banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Okt 2019, 07:03 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Sta vi mislite na ovu temu dragi moji forumasi ?

Vozim se ja i klasicno ide neka gospodja na svom biciklicu sa svega korpicom i cvijecem, okicen ko novogodisnja jelka
Ide ona uz stranu ceste, iako ima trotoar od 2 metra sirine, i malo malo trzne prema sredini ceste
Ja trubim, reko zeno draga oces da zapnes za nesto pa da padnes mi pod gumu jesi normalna a ona ko trut ravno boli nju briga

Jeste li se vi dragi moji forumasi sreli sa ovakvim slucajevima i koje je vase cijenjeno misljenje ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 07:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zavisi od namjene trotoara. Ako je strogo pjesacki, onda nema diskusije. Ali ocekivati nesto od biciklista kada se ni vozaci ne znaju ponasati u raskrsnici je malo pretjerano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 07:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Nekad negdje sam pročitao da biciklist ima pravo da koristi kolovoz u širini od ili 80 cm ili 100 cm od ivice trotoara. Obzirom da je guvernala (i sam biciklist) širine 50 cm, baš trebaš biti som pa da se ne možes kretati unutar tih okvira. Ponekad se mora malo skrenuti izvan, jer naiđeš na saht bez poklopca ili bas mnogo utonuo. Automobil je širok 1.5 do max 2 m, kolovozna traka 3 m, dakle ima mjesta za sve, pod uslovom da su svi normalni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 08:08 
ja se vazda sjetim onog sto je stradao kod toplane...pametan isao cestom, a sa obe strane ima stazu za bicikliste...darvinov eprouvz....


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 08:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
zidarR je napisao:
Nekad negdje sam pročitao da biciklist ima pravo da koristi kolovoz u širini od ili 80 cm ili 100 cm od ivice trotoara. Obzirom da je guvernala (i sam biciklist) širine 50 cm, baš trebaš biti som pa da se ne možes kretati unutar tih okvira. Ponekad se mora malo skrenuti izvan, jer naiđeš na saht bez poklopca ili bas mnogo utonuo. Automobil je širok 1.5 do max 2 m, kolovozna traka 3 m, dakle ima mjesta za sve, pod uslovom da su svi normalni.


Biciklist se takodje obilazi na najmanje 1 metar udaljenosti. Saberi to sve i vidjeces da ipak moras preci preko linije u drugu kolovoznu traku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 10:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Бициклиста је учесник у саобраћају као као ти.
Шта би било да је умјесто бицикла поменута госпођа возила багер, би ли се и тада са њом гурао у траци?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 10:06 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2019, 14:03
Postovi: 69
Biciklista je dužan kretati se cestom ako nema biciklističke staze i učesnik je u saobraćaju kao i svako ko upravlja motornim vozilom i za njega vrijede ista pravila.Sad sto neko gore već napisa kad ni vozači ne znaju se ponašati u skladu sa propisima kako to očekivati i od biciklista.A sve najgore biciklistima koji se prave pametni pa voze cestom kad imaju biciklističke staze...

_________________
Како брат?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 10:12 
ma uvijek trotoarom....cestom kada nema ama bas nicega...ne mora se ni jurcati kao bez glave...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 12:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Bing je napisao:
Biciklista je dužan kretati se cestom ako nema biciklističke staze i učesnik je u saobraćaju kao i svako ko upravlja motornim vozilom i za njega vrijede ista pravila.Sad sto neko gore već napisa kad ni vozači ne znaju se ponašati u skladu sa propisima kako to očekivati i od biciklista.A sve najgore biciklistima koji se prave pametni pa voze cestom kad imaju biciklističke staze...

У праву си, али бициклиста када вози саобраћајном траком он је учесник у саобраћају.
Да ли има или нема бициклистичке стазе, то није на возачима моторних возила да утврђују.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 16:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2019, 14:03
Postovi: 69
Нормално да је учесник у саобраћају не знам да сам негдје рекао да није,само што је његова обавеза ако има бициклистичка стаза да вози по истој.Наравно то не значи да га треба згазити кад не ради то...

_________________
Како брат?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 16:57 
kako je to uopste definisano u zakonu?

ako ima staza za bicikliste, a biciklista ide gdje mu cefne?


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A jbt, vozaci ne staju pjesacima na pjesackom, biciklisti voze preko pjesackog misleci da imaju prvenstvo. O cemu vi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Milan je napisao:
ja se vazda sjetim onog sto je stradao kod toplane...pametan isao cestom, a sa obe strane ima stazu za bicikliste...darvinov eprouvz....
Milane brate kako znas nekad da lupas, procitaj kako se obiljezava biciklisticka staza i vidi gdje ima to u bl a onda malo proguglaj druge gradove. Sjeo si na bicikl nedavno i vec pametujes. Jesi isao ikad od audi servisa prema incelu tom biciklistickom stazom kako je ti nazivas? To isto ko kad bi isao cestom za auta a svaki malo imao poredane ivicnjake preko ceste onako bez da su upusteni!
Kao neko ko vozi bicikl svaki dan vidim koja je stoka za volanom. I tacno bi volio da mi neki pacenik trubi i objasnjava kuda da vozim, da ga zabijem u tri lepe.
Svako govno da sebo za pravo da se izdrkava ma bicikliste.

Ako nema crvenog trotoara a nema ga nigdje sem borik onda biciklista ima pravo na cestu.
Imamo 1m ceste.

A one lafo staze koje su drndave i sl nek svako zaobidje. Jer nisu uslovne za voznju.

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 17:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
makibruz456 je napisao:
Sta vi mislite na ovu temu dragi moji forumasi ?

Vozim se ja i klasicno ide neka gospodja na svom biciklicu sa svega korpicom i cvijecem, okicen ko novogodisnja jelka
Ide ona uz stranu ceste, iako ima trotoar od 2 metra sirine, i malo malo trzne prema sredini ceste
Ja trubim, reko zeno draga oces da zapnes za nesto pa da padnes mi pod gumu jesi normalna a ona ko trut ravno boli nju briga

Jeste li se vi dragi moji forumasi sreli sa ovakvim slucajevima i koje je vase cijenjeno misljenje ?
Ovo moze samo los covjek napisati, kvaran kao zub!!

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 17:24 
TnS...ako ja kao biciklista vozim preko pjesackog i zvekne me auto...jesam li ja kriv na sudu

ovo ozbiljno pitam, nemam pojma kako je to zakonom regulisano...


Citiraj:
Milane brate kako znas nekad da lupas

nema potrebe za omalovazavanjem...to sto sam sjeo za bic nedavno nema ama bas nikakve veze sa ovim sta pisem...

Citiraj:
Kao neko ko vozi bicikl svaki dan vidim koja je stoka za volanom. I tacno bi volio da mi neki pacenik trubi i objasnjava kuda da vozim, da ga zabijem u tri lepe.

tako je i ovaj jedan pokojni alkos objasnjavao kako njega niko na cesti ne smije udariti jer je on "prepreka" na putu te ga moraju zaobilaziti...

a evo i ja sam trkac i vidim lika kako trci (trenira) cestom i to ne odobravam....imas milion govana kuda mozes trcati, a ti ides bas tuda gdje idu auta i sutra kada te neko pokupi (kao gore pomenutog alkosa) i ubije te ili stavi u kolica onda su ti drugi krivi...

znam ja da boli supak kada se predje sa bicom preko rupe (i ja imam poprilicno naduvane gume), ali jebiga....neke stvari moramo postovati....


otici cu koji dan kada uhvatim taj dio od servisa prema incelu bas da vidim kakva je staza...tu sam setao i trcao milion puta....mozda je na biciklu druga prica, necu da osudjujem, mozda si u pravu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 17:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vozaceva koza ide na bubanj. Ti bi mozda! ali veliko mozda! zaglavio robije ako bi prouzrokovao takav udes u kome nekakvim cudom vozac smrtno strada izbjegavajuci tebe na pjesackom. A to je malo teze ostvarivo pri 50 km/h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
@Neki_to_vole_vruce

Što se tiče stanja "biciklističkih staza"...potpuno si u pravu. Neobilježenost je najveći problem. I mislim da je to u čisto pravnom smislu glavni i presudan argument onoga ko bi dokazivao da biciklista ima pravo na 1 m ceste. Hoću reći, trotoar "širok 2 metra", kojeg autor teme spominje, je i dalje trotoar. Ja u posljednje vrijeme uglavnom vozim po kolovozu i bilo je par neprijatnih situacija sa vozačima, nista strašno i ništa previše, dok je s pješacima uvijek sve super, uzajamno se ispoštujemo...međutim, vožnja po trotoaru je, pa i kad je širok, mnogo sporija, i to zbog raznih prepreka; i ako nema pješaka, tu su kontejneri, stubovi, parkirana auta itd...Tamo gdje postoje obilježene staze, naravno da vozim njima.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ma kad bi izmjenili zakon i dopustili da se vozi biciklo po trotoaru ništa se ne bi desilo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 22:39 
The_new_Statesman je napisao:
Vozaceva koza ide na bubanj. Ti bi mozda! ali veliko mozda! zaglavio robije ako bi prouzrokovao takav udes u kome nekakvim cudom vozac smrtno strada izbjegavajuci tebe na pjesackom. A to je malo teze ostvarivo pri 50 km/h



fala ni na cemu


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Okt 2019, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vozač koji gura biciklo pored sebe je pješak i kao takav možeš preko pješačkog, a kao biciklista ne.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs