banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Avg 2019, 17:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Da li je sramotno potražiti pomoć psihijatra ako je neko pod stalnim stresom, depresijom, anksioznošću i slično.
Evo meni se dešava da me svaka sitnica iznervira u sekundi, i to traje već duže vrijeme. Trudim se da se maksimalno ne nerviram al džaba.
Da li pomaže korištenje antidepresiva jer ništa od toga nikad nisam probao al baš nikad, ni lexilium, ni bensedin a iskreno i ne usuđujem se jer mrzim svaki oblik farmakoterapije na svoju ruku bez direktnog savjeta ljekara, iako za gore pomenute ne treba recept?

Jel imao iko od vas slične probleme i promjene raspoloženja. Jedan minut mi je sve cool, drugi minut bi ubio nekog. Ne znam kako da to opišem, sramota me ići psihijatru, baš mi je to nekako, kontam svi će me zajebavat, razumijete? A imam problem. Evo situacija na poslu mi dođe šef kojem žena noć prije valjda nije dala sexa, najaši se meni na glavu, ja ćutim i trpim jer mi treba plata, inače bi ga sravnio sa zemnjom. Naiće neki jadnik ni kriv ni dužan izderem se na njega iz čista mira da me prođe huja, kasnije mi naravno bude krivo. Jebeno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 17:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Edit: Evo sad me nervira sto mi deset minuta niko ne odgovara! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Eto moć autosugestije....to ti treba...a ni psihijatar nije na odmet...antidepresivi samo ako dr kaže.Uvijek kad počne uzbuđenje diši duboko i misli na posljedice...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta te boli kurac ako te neko zajebava. Valjda ti je bitnije zdravlje od misljenja nekih debila. Uzim uputnicu, naruci se kod psihijatra i lagano terapiju ima da ti bude bolje a ne navuces se na te anksiolitike. Mozes probati prvo sa paihologom, da vidis pomaze li prica, pa ako ne ide narucis se kod psihijatra. U ostalom kao da neko mora znati da si isao kod psihijatra, ne pise ti na celu, a i nema te sta biti sramota. Ne trazi pomoc na forumu jer nije zajebancija ako kmas tih problema, realno pola nacije ima tih problema tako da nije nista neobicno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Mislim da mi psihijatar može uzeti 100 maraka da mi kaže da sam blentav što znam I bez njega. Ima li neka konkretna terapija?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Nikad nije sramota potraziti pomoc, ali ne ocekuj previse od foruma, potrazi strucnjaka, i nemoj piti nikakve tablete na svoju ruku. A i ove tablete koje si nabrojao, koliko ja znam, nisu antidepresivi, nego tablete za smirenje valjda. U svakom slucaju, nebitno sta su, pij samo ako ti dr kaze i objasni sta i kako dalje. Sretno! :-)
Edit: vec su ti ljudi napisali u par postova prije mene sve to, ali ne razmisljaj o parama kad je zdravlje u pitanju. Uostalom, imas i drzavnih psihologa i psihijatara...

_________________
Slika


Poslednji put menjao seven dana 10 Avg 2019, 18:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Hertzog je napisao:
Sta te boli kurac ako te neko zajebava. Valjda ti je bitnije zdravlje od misljenja nekih debila. Uzim uputnicu, naruci se kod psihijatra i lagano terapiju ima da ti bude bolje a ne navuces se na te anksiolitike. Mozes probati prvo sa paihologom, da vidis pomaze li prica, pa ako ne ide narucis se kod psihijatra. U ostalom kao da neko mora znati da si isao kod psihijatra, ne pise ti na celu, a i nema te sta biti sramota. Ne trazi pomoc na forumu jer nije zajebancija ako kmas tih problema, realno pola nacije ima tih problema tako da nije nista neobicno
Dobro da znam da nisam jedini, nego me brine to oko antidepresiva ako pomažu a stvaraju ovisnost, necu da se navučem na te tablete. Otici Cu po uputnicu jebaji ga

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Provjeri ti da nemaš šećer.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ne razbijaj glavu previse stvarima o kojima nisi strucan, za to doktori i postoje. E da svi mozemo sami sebi biti psihijatri i psiholozi, i da sve mozemo lako naci na forumima...gdje bi nam bio kraj :-D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
Pošteni Srda je napisao:
Provjeri ti da nemaš šećer.
Nema, radio sam kompletnu krvnu sliku skoro i svi parametri u granicama normale, da sa. Se testirao baš na šećer nisam, ne vidim po čemu, jedem sve sto se jede i nikad nisam imao problem.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Idi vracari, hodzi, popu, duvaj da ti bude svejedno, promijeni posao, nadji neku kuravu, udaraj vrecu, igraj ruski rulet, samo ne idi psihijatru

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2017, 08:17
Postovi: 124
veljo1981 je napisao:
Idi vracari, hodzi, popu, duvaj da ti bude svejedno, promijeni posao, nadji neku kuravu, udaraj vrecu, igraj ruski rulet, samo ne idi psihijatru

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2019, 18:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Antidepresivi i anksiolitici ne izazivaju ovisnost, jesnostavno uticu da te smire i da povecaju nivo serotonina u organizmu ciji manjak izaziva anksioznost i panicne napade. I psiholog i psihijatar mogu na uputnicu. Ne daji 100km na privatne psihologe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2019, 08:23 
Radic95 je napisao:
Da li je sramotno potražiti pomoć psihijatra ako je neko pod stalnim stresom, depresijom, anksioznošću i slično.

Nije. Oni za to i sluze.

Mada kako neko napisa gore, treba provjeriti i ostale zezancije. Lako moguce da je do nekih hormona ili nedostatka necega.

Psihijatar te uglavnom nakljuka ljekovima i cao zdravo, a bolje je naci zdraviju alternativu ako postoji.


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Avg 2019, 10:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Kako ogromna većina stanovništva, pa tako i ti. Jedi slatkise, Grickalice ili bilo koju hranu koja te tješi i cini da se osjećaš manje lose. Kad to prestane biti dovoljno, pij, dozirano, diskretno, da se ne skonta lako. Ono, radi za barem dvije trećine populacije, ima gomilu stetnih strana, al je lakse i brze sljaka od psihoterapije i rada na sebi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2019, 10:32 
Nemoj piti, ne treba ti to u zivotu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Avg 2019, 21:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ljudski odnosi i komunikacija su u srcu ljudskog bića. Međutim biti ljudsko biće nije uvijek jednostavno. Dođite i istražite kako da sebe bolje shvatite i druge iz dublje perspektive vježbajući autentičnu komunikaciju i duboke vještine slušanja.

Voditeljica seminara Masana De Souza MSc. ima široku edukaciju i veliko iskustvo u coachingu, medijaciji, nenasilnoj komunikaciji i psihološkom savjetovanju. Meditacijom se bavi 12 godina i održava radionice “Vrijednosti u zdravstvu s duhovnim pristupom”. Masana ima privlačan i topao pristup koji se reflektira u mudrim uvidima i dubokom suosjećanju prema ljudima.

Prijave idu putem: http://osobnirazvoj.org/zelite-li-pobol ... nose-banja…/…
Ostali detalji se nalaze na plakatu : )

Želite li poboljšati odnose? Besplatan seminar
https://web.facebook.com/events/507628503336875/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2019, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
sektasi

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 01:36 
iskreno, ne volim te pametnjakovice, lajf kocheve i slichno....nemam pojma zasto

Citiraj:
Želite li poboljšati odnose?

ne...
stavise mislim da reklamiranje ovoga nije prikladno ovoj temi...holisticki pristup nono kada se radi o pravim mentalnim poremecajima...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Avg 2019, 06:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Misli pozitivno i pozitivne stvari ce se desavati - L. Hay

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs