banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249 ... 478  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jun 2019, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
партибрејкер je napisao:
hadzidado je napisao:
To je bio glup pokušaj.
Rusi nikad nisu živjeli u nekom raju nego vazda u sranjima i pod pritiskom i onda kreteni očekuju da ćeš ih smekšati sa nekim sankcijama i sl.!?
Kroz čitavu istoriju se pokazalo da ne treba čačkati Ruse, a vala ni Kineze. Pusti ih na miru i garant te neće dirati. Podbadaj ih stalno i jbg, probudiš i međeda i zmaja.


Какав излив русофилије у мозак.


Aj nam daj svoje viđenje, živ bio...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Čemu to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 00:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Da vidimo čemu mu zaludno pojavljivanje na temi. Onako lupi, ni zašto ni kako ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
hadzidado je napisao:
"naivan si moje luče.."... pokušava se ruska nafta/plin banirati na sve moguće načine bez obzira šta Rusi radili.


Hladni rat.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 01:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
munja.alex je napisao:
Aj nam daj svoje viđenje, živ bio...


Виђење чега? Хаџијиног коментара? Бесмислен је на више нивоа. Ето, то је моје виђење.

Кад већ питаш... :roll:

Citiraj:
Rusi nikad nisu živjeli u nekom raju nego vazda u sranjima

То је нешто позитивно? Тренутно живе у срањима јер су опљачкани као мало који народ у Европи.

Citiraj:
i onda kreteni očekuju da ćeš ih smekšati sa nekim sankcijama i sl.!?

Русија је земља која је доживјела тотални колапс два пута у задњих 100 година. Ти ''кретени'' су већ једном разјебали њихову црвену империју. Истјерали их из Берлина и пола Европе и сабили на патрљак Донбаса гдје им гине на хиљаде Руса. Али ето, не могу их смекшати. :lol:
Citiraj:
Pusti ih na miru i garant te neće dirati.

Ево, усраћу се. О руском дирању је најбоље питати... било који народ који је имао задовољство да се нађе на мети њиховог империјализма. И опште деструкције која увијек иде у пакету.

Citiraj:
Podbadaj ih stalno i jbg, probudiš i međeda

Више личе на неку пијану будалу, него на страшног међеда.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 02:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
hadzidado je napisao:
"naivan si moje luče.."... pokušava se ruska nafta/plin banirati na sve moguće načine bez obzira šta Rusi radili.
Zašto Rusi ne djeluju agresivnije- ne znam. Možda zato što to nije njihova filozofija. Da ćete pritisnuti- hoće ali neće biti sabijanja u crnu zemljicu, ne ako se ne osjećaju baš životno ugroženi. Kod Amera toga nema- ide ravnanje i masakr momentalno(ako su u stanju da to urade).


Хвала за песму! ;) Одавно је нисам чуо и сад сам је пуштао 5-6 пута. :D
Управу си потпуно, па Руси су навикли да живе у већим говнима од нас и уопште се нису одали хедонизму и не иду линијом мањег отпора као ми. Укратко, остали су живи за разлику од нас, ми смо можда само физички живи засад, а у ствари смо зомбификована нација. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 07:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
filozof sa vrbasa je napisao:
hadzidado je napisao:
"naivan si moje luče.."... pokušava se ruska nafta/plin banirati na sve moguće načine bez obzira šta Rusi radili.


Hladni rat.


O, bi oni, još kako(UKUSA) al nije Putin budala. Rusi modernizuju vojsku onoliko koliko treba- nema više proizvodnje u milionima komada. Sada idu hipersonik rakete u malom broju jer nema potrebe za masovno štancanje(ionako nema odbrane od njih).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
dukicas je napisao:
Хвала за песму! ;) Одавно је нисам чуо и сад сам је пуштао 5-6 пута. :D
. :(


Gori si nego moji klinci- kada se ti nečega dočepaju, bajo moj! Skoro sam skreno od Rasputina, Ma baker(Boney M) !

Teško je porediti nas i Ruse.
Oni su 90-tih krahnuli ekonomski ali nisu imali rat. Mi smo najebali na oba osnova. Oni su dobili vođu, mi podrepne muve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
партибрејкер je napisao:
munja.alex je napisao:
Aj nam daj svoje viđenje, živ bio...


Виђење чега? Хаџијиног коментара? Бесмислен је на више нивоа. Ето, то је моје виђење.

Кад већ питаш... :roll:

Citiraj:
Rusi nikad nisu živjeli u nekom raju nego vazda u sranjima

То је нешто позитивно? Тренутно живе у срањима јер су опљачкани као мало који народ у Европи.

Citiraj:
i onda kreteni očekuju da ćeš ih smekšati sa nekim sankcijama i sl.!?

Русија је земља која је доживјела тотални колапс два пута у задњих 100 година. Ти ''кретени'' су већ једном разјебали њихову црвену империју. Истјерали их из Берлина и пола Европе и сабили на патрљак Донбаса гдје им гине на хиљаде Руса. Али ето, не могу их смекшати. :lol:
Citiraj:
Pusti ih na miru i garant te neće dirati.

Ево, усраћу се. О руском дирању је најбоље питати... било који народ који је имао задовољство да се нађе на мети њиховог империјализма. И опште деструкције која увијек иде у пакету.

Citiraj:
Podbadaj ih stalno i jbg, probudiš i međeda

Више личе на неку пијану будалу, него на страшног међеда.


Serendaš bez i jednog jedinog argumenta...

Kažeš da "Тренутно живе у срањима јер су опљачкани као мало који народ у Европи. "
Pa dečko, pogledaj odnos državnih firmi koje raspolaži prirodnim resursima u Rusiji a pogledaj u ostatku svijeta, sva vojna industrija je pod okriljem države...ko je koga opljačkao... Pogledaj malo ekonomske statistike, BDP su u zadnjih 20 godina utrostručili, broj onih koji su prije 20 godina bili ispod praga siromaštva je bio 30%, već 2008 je taj broj prepolovljen... a pogledaj malo šta se dešava u SAD zadnjih deceniju, dvije...

Citiraj:
Русија је земља која је доживјела тотални колапс два пута у задњих 100 година. Ти ''кретени'' су већ једном разјебали њихову црвену империју. Истјерали их из Берлина и пола Европе и сабили на патрљак Донбаса гдје им гине на хиљаде Руса. Али ето, не могу их смекшати. :lol:


Istorija Rusije nije samo zadnjih 100 godina tako da to nije relevantan pogled na nju... jeste, imali su komunizam navučen kao ludačka košulja, ali su je skinuli i rekao bih zadržali neke pozitivne stvari iz njega...A što se tiče same Ukrajine već je ovdje i apsolvirano trenutno stanje... a to da ih "gine hiljade" ne zanm kakav ti je ovo podatak, dnevno, mjesečno, godišnje... pa u Ukrajini živi 45 miliona stanovnika, šta misliš koliko dnevno gine u saobraćaju....

Citiraj:
Ево, усраћу се. О руском дирању је најбоље питати... било који народ који је имао задовољство да се нађе на мети њиховог империјализма. И опште деструкције која увијек иде у пакету.


Kakav ruski imperijlizam... koji narod je bio na meti tog imperijalizma... da nisu možda finci? Oni finci koje je ruski car Aleksandar I oslobodio od Švedske, koji im je prvi put u njihovoj istoriji priznao jezik, dao im široku autonomiju, i prve obrise državnosti što nikad prije nisu imali...I što i sada u Helsinkiju samom centru stoji spomenik ruskom caru Aleksandru drugom!?
Većina ostalih azijskih zemalja je priključivano ruskom carstvu radi zaštite od osmanlija, Jermenija, Moldavija, Azerbejdžan, pa čak i dio Gruzije...Jeste, bilo je i onih koji nisu bili svojom voljom priključeni ruskom carstvu, ali odnos prema njima je bio neuporedivo bolji u odnosu kako je to na primjer radilo Britansko carstvo...

Citiraj:
Више личе на неку пијану будалу, него на страшног међеда.

Nema šta, vidi se da znaš :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Fino sam pitao čemu al zaiskali ste - eto vam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
hadzidado je napisao:

Rusi modernizuju vojsku onoliko koliko treba- nema više proizvodnje u milionima komada.



Toga nema ni na Zapadu vise.


Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2019, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ima al u drugom obliku, npr f35(trenutno stanje rupa bez dna) ili nešto prizemnije npr smjena jedinica u Iraku - baca se sve al baš sve od ovih koji odlaze i postavlja novo.
Objašnjenje za to rasipništvo: bolje imati manjak nego višak jer kako opravdati budžet ako imaš viška?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
despot777 je napisao:
Kakav ruski imperijlizam...

Brale Rusi su stigli na Aljasku, ali pošto su naši ja im to ne uzimam za zlo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Били смо и ми у Скадру. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Filozofe, i ti ne seri...
Prvo pročitaj šta podrazumjeva imperijalizam, pa onda vidi kako se Rusija uklapa u taj kontekst...
Je li i car Dušan bio imperijalista?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 12:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Brale Sibir nije bio nenaseljen, kad je Rus to počeo prisvajati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Brale ne lupaj, kakav Sibir?
Nemojte se baviti politikom kad niste u stanju razlikovati poiticke epohe, koje se inace gledaju kroz sisteme i principe na kojima je svijet funkcionisao. Dakle, cijela ljudska istorija se dijeli na epohu velikih imperija/carstava koje su egzistirale jedna pored druge a da uglavnom nisu znali jedni za druge ili su informacije bile veoma sture, zatim feudalni sistem u kojem su vladari/monarsi trgovali teritorijama i narodima, i danasnji, ANARHICNI sistem u kojem dominiraju moderne drzave. U svakom od sistema postojale su strukture i pravila upravljanja. ITD.
Sibir i osvajanje Sibira je NEUPOREDIVO sa danasnjim imperijalizmom. Bog ga ..ebo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
I još nešto- osvajanje Sibira nije proteklo sa genocidom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
A kad sam vec tu, da malo zacinimo onu gore antirusku histeriju.
Elem, naucivsi temeljne postavke geopolitike, Rusi su shvatili i vrijednost meke moći, otuda tolika kolicina bjesnila u VoA i ostalim antiruskim medijima. Hehe, Rusi za svoje ciljeve koriste ono sto su nekada Amerikanci koristili, ne bas u tolikoj kolicini, ali su se uloge zamjenile. Sada Amerikanci moraju kupovati prijatelje i oslanjati se na tvrdu moć. Sta se desilo u zadnjih pet godina globalnog upravljanja? Pa Rusi su dobili sankcije a Ameri popusili karinu u Siriji, jebe ih Iran, Ukrajina je na dugom stapu, cak ni Venecuelu ne mogu srusiti preko noci. A tek Turska, da vrate Tursku pod kajasu trebace im milijarde i milijarde. Uz rizik da sve propadne. Prosla su vremena gdje za male pare kupis lokalnu elitu, tj ološ, i dobijes sve na pladnju. A ne, sada i Rusi kupuju za sicu, a odobrovoljiti masu vise nije lako ni jednoj strani, fora je sto Rusi nemaju naum porobiti nekoga, vec samo zajebavaju Amerikance. Tzv iscrpljivanje. 89/90 su pobjedili Ameri, ali karta je kurva...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 15:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Plus sto svaka amerska intervencija dize cijene nafte u nebo i samim tim puni ruski budzet.

Na kraju balade ce korporacije zamijeniti danasnje drzave.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249 ... 478  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs