banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592 ... 642  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Sep 2019, 22:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Дебакл је, срамота је, али је опет безвезе ударити по пљувању (кхм *** ждеро *** кхм), има овај тим са селектором довољно кредита да им мало дамо форе.

Мени приче "Сале је прочитан", "игра нам је прочитана", да опросте кошаркашки зналци, не пију воде. Велики тимови и велики играчи углавномимају препознатљив стил игре и одавно су прочитани, па опет кад им иде, нико их не може зауставити. Уосталом, ако смо на СП 2014. и били изненађење, на ОИ 2016. па ни ЕП 2017. нисмо, па је то опет изгледало веома добро или пак сјајно. Нисам посебно сигуран да на турнирима овог типа гдје се игра 7-10 утакмица скаутинг или тактичка припремљеност играју неку улогу - уосталом, ни Шпанци а поготово Аргентинци нас нису добили због тога. Форма, мотивација, атмосфера, воља, то добија утакмице. Нама је, чини се, фалило свега помало. Да је Јокић био онај прави, могао би га Скариоло читати милион пута, стрпао би Шпанцима опет 30 кошева. И тако даље.

Мој утисак је да је ова екипа доживјела одређено засићење, некако није било оног жара са претходних турнира. Ко је гледао припреме, видио је да су то биле побједе на гузове, мада сам ја то тад тумачио као дизање форме. Ипак, испада да је Јокићева дуга сезона оставила маха, није се чинио жељан баскета. Бјелица је играо бојажљиво, Јовић показао неоубичајену дозу бескорисности, Гудурић неспособан да убаци отворен шут из (колико се сјећам) своје омиљене позиције из ћошка, и тако даље.

Можда нас је та ширина на папиру у ствари коштала веће кохезије у игри - за мој укус било је ту превише мијешања карата и мијењања постава - утисак је да смо нпр. много боље функционисали 2017. кад смо били прилично лимитирани али смо се држали оног што имамо и знамо. Овако су као биле неке слатке муке, најбољи центар на свијету, најкориснији центар ЕЛ, најбољи центар ЕЛ од прије пар сезона, кога послати на паркет, коме прилагодити игру, и на крају се добије гомила неких недовршених ствари.

Ипак, ако се овакав дебакл морао десити, мени је драже да то буде на СП које нешто посебно не цијеним, и које је квалитетом далеко иза ОИ, а често и ЕП. Ваљало би да се овјери ОИ виза на овом СП (ако се стекну услови вјероватним испадањем Француза и Чеха) па се онда квалитет потврди на ОИ и крунише освајањем ЕП 2021. У сваком случају, мислим да би смјена селектора била најглупљи могући потез.

Такође, успутна опаска на (не)квалитет суђења - оно је толико лоше, па иако то није изговор за резултат, туча која се пуштала у рекету је засигурно дјеловала дестабилишуће на поједине играче. Е сад, очигледно су неки брже провалили шта се толерише па се прилагодили, ми нисмо, јебига.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2019, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Opet ću se vratiti na finale SP 2002. Godine kada je Stojaković bio all-star i pobjednik u takmičenju za 3p, a kako je šutirao tu utakmicu... I Divac kojem je taj period bio skoro vrhunac NBA karijere. Izgubili finale konferencije od tada moćnih Lejkersa. Kako je tek on odigrao to finale. Da nisu Argentinci stali, šta bi se tek za Divca moglo reći zbog onih promašenih slobodnih za pobjedu... da su izgubili u produžetku. Ono što sada nismo imali, je Bodiroga koji izmišlja poene. Jednostavno, bez komplikacija. Ja sam mislio da će to moći Jokić, jer je to redovno radio protiv mnogo većih životinja u odbrani. Naravno, pomaže oslobođen prostor u reketu zbog defanzivnih sekundi u NBA. Ali sada nije iskočio kada treba. Istina, tada je Bodiroga bio pet godina stariji nego što je sada Jokić. Divac deset. Ali treba biti bezobrazan, pa makar i bio dogovor da neko drugi uzima neke šuteve... Preuzmi odgovornost ako ne ide. Šutni tricu sa osam metara ako treba. Zato fali Teo... Jeste da je on imao slobodu kao sada Bogdanović, ali će on i uzeti sebi tu slobodu ako mu i ne daš :)

Mislim bilo je sada seljakanja i svega. Ali baš te 2002. godine se igralo 29. 30. i 31. Pa dan odmora i onda druga faza 2. 3. i 4. septembar. Pa petog QF, pa dan odmora. Pa sedmog SF i osmog to finale. Pa neka se sada oni žale što se nisu odmorili...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2019, 23:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Sta je mogao Jokic uraditi - citavu utakmicu ga udvajaju i utrajaju, on da povratni pas za otvoreni sut, a niko nema mude da opali. Ako i opali, promasaj (osim Bogdana).
Da nismo bili dominantni u skoku bilo bi 30 razlike.
Jokic i Bogdanovic dobri, Bobi i Bjelica katastrofa, ostali srednja zalost. Sve u sve, sa totalno supljom odbranom i samo 2 raspolozena igraca, bolje nije moglo.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2019, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Najvise me nervirala bojaziljivost pojedinih kao na primer Jovica, Micica i jos par igraca.

Strah kod vodjenja lopte, strah da se uputi sut...pa jebte....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2019, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Trebao je uzeti više šuteva. Na to mislim. Osam trica za čitavo prvenstvo. 4/8. Gasol je ispalio deset više i jednu manje dao. 3/18. Skola 8/20.
Ima skoro duplo manje šuteva od Bogdana. Daleko od toga da je trebao od njega uzimati šuteve. Mada je Bogdan i igrao prosječno 5 minuta duže. I ostali "bitniji" igrači u drugim reprezentacijama su više trošili lopte. Ne znam da li iko od njih ima manje od 40 pokušaja do sada kao on. Nisu ni iste pozicije, ali je on taj koji je odigrao play-off u NBA blizu 50-40-90 procenata. Trebalo je manje komplikovati sa nepotrebnim dodavanjima kada je imao prostor za šut ili da ide na koš. Što se tiče odbrane, pa koliko su ga protiv SAS udvajali... I tamo su klenovi svašta promašivali :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 04:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2010, 05:30
Postovi: 259
Choban je napisao:
giometar je napisao:
ajoj pa i Olimpijada je na istoku, opet nema pecenja i rakije

Kažem ja jebe nas istok.
Vraćajte prvenstva zapadno od Urala :lol:


I sljedece svjetsko se opet igra na istoku Indonesia-Japan-Philippines :)


Nego ovo je razocarenje ali bas, nekako su djelovali "ispuhano" bez zelje, nisu "grizli".

Kakva steta, ali brate mediji jos pred svjetsko i prica/pisanje, mislim halo, kao da ih ocekuju na aerodromu s peharom, pretjerivanje zesce.

_________________
.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 05:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
danijell je napisao:
Opet ću se vratiti na finale SP 2002. Godine kada je Stojaković bio all-star i pobjednik u takmičenju za 3p, a kako je šutirao tu utakmicu... I Divac kojem je taj period bio skoro vrhunac NBA karijere. Izgubili finale konferencije od tada moćnih Lejkersa. Kako je tek on odigrao to finale. Da nisu Argentinci stali, šta bi se tek za Divca moglo reći zbog onih promašenih slobodnih za pobjedu... da su izgubili u produžetku. Ono što sada nismo imali, je Bodiroga koji izmišlja poene. Jednostavno, bez komplikacija. Ja sam mislio da će to moći Jokić, jer je to redovno radio protiv mnogo većih životinja u odbrani. Naravno, pomaže oslobođen prostor u reketu zbog defanzivnih sekundi u NBA. Ali sada nije iskočio kada treba. Istina, tada je Bodiroga bio pet godina stariji nego što je sada Jokić. Divac deset. Ali treba biti bezobrazan, pa makar i bio dogovor da neko drugi uzima neke šuteve... Preuzmi odgovornost ako ne ide. Šutni tricu sa osam metara ako treba. Zato fali Teo... Jeste da je on imao slobodu kao sada Bogdanović, ali će on i uzeti sebi tu slobodu ako mu i ne daš :)

Mislim bilo je sada seljakanja i svega. Ali baš te 2002. godine se igralo 29. 30. i 31. Pa dan odmora i onda druga faza 2. 3. i 4. septembar. Pa petog QF, pa dan odmora. Pa sedmog SF i osmog to finale. Pa neka se sada oni žale što se nisu odmorili...
Te 2002. su nama sudije dobro pomogle protiv Argentine.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 05:55 
Citiraj:
Danas se nadjem sa kumom, covek bolestan, za bolnice zbog utakmice, komentarise svaku akciju histeriae, a mene boli kurac, nisam gledao i ni blizu sheban nisam. Ono, zao mi normalno al nista specijalno.


Citiraj:
Upravo to je recept, ja sam se tako razbolio onda kad je Mijatovic pogodio precku na SP, dobio temparaturu, povracao, sjebali me nacisto...


jebo vas bog ludi i nenormalni...i tebe i ovog hercovog...

i ja sam se znao izivcirati, ali sjebavati zivce do ove mjere gore koju ste opisali...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
“Težak poraz. Svi sada mogu da kažu sta god hoće, tražeći razloge zbog kojih smo izgubili. Šteta, imali smo dobru atmosferu.
U protekla dva dana desile su se neke stvari koje su nas možda poremetile. Ipak, kao profesinalci smo mrali mnogo bolje da odreagujemo i mnogo bolje da odigramo”
Bogdan Bogdanović

Sta im se desilo to sto ih je poremetilo, pa su lošije odigrali ove dvije zadnje utakmice?

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 11:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Kosarku obozavam, posebno kad igra reprezentacija, ali realno prvi put se nisam pretjerano nervirao.
Imao sam osjecaj da zbog svog hajpa nece izaci na dobro i da cemo da popusimo.
Nakon Spanije je bilo jasno da je ovo ekipa koja je zna da udari u tvrdo.
Argentina je pokazala herc i muda i tu svaka prica zavrsava

Nazalost jedini krivac za ovo je Sale. Nije to pljuvanje vec jasna kritika.
Vodio je 4 centra i u odlucujucim utakmicama mijenja sve ono sto je radio kroz pripreme. Minutaza sve govori.
Ne mozes gotovo citav pripremni period Jokica gurati na 4 a onda ga kad je guravo ubaciti na pet..
Jednostavno problem je po meni i cinjenica da kosarkasi igraju NBA, tamo se poraz zaboravi nakon ulaska u svlacionici,nema tog pritiska i tenzije. Jokic i Bjelica su u odbrani ispadali a posebno Nikola se nije cimao da pomogne saigracima. On je sjajan kosarkas ali se morao iskoristiti na drugi nacin.

Druga stvar Sale ne zna kako da iskoristi Bobija, plus je on u daleko losijoj formi nego dok je igrao Evroligu
i zato cude minute za Milutinova. Jak, zna da brani pik i ti ga uopste ne koristis.

Lucic je pokazao zasto mi je omiljeni grobar. Kod njega nema razlike u utakmici, Angola, Spanija, SAD nebitno kod njega je koncentracija i borba maksimalna.
Ne znam zasto se ljudi cude za Jovica on nikad nije bio niti ce biti skorer. Cesto je neodlucan u sutu.
Meni je tu zasmetao Gudura koji je nekoliko puta sam ostajao i nikako da sutne. I u Zvezdi je imao te tikove ali je bio mladji sa drugacijom ulogom ovdje nema previse razmisljanja. Ne znam nijednog trenera koji ce beku suteru zamjeriti sto je sutirao iz ciste pozicije.
I da Teo je nedostajao ne samo na parketu vec i kraj njega. On je lik koji je napusavao druge dizao ih nakon poraza a naravno znao je povuci kad je bilo guravo.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Moj komsija kupio karte za polufinale i finale, planirao vec sinoc da leti za Kinu... Odustao, razbio televizor.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 11:58 
Digresija je napisao:
Moj komsija kupio karte za polufinale i finale, planirao vec sinoc da leti za Kinu... Odustao, razbio televizor.

boze sacuvaj i zakloni...


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Мени су приче да је Сале једини кривац, ниђе везе. Је ли он крив што се у моментима кад се ломи утакмица промашују зицери у серијама, што се испада у одбрани и не брани скок, што Бјелици неколико пута испада лопта ко аматеру, што Јовић напрасно заборавља како се асистира и баца лопту противницима у руке, што Гудурић не може погодити отворене шутеве, што Јокићу лијепе банану бекови? Ово су све дословно ситуације које су се збиле кад су се ломиле утакмице и против Шпаније и против Аргентине.

Коришћење играча на одређен начин у клубовима у којима играју, гдје се по сезони одигра 60-90 утакмица и гдје и те како има времена за експериментисање и тражење добитне комбинације се не може поредити с коришћењем истих играча у репрезентацији. У првом случају можеш да уиграваш акције до бесвијести, дотјерујеш тактику и сл, у потоњем су опције много ограниченије - просто много више се зависи од тренутне форме и хтијења играча.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15037
Popokatepetl je napisao:
Мени су приче да је Сале једини кривац, ниђе везе. Је ли он крив што се у моментима кад се ломи утакмица промашују зицери у серијама, што се испада у одбрани и не брани скок, што Бјелици неколико пута испада лопта ко аматеру, што Јовић напрасно заборавља како се асистира и баца лопту противницима у руке, што Гудурић не може погодити отворене шутеве, што Јокићу лијепе банану бекови? Ово су све дословно ситуације које су се збиле кад су се ломиле утакмице и против Шпаније и против Аргентине.

Коришћење играча на одређен начин у клубовима у којима играју, гдје се по сезони одигра 60-90 утакмица и гдје и те како има времена за експериментисање и тражење добитне комбинације се не може поредити с коришћењем истих играча у репрезентацији. У првом случају можеш да уиграваш акције до бесвијести, дотјерујеш тактику и сл, у потоњем су опције много ограниченије - просто много више се зависи од тренутне форме и хтијења играча.


:cat:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 12:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
amerikanci nikad goru ekipu nisu poslali, bar zadnjih 25 godina...
i na ovakvom krsu od prvenstva mi ispadamo u osmini finala...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2188
Ako ništa drugo mogao je reći da udju čvršće, a ne da pustis u startu 5,7,10 razlike pa ti i onaj mali klempo koji ima 2p po utakmici daje tri trice kao da je Curry. Neshvatljivo da ispuniš bonus, dobiješ tri tehničke, a nikoga nisi nasadio u reklame i opalio da bride ruke. Zato se valjda vode igrači tipa Birčević, kao i kod njih onaj sa "dugi-vrat" frizurom, tzv. igrač zadatka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Па јбг, ако једној афирмисаној групи играча која је важила можда и за првог фаворита турнира селектор мора наглашавати да играју чвршће, онда нешто није у реду са приступом у самом старту.

Не кажем ја да Сале не сноси дио кривице - али ми се чини да још од 2014. постоји знатан дио јавности који је успјехе екипе приписивао срећи и индивидуалном квалитету и форми играча, и да су само чекали овако неки дебакл да истресу све фрустрације.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 13:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Pazi priprema utakmice je posao stručnog štaba, a nama muta služi za atmosferu a Joco za ne znam ni ja šta. Nama su Spanci prodali tri puta istu akciju. Kari u intervju bukvalno nacrta kako braniti argentince a ti uradis sve kontra i razigras im kosarkase. Jbg, postoje kosarkaske stvari o kojima treba pricati..

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Popokatepetl je napisao:
Па јбг, ако једној афирмисаној групи играча која је важила можда и за првог фаворита турнира селектор мора наглашавати да играју чвршће, онда нешто није у реду са приступом у самом старту.

Не кажем ја да Сале не сноси дио кривице - али ми се чини да још од 2014. постоји знатан дио јавности који је успјехе екипе приписивао срећи и индивидуалном квалитету и форми играча, и да су само чекали овако неки дебакл да истресу све фрустрације.

Сви досадашњи успјеси које си навео се требају приписати Салету. Али и овај неуспјех.
Волим га, као да ми је члан породице, вратио нам је кошарку, прославио се и као селектор. Са овом екипом, једноставно, као да се није снашао. Дјеловало је као да не зна шта да ради са већином играча. Дјеловао је по први пут, недорастао, колико год чудно звучало. И исто тако мислим да је вријеме да се мисли о насљеднику. Не знам ни кога ни како, али не дјелује да има ово будућност.

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2019, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Чињеница да су кључни играчи одиграли очајно кад је било најпотребније је такође кошаркашка ствар. Узалуд сва припрема утакмице кад играчи на терену не "испоручују". Карију, с друге стране, свака част, али је најлакше бити генерал послије битке. Уосталом, његову Југославију је Шпанија одучила од кошарке у групи (и покварила планове да се избјегну Амери до финала, зато се и "десио" пораз од Порторика), па се са онаквим саставом патила са Новим Зеландом у полуфиналу, уништавао нас је "неки" Перо Камерон, умало је изгубио од Аргентине од које смо објективно били јачи. Али јбг, ко што је неко већ написао (данијелл, чини ми се) Кари је имао Бодирогу да измисли поене кад је било најтеже, Сале није имао (скоро) никог.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12823 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 586, 587, 588, 589, 590, 591, 592 ... 642  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs