banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Okt 2019, 17:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Zašto je onda problem saglasnost ZEV?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zato što traže nazad fiskalni račun.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 17:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa nemam pojma dal je problem, ali oni uz saglasnost bivaju i upozoreni da eventualno iskljucenje moze dovesti do preopterecenja elektro instalacija, a samim tim i do upale u pravom smislu te rijeci, svega i okoline...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Trebalo bi se tražiti saglasnost i za klima uređaje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 18:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dce/02 je napisao:
Ukratko uslov da se pribavi saglasnost ZEV-a, odnosno svih stanara tamo gdje nema ZEV-a, da bi se neko isključio sa toplane u BL je u skladu sa zakonom i Ustavom.


U pravu si ali to nije kompletna istina.

Ovo mislim da više boli poštene građane ove nesretne države.

Citiraj:
ОДЛУКА О ИЗМЈЕНИ ОДЛУКЕ О ОПШТИМ УСЛОВИМА ЗА ПРОИЗВОДЊУ, ИСПОРУКУ И КОРИШЋЕЊЕ ТОПЛОТНЕ ЕНЕРГИЈЕ
138.

На основу члана 82. став 2. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник Републике Српске“, број 97/16), члана 6. Закона о комуналним дјелатностима („Службени гласник Републике Српске“, бр. 124/11 и 100/17), члана 38. Статута Града Бања Лука („Службени гласник Града Бања Лука”, бр. 14/18 и 9/19) и члана 12. Уговора о стратешком партнерству, број 12-Г-1540/17 од 30.05.2017. године, Скупштина града Бања Лука је, на 31. сједници, одржаној 10.4.2019. године, донијела

О Д Л У К У

о измјени Одлуке о општим условима за производњу,

испоруку и коришћење топлотне енергије

Члан 1.

У Одлуци о општим условима за производњу, испоруку и коришћење топлотне енергије („Службени гласник Града Бања Лука“, бр. 2/18 и 40/18), у члану 22. ст. 1. и 4. мијењају се и гласе:

„(1) Кориснику услуге може се, на његов писмени захтјев, одобрити издвајање из централног топлификационог система (у даљем тексту: искључити) ако техничке карактеристике система то омогућавају.

(4) Уколико техничке карактеристике не омогућавају потпуно искључење корисника из топлификационог система због проласка цијеви кроз простор корисника, а које напајају друге кориснике топлотном енергијом, кориснику услуге, на његов писмени захтјев, може се одобрити искључење, уз претходно прибављену сагласност свих станара ЗЕВ-а, односно власника објекта, на начин да прихвати један од три понуђена модалитета:

а) да на основу достављеног стручног мишљења о испуњености услова за искључење из топлификационог система, по испостављеном рачуну плати цијену гријања на бази рада од 24 часа дневно за испоручену енергију путем водова који пролазе кроз простор корисника, а снабдијевају друге кориснике. Стручно мишљење, о трошку корисника, сачињава лице овлашћено за такву врсту посла, а исто садржи јасне параметре из којих је видљиво колико топлотне енергије простору корисника дају постојећи водови који пролазе кроз исти и снабдијева друге кориснике;

б) да о свом трошку, путем овлашћеног стручног лица, изврши изолацију водова који пролазе кроз простор корисника неким од изолационих материјала који се користе у области термотехнике, о чему се сачињава записник који потписују: овлашћени представник корисника, даваоца услуге и стручно лице које је извршило изолацију водова, а кориснику се даље не испоставља рачун за топлотну енергију;

в) да са испоручиоцем закључи уговор којим ће се обавезати да за испоручену топлотну енергију плаћа 30% од пуне цијене за гријање, у ком случају се неће вршити радње из т. а) и б) овог става.

Непотпуно искључење из т. а), б) и в) подразумијева и искључење гријних тијела (радијатори) са постојећих водова, о чему ће бити сачињен записник који потписују овлашћени представник корисника и даваоца услуге, а ови радови ће се изводити под надзором даваоца услуге“.

Члан 2.

Ова одлука ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у Службеном гласнику Града Бања Лука.

Број: 07-013-166/19.
ПРЕДСЈЕДНИК СКУПШТИНЕ ГРАДА
Зоран Талић, с.р.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 21:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Znaci bez problema se mogu isključiti svi oni koji mogu ugraditi kalorimetar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 22:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И они који ће да изолују вертикале стручно и о свом трошку.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Значи под в, узму ти радијаторе, а ти и даље плаћаш 30% цијене? Или сам погрешно схватио...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 22:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Bio sam u jednom stanu u Boriku, vertikale su sasvim bile dovoljne za grijanje te sobice, ali opet nije u redu da plaćaš nešto ako si se odjavio. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 22:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Nije da branim toplanu, ali realno nigdje u svijetu ne možeš da sjeces instalaciju samo zato jer prolazi kroz tvoj stan. Postoje neka pravila i norme. Naravno grijanje nije za k, ali eto, čini mi se ok ta izolacija cijevi. To za potpise stanara, ne znam sta da kažem. Ali opet, ima ljudi koji su se od javili sa grijanja i doslovno se ne griju zimi jer kažu boli me ćošak, griju ovi oko mene j meni je toplo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
filozof sa vrbasa je napisao:
Bio sam u jednom stanu u Boriku, vertikale su sasvim bile dovoljne za grijanje te sobice, ali opet nije u redu da plaćaš nešto ako si se odjavio. :lol:

Има и тога, зависи какав ти је стан и цијеви, некад та трећа опција дође право добра :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Aikus je napisao:
Nije da branim toplanu, ali realno nigdje u svijetu ne možeš da sjeces instalaciju samo zato jer prolazi kroz tvoj stan. Postoje neka pravila i norme. Naravno grijanje nije za k, ali eto, čini mi se ok ta izolacija cijevi. To za potpise stanara, ne znam sta da kažem. Ali opet, ima ljudi koji su se od javili sa grijanja i doslovno se ne griju zimi jer kažu boli me ćošak, griju ovi oko mene j meni je toplo.


Ako ti je dobra stolarija i imas dobru fasadu na zgradi, isplati se skinuti sa grijanja, raskaciti i radijatore...pa cak i izolovati cijevi. Ja sam to uradio , ugradio mekove u stare radijatore i meni je tako grijanje ok. I jeftinije je kud i kamo nego da sam na toplani....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Umetnik je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Bio sam u jednom stanu u Boriku, vertikale su sasvim bile dovoljne za grijanje te sobice, ali opet nije u redu da plaćaš nešto ako si se odjavio. :lol:

Има и тога, зависи какав ти је стан и цијеви, некад та трећа опција дође право добра :lol:

Zašto običan čovjek mora ispaštati zbog zakona fizike i tehnike građenja prije 50 godina? :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
motozeljo je napisao:
Aikus je napisao:
Nije da branim toplanu, ali realno nigdje u svijetu ne možeš da sjeces instalaciju samo zato jer prolazi kroz tvoj stan. Postoje neka pravila i norme. Naravno grijanje nije za k, ali eto, čini mi se ok ta izolacija cijevi. To za potpise stanara, ne znam sta da kažem. Ali opet, ima ljudi koji su se od javili sa grijanja i doslovno se ne griju zimi jer kažu boli me ćošak, griju ovi oko mene j meni je toplo.


Ja cak mislim da ce mi se isplatiti ako se i ne skinem sa grijanja (plaćam mjesečni pausal) a počnem grijati ma struju. Iskreno, želim da imam rezervu za grijanje. Vidjecemo kada prodje zima

Ako ti je dobra stolarija i imas dobru fasadu na zgradi, isplati se skinuti sa grijanja, raskaciti i radijatore...pa cak i izolovati cijevi. Ja sam to uradio , ugradio mekove u stare radijatore i meni je tako grijanje ok. I jeftinije je kud i kamo nego da sam na toplani....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2019, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
filozof sa vrbasa je napisao:
Umetnik je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Bio sam u jednom stanu u Boriku, vertikale su sasvim bile dovoljne za grijanje te sobice, ali opet nije u redu da plaćaš nešto ako si se odjavio. :lol:

Има и тога, зависи какав ти је стан и цијеви, некад та трећа опција дође право добра :lol:

Zašto običan čovjek mora ispaštati zbog zakona fizike i tehnike građenja prije 50 godina? :lol:

Зато што смо у банана држави?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2019, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sinipe ajde druze uzmi svezi kamen oko vrata i skoci negdje s mosta. Trujes druze...pa ima li tebi qbar nesto da valja, sve zivo kudis! To samo moze bolesna persona. Ja pa ja, i nista nevalja! Banana država! Katastrofa, za golog si otoka.


Sto se tice grijanja na struju, jeste trenutno najpovoljnije, ali mislim da su to skontali i zato do godine struja ode gore. Najpovoljnije je ko moze kalorimetar da ima. A svako moze da prepravi instalaciju i na jednom mjestu se spoji na mrezu od toplane i tu se ocitava vrijednost potrosnje. Sa kalorimetrom nema sanse da se predje vise od 100km mjesecno kad su najveće hladnoce, to je decembar januar ili januar i februar. Ostali mjeseci 80km i manje. Juzna strana ko ima stan... Kad su suncani dani jos bolje prolaze.
Bojim se da ce elektro krajina zaduziti se i svima postaviti brojila koja imaju parametre za visoke spiceve potrosnje, koja ocitavaju razne parametre. I tako ce hvatati ljude koji se griju na struju... Svako trenutno potezanje ce biti zabiljezeno.
Toplana u banjaluci mora da radi i oni ce sve uradoti da natjeraju ljude da se vrate i koriste tu vrstu grijanja. Politika je čudo!

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2019, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Dakle fakticki da im stanari poklone po par2 stana.
Ja sam se prije par godina odvojio, grijem se konvektorima i od tada sam progledao....da rako kazem.
Ta sranja da je cijev dovoljna da zagrije nek zabiju sebi u dupe. Na starcevici radijatori nisu bili dovoljni a kamo cijevi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2019, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Niko nije rekao da je dovoljno da zagrije, ali da malo znaci znaci. Opet sve zavisi koliko cijevi prolazi kroz stan, kolike su i sl


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2019, 17:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Kod mene nije znacilo ni to sto su radijatori tu, tek kad ukljucim uljani radijator onda nesto znaci. Iskljucio se hvala bogu, izolovali su kao cijevi da me ne griju, hahaha.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2019, 22:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2011, 09:12
Postovi: 166
Lokacija: Banja Luka
Neki_to_vole_vruce je napisao:
Sinipe ajde druze uzmi svezi kamen oko vrata i skoci negdje s mosta. Trujes druze...pa ima li tebi qbar nesto da valja, sve zivo kudis! To samo moze bolesna persona. Ja pa ja, i nista nevalja! Banana država! Katastrofa, za golog si otoka.


Sto se tice grijanja na struju, jeste trenutno najpovoljnije, ali mislim da su to skontali i zato do godine struja ode gore. Najpovoljnije je ko moze kalorimetar da ima. A svako moze da prepravi instalaciju i na jednom mjestu se spoji na mrezu od toplane i tu se ocitava vrijednost potrosnje. Sa kalorimetrom nema sanse da se predje vise od 100km mjesecno kad su najveće hladnoce, to je decembar januar ili januar i februar. Ostali mjeseci 80km i manje. Juzna strana ko ima stan... Kad su suncani dani jos bolje prolaze.
Bojim se da ce elektro krajina zaduziti se i svima postaviti brojila koja imaju parametre za visoke spiceve potrosnje, koja ocitavaju razne parametre. I tako ce hvatati ljude koji se griju na struju... Svako trenutno potezanje ce biti zabiljezeno.
Toplana u banjaluci mora da radi i oni ce sve uradoti da natjeraju ljude da se vrate i koriste tu vrstu grijanja. Politika je čudo!

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka
Ja sam u februaru dobijao i po 130 km račun, za stan od 45m2. Zavrtao noću ventil, pazio na potrošnju i džabe. A grijanje ni za k.... Ulica Milana Karanovića, 200 m od toplane.

Poslato sa EVA-L19 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs