banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 10:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 621 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Avg 2019, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
icobh je napisao:
1. Prvo provjeriti da li imaš javnu adresu na ruteru, ako imaš, možeš dalje


Izgleda da nemam. :crybaby:
Citiraj:
WAN Information
MAC Address: 10:C1:72:EB:4F:94
VLAN: 1000
Policy: Use the specified value
Priority: 0
NAT: Enable
IP Address/Subnet Mask: 100.67.1.60/255.255.255.255
Gateway: 100.67.0.1
DNS Servers: 81.93.64.1 81.93.64.9
BRAS Name: BL3-edge-01
Online Duration (dd:hh:mm:ss): 00:08:22:41

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2019, 17:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
To nije javna, to je CGN adresa.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2019, 17:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
To je sve od ip adresa koje su došle sa ruterom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2019, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
dtkbl je napisao:
Šta kažu programeri, jel ova priča malo prenaduvana? Ako ste otvorili temu na nekom drugom mjestu slobodno obrišite...

Mali genije Dejan Lukić - pravi nanosatelit za NASA

Citiraj:
Trinaestogodišnji Dejan Lukić iz Broda (RS), čiji je projekat nanosatelita prihvatila američka svemirska agencija NASA, kaže da želi da napravi i satelit za agrokulturu, kako bi pomogao ljudima koji se bave tim poslom.

"Taj satelit bi pratio facilitaciju, vreme i zemljište i sve u vezi sa tim, kako bi mogao što više da pomogne ljudima koji uzgajaju svoje kulture", rekao je Lukić za "Nezavisne novine".

Lukić, koji se od malih nogu interesuje za nauku, ispričao je da se na internetu prijavio na konkurs agencije NASA, koja mu je prihvatila projekat nanosatelita, te o tome kako su reagovali njegovi najbliži.

"Mama se tresla kada je saznala da mi je NASA prihvatila projekat, a deda je saznao tek iz novina. Odlično sam se osećao kada se sve to desilo i prvo nisam mogao da verujem da mi je najveća svetska agencija za aeronautiku prihvatila projekat", rekao je Lukić.

On je dodao da će, ukoliko Hrvati pre ne naprave svoj, njegov satelit biti prvi u ovom delu Evrope i Balkana.

Lukić kaže da mu je mejl dva dana bio blokiran, jer su ga kontaktirale brojne svetske kompanije zainteresovane za saradnju sa njim.

Drugari u školi, kako je rekao, obično ne razumeju značaj njegovog projekta i većinom smatraju da je to neka cigla koja ide u svemir.

Lukićev satelit će biti kapija drugim satelitima u geostacionarnoj orbiti, te će pružati signale u većoj frekvenciji nego u tim geostacionarnim satelitima nazad na zemlju.

To će, kako je rekao, omogućiti brži prenos podataka do 4.000 gigabita u sekundi, a lansiranje satelita će biti najverovatnije 25. maja sledeće godine, i to putem rakete "falkon 9", koja je jedna od najsavremenijih na svetu.

Predsednik Republike Srpske Željka Cvijanović na prijemu za mladog genija Dejana Lukića rekla je da će kabinet predsednika i Vlada Srpske zajednički finansirati realizaciju njegovog projekta.

http://mondo.rs/a1213543/Info/Ex-Yu/Dec ... -NASA.html


NASA kaže da je to prevara :D

https://www.nezavisne.com/nauka-tehnolo ... BiH/555003

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2019, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Niste mi rekli da za ovaj posao trebaju živci kao u konja. Ali zato kad proradi mojoj sreći nema kraja, onda klikćem refresh 100x u minuti. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2019, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Бззе би било да те у старту обесхрабримо. Има форе... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2019, 16:00 
e moj fiki....kako je lijep osjecaj kada nakon 6satne sesije otkrijes gresku pa kod proradi....


Spoiler:
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Avg 2019, 17:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
Rocker je napisao:
dtkbl je napisao:
Šta kažu programeri, jel ova priča malo prenaduvana? Ako ste otvorili temu na nekom drugom mjestu slobodno obrišite...

Mali genije Dejan Lukić - pravi nanosatelit za NASA

Citiraj:
Trinaestogodišnji Dejan Lukić iz Broda (RS), čiji je projekat nanosatelita prihvatila američka svemirska agencija NASA, kaže da želi da napravi i satelit za agrokulturu, kako bi pomogao ljudima koji se bave tim poslom.

"Taj satelit bi pratio facilitaciju, vreme i zemljište i sve u vezi sa tim, kako bi mogao što više da pomogne ljudima koji uzgajaju svoje kulture", rekao je Lukić za "Nezavisne novine".

Lukić, koji se od malih nogu interesuje za nauku, ispričao je da se na internetu prijavio na konkurs agencije NASA, koja mu je prihvatila projekat nanosatelita, te o tome kako su reagovali njegovi najbliži.

"Mama se tresla kada je saznala da mi je NASA prihvatila projekat, a deda je saznao tek iz novina. Odlično sam se osećao kada se sve to desilo i prvo nisam mogao da verujem da mi je najveća svetska agencija za aeronautiku prihvatila projekat", rekao je Lukić.

On je dodao da će, ukoliko Hrvati pre ne naprave svoj, njegov satelit biti prvi u ovom delu Evrope i Balkana.

Lukić kaže da mu je mejl dva dana bio blokiran, jer su ga kontaktirale brojne svetske kompanije zainteresovane za saradnju sa njim.

Drugari u školi, kako je rekao, obično ne razumeju značaj njegovog projekta i većinom smatraju da je to neka cigla koja ide u svemir.

Lukićev satelit će biti kapija drugim satelitima u geostacionarnoj orbiti, te će pružati signale u većoj frekvenciji nego u tim geostacionarnim satelitima nazad na zemlju.

To će, kako je rekao, omogućiti brži prenos podataka do 4.000 gigabita u sekundi, a lansiranje satelita će biti najverovatnije 25. maja sledeće godine, i to putem rakete "falkon 9", koja je jedna od najsavremenijih na svetu.

Predsednik Republike Srpske Željka Cvijanović na prijemu za mladog genija Dejana Lukića rekla je da će kabinet predsednika i Vlada Srpske zajednički finansirati realizaciju njegovog projekta.

http://mondo.rs/a1213543/Info/Ex-Yu/Dec ... -NASA.html


NASA kaže da je to prevara :D

https://www.nezavisne.com/nauka-tehnolo ... BiH/555003
otpočetka je izgledalo kao prevara neka.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2019, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
filozof sa vrbasa je napisao:
Niste mi rekli da za ovaj posao trebaju živci kao u konja. Ali zato kad proradi mojoj sreći nema kraja, onda klikćem refresh 100x u minuti. :lol:

Slika

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2019, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
filozof sa vrbasa je napisao:
Niste mi rekli da za ovaj posao trebaju živci kao u konja. Ali zato kad proradi mojoj sreći nema kraja, onda klikćem refresh 100x u minuti. :lol:


Ma kasnije nakon nekog vremena ti postane lako, samo nakucavas i radi sve, rijetko se desi da se nerviras. Obicno tad postanes senior koji ni ne programira :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2019, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
icobh je napisao:
Stratovarius je napisao:
Eclipse ne moze ni prismrditi IntelliJ ali je i dalje bolji od onog Netbeansa ili kako se vec zove, doduse nisam Javu pipnuo bas dugo pa ne znam da li je doslo do nekih promjena.
Trenutno se bavim React JS-om i Native-om, izuzetno divan framework jos divnijeg jezika, preporukica.

Al' što ga ti nalupa u vezi svega. Još samo reci da nema boljeg auta od Moskvića pa da zaokružimo cjelinu.



Zasto sam se nalupao?
Mislim, ne pitam da bih te podjebavao, nisam developer pa mi pojasni, mozes i na PP posto vidim da si daleko upuceniji od mene, React ucim vise iz hobija i jer mi se dopada.
I da, React JS nije framework nego library tako da tu jesam gresku napravio ali ono jebes ga.
A kao sto rekoh za Javu, bas davno sam je radio pa sam i zaboravio koje je najbolje okruzenje.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2019, 12:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Pa baš to. Netbeans, pogotovo ovaj novi pod apache-om je daleko sve, samo ne đubre. Đubre je naspram VS-a, ali naspram navedenih igračaka ne. Čak je eclipse tu najveća igračka. Takođe, Javascript i sve oko njega je jedna velika igračka koja će jednog dana samo da eksplodira, te će se ljudi morati vraćati na prave programske jezike. Tek onda kad savladaš par jezika, shvatićeš svoju grešku kod onog najdivnijeg.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2019, 18:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2009, 17:55
Postovi: 36
Trla baba lan...
Letimicno upratim temu , pa cisto da bacim svoja "2 centa".
- Tema bi trebala da se preimenuje u npr: zato smatram da je taj i taj IDE najbolji i zasto su oni koji se ne slazu sa mnom neimaci pojma(ok, da nema ove "price" ne bi forumi postojali).
- Taj i taj programski jezik je smece/igracka, ovaj i onaj "je bor medju jelicima..."
- Gomila stvari za koje se odgovori pronalaze u samoj dokumentaciji ili guglanjem.

Moje misljenje:
- Vim je najmocniji alat s kojim sam se susretao, (Radim u vs code-u jer Vim jos nisam savladao koliko zelim, ali radim na tome. VS koristim kad me bace na .net, ali za PHP mi je ovo za sada odgovarajuce).
- Svaki programski jezik je igracka i smece, ukoliko korisnik istog ne zna znanje. Evo ja sad refaktorisem stare projekte i uz knjigu vjezbam sablone u PHP-u Ono, ako nesto ne znam, ne mora po automatizmu biti smece.
Posto JS nije tehnologija za embedded elektroniku, nego sa web u kojem se tolerisu veca vremena izvrsavanja, plus ES6 koji uvodi blokovski opseg "za sire narodne mase"...bice on tu jos mnogo mnogo godina...
- Probajte sa google-om prvo, onda sa dokumentacijom, a tek onda sa cimanjem drugih ljudi za pomoc. (ok, forum je, nije firma, ali svejedno sve inf vec postoje servirane, samo treba potraziti)

_________________
"Well, opinions are like assholes. Everybody has one."
Harry Callahan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 08:26 
fiki, dokle si stigao sa JS?

Koliko to casova traje uopste?


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Koliko puta moram napisati da učim PHP.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 12:26 
fiki, dokle si stigao sa PHPom?

Koliko to casova traje uopste?


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 14:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Dec 2017, 15:08
Postovi: 33
filozof sa vrbasa je napisao:
Koliko puta moram napisati da učim PHP.


Bjezi od programiranja dok ti nije kasno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 14:30 
zakasnio je on vec dobro...to se ne uci sa 35 godina :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
burnt9 je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Koliko puta moram napisati da učim PHP.


Bjezi od programiranja dok ti nije kasno :D


Može li malo opširnije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2019, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Milan je napisao:
zakasnio je on vec dobro...to se ne uci sa 35 godina :D

Велиш? 8)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 621 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs