banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 621 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Avg 2019, 02:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Eclipse ne moze ni prismrditi IntelliJ ali je i dalje bolji od onog Netbeansa ili kako se vec zove, doduse nisam Javu pipnuo bas dugo pa ne znam da li je doslo do nekih promjena.
Trenutno se bavim React JS-om i Native-om, izuzetno divan framework jos divnijeg jezika, preporukica.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 07:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
kutak je napisao:
Jok. Što me čepate večeras?


Pa završi to prvo kad ti je ostalo tako malo, a poslije se baci na programiranje. Greota ti je ne uzeti tu diplomu kad već imaš vremena za učenje.
Nije čepanje, samo savjet... ;)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 11:48 
da, kad vec toliko dangubis i nista ne radis steta da ne zavrsis i skolu...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
zimnica je napisao:
kutak je napisao:
Jok. Što me čepate večeras?


Pa završi to prvo kad ti je ostalo tako malo, a poslije se baci na programiranje. Greota ti je ne uzeti tu diplomu kad već imaš vremena za učenje.
Nije čepanje, samo savjet... ;)

Ama, ne učim programiranje sad.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 13:52 
A kako ces uciti kad se samo kupas po Vrbasu...


Moram Fikija napujdat' jednom da mi pokaze sta je ucio...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Mozda ne znam precice mnogo na ostalim IDEovima, ali ako su ostali editori siromasniji od InteliJ po tom pitanju onda ta prica "pravi programer moze u svemu kucati" je bullshit.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2019, 12:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Stratovarius je napisao:
Eclipse ne moze ni prismrditi IntelliJ ali je i dalje bolji od onog Netbeansa ili kako se vec zove, doduse nisam Javu pipnuo bas dugo pa ne znam da li je doslo do nekih promjena.
Trenutno se bavim React JS-om i Native-om, izuzetno divan framework jos divnijeg jezika, preporukica.

Al' što ga ti nalupa u vezi svega. Još samo reci da nema boljeg auta od Moskvića pa da zaokružimo cjelinu.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2019, 19:02 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Šta kažu programeri, jel ova priča malo prenaduvana? Ako ste otvorili temu na nekom drugom mjestu slobodno obrišite...

Mali genije Dejan Lukić - pravi nanosatelit za NASA

Citiraj:
Trinaestogodišnji Dejan Lukić iz Broda (RS), čiji je projekat nanosatelita prihvatila američka svemirska agencija NASA, kaže da želi da napravi i satelit za agrokulturu, kako bi pomogao ljudima koji se bave tim poslom.

"Taj satelit bi pratio facilitaciju, vreme i zemljište i sve u vezi sa tim, kako bi mogao što više da pomogne ljudima koji uzgajaju svoje kulture", rekao je Lukić za "Nezavisne novine".

Lukić, koji se od malih nogu interesuje za nauku, ispričao je da se na internetu prijavio na konkurs agencije NASA, koja mu je prihvatila projekat nanosatelita, te o tome kako su reagovali njegovi najbliži.

"Mama se tresla kada je saznala da mi je NASA prihvatila projekat, a deda je saznao tek iz novina. Odlično sam se osećao kada se sve to desilo i prvo nisam mogao da verujem da mi je najveća svetska agencija za aeronautiku prihvatila projekat", rekao je Lukić.

On je dodao da će, ukoliko Hrvati pre ne naprave svoj, njegov satelit biti prvi u ovom delu Evrope i Balkana.

Lukić kaže da mu je mejl dva dana bio blokiran, jer su ga kontaktirale brojne svetske kompanije zainteresovane za saradnju sa njim.

Drugari u školi, kako je rekao, obično ne razumeju značaj njegovog projekta i većinom smatraju da je to neka cigla koja ide u svemir.

Lukićev satelit će biti kapija drugim satelitima u geostacionarnoj orbiti, te će pružati signale u većoj frekvenciji nego u tim geostacionarnim satelitima nazad na zemlju.

To će, kako je rekao, omogućiti brži prenos podataka do 4.000 gigabita u sekundi, a lansiranje satelita će biti najverovatnije 25. maja sledeće godine, i to putem rakete "falkon 9", koja je jedna od najsavremenijih na svetu.

Predsednik Republike Srpske Željka Cvijanović na prijemu za mladog genija Dejana Lukića rekla je da će kabinet predsednika i Vlada Srpske zajednički finansirati realizaciju njegovog projekta.

http://mondo.rs/a1213543/Info/Ex-Yu/Dec ... -NASA.html

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2019, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mislim da je to onaj ELaNa projekt od NASA, ali ti sateliti postoje vec godinama, ljudi naprave mali satelit i onda oni sve to "djuture" posalju u orbitu, ne znam konkretno ovaj slucaj.

Edit: https://www.nasa.gov/mission_pages/smal ... index.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danas sam poslije 100 godina opet instalirao XAMPP, nema više zajebancije. Predavači su nam iz neke banjalučke firme čije ime nisam zapamtio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 09:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Samo da kažem, ozbiljne firme ne instaliraju xampp

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
icobh je napisao:
Stratovarius je napisao:
Eclipse ne moze ni prismrditi IntelliJ ali je i dalje bolji od onog Netbeansa ili kako se vec zove, doduse nisam Javu pipnuo bas dugo pa ne znam da li je doslo do nekih promjena.
Trenutno se bavim React JS-om i Native-om, izuzetno divan framework jos divnijeg jezika, preporukica.

Al' što ga ti nalupa u vezi svega. Još samo reci da nema boljeg auta od Moskvića pa da zaokružimo cjelinu.


icobh je napisao:
Samo da kažem, ozbiljne firme ne instaliraju xampp


Sjajno argumentovano.

Ovakve postove sam mogao i ja napisati koji nemam pojma (još uvijek) o programiranju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
icobh je napisao:
Samo da kažem, ozbiljne firme ne instaliraju xampp

XAMPP je OK za ucenje i vjezbanje, naravno da se kasnije sve koristi u malo ozbiljnijem obliku. :-)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 12:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
enc0re je napisao:
icobh je napisao:
Stratovarius je napisao:
Eclipse ne moze ni prismrditi IntelliJ ali je i dalje bolji od onog Netbeansa ili kako se vec zove, doduse nisam Javu pipnuo bas dugo pa ne znam da li je doslo do nekih promjena.
Trenutno se bavim React JS-om i Native-om, izuzetno divan framework jos divnijeg jezika, preporukica.

Al' što ga ti nalupa u vezi svega. Još samo reci da nema boljeg auta od Moskvića pa da zaokružimo cjelinu.


icobh je napisao:
Samo da kažem, ozbiljne firme ne instaliraju xampp


Sjajno argumentovano.

Ovakve postove sam mogao i ja napisati koji nemam pojma (još uvijek) o programiranju.

Baš zato što ja imam pojma o tome svemu, mogu da pišem kako hoću. A ako ti trebaju argumenti, instaliraš sve, radiš u svakom po koji mjesec, pa vidiš, kao što sam ja, samo ne mjesece već godine

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 22:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tamo neke 2005 ili 2006 sam prvi put pokrenuo Apache, otvorio svijetu svoju prvu stranicu i zaista ljudi su putem dialup mogli upadati u moj računar. Međutim, danas uz jebenu optiku, rutere, svičeve kurce palce to je za mene špansko selo. Ako neko može da mi pomogne, modem/ruter je HG8245H. Port forwarding ne radi ili bar kod mene neće. Savjeti tipa imaš free hostova na internetu koliko hoćeš me ne zanimaju. Kako ću ja sutra biti neki jebeni programer, a sopstveni server mi nema izlaza na net.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 23:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Искрено, нисам то никад радио код себе :) али мислим да треба да ставиш адресу сервера у тзв. демилитаризовану зону (DmZ) у рутеру па онда све остало да подесиш.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2019, 09:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
filozof sa vrbasa je napisao:
Tamo neke 2005 ili 2006 sam prvi put pokrenuo Apache, otvorio svijetu svoju prvu stranicu i zaista ljudi su putem dialup mogli upadati u moj računar. Međutim, danas uz jebenu optiku, rutere, svičeve kurce palce to je za mene špansko selo. Ako neko može da mi pomogne, modem/ruter je HG8245H. Port forwarding ne radi ili bar kod mene neće. Savjeti tipa imaš free hostova na internetu koliko hoćeš me ne zanimaju. Kako ću ja sutra biti neki jebeni programer, a sopstveni server mi nema izlaza na net.

1. Prvo provjeriti da li imaš javnu adresu na ruteru, ako imaš, možeš dalje
2. Provjeriti da li je dmz upaljen na ruteru, možeš ga ugasiti ili računar ubaciti u taj dmz opseg
3. Podesiti port forward na ruteru ka računaru
4. Podesiti firewall na računaru, da dozvoliš inbound saobraćaj na servis/port

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2019, 10:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
filozof sa vrbasa je napisao:
Tamo neke 2005 ili 2006 sam prvi put pokrenuo Apache, otvorio svijetu svoju prvu stranicu i zaista ljudi su putem dialup mogli upadati u moj računar. Međutim, danas uz jebenu optiku, rutere, svičeve kurce palce to je za mene špansko selo. Ako neko može da mi pomogne, modem/ruter je HG8245H. Port forwarding ne radi ili bar kod mene neće. Savjeti tipa imaš free hostova na internetu koliko hoćeš me ne zanimaju. Kako ću ja sutra biti neki jebeni programer, a sopstveni server mi nema izlaza na net.

boze ti sacuvaj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2019, 11:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Šta li je hostovao? golesise.com? poznatebanjalucanke.com?

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2019, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Vitaminkine paprike i krastavce :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 621 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs