banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2020, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Choban je napisao:
gsasa je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Evo mjere, evo spasa, nema kamate na racunima za mart, april, maj...

Sad elektronsko bankarstvo dolazi do izražaja. Ko zna sa time da barata sad ne treba da ga boli glava oko odlaska u banku.

Baš će npr. ove radnice (sa Skevinog linka) što se moraju "dobrovoljno" odreći plata moći da plate sve te račune...

Mjera do jaja. Za Nobela za ekonomiju.
Ima li ime autora spasonosne mjere da ga kandidujemo.


Gledaj, razumijem ja situaciju u kojoj se nalaze radnici, ali nisu ni gazde u ništa boljem položaju. Po meni su opcije sasvim jednostavne...ili se složiš da ne primiš platu pa kada sve prođe nastaviš raditi ili daš otkaz, opet nemaš plate, pa kada sve prođe tražiš drugi posao. Pretpostavljam, naravno, da tu ne spadaju visokoobrazovani ljudi koje su teško zamjenjivi. Ali kladionice i sl, jbg kako dođe tako i prođe.

Imam kolegu koji je otvorio dva kafića, on konobariše i još nekoliko prijatelja. I on živi od prometa i nije mu u cijlju da opet traži konobare, a ove ne može plaćati. Kako će uspjeti izaći na kraj, ne znam.

P.S kada čujemo riječ direktor, gazda ili šef mi odmah mislimo na baju koji je put kao brod. Nije uvijek takva situacija. Mnogi ljudi koji su otvorili privatni posao uradili su to da imaju mjesečna primanja (platu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 17:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да власници кладионица нису пуни као брод, са нама који више волимо коцку него 'љеба се најести... Нешто нисам убјеђен. Да није тако, не би ницале нове пословнице свако мало. А то да је радницима ипак мало сигурније да не приме плату-двије, али наставе да раде, него да изгубе посао па морају тражити нови је јасно и тим газдама, па их зато тако и уцјењују.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 17:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Da se razumijemo, ja govorim uopštenu situaciju. nikoga ne izdvajam. Juče smo čitali da je čovjek digao kredit da plati radnike. Ima raznih situacija. Samo želim reći da je teško svima i nisu svi loši ljudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 17:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Ne može se porediti vlasnik jednog WWin ili Mozzarta sa čovjekom koji ima kafić nikako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Тешко јесте. И свака част свима који се боре да ипслате раднике колико толико, међутим за кладионичарску браншу не бих баш рекао да је лоше. Додуше, можда је цака да је то благостање условљено сталним клађењем, коцкањем, а сад како нема промета, то је велика разлика (енормна зарада-прије, и нула зараде-сада), тако да можда и јесте опаљот по џепу, али реално, и да се газде мало стисну, могло бисе барем 2 мјесеца прегурати, бар мислим.
markopd je napisao:
Ne može se porediti vlasnik jednog WWin ili Mozzarta sa čovjekom koji ima kafić nikako.

И то. Ти који имају кафић, имају своју малу фирмицу у виду кафића, многи у БЛ и послују неуспјешно, зато се многи затварају и отварају, а кладионице су већ много жешћи монопол.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Vidim ima dosta ljudi u RS koji su kaznjeni zbog nepostivanja izolacije. Ja bih im udario max kaznu od 1500KM i te pare dao za naknadu (barem 2-3 radnika). 100 kaznjenih, 300 nagrađenih :) Easy peasy lemon squeezy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Ovo je super za sada,ako produže mjere zabrane i za sledeći mjesec biće ih 10 puta više svakodnevno,a još ako ne donesu neke mjere za pomoć nezaposlenim i ovim gazdama...neće više moći ni stići kazniti koliko će ih biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Kakav debil moraš biti da kršiš samoizolaciju i druge u opasnost dovodiš....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ja sam ubjeđen da će veliki broj zabrana da se ukine 30. Mišljenja sam da će dozvoliti otvaranje trgovina i sl uz poštivanje mjera bezbjednosti (ratojanje, broj kupaca u trgovini, možda rukavice maske i sl). Meni je juče došao sms da je u centrumu otvoren Pet shop i vrtni centar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2020, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Choban je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
Bilo kako bilo 95% ekonomije je na koljenima,95% novčanih zaliha građanstva je potrošeno na zalihe u marketima svega što treba i ne treba....i kad stane sve za 30 dana,60 ili više imat ćemo ekonomiju gladnu početnog novčanog kapitala,imat ćemo osiromašeno stanovništvo punih špaiza i naraslih dugova za struju,komunalije,rate kredita.....
Ko preživi imat će o čemu da priča.

Ko nema kredita ili je pri kraju otplate kredita, a ostane na poslu, moći će dići kreditić po povoljnijim uslovima nego prije, jer će krenuti trka među bankarima.

Pa naravno,jer je za njih novac roba (banke) i gledat će da prodaju svoju robu.
Povoljniji uslovi su u najvećoj mjeri koji postotak niže kamate sa jedne strane ali sa druge za koju desetinu postotaka nesigurnije tržište.Govorim za privrednike a radnici će kuburiti sa manjim platama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 11:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Evo mjere, evo spasa, nema kamate na racunima za mart, april, maj...


Jel ovo negdje javno objavljeno ili se ti nadas?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne znam o cemu on prica, ali mislim da treba da objave dogovor da svako ko zeli moze da zaustavi placanje rate kredita/lizinga u naredna tri mjeseca.

Banke treba da se smiluju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ima na stranici od Sparkase banke obavijest. Ali mislim da moraš biti direktno pogođen situacijom da bi podnio zahtjev za obustavu kredita (potvrda sa posla i sl)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
U Srbiji su bili najavili mjeru za penzionere, da će im tri mjeseca odložiti plaćanje računa bez kamata. Ne znam da li su je i usvojili.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Može neko da objasni ovo što je Višković rekao na press konferenciji,a tiče se poslodavaca u realnom sektoru.Koliko sam shvatio,poslodavac će da isplati neto platu za ovaj mjesec,a ostatak do bruto iznosa preuzimaju oni?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 13:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Praktično to znači da su oslobođeni doprinosa i poreza na platu. Gdje si to pročitao?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 13:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Imaš ovdje Viškovićevo obraćanje

https://www.facebook.com/rtrs.vijesti/v ... 376134582/

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
https://srpskainfo.com/vlada-donijela-o ... a-kredita/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Poslodavcima se odgadja isplata doprinosa, nista se ne oprasta. Isto kao sto se zaduzenima odgadja isplata rata. Vjerovatno za oboje treba ispuniti hrpu papira i nekako negdje nekom predati.
Ovo da doprinose za tri mjeseca neki privrednici ne moraju platiti je, koliko sam shvatila, najava, znaci nije jos zvanicno.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2020, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
_зока je napisao:
Praktično to znači da su oslobođeni doprinosa i poreza na platu. Gdje si to pročitao?


još uvijek na vrbi svirala, a i odnosilo bi se samo na djelatnosti kojima je rad odlukama nadležnih striktno zabranjen....npr. kafići


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs