banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410 ... 491  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2019, 10:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Drizzt je napisao:
Razlika u Antutu rezulatatu je preko 130 000 ako je Note 9 sa Exynos čipsetom (koji je nešto izmejdu SD835 i SD845)...ako je verzija Note 9 sa SD845 opet je lošiji čipset u svakom pogledu.
Mate 20 Pro koristi 7nm tehnologiju tako da pored boljih performasni takodje manje troši energije i manje se zagrijava.
Napisao sam u praksi, ne pričam o brojkama. To što će 0,1 sekundu brže otvoriti aplikaciju mi apsolutno ništa ne znači. A što se tiče zagrijavanja uređaja, nisam primjetio. Mnogo više sam to primjećivao kod S8 npr. Kako god, da ne dužimo. Onaj ko kupuje neka stavi na papir prednosti jednog i drugog pa neka odluči šta mu je važnije i to je to.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2019, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
U prvom postu sam napisao da u praksi ako i uzmeš duplo lošiji CPU od Note 9, nećeš nikakvu razliku vidjeti sem u slučaju da si hard core gamer. Ni meni ništa ne znači što će 0,1 sekundu brže otvoriti aplikaciju i zato mi suludo davati toliki iznos novca...lično kad biram sebi telefon gledam na kvalitet izrade i kameru, a procesor i grafičku skoro da zanemarim. Ali opet razumijem i ako neko voli da ima high end uredjaje i zadnje od tehnologije i zato dajem prednost mate 20 pro.
Telefon se ne zagrijava da ćeš da primjetiš, jer i nemaš ovaj drugi za referencu...nego jednostavno za isti task 7nm procesor troši manje energije pa samim tim su i manji toplotni gubici. Da bi to primjetio morao bi ga pržiti konstantno nečim zahtjevnim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 01:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Redmi Note 7 za 150 € ili Mi A3 za 135 €? Oba su global version i 4/64 modeli.
Da li ima nešto bolje ili smislenije za slične pare?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 06:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Ja bi A3 zbog Androida, al ako si slucajno navjknut na MiUI onda moze i Note

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 07:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ne znam da li si idio, ali A3 ima dosta los displej. Iako je amoled, ima primjetno malu rezoluciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 08:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
I ja se lomim izmedju ta dva, i bas me brine ta rezolucija. Ima li ko taj model da nam kaze licno iskustvo sa displejom?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 08:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Pogledao sam dosta recenzija i kažu da se primjeti ta "kockastost" piksela, ali da se s vremenom navikne. Nikome nije jasno zašto su to uradili. Mene je lično to odbilo da ne kupim A3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Drizzt je napisao:
U prvom postu sam napisao da u praksi ako i uzmeš duplo lošiji CPU od Note 9, nećeš nikakvu razliku vidjeti sem u slučaju da si hard core gamer. Ni meni ništa ne znači što će 0,1 sekundu brže otvoriti aplikaciju i zato mi suludo davati toliki iznos novca...lično kad biram sebi telefon gledam na kvalitet izrade i kameru, a procesor i grafičku skoro da zanemarim. Ali opet razumijem i ako neko voli da ima high end uredjaje i zadnje od tehnologije i zato dajem prednost mate 20 pro.
Telefon se ne zagrijava da ćeš da primjetiš, jer i nemaš ovaj drugi za referencu...nego jednostavno za isti task 7nm procesor troši manje energije pa samim tim su i manji toplotni gubici. Da bi to primjetio morao bi ga pržiti konstantno nečim zahtjevnim.
Hvala svima na odgovorima. Za sada cu sacekati malo i vidjeti da MATE 20 PRO dodje na cijenu 800KM (mozda tada uzeti). Samsung NOTE 9 je takodje prelijeo telefon,ali ako ti ne znaci SPen, ne vrijediti dati 100+ KM vise. Ako mi se bude dalo cekati par mjeseci (realno i nemam potrebe za novim tel, MATE 9 radi svoj posao i dalje), onda sam nekako najblizi modelu HUAWEI P30 PRO, kad dodje na neki nivo ispod 1000KM.

Naravno, tu je jos X faktora, tj od same ponude na OLXu , sta ce se nuditi...koji ce se uredjaj pojaviti sa garancijom domacih provajdera,itd..


Neko spomenu..gdje ces dati 1000KM za proslogodisnji uredjaj, pa jbg...kad nemam 2000 za aktuelni. Cijene su otisle u kurac (dokazuju i kolika je inflacija u svijetu) i sad sam vec podigao psihilosku granicu za nabavku telefona sa 800KM...za tih nekih cc 100KM.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 09:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Aikus je napisao:
Pogledao sam dosta recenzija i kažu da se primjeti ta "kockastost" piksela, ali da se s vremenom navikne. Nikome nije jasno zašto su to uradili. Mene je lično to odbilo da ne kupim A3
Jbg ne znam, vjerovatno usteda. Zbog tog i baterija duze drzi. Prednost je sto je amoled, mene vuce sad vise na stranu a3 jer i sad imam 720p displej tako da meni nece predstavljati problem. Svidja mi se sto je senzor prsta na ekranu a ne iza, tesko mi ga ubosti kad drzis jednom rukom. I jos jedan plus za a3 je sto je manji.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Castra je napisao:
Redmi Note 7 za 150 € ili Mi A3 za 135 €? Oba su global version i 4/64 modeli.
Da li ima nešto bolje ili smislenije za slične pare?


Možda još uzeti u obzir od OPPO-a Realme Q LINK
Snapdragon 712 je najbitnija razlika u donosu na SD660 iz Note 7 i SD665 iz MiA3. Slow motion može snimati na 960fps-a ako ti je uopšte i bitno to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Zanimljivo sad kako su neki odlučili potpuno da izbace fingerprint otključavanje i oslone se samo na face unlock...i Honor Play 3 će za par sedmica ući u konkruenciju sa Redmi Note 8 i Realme Q. Manje više su jako slični ali zbog izostatka fingerprint-a i notch-a igraće na kartu dizajna.
Samsung se dosta popravio u ovom segmentu sa svojom A serijom, ali još su u zaostatku pred kinezima...tako da sigurno ta serija će još agresivnije da nastupa s cijenama i konfiguracijom.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Fingerprint senzor ispod ekrana je još los i zna biti spor. A face unlock je nesiguran (to te čak upozorava i telefon kada uključiš tu opciju). Sviđa mi se dizajn bez notcha. Vjerujem da ce sljedeći telefon iz Xiaomia izaći na taj fazon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Xiaomi vec ima telefon bez notcha.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Aikus je napisao:
Fingerprint senzor ispod ekrana je još los i zna biti spor. A face unlock je nesiguran (to te čak upozorava i telefon kada uključiš tu opciju). Sviđa mi se dizajn bez notcha. Vjerujem da ce sljedeći telefon iz Xiaomia izaći na taj fazon.


Kad ima IR senzor onda ide teže da se zavara telefon s face unlock-om. I da staviš telefon ispred vlasnika, mora pogledati ka telefonu. Navodno je moguće da se odštampa 3d maska ali ko bi se zajebavao oko toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2019, 23:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Aikus je napisao:
Prvu
1. Gcam
2. Gcam night sight
3. MIUI normalno
4. MIUI nocni mod
5. 48mpx mod

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2019, 01:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
GCam slike su žuće i kontrastnije pa malo djeluju oštrije...

Drizzt je napisao:
Možda još uzeti u obzir od OPPO-a Realme Q LINK
Snapdragon 712 je najbitnija razlika u donosu na SD660 iz Note 7 i SD665 iz MiA3. Slow motion može snimati na 960fps-a ako ti je uopšte i bitno to.


Kakav je OPPO u poređenju sa Xiaomi kao firma? Nemam nikakvog iskustva sa njima pa me malo brine kakva im je podrška za telefone, kakav je kvalitet i sve ostalo što sam sa Xiaomi telefonima već višestruko provjerio... :D

Edit: aaa ovaj OPPO nije globalna verzija...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2019, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
Pogledaj danas finale tenisa u Parizu, imas ogromnu reklamu Oppo...sve ti je jasno..odlicna firma, na istoku poznata, ovde se probjjaju, rang Meizu i Xiaomia

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2019, 09:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Kakav je argument to što imaju reklamu u Parizu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2019, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Dali velike pare. :lol:

Prošle godine kad sam kupovao gume kaže trgovac da se reklamiraju na odjeći nekog fudbalskog kluba, sigurno su dobre. Kakva korist od toga rođeni, rade li one posao na snijegu i ledu. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2019, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
I meni svako malo na Aliju izbacuje reklamu za Oppo Realme telefone - npr. telefon sa 7x serijom Snapdragona bude cijenom jednak Xiaomiju 6x. Isto vazi i za Lenovo.
E sad, jedina razlika je u softveru - nemam pojma postoji li mogucnost otkljucavanja, kakav je sistem, tempo nadogradnje itd...to sve sa Xiaomijem znam, pa se ne usudjujem eksperimentisati.
Nameracilo ih se dosta na Xiaomijevu teritoriju izgleda, sto kontam da je za krajnjeg korisnika najbolja situacija.
Ako nista, brzo ce padati cijene novih modela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9820 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410 ... 491  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs