu sa najstrožijim svjetskim normama i standardima.

„Dolazak 5G mreže za BH Telecom znači otvaranje novih poslovnih mogućnosti.Brzine koje smo izmjerili od 1,4 Gbps daju osnov za ostvarivanje partnerstava s drugim srodnim industrijama radi kreiranja specijaliziranih rješenja za naše korisnike. Veliku količinu podataka i cjelokupnu tehnologiju usmjeravat ćemo na razvoj 5G infrastrukture koja će u najvećoj mogućnoj mjeri pridonijeti podizanju kvalitete i jednostavnosti života. Želja nam je da najmodernija tehnologija bude jedan od osnova na kojem gradimo kvalitet, korisničko iskustvo i zadovoljstvo naših korisnika. Osnovni oslonac za izgradnju 5G mreže je optička transportna mreža koja se kontinuirano gradi i širi, te postojeća 4G+ mreža, u skladu sa aktuelnim standardima“, rekao je Sedin Kahriman, v.d. generalni direktor BH Telecoma.

Koji će se servisi mreže 5G na početku koristiti?

Postoji neograničen broj servisa koji će se oslanjati na 5G mrežu. Očekuje se da će rane implementacije 5G mreže dovesti do poboljšanja fiksno-bežičnog i mobilnog širokopojasnog pristupa (MBB). Na taj način stvorit će se preduslovi za prijenos videa veće kvalitete, korištenje virtuelne realnosti na mobilnim uređajima, gadget-a poput pametnih naočala, te povezivanje velikog broja uređaja. Imajući u vidu tržišne trendove, 5G će omogućiti gigabitne brzine na cijelom području Bosne i Hercegovine, što je osnovni preduslov za smanjivanje digitalnog jaza između urbanih i ruralnih sredina. Izgradnja optičke infrastrukture u ruralnim sredinama vršit će se kombiniranjem 5G tehnologije i optičkog transporta uz realizaciju usluge fiksno-bežičnog pristupa (FWA).


Kada će BH Telecom uvesti 5G?

BH Telecom educira kadrove, te usklađuje nabavku novih tehnologija sa zahtjevima 5G mreže. Širenje 5G mreže će uslijediti u BiH onda kad korisničke potrebe za brzinama i mogućnostima 5G mreže budu iskazane, a usklađeno sa propisima nadležnih ministarstava i državnog regulatora koji između ostalog upravljaju frekvencijskim spektrom. Ne treba zanemariti činjenicu da obim investiranja u 5G mrežu zahtijeva multimilionska sredstva. Naša želja je da se i na tržištu i u regulativi što prije omogući klima i uvjeti kako bismo nastavili sa tehnološkim napretkom, za koji smo i demonstrirali spremnost.


Godina tehnološkog napretka i inovacije

„Treba istaći da je posljednja godina u tehnološkom smislu bila ključna za BH Telecom. Naime, u maju prošle godine smo pustili 4G + mrežu i evo, za samo godinu dana, uspješno smo uključili i 5G mrežu. Naš tim je, uz povećan angažman na svim uslugama kojima je BH Telecom olakšao komunikaciju i život u ovim vremenima, učinio skupa sa našim partnerima  da je BH Telecom prvi telekom operator u BIH koji je testirao 5 G tehnologiju. Još jednom čestitam svim građanima Bosne i Hercegovine 17. maj, Svjetski dan telekomunikacija i informacijskog društva.“, istakao je Sedin Kahriman, v.d. generalnog direktora BH Telecoma.

Sent from my LEX650 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 210  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs