banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9039 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 452  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 22 Okt 2019, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Što se tiče loših strana Totala tu je pre svega ako monteri ne naštimaju dobro antenu,što u većini slučajeva i bude,problemi sa signalom kod lošeg vremena kao i kad je nevrijeme u Beogradu, zatim slabo upućena korisnička služba (kakvih sam se sve nebuloza naslušao),poskupljenje pretplate ali korisnik može tada dobiti npr HBO Premium i do 24 mjeseca.
I prekomjerno skremblovanje RTS-a na što Total ne može uticati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 22 Okt 2019, 16:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
ovaj babic misli ako je on imao neko lose iskustvo da je tako sa svima...evo ja nikad nisam imao problema sa signalom a ove manje probleme koje sam imao uglavnom oko eona je podrska rijesila u roku od par minuta....tako da sam i vise nego zadovoljan i mislim da je svaka druga alternativa losija,pogotovo msat i polaris...naravno svako ima svoj ukus ali meni nista ne moze zamijeniti SK, FOX, Cinestar Premiere, HBO, Cinemax i to u HD rezoluciji...a tek sad kad krenu ove popularne serije na Novoj S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 22 Okt 2019, 19:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
boban1982 je napisao:
Što se tiče loših strana Totala tu je pre svega ako monteri ne naštimaju dobro antenu,što u većini slučajeva i bude,problemi sa signalom kod lošeg vremena kao i kad je nevrijeme u Beogradu, zatim slabo upućena korisnička služba (kakvih sam se sve nebuloza naslušao),poskupljenje pretplate ali korisnik može tada dobiti npr HBO Premium i do 24 mjeseca.
I prekomjerno skremblovanje RTS-a na što Total ne može uticati.


Nećete vjerovati, slažem se dobrim dijelom sa Bobanom. :lol: Ne baš sasvim, ali dobrim dijelom da. Što se tiče iskustava sa Totalom, o tome se može knjiga u više tomova napisati. Signal je sada još i dobar kako je to bilo prije desetak godina. Užas. Ipak sve zavisi od montera. Ja sam dobro prošao, ali znam hrpu ljudi koja kuka na montere, na njihov nerad i bahatost. Korisnička služba je kritična, mora Total još dosta poraditi na obuci kadrova koji rade u toj službi, ponekad te djevojke zvuče - najblaže rečeno nadmeno.

Koristio sam usluge Total TV BiH ali me "mračenje svega i svačega" otjeralo od njih. Uzeo android box i riješio sve svoje probleme. Za puno manje para nego da sam ostao korisnik Totala. A imam sve što ima Total i još mnogostruko više. Kao što reče @teksviler, potreban je samo dobar net. Na drugoj lokaciji još uvijek koristimo usluge Total TV Srbija i zadovoljni smo. Nedavno izbačene RTRS i RTRS Plus dodali ručno i doviđento. Ali da je baš skupo jeste, i trenutno razmatramo sve opcije. Stoga pomno pratim priču, samo nastavite o ciframa :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 22 Okt 2019, 21:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
Da li je neko imao problema sa sjeckanjem slike? Ne radi se o klasičnom prekidanju i "kockanju" slike kao što je slučaj kod lošeg signala, već o sjeckanju poput pada fps-a u igricama. Nekada se dešava učestalo, nekada nešto rjeđe, u svakom slučaju je iritantno, naročito na fudbalu i tenisu na SK, gdje se najviše primijeti. Prebacio na 720p, vratio na fabrička i risiver i podešavanja slike na TV-u, ali bez efekta. U call centru su mi bili od pomoći kao Windows troubleshooter.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 06:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
To je slučaj kod svih.
Izlomljena aut linija,u tenisu ostaje trag loptice kad prelazi mrežicu kao da je kometa prošla :-D

Ne znam da li bi pomoglo kada bi Total ubacio 1080p rezoluciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 14:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Začuđujuće su brzi ovi iz Total TV-a. Juče podnio zahtjev, jutros zvali da dodju montirati opremu. Međutim, odgodio sam jer nikoga nije bilo kući. Nadam se da će sutra zvati... Kamo sreće da su tako brzi kad je u pitanju neki kvar ili nešto sl. Brzi su kao munja kad treba sklopiti ugovor kao i svi ostali :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Trebao si im reći kad ti odgovara da dođu na adresu.
I na otklanjanje kvara se uglavnom ne čeka dugo,rok im je 48 sati.
Ako nema usluge više od tog,korisnik ima pravo na finansijsku reklamaciju,ako kvar nije uzrokovan višom silom na šta Total ne može uticati.

U Crnoj Gori je 36 sati najviše koliko korisnik može biti bez usluge u mjesecu (5%) a sve preko toga korisnik ima prava na reklamaciju računa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
https://play.google.com/store/apps/deta ... id.sputnik

Preko ove aplikacije možete saznati da li vam je antena dobro podešena.
Podaci o azimutu,elevaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 18:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Sva "stručnost " montera i korisničke službe ukratko :-D

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 18:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
"Stručan" je taj što je postsvio pitanje za TotalTV na Telemach stranici.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
A čija je usluga Total TV BiH?

Ima par devojaka koje su zadužene za komunikaciju sa korisnicima bilo putem fb,emaila ili call centra.
I ovakve slične nebulozne odgovore dobiješ i kada pozoveš korisničku službu.

I u pravu je čovjek,meni su došli sa neispravnim uređajem da preko gps tačno odrede azimut i elevaciju.
Kažu nije nam ispravan pa preko pištavca lovio signal naravno neka samo pronađe a ne da fino naštima da izvuče maksimalno mogući signal.

Prvo me pitao kako su u komšiluku okrenute Total antene :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 23 Okt 2019, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Bobane, tako ti je lovio signal pre par godina, sad imaju druge uredjaje jer su i meni dolazili pre 15 dana i pricao sam sa monterom na tu temu bas, jer se nekad lovilo na TV i vrti dok ne pronadje kvalitet :) Sad valjda svi monteri Totala u citavom rwgionu rade jednim imstrumentom koji je po nekim EU standardima i na njemu ocita kvalitet svih transpordera i frekvencija, i znam da je slao neki izvjestaj,kao evidencija mog kvaliteta signala.

A ovo gore sto si pisao, i ja kontam da korisnik pita za Telemach internet pa je i upucen na speed.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Okt 2019, 12:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Priključio Total TV. Za sada sve ok. Najviše mi se sviđa što pronađoh EON aplikaciju na Windows Store koja odlično radi (Windows 10).
Nego, jesu li na Total-u RTS 1 i RTS 2 u HD-u?
Ovi koji su obnavljali UO prije isteka da bi dobili PINK, BN paket na 24 mjeseca, da li vam se novih dvije godine ugovora nadovezuje na ostatak UO koju već imate ili kako?
Jedina zamjerka za sada je što se daljinski od Total-a poklapa sa frekvencijom Tesla TV-a kojeg imam. Tako se dešava da kada isključujem Total TV reciver i sam tv se isključi ali to ne funkcioniše i prilikom uključivanja. HDMI CEC funkcija je ugašena.

Eto, nadam se da se ni ja a ni moji nećemo pokajati što smo prešli na Total. Sviđa mi se i to što nude "benefit" u vidu dodatnih paketa kod obnavljanja UO. Da se mene pita, ja bih i sve Arena kanale i SK stavio u Sport paket pa neka kupuje ko želi... Ali dobro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Okt 2019, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Jesu RTS kanali u HD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 28 Okt 2019, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Kod obnove ugovora kome još nije istekla UO ,novih 24 mjeseca se računa od prvog dana nakon isteka postojeće UO znači produžava se za 24 mjeseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Okt 2019, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Što se tiče O2 i Prva TV u HD rezoluciji na tp gdje su SD verzije ovih kanala nema dovoljno slobodnog prostora.
Na C9 tp 11386 ima skoro 6 Mbs prostora pa na toj poziciji mogu ubaciti HD verziju jednog od ta dva kanala.
Daljim premeštanjem možda nađu prostora i za drugi kanal u HD verziji.
Za nas nije toliko ni bitno ali jeste za korisnike Total Srbija.

Pored C9 tp još na C1 11220 ima preko 7 Mbs (tu frekvenciju vjerovatno čuvaju za Nova Sport kanal) a ostali su svi popunjeni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Okt 2019, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
jel ti radis za total?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Okt 2019, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Ne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Okt 2019, 20:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Meni ovde nešto nije jasno... Total TV/SBB je iznajmio TP na satelitu kako bi vršio distribuciju kanala svojim korisnicima. Zašto onda npr. kanal NOVA S za područje Srbije ide u HD-u a za BiH ide u SD-u? Tako isto i ovo oko kanala Prva TV i O2 TV?

Ako SBB podigne na satelit Prvu i O2 u HD-u, zašto bi oni samo za područje Srbije išli u HD-u? Zašto se ne ugase SD verzije ovih kanala?


Poslednji put menjao dejang93 dana 29 Okt 2019, 20:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 29 Okt 2019, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Nova S ide samo u HD,ne postoji SD verzija.
Takođe ne postoje HD verzije Prva i O2 na Total TP,nešto si pobrkao.
Ide preko SBB HD verzije a preko Telemacha ne.


Poslednji put menjao boban1982 dana 29 Okt 2019, 20:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9039 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282 ... 452  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs