banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Mtel dopuna tarife
PostPoslato: 28 Jun 2019, 10:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2008, 17:19
Postovi: 46
Može li neko objasniti razumljivim jezikom koje su razlike između dopuna tarifnih modela opuštencija, standardica, xy net. Da li se samo razlikuju po mobilnom internetu a cijena razgovora i sms su isti, ili nešto drugo. Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Imas temu za mtel, bezveze otvaras novu. A i pise na stranici sve samo treba procitati...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 13:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2008, 17:19
Postovi: 46
Vojo, druže, brate, izvini što sam pitao i otvorio novu temu, reaguješ kao da sam te lično oštetio, zato šaljem apel tvojoj nesebičnoj duši da mi oprosti na ovoj velikoj nesmotrenosti... eto, izvini još jednom, neće se ponoviti, obećavam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Добродошао на БЛ форум, шта да кажем :lol: Ху net ти је тарифа с којом имаш интернет понуде ХY план (4КМ, 4 GB, 7 дана), 1 дан, 20 гига 2 КМ и 3 дана 30 гига 3 КМ. На стандардици/опуштенцији имаш понуду оних старих нет пакета, 1 дан 100 МВ, 1,17 КМ, и даље 3 дана, 7 дана, мјесец... На опуштенцији/стандардици немаш понуде које имаш на ХY и обрнуто.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 14:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2008, 17:19
Postovi: 46
Hvala na odgovoru, pitao sam jer me mobilni internet puno ne interesuje a zanima me da li su cijene razgovora i SMS iste u svim tim dopuna - prepaid paketima u smislu ako je xy net bolji za internet, da li je opuštencija / standardica povoljnija za razgovore i SMS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Не знам тачно, могуче да има неке разлике у цијени смс и позива, има то на сајту mtel.ba све пописано, сад немам времена да истражујем, а што се тиче нета, по мени је најбоља опција m:net, њу нисам споменуо и можеш је купити са сва три тарифна модела, 11,70 КМ, 4 GB брзог нета мјесец дана, плус ФБ и Инстаграм неограничени (не улазе у 4 гиге понуде)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 17:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Cijena razgovora prema svim BH mrežama je ista u sve tri tarife (opuštencija/standardica i XY Net).
XY Net (može se naslutiti da daje najviše neta).
A razlika između standardice i opuštencije je ta što je kod standardice cijena SMS-a 0,07 KM a kod opuštencije je 0,08KM i takođe, ako koristiš standardne tarifne opcije za mobilni internet (ne tarifne planove) - na opuštenciji nakon što potrošiš npr. sav net iz tarifne opcije koju si kupio, internet ti se blokira i ne može dodatno da skida sa računa dok kod standardice, kada potrošiš sav net iz tarifne opcije, internet se neće blokirati nego će početi skidati sa računa. Dakle, ako kupiš standardnu tarifnu opciju za mobilni internet, internet nije "neograničen".
Zato je najpametnije kupovati tarifne planove jer je u njima net "neograničen" (nakon potrošenih MB/GB brzina neta je do 128kbps).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2019, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Вејт а минит... Значи ако купиш из оног менија *100# па идеш под 1 "купи интернет", одабереш типа мјесец дана 1 GB, након потрошеног једног гигабајта, а с обзиром да има још времена до истека тих мјесец дана трајања тарифе, ће интернет почети да наплаћују, скидају с рачуна? Иако траје период важења тарифе? :confused2:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 04:38 
ne, samo se smanji na 64 ili 128 kbps i tako "ide" (navodnici jer ide, al u kurcu) dok ne istekne tih mjesec dana....ali ja sam standardica, bar tako pise u mtelovoj aplikaciji


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 04:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da li to isto vazi za xy net planove?

Njih koristim, ali sam nesto zaboravio da li prazni racun ili "blokira" net.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 08:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Umetnik je napisao:
Вејт а минит... Значи ако купиш из оног менија *100# па идеш под 1 "купи интернет", одабереш типа мјесец дана 1 GB, након потрошеног једног гигабајта, а с обзиром да има још времена до истека тих мјесец дана трајања тарифе, ће интернет почети да наплаћују, скидају с рачуна? Иако траје период важења тарифе? :confused2:


Baš tako kako si napisao. S tim da će ti nakon potrošenih 1GB početi skidati sa računa ako si na Standardica tarifi a blokiraće ti net ako si na Opuštencija tarifi. Ne znam šta se dešava ako si na XY Net tarifi? Ali sam uvjeren da je isto i na njoj.
Internet je "neograničen" samo ako se kupe tarifni planovi!

U suštini, ko je lud i uzimati 1GB na mjesec dana za 11,70KM koji nije neograničen kada se za 12KM može uzeti Tarifni plan M Net gdje se dobija 4GB interneta + Neograničen FB i Instagram + neograničen internet sa smanjenjem brzine na 128kbps.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Na XY nakon potrošenih mb u tarifi možeš i dalje koristiti net po smanjenoj brzini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
boban1982 je napisao:
Na XY nakon potrošenih mb u tarifi možeš i dalje koristiti net po smanjenoj brzini.
Dopuna M net isto...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 09:47 
Ja uzimam taj od 4 gb neta...najbolja opcija...sam se obnavlja, sve super


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Jul 2019, 11:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
dejang93 je napisao:
Umetnik je napisao:
Вејт а минит... Значи ако купиш из оног менија *100# па идеш под 1 "купи интернет", одабереш типа мјесец дана 1 GB, након потрошеног једног гигабајта, а с обзиром да има још времена до истека тих мјесец дана трајања тарифе, ће интернет почети да наплаћују, скидају с рачуна? Иако траје период важења тарифе? :confused2:


Baš tako kako si napisao. S tim da će ti nakon potrošenih 1GB početi skidati sa računa ako si na Standardica tarifi a blokiraće ti net ako si na Opuštencija tarifi. Ne znam šta se dešava ako si na XY Net tarifi? Ali sam uvjeren da je isto i na njoj.
Internet je "neograničen" samo ako se kupe tarifni planovi!

U suštini, ko je lud i uzimati 1GB na mjesec dana za 11,70KM koji nije neograničen kada se za 12KM može uzeti Tarifni plan M Net gdje se dobija 4GB interneta + Neograničen FB i Instagram + neograničen internet sa smanjenjem brzine na 128kbps.

Посљедњи пут кад сам узимао тих мјесец дана 11,70 КМ 1 гига, а то је било некад зимус, било је до истека важења 128 kbps дакле није ништа скидало. То су они изгледа од скора измијенили, мамицу им :angry4: . У сваком случају, на м:нет плану 4 гиге кад потошиш иде до краја по "брзини" (спорини) од 128 kbps. Не наплаћују.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs