banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Okt 2019, 07:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Juče sam primjetio neke neobične transakcije na bankovnom računu. Neke sitne uplate i isplate istog iznosa. Odmah sam nazvao banku i rekli su mi da postoji mogućnost da je bankovna kartica hakovana i da je blokiram. Vjerovatno testiraju da li je račun aktivan i da li ću primjetiti transakcije.
Istu karticu koristim direktno za online plaćanje, ali uvijek na pouzdanim stranicama i servisima. Paypal koristim veoma malo jer mi je lakše unijeti podatke kartice. Pitao sam se da li sam slučajno unosio podatke na neku stranicu koja nije pouzdana i onda sam se sjetio RFID krađe podataka.
Koliko sam upoznat, RFID je čip u karticama koji služi za bezkontaktno plaćanje i koristi radiosignale. Pronašao sam da postoji zaštita za takve kartice u vidu novčanika i kartica sa čipom koje se stavljaju u novčanik.
Da li koristite direktno kartice za online kupovinu?
Da li vam je poznato da se vaša bezkontaktna kartica može hakovati i da li koristitite zaštitu za iste

P.S. Transakcije koje su bile kod mene: www.sbbet.me budva / voli2 laktaši / sinsay capitol park banja luka /


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ko još koristi kartice direktno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Za online plaćanje koristim sekundarnu karticu na koju prebacim iznos koji planiram da trošim tako da i ako joj se nešto desi, šteta je jako mala.
Takodje u podešavanjima kartice može se isključitit bezkontaktno plaćanje ili swipe plaćanja ili limitirati maksimalni iznos koji je moguć platiti bez pin-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja koristim, negdje sam procitao da te prevare trpi banka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Za limitiranje iznosa znam. Ali ako ti skenira karticu, on uzima njene podatke. Za isključivanje beskontaktnog plaćanja nisam znao, kako to ide? Nisam ljubitelj dodatnih internet kartica jer moram svaki put otići u banku da bih uplatio određeni iznos. Ne znam sada da li može putem online bankarstva da se uplati. Možda se nešto promjenilo
@shakal, koristim ja. I dalje sam stava da će te u prosjeku prije opljačkati na ulici nego hakovati račun. Ja sam upao u drugu skupinu :) Jbg mogu hakovati paypal pa šta onda. Naravno, uvijek postoji veći i manji rizik. Bitno je skontati na vrijeme

@veljo Mene su odmah pitali da napišem zahtjev za refundaciju sredstava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Aikus je napisao:
Za limitiranje iznosa znam. Ali ako ti skenira karticu, on uzima njene podatke. Za isključivanje beskontaktnog plaćanja nisam znao, kako to ide? Nisam ljubitelj dodatnih internet kartica jer moram svaki put otići u banku da bih uplatio određeni iznos. Ne znam sada da li može putem online bankarstva da se uplati. Možda se nešto promjenilo
@shakal, koristim ja. I dalje sam stava da će te u prosjeku prije opljačkati na ulici nego hakovati račun. Ja sam upao u drugu skupinu :) Jbg mogu hakovati paypal pa šta onda. Naravno, uvijek postoji veći i manji rizik. Bitno je skontati na vrijeme

@veljo Mene su odmah pitali da napišem zahtjev za refundaciju sredstava


Prebaciš pare na paypal koliko ti treba, platiš i gotovo. Ili kao što neko napisa, kartica za internet plaćanje, prebaciš na nju sa "glavne" i ne brineš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Aikus je napisao:
Nisam ljubitelj dodatnih internet kartica jer moram svaki put otići u banku da bih uplatio određeni iznos. Ne znam sada da li može putem online bankarstva da se uplati. Možda se nešto promjenilo

Ja koristim NLB-ovu internet karticu, isto tako me nerviralo što svaki put moram ići i čekati u redovima da položim pare na karticu, ali prošli put mi je radnica na šalteru objasnila kako mogu uplatiti iznos na tu karticu sa druge banke preko elektronskog bankarstva. Ranije su mi uvijek govorili da to ne može, ne znam od kad su to omogućili ali sad radi.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Beskontaktno stavis na mob, pa ako i ukradu barem ides u korak s vremenom :)
Na mobu mozes da iskljucis nfc ako te bas strah

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Koristi li neko od vas RFID zaštitu u vidu novčanika ili kartice?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Aikus je napisao:
Za isključivanje beskontaktnog plaćanja nisam znao, kako to ide? Nisam ljubitelj dodatnih internet kartica jer moram svaki put otići u banku da bih uplatio određeni iznos. Ne znam sada da li može putem online bankarstva da se uplati. Možda se nešto promjenilo

Nadopunjavam elektronski preko aplikacije.
Revolut je najbolja kartica za online i za putovanja bilo gdje u svijetu. Iste sekunde bilo kakvog pokušaja plaćanja, čak i ako bude neuspjelo, dobija se notifikacija na telefonu tačne lokacije ili servisa. Nažalost ne znam hoćemo li ikad dočekati da i mi je ovdje možemo imati.

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 11:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Aikus je napisao:
Da li koristite direktno kartice za online kupovinu?

Da, godinama. I nisam imao problema.
Samo jednom prilikom sam imao (uslovno receno) problem, gdje su me zvali iz banke i savjetovali blokiranje i izradu nove kartice, jer je na bankomatu koji sam koristio nekoliko dana ranije doslo do kradje podataka. Mada to uopste nije vezano za online transakcije.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 12:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Revolut nudi i virtuelne kartice i jednokratne kartice, ali avaj kad ih nema u BiH...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
mirdza je napisao:
Aikus je napisao:
Da li koristite direktno kartice za online kupovinu?

Da, godinama. I nisam imao problema.
Samo jednom prilikom sam imao (uslovno receno) problem, gdje su me zvali iz banke i savjetovali blokiranje i izradu nove kartice, jer je na bankomatu koji sam koristio nekoliko dana ranije doslo do kradje podataka. Mada to uopste nije vezano za online transakcije.

Nisam ni ja siguran da je problem nastao zbog Online transakcija. Više mi vuče na skeniranju karticu ili sl posto su sve transakcije lokalnog karaktera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jel sakrivate pin kad tipkate? :)
Pbz banka ima te neke sigurnosne fore da idu na zivce, meni su nekoliko puta vec ponistili karticu, njihove aplikacije imaju random tastaturu, od neki dan ne moze screenshot aplikacije nego ako trebas dokaz sam sebi posalji mail... Nije to ajd ni lose al procedura i traje dobijanje nove kartice, napravi zahtjev pa cekaj karticu pa kad stigne a moze stici za 15 dana onda salju pin postom...
Nista, za koju godinu eto nama nfc chipova pod kozom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 16:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Ja imam NLB Master Card debitnu karticu, koja ima mogucnost online placanja. Zastita tu, je da prije svake online transakcije moram poslati poruku banci OMOGUCI, i bude mi omoguceno narednih sat da placam. Isto tako se moze poslati poruka da omogucim na krace od sat, ali to do sad nisam radio, a moze se nakon izvrsene transakcije poslati poruka ONEMOGUCI.
Ovo mi je jedino pravilo problem kad sam negdje rezervisao smjestaj, pa sa kartice ne skida odmah nego par dana prije dolaska, ali tad mi stiglo obavjestenje da transakcija nije prosla i ja omogucim i ponovim i bilo ok.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Za NLB imaš i webinfo pa lako određuješ kad će biti omogućeno plaćanje ili da pratiš stanje i transakcije.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Bkod mene je specifično to sto su neke transakcije išle sa POS terminala. To mi je čudno, kao da mi je kopirana kartica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aikus je napisao:
Bkod mene je specifično to sto su neke transakcije išle sa POS terminala. To mi je čudno, kao da mi je kopirana kartica


Na nekim POS aparatima se moze rucno ukucati broj kartice, ako koristis cesto direktno karticu online vjerovatno je neko upao u sajt taj i uzeo informacije, ja ti savjetujem da koristis paypal sa 2F Authentication, danas svi prihvataju paypal/skrill ili stripe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Imam paypal, samo ću ga sada početi koristiti :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2019, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Aikus je napisao:
Juče sam primjetio neke neobične transakcije na bankovnom računu. Neke sitne uplate i isplate istog iznosa. Odmah sam nazvao banku i rekli su mi da postoji mogućnost da je bankovna kartica hakovana i da je blokiram. Vjerovatno testiraju da li je račun aktivan i da li ću primjetiti transakcije.
Istu karticu koristim direktno za online plaćanje, ali uvijek na pouzdanim stranicama i servisima. Paypal koristim veoma malo jer mi je lakše unijeti podatke kartice. Pitao sam se da li sam slučajno unosio podatke na neku stranicu koja nije pouzdana i onda sam se sjetio RFID krađe podataka.
Koliko sam upoznat, RFID je čip u karticama koji služi za bezkontaktno plaćanje i koristi radiosignale. Pronašao sam da postoji zaštita za takve kartice u vidu novčanika i kartica sa čipom koje se stavljaju u novčanik.
Da li koristite direktno kartice za online kupovinu?
Da li vam je poznato da se vaša bezkontaktna kartica može hakovati i da li koristitite zaštitu za iste

P.S. Transakcije koje su bile kod mene: http://www.sbbet.me budva / voli2 laktaši / sinsay capitol park banja luka /

Лакше ти уносити податке са картице!?!? Свашта да чујем.

Плаћам онлајн још од 2003. или тако нешто. Никад нисам имао никаквих проблема са хаковањем картице али су ми два пута ови из Рајуфајзена мијењали картицу о свом трошку јер би неко упао у базу података неке фирме, први пут је био неки трговачки ланац а други пут ОМВ Истрабенц чини ми се. Имам ову са РФИД од Рајфајзена већ двије године и никаквих проблема. Видим да је са и Сбербанк прешао на РФИД са овим Виза Електрон картицама, неки дан сам покупио нову.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs