banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 399 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 05 Nov 2018, 11:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Zar je bilo šta drugo i očekivati od tog filma :D Nisam gledao niti imam želju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 05 Nov 2018, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Očekivao sam najgore, al me opet uspio negativno iznenaditi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 26 Mar 2019, 22:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Us (2019)

Peelov prvi problem je što se previše trudi - bez prestanka nam pokazuje da zna filmski zanat, da zna filmski istoriju, da zna koristiti simboliku. I sve to djeluje usiljeno. Drugi problem je što je izabrao horor žanr, a želi da se ozbiljno bavi socijalnim problemima, što je teško spojivo. On ima ideju, ali ona uvijek ostane nedorečena, dijelom i zbog toga što se mora uklopiti u žanrovske okvire. Treća stvar je što Us ne donosi nikakav napredak u odnosu na njegov prvenac. Isti problemi iz Get Out su prisutni i ovdje, a horor elementi su mnogo lošiji.

Ocjena 6/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 27 Jul 2019, 18:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Midsommar (2019)

Poslije horora ne bi trebalo reći - aj makar ću lakše zaspati. Volim kad ljudi odvoje vrijeme da se pripremi atmosfera za ono što horor čini hororom, ali ovdje ta priprema traje 90% filma. U vrijeme kada počne "akcija", inače klišeizirana, toliko si iscrpljen da ti je svejedno šta će se i kome desiti, samo da što prije završi.

Veoma dosadan film.

Ocjena 5/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 27 Jul 2019, 20:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Gdje si pogledao taj film, ja ga tražim na torrenzu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 27 Jul 2019, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Kodi

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 28 Jul 2019, 08:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
bokac je napisao:
Gdje si pogledao taj film, ja ga tražim na torrenzu.

U kinu. Nemoj gubiti vrijeme :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 08 Avg 2019, 16:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Pogledao sam taj horor Midsommar ili Festifal straha i nije toliko loš koliko je po meni prepun gorea. Gledao sam u Cinestaru u Tuzli. Na prvu očekivao sam da se švedi utapaju u prirodu i da konzumiraju koješta u tim seansama ali nikad da postoji takav običaj kao što je u tom filmu navedeno niti da prakticiraju orgije. Ovo je nešto izvučeno iz paganskog konteksta i vjerojatno plod mašte režisera. Mislio sam da će Antichrist Von Triera biti najjezivije što sam gledao ali ovo ide ruku pod ruku skupa sa Human Centipede trilogijom. Gluma je više nego dobra. Ima dosta novih i mladih glumaca uključujući i glavnu akterku i to se ne može tek tako preći kao nešto ispodprosječno. Sad što nam gore nije ugoda ko nas pita.

Također sam gledao Polaroid isto u kinu. Dobio sam više nego što sam očekivao. Očekivao sam ispraznu otrcanu kopiju Kruga i sličnih crnih japanskih filmova preštancanih preko Hollywooda ali ovaj je ispao sasvim pristojan sa pričom koja pije vode radije nego u Krug serijalima. Šta je radnja pogledajte sami neću pisati spojlere. Nije neko remek djelo ali je ugodno zavaliti se i uživati u jump scare scenama koje nisu uvijek predvidive.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 26 Sep 2019, 01:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
malteras je napisao:
Midsommar (2019)

Poslije horora ne bi trebalo reći - aj makar ću lakše zaspati. Volim kad ljudi odvoje vrijeme da se pripremi atmosfera za ono što horor čini hororom, ali ovdje ta priprema traje 90% filma. U vrijeme kada počne "akcija", inače klišeizirana, toliko si iscrpljen da ti je svejedno šta će se i kome desiti, samo da što prije završi.

Veoma dosadan film.

Ocjena 5/10


Dugo počinje i jako se trudi da bude pametan. Od sredine ima tu neke napetosti, ali likovi se pretvaraju u automate i sve se završava bez ikakve katarze.
Ali ipak pogledajte jer ovo je najambicioznije od horora što je izašlo posljednjih par godina.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 01 Okt 2019, 09:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Pogledah i ja Midsommar. I pored niskih očekivanja zasnovanih na komentarima, uspio me razočarati. Ništa u ovom filmu nije zanimljivo, toliko sam se smorio da sam mislio ugasiti na pola filma, ali na ženino insistiranje smo pogledali do kraja. Ne bih mu dao ni ocjenu 3.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 14 Okt 2019, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Fractured
https://www.imdb.com/title/tt4332232/?r ... f_=nv_sr_1

Ovo generalno i nije toliko loše, ali viđeno već sto puta do sada.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 14 Okt 2019, 18:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Haha "nije toliko lose" je najbolji opis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 15 Okt 2019, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Happy Death Day 1 i 2 - ne znam zašto sam ovo gledao. Ocjena 5,5/10

Scary Stories to Tell in the Dark (2019) - Ako je u prvom i bilo nešto zanimljivo, ovdje nije. Ocjena 5/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 03 Nov 2019, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
It Chapter Two (2019)

Nabacane scene i prazni dijalozi koji bi trebalo da su emotivni. I, naravno, mnogo homoseksualne patetike.

Ocjena 4/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 09 Nov 2019, 01:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Doctor Sleep (2019)

Vidjeh negdje da je Stephen King izjavio da je Doctor Sleep ispravio nedostatke The Shinning.

Kinga izgleda i dalje boli smrskana crvena buba, a Kubrick ga jebe i dvadeset godina nakon groba. Izgleda da ne može da se pomiri da ubjedljivo najbolja ekranizacija njegovih djela, osim naslova i osnovne teme, nema mnogo veze sa onim što je pisao.

Što se tiče Doctor Sleep, ovo je kao jedna epizoda serije Heroes. Na momente zabavno i ništa više. Čak je skoro svaki omaž originalu (osim možda sobe za razgovor za posao) loše i preočigledno urađen.
Nijedan glumac koji je igrao negativca nije bio sposoban da iznese ulogu. Misteriozan i surov u Fargu, ovdje je Indijanac samo jedan od narkomana koji hodaju, pričaju besmislice i sa onim svjetlucavim očima djeluju tragikomično čak i dok kolju djecu. Ona glavna je prejebozovna partijanerka, iako treba da bude neki đavo koji isisava duše. Uvjerljiviji su i manje mlaki demoni iz Supernatural.

Priča je, karakteristično za ovomilenijumske filmove, očekivana i, kao što skoro reče stari majstor, ne nosi nikakav rizik.

Ocjena 5,5/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 02 Jan 2020, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Ready or Not (2019)

Ovo je zanimljiva horor komedija nesvakidašnje priče. Uglavnom uvjerljivo.

Ocjena 6,5/10


The Lighthouse (2019)

Ono što je Eggersu odlično pošlo za rukom u prvencu The VVitch (2015) je da bude umjeren i lijepo uklopi mitologiju sa glavnom pričom pri čemu je
dao svoj snažan pečat. Ovdje je u svemu potpuno podbacio. Dobili smo artsy fartsy preseravanje sa elementima grčke i drugih mitologija i mnoštva simbola
koje je nekad teško pohvatati, a kad ih i shvatiš, misliš - šta mu koji đavo to treba, ne uklapa se ni u šta.

Ovakvi filmovi se jedino mogu objasniti onom von Trierovom - ja pravim filmove za sebe i ne interesuje me hoće li se kome svidjeti i hoće li ih iko razumjeti.

Opet, ima i pozitivnih strana - kamera (mada sa onakvom prirodom i crno bijelom tehnikom to i nije neki problem) i odlična gluma u nemogućim uslovima Dafoa i ''oprostite mi moju ružnu prošlost'' Pattinsona.

Ocjena 6/10


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 05 Jan 2020, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Ma koje pozitivne strane. Ovo je maltretiranje publike. Izgubio sam dva sata života na ovo đubre. Ocjene na imdb samo dokazuju da idiotima možeš podvaliti šta hoćeš.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 05 Jan 2020, 21:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ne znam, i ja sam ga pogledao, i sve sam nešto očekivao, ako ima neke simbolike, ja je nisam shvatio. Ocjene za The witch i ovaj su po meni pomješana, onom filmu bih dao mnogo veću ovom mnogo manju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horori
PostPoslato: 04 Feb 2021, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
Dobar horor
https://www.netflix.com/ba/title/81342505

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 399 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs