banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Okt 2019, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Da li neko ima iskustva sa ovim proizvodom? Radim sanaciju nekog stana, pa bi mi ovo rjesenje bilo zgodno za kuhinju, da ne provlacim vodu iz bojlera, niti da zauzimam prostor u kuhinjskom elementu bezveze. Da li je to sigurno za koriscenje, koliko je dugotrajno kao rjesenje,itd..

Prvi put sam vidio to na nekoj TV reklami (Delimano), ali sad na OLX vidim da postoji veliki izbor tih istih slavina koje se uvoze iz Kine i kostaju duplo manje nego Delimano. Koja je vasa preporuka...da li uzeti taj Delimano, ili to nesto iz Kine?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 17:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Са чесмама конкретно немам искуства, али сасвим легитимно рјешење ти је проточни бојлер. Може бити мањи или већи, све зависи од твојих потреба. Монтира се у кухињски елемент и треба му само добра утичница (снага је око 3 киловата за неки просјечни модел). За ту врсту уређаја поуздано знам да је сигурно и стабилно дугорочно рјешење.

Примјер: https://www.heizungsdiscount24.de/durchlauferhitzer/vaillant-elektro-durchlauferhitzer-minived-h-32-n-230v-untertischgeraet-35kw.html?gclid=Cj0KCQjwi7DtBRCLARIsAGCJWBo6KLFWwhW-mu7uLgHpgmhSPPMyzBwPh9tTc_Ra95Y0XC3unGvm1CQaAmHjEALw_wcB

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
wizzy_bl je napisao:
Da li neko ima iskustva sa ovim proizvodom? Radim sanaciju nekog stana, pa bi mi ovo rjesenje bilo zgodno za kuhinju, da ne provlacim vodu iz bojlera, niti da zauzimam prostor u kuhinjskom elementu bezveze. Da li je to sigurno za koriscenje, koliko je dugotrajno kao rjesenje,itd..

Prvi put sam vidio to na nekoj TV reklami (Delimano), ali sad na OLX vidim da postoji veliki izbor tih istih slavina koje se uvoze iz Kine i kostaju duplo manje nego Delimano. Koja je vasa preporuka...da li uzeti taj Delimano, ili to nesto iz Kine?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Ima zena u firmi vec godinu i po dana kako je objekt sagradjen i radi, mislim da nije delimano nego neka "bijela". Ja ne bih bjezao od tog rijesenja nikako, pogotovo ako mozes uglaviti uticnicu negdje ispod sudopera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Bice uticnica...radice se struja tu,pa i uticnica ubaciti. Samo se nece spajati bojler iz kupatila na ovaj dio gdje se izmjesta kuhinja. Treba puno kopati.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 19:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Mi na poslu takođe imamo tu delimano česmu. Sranje, pršće kao tuš,ne možeš čašu vode normalno nasuti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pa očisti malo od kamenca, ne budi šmokljo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
I ta česma je protočni bojler,samo mini verzija

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
wizzy_bl je napisao:
Bice uticnica...radice se struja tu,pa i uticnica ubaciti. Samo se nece spajati bojler iz kupatila na ovaj dio gdje se izmjesta kuhinja. Treba puno kopati.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Provuci samo cijevi preko zida i stavi u kanalicu :)
Salim se naravno, sranje je to, ja sam sebi tako uradio, kad god se kupam neko drka po cesmi u kuhinji i onda cas hladno cas vruce u kupatilu. Plus ako ti je daleko kuhinja od kupatila moras "cekati" toplu. Ako ne skripi za pare imas onu delimano na izvlacenje, lakse je saprati nesto vece od posudja. Mozda ne bi bilo lose ici direkt kablom u cesmu, ipak je tu vlaga, sta ja znam, osigurac samo za tu cesmu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2019, 21:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
Ja sam skoro imao dodir sa jednom starijom delimano cesmom...
Ne znam koliko je stara, ali je katastrofa... popucala na vise mjesta i onda voda prsti ne samo na slavinu nego i okolo se slijeva a na jednom mjestu prsti i u stranu. Regulacija vode je katastrofa, ili je vrela ili je hladna (bar je tako na ovoj, ako okrenes prema dole, ide vrela, prema gore hladna)
Mislim da je protocni bojler bolja varijanta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2019, 12:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Delimano od prije 3 godine, ili hladno ili vrelo, govno. Crkla unutar roka garancije, toliko dobra da nisam tražio zamjenu već izbacio govno iz kuće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2019, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Delimano prodaje kinesku robu treće klase....poređenja radi,istim poslom se bavi i "Bira"...doduše sa četvrtom klasom .

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2019, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Na ebayu u rangu od 22 do 122 dolara, čini se da postoje tajwanski originali i kineske kopije.

3KW snage u tako malo prostora mi ne djeluje baš pametan izbor, uzimajući u obzir % krečnjaka u našoj vodi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2019, 12:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ne ne i ne !
Bjezati od tog

Imas snimke na jutjubu kao dokaz, kad je jaci mlaz slabije grije znaci bacanje para

https://www.youtube.com/watch?v=J3p_w7i23Rc

Ima isto neki lik Ostoja Rajic on ima neke svoje prozivode, opasni po zivot

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs