banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2020, 20:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
boban1982 je napisao:
@ TNS Mislio sam da pitaš koliko ih je na novom spisku onih koji su prekršili izolaciju.
Nije danas bilo novih pozitivnih.

Mene intrigira zašto sve države nisu poslušale direktora SZO koji je rekao da inficirana osoba može biti zarazna i četiri sedmice i produžile karantin na 28 dana.


A izolacija treba da vrijedi za koga? To je malo diskutabilno. Kakva je razlika između nekoga ko je doputovao iz npr Švedske i nekoga ko je izlazio naveče u provod ili išao na kafu, prodavnicu i sl u BL?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Ovaj iz Švecke je stara graedska raeja, čovaburaz.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Kad stignu testovi i nama a i federaciji nek nam je bog na pomoći....

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да, ако Бог да па да не паничимо више него што је потребно, али можда и уведу још строжије мјере, тј оде се до краја, па да се корона потамани напокон...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Koje bi bile strozije mjere osim blokade gradova u kojima se zabiljezi velika ekspanzija?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Baš tako...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jedino racionalno je blokirati sve, za početak opštine a ako treba i mjesne zajednice. Naš sistem nema šanse da se nosi sa par hiljada teško bolesnih.

Sve u kuće/stanove, dati fikiju onaj IR toplomjer i neka ide od kuće do kuće ko kad je bio popis. Ko god je "vruć" u kamp i pod šator, i nakon 20-30 dana sve ok.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па тако нешто. Комплет изолација свега. Надам се да до тога неће требати да се дође, али питање... А и рекоше да је сљедећа мјера, ако се буде уводила, блокада градова. Е сад како то иде, на свакој граници подручја општина ће бити пункт, дакле изласка са подручја општине нема, или?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Poslednji put menjao Umetnik dana 25 Mar 2020, 23:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Načuh, nepouzdano da će od 01.04 blokirati Banja Luku.
Vidjećemo da li je istina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Pa to je gradonaclenik najavio odavno, da imaju plan razradjen za ogranicavanje kretanja po naseljima. Sad da li će i kad to zavisi od njih. Mozda ima jos nekih mjera prije toga.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Može da posluži ova vijest.

Citiraj:

Banjaluka 25.03.2020. - Od sutra, 26. marta, u cilju sprečavanja daljeg širenja virusa korona, u Banjaluci će biti ukinut javni prevoz i organizovan tzv. koridorski prevoz do Univerzitetsko-kliničkog centara, Doma zdravlja i Zavoda "Dr Miroslav Zotović", rekao je načelnik Odjeljenja za saobraćaj i puteve Slaviša Sandić.

"Organizovaće se prevoz na postojećim linijama broj 1, 17 i 17 A koji saobraćaju trenutno do UKC-a, a kojima će se omogućiti odlazak na posao (i vraćanje s posla) zdravstvenim radnicima, kao i svima onima koji imaju potrebu da idu u UKC, Dom zdravlja i Zavod 'Zotović'. Planirano je ukupno osam polazaka ka UKC-u na svakoj od ove tri linije, od kojih su četiri u ranim jutarnjim časovima, tri u popodnevnim i jedan polazak neposredno prije policijskog časa", precizirao je on.

Kako je pojasnio, trasa kretanja autobusa ostaje ista na linijama broj 1 Ortopedija–Nova bolnica i 17A Starčevica–Nova bolnica, dok je kod linije broj 17, koja ide od Obilićeva do Univerzitetsko-kliničkog centra – izvršena izmjena na način da će se autobusi iz Krfske ulice skrenuti lijevo u novoizgrađeni dio istočnog tranzita, preko novog mosta na mjestu nekadašnjeg Zelenog mosta, pa desno u Kozarsku ulicu do Bulevara cara Dušana i dalje ka UKC RS.

Prevoz na ovim linijama finansiraće Grad Banjaluka, odnosno biće besplatan.

"I ovom prilikom apelujem na sugrađane da ga koriste samo oni kojima je to neophodno, uz obaveznu upotrebu zaštitnih maski i rukavica. Takođe, apelujem na poslodavce da nastoje organizovati prevoz svojih radnika", istakao je Sandić.

Raspored polazaka:
linija broj 1

Polasci ka bolnici 5:20, 6:20, 6:35, 7:20, 12:20, 13:20, 14:45, 18:50 Polasci sa bolnice 5:50, 6:50, 7:05, 7:50, 12:50, 14:15, 15:15, 19:20

linija broj 17

Polasci ka bolnici 5:10, 6:10, 6:25, 7:10, 12:10, 13:10, 14:40, 18:40 Polasci sa bolnice 5:40, 6:40, 6:55, 7:40, 12:40, 14:10, 15:10, 19:10

linija broj 17A

Polasci ka bolnici 5:15, 6:15, 6:30, 7:15, 12:15, 13:15, 14:50, 18:45 Polasci sa bolnice 5:45, 6:45, 7:00, 7:45, 12:45, 14:20, 15:20, 19:15


https://www.nezavisne.com/novosti/banja ... uci/590797


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Vjerujem da prije ovih mjera blokiranja naselja moraju zabraniti rad. Sva administracija u javnim preduzecima radi, doduse minimalnim kapacitetom ali radi. Dolaze ljudi obracunavaju plate, salju spiskove, banke rade... Uvođenjem onih mjera bi trebala prethoditi valjda ova mjera. Vidjecemo bas sta ce se desavati, nadam se da ce ova korona biti pobijedjena uskoro.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
ssaassaa je napisao:
Pa to je gradonaclenik najavio odavno, da imaju plan razradjen za ogranicavanje kretanja po naseljima. Sad da li će i kad to zavisi od njih. Mozda ima jos nekih mjera prije toga.

Kako će to funkcionisati...ima masa ljudi koji rade u bl a ne stanuju u gradu...bl je tranzitni grad i iz nekih pravaca ga je nemoguće zaobići...

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nesum se školovala ali kontam da što manje interakcije među individuama to manje šanse da se zaraza proširi. Bolje je izdržati mjesec dana potpune izolacije i blokade, nego rizikovati 10ak hiljada teško bolesnih i ko zna kakav haos kao rezultat toga.
U Italiji je opšte rasulo, posebno na sjeveru - kao i većina nas imam rodbinu i prijatelje i kumove tamo, praktično je nemoguće dobiti nekog u porodičnoj, ako se slučajno ko razboli (od nečeg drugog) bolje mu da ne ide kod ljekara jer ne može svejedno doći na red, plus rizikuje zarazu . . .

Prilično sam siguran da uopšte ne bi bila loša ideja oformiti timove koji bi obilazili sve kuće i stanove, posebno u BL, i praktično tražili osobe sa simptomima. Previše je dug period inkubacije tog sranja da bi se čekalo sa drastičnim mjerama.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 08:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
7 novo zarazenih , uzmajuci u obzir ozbiljnost i strucnost Seranica i ljudi oko njega, moglo bi se desiti da budemo najefikasniji u borbi protiv zaraze u Evropi . Za ocekivati je da kad pocne masovno testiranje dobijemo veliki broj pozitivnih osoba sa blagom klinickom slikom, ali sad vec polako ulazimo u period kada su krenule ostre mjere koje moraju dati rezultat.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
vlakanje je napisao:
I danas objavljen spisak ljudi koji su prekrsili naredbu o izolaciji na sajtu

Plus, federalni premijer Novalic smijenio-promijenio federalni krizni stab jer "dosadasnji sastav nije adekvatno odgovorio .na postavljeni zadatak".


Kao i demanti za par osoba za koje su napravili grešku.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Mene od sinoc uhvatio neki iritantan kasalj (jutros bolje, ali i dalje kasljem) . Neki je osjecaj kao kad ti zapne nesto u grlu ,pa hoces da iskasljas, tj stvara nagon za iskasljavanje. Nisam cesto bolestan, pa ne znam ni sa cim bi uporedio...kaze zena da jr to njoj standardno kad ima upalu grla i prehladu.

Elem, zajebi ti to sve (bombardovani smo ovim vijestima, inace ne bi nikad ni pomislio nazvati doktora zbig ovakvog stanja)...nazovem ja porodicnu. Javi se ljubazna medicinska sestra. Sve me fino ispita, jel imas temp (nemam), jesi ovo (nisam), jesi ono (nisam) ...samo kasljem. Hmmmm..ajd ti preventivno u polikliniku da te oni pregledaju. Ok hvala...pakujem se i odlazim u polikliniku ( desni ulaz).

Dolazim tamo, nema zive duse (mislio sam da li uopste radi). Udjem unutra, doktrorica i 3 med seste u full opremi. Izvolite,sta ste trebali. Sve ponovim...opalise se smijati. Pa jadan ne bio, sto dodje ovdje, veca sansa ti je da se zarazis ovdje na pregledu nego , nego da sjedis kuci i nista ne radis. Objasnim da sam zvao porodicnu medicinu i da su me uputili. Ma ajd ti kuci,prati tempersturu, dok god nemas...dobro je...drzi se narodne medicine :bijeli luk,slaninica, propolis,med,vitamin c...i dosta caja.

Ako se stanje pogorsa svakako se javi.


Eto...cisto da i vi ostali znate, to sto reklamiraju na TVu da se obavezno javite ako imate bilo kakav simptom, ne pije vode..sjedi kuci i lijeci se sam, kao da imae obicnu prehladu i gripu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
wizzy_bl je napisao:
Mene od sinoc uhvatio neki iritantan kasalj (jutros bolje, ali i dalje kasljem) . Neki je osjecaj kao kad ti zapne nesto u grlu ,pa hoces da iskasljas, tj stvara nagon za iskasljavanje. Nisam cesto bolestan, pa ne znam ni sa cim bi uporedio...kaze zena da jr to njoj standardno kad ima upalu grla i prehladu.



Možda je od suvog vazduha, zbog grijanja, jer pretpostavljam da sad puno više vremena provodiš kući? Ja imam posudu sa vodom na radijatoru, a i prozračujem često. Čitao sam članak na indeksu gdje neki doktor objašnjava kako suv vazduh pogoduje zarazi, zbog toga kako utiče na disajne organe, šta li već, probaću iskopati...

Evo ga: https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrv ... 68291.aspx

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ma vjerovatno....manje provjetravam, jace griju tokom noci od kad je ovaj snijega pao. Mozda i malo i nazebao, jer pjeske idem na posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 09:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 706
Rivaldinho je napisao:
Možda je od suvog vazduha, zbog grijanja, jer pretpostavljam da sad puno više vremena provodiš kući? Ja imam posudu sa vodom na radijatoru, a i prozračujem često. Čitao sam članak na indeksu gdje neki doktor objašnjava kako suv vazduh pogoduje zarazi, zbog toga kako utiče na disajne organe, šta li već, probaću iskopati...

Evo ga: https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrv ... 68291.aspx


Ja sam upravo iz tog razloga kupio digitalni higrometar (njemački - die beste). Idealno bi bilo da kombinacija temp + vlažnost bude oko 70. Kod mene trenutno, sa grijanjem na maks, je temp 22 i vlažnost do maks 30. Kad otvorim prozor, vlažnost momentalno počinje da pada, i padne ispod 20%. Tako da, jedino ovlaživač vazduha bi trebalo da se koristi nakon otvaranja prozora (što jedino pomaže da se izbaci višak CO2). Ali ja nisam imao uspjeha sa ovim ovlaživačima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs