banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kontam al masu puta cujem il procitam mrtva glava mora robija, a ima ljudi koji nisu robijali a nit su krvna veza s vlasti, ni ministri a ni sponzori stranke. Ne znam kako je lokalni hodza prosao, on je skoro ubio zenu na magistrali, prelazila cestu, neosvjetljeno, jedva su je nasli koliko ju je odbacio

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
veljo1981 je napisao:
Kontam al masu puta cujem il procitam mrtva glava mora robija, a ima ljudi koji nisu robijali a nit su krvna veza s vlasti, ni ministri a ni sponzori stranke. Ne znam kako je lokalni hodza prosao, on je skoro ubio zenu na magistrali, prelazila cestu, neosvjetljeno, jedva su je nasli koliko ju je odbacio

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Ne mora robija.
Ali, evo ti npr. izvod iz jedne pravosnažne presude iz 2013. godine.

Citiraj:
Kriv je što je dana ____ godine, oko _____ časova, na magistralnom putu _______, u mjestu _______, Opština ______, kao učesnik u saobraćaju, upravljajući svojim putničkim motornim vozilom marke “________”, reg. oznake ________, u saobraćajnoj situaciji koju karakteriše noć, mjesto neosvjetljeno, izazvao saobraćajnu nesreću tako što se kretao desnom saobraćajnom trakom, i to lijevom stranom u zoni središnje kolovozne linije, iako je bio u obavezi da se kreće što bliže desnoj ivici kolovoza, što je suprotno odredbama člana 39. stav 2. ZOOBS-a na putevima BiH, sa upaljenim kratkim svjetlima u datoj saobraćajnoj situaciji kada ispred i iza vozila osumnjičenog nisu se kretala druga vozila, što je suprotno odredbama člana 93. stav 1. ZOOBS-a na putevima BiH i pri takvom nedozvoljenom kretanju, olako smatrajući da do zabranjene posljedice neće doći, suprotno odredbama člana 28. stav 1. ZOOBS-a na putevima BiH, nije obratio dužnu pažnju na pješaka oštećenog ________, koji se u tom trenutku u pripitom stanju, okrenut leđima, kretao sredinom kolovoza u istom smijeru kao i vozilo osumnjičenog, pa je u jednom trenutku, ne reagujući ni na koji način (niti kočenjem, a niti bočnim izmicanjem vozila), udario oko središnje linije prednjim lijevim dijelom vozila u noge od oštećenog, uslijed čega je nabačen na haubu i vjetrobransko staklo vozila a potom je došlo do odbačaja istog napred i u lijevo, nakon čega se tijelo oštećenog zakotrljalo i zaustavilo pored lijeve ivice kolovoza, posmatrano u pravcu kretanja vozila osumnjičenog, pri čemu je oštećeni zadobio povrede prelom kostiju lijeve potkoljenice, podljev kože i potkožnog tkiva nogu i mišića zadnje strane donje trećine desne natkoljenice, koljena i gornje polovine potkoljenice i donje polovine zadnje strane lijeve potkoljenice, prelom kostiju krova i osnove lobanje, potpunu rastavu potiljačne kosti i prvog vratnog pršljena, potpun popriječni prelom trupa “H” pršljena i potpun popriječni prelom rebara od drugog do desetog rebra u prednjem poluobimu, uslijed čega je zbog oštećenja za život važnih moždanih centara, zbog potpune rastave potiljačne kosti i prvog vratnog pršljena nastupila smrt oštećenog.


Znači samo jer nije vozio pod dugim svjetlima i bliže desnoj ivici udario pripitog čovjeka i usmrtio ga dobio je 6 mjeseci zatvora.

Ove crte sam ja ubacio iz razumljivih razloga.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 12:45 
Citiraj:
ne reagujući ni na koji način (niti kočenjem, a niti bočnim izmicanjem vozila), udario oko središnje linije prednjim lijevim dijelom vozila u noge od oštećenog


vidio je pijanog covjeka kako baulja na sred ceste, a nije ni prikocio niti ista...

Spoiler:
Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Milan je napisao:
vidio je pijanog covjeka kako baulja na sred ceste, a nije ni prikocio niti ista...


Iz obrazloženja:

Citiraj:
Po ocjeni suda optuženi je imao više mogućnosti da izbjegne nalet na pješaka, o čemu je dao svoj nalaz i mišljenje vještak saobraćajne struke, koga je u cijelosti prihvatio i ovaj sud i uslovima kada vozi pod oborenim svjetlima, optuženi je mogao blagovremeno reagovati obzirom da je oštećeni na sebi imao crveni džemper, te je na taj način bio uočljiv na većoj udaljenosti od 30 m, pa je optuženi imao mogućnost, a obzirom da mu je bila slobodna i lijeva i desna kolovozna traka pomjeranjem svog vozila udesno ili ulijevo izbjeći ovu saobraćajnu nezgodu. Da je svojim vozilom upravljao pod dugim svjetlima, do ove saobraćajne nezgode ne bi ni došlo jer bi blagovremeno uočio oštećenog, na udaljenosti od najmanje 100 m i kočenjem je mogao zaustaviti svoje vozilo prije nelata na pješaka pri brzini kretanja od 65 do 70 km/h, a takođe istog je mogao i zaobići prelaskom na lijevu saobraćajnu traku ili izmicanjem na desnoj saobraćajnoj traci udesno.
Otuda po ocjeni suda da se optuženi kretao pravilno desnom saobraćajnom trakom bliže desnoj ivici kolovoza jednostavno bi mimoišao oštećenog i do ove saobraćajne nezgde nebi ni došlo. Njegovo nepropisno kretanje lijevom stranom desne kolovozne trake u zoni središnje linije, oborenim svjetlima (noć, put neosvijetljen, nema drugih učesnika u saobraćaju), neobraćanje dužne pažnje na pješaka koji mu se našao kao prepreka na putu, suprotno odredbi čl. 39 st. 2 ,čl. 93 st. 1 i čl. 28 st. 1 ZOBS-a na putevima BiH, prouzrokovao je ovu saobraćajnu nezgodu, pa je stoga po mišljenju suda na osnovu izvedenih dokaza koje je sud cijenio i prihvatio utvrđeno da se u radnjama optuženog stiču sva obilježja bića krivičnog djela ugrožavanje javnog saobraćaja iz nehata iz čl. 410 st. 3 u vezi sa st. 2 KZ RS, zbog čega je sud istog i oglasio krivim i izrekao mu sankciju kao u izreci presude.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Milan je napisao:
Citiraj:
ne reagujući ni na koji način (niti kočenjem, a niti bočnim izmicanjem vozila), udario oko središnje linije prednjim lijevim dijelom vozila u noge od oštećenog


vidio je pijanog covjeka kako baulja na sred ceste, a nije ni prikocio niti ista...

Spoiler:
Slika
Ko kaze da ga je vidio, odnosno vjerovatno bi ga vidio da je bio 100% koncentrisan na cestu ispred sebe ali...

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 16:19 
veljo1981 je napisao:
Ko kaze da ga je vidio, odnosno vjerovatno bi ga vidio da je bio 100% koncentrisan na cestu ispred sebe ali...


ali nije i jebiga...desavaju se nezgode, sta se moze...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 05 Jul 2019, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Кад би се ишло стриктно по закону и сабирању количине кривице и стављања на вагу, онда је крива и та дјевојка што је прелазила преко црвеног и он што је возио пребрзо. Дакле обоје су криви, 1:1. Али мало сутра, дјевојка сад међу анђелима, како може бити 1:1? Такво расуђивање је ван сваке логике, живота, а поготово људскости. Докле ће више народ да страда због политичара и њихових синова?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 06 Jul 2019, 02:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nikad neću zaboraviti riječi prof Nikole Mojovića sa Pravnog fakulteta izrečena na tv prije 15 godina da sve što je pravično ne znači da je i pravedno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 06 Jul 2019, 05:29 
jos jedan sto je otkrio toplu vodu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Jul 2019, 13:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Ali pozitivno je da je humanitarna akcija za Ž. Mitrovića uspjela.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Jul 2019, 13:56 
koga boli cundara....radim sa svojim parama sta hocu...kome se ne svidja nek ga obali...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Jul 2019, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Bravo, stoko zvuči kao nešto što bi Sergej Trifunović rekao...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Jul 2019, 14:11 
a sergej je supak...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Jul 2019, 15:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
filozof sa vrbasa je napisao:
Slika

Ali pozitivno je da je humanitarna akcija za Ž. Mitrovića uspjela.
Gluplji od ovih što su slali poruke su ovi što ih hejtaju.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 11 Jul 2019, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Реално, и није криза... Криза је у мозгу, али на то смо навикли.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Jul 2019, 06:13 
imam osjecaj da ljudi vise seru nego kako zaista i jeste...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 14 Jul 2019, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
https://srpskainfo.com/svi-okrenuli-gla ... -autobusa/

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 08 Avg 2019, 07:12 
https://banjaluka24h.com/umicevic-prije ... riku-foto/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 08 Avg 2019, 09:06 
https://www.banjaluka.com/drustvo/farba ... ijal-foto/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Negativno!!!
PostPoslato: 12 Avg 2019, 19:35 
koja smo mi stoka od naroda...

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... orace.html


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 400 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs