banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Maj 2019, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Željo,
Malkice Šakala, kod Herca ne žali ruke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2019, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Još ako bude sreće pa malo Ukrina naraste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2019, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
shakal je napisao:
Samo nemojte vas dvojica skupa preko mosta, niste više kao nekad :lol:


Ako je stari most izdrzao BOV m-86 valjda ce ovaj novi izdrzati nas dvojicu :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2019, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Pazi nisu više standaardi gradnje ko nekad...samo se držite za ogradu,što je sigurno sigurno je.Bar sad ne morate puzati,čučati sem ako vas dotični forumaši ne dočekaju na prvu.:D

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2019, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
mimikrija je napisao:
Pazi nisu više standaardi gradnje ko nekad...samo se držite za ogradu,što je sigurno sigurno je.Bar sad ne morate puzati,čučati sem ako vas dotični forumaši ne dočekaju na prvu.:D

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk



Ne bojim se doceka , jurisati mogu i sa nozem medju zubima ako treba i to kad samo kad me zamole :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2019, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kao vojnik 1.gardijske brigade JNA prezivio je pakao Vukovara a kao pripadnik 1.bVP 1.KK VRS "popusio" je metak cini mi se na Gradaccu .....
Izgled pancirnog prsluka Point Blank i pripadajuce ploce nakon bliskog susreta sa metkom 7,62mm ...

Slika
Ulaz metka kroz donji lijevi dzep...

Slika
Vadjenje prednje ploce sa bocne strane pancirnog prsluka

Slika
Izgled ploce nakon bliskog susreta

Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2019, 23:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Tvoj?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2019, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ne.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2019, 07:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Прича кружи...
Званичне ратне заставе ВРС које су постојале и додјељиване јединицама ВРС су идентичне тробојке са златним рубом и ресама, окићене са по три ленте у бојама заставе и текстом: ЦРВЕНА ЛЕНТА- на којој је грб Немањића и текст '' Република Српска'' (обострано); ПЛАВА ЛЕНТА- на којој је грб ВРС и текст ''Војска Републике Српске'' (обострано) и БИЈЕЛА ЛЕНТА- на којој је званични назив јединице (нпр. 16.К моторизована Бр., 155.ракетна Бр, 65.ЗМт ПУК, ..итд)
Осим званичних ратних застава постојале су и друге ратне заставе (интерне-које су биле обично у комадни јединице и ишле на ратне походе) које су израђене приликом формирања неке јединице или на неку годишњицу у току рата, а које су израђивали припадници дате јединице или као што је то случај био са Колом Српских Сестара које су израдиле многе заставе и даривале јединицама. Тако имамо случај да 1.ОКБр и 2.ОКБр имају своју интерну заставу која је је била са њима у штабу, док имају и званичну ратну заставу ''окићену'' ратним одликовањима. Ове прве буду у спомен-собама тих јединица, док су друге са осталим ратним заставама. Такав случај је и са 1. Бијељинском ЛПБР - Специјалном Бригадом - Гарда Пантери (на првој ратној застави која је израђена пред прво постројавање је наведен тадашњи назив те јединице- Национална Гарда САО Семберије и Мајевице.) Занимљив је случај заставе 1.бВП 1.КК ВРС. чија је интерна застава стављена међу званичне ратне. Прије пар година сам чуо и причу везану за ленту којом је та застава окићена. Наиме, Ген. Талић са тадашњим руководством ВРС дао је одобрење да се та застава окити само плавом лентом у знак почасти за све што је та јединица урадила на свом ратном путу.
Провјера аутентичности приче је у току...

https://youtu.be/pSrsR2Y16tc

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2019, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Хвала к-диру вода P.P. на испричаном сјећању на пробој КОРИДОРА...
''Мој батаљон војне полиције 1.КК само што се вратио из дејства око Кључа и Јајца. Одмарамо војску и глуваримо по касарни Младен Стојановић.
Кажем свом најбољем пријатељу: "Убиј ме ако ово издобри, на све стране гори, а ми пландујемо у сред Бања Луке". Сутрадан ујутро нас позива командант, покојни мајор Лакић и каже: "Дижи војску и правац Дуге њиве". Мислим у себи :"Какве црне Дуге њиве, ђе ти је то побогу?" Гледам у свог нераздвојног пријатеља и друга из средње војне и академије поручника A.A. и очима га питам: "Куда?" Слијеже раменима. Јебига, оба смо прије мјесец два добровољно досли у прекоманду са службе у Нишу. Некако испод гласа питам: "Није проблем Лакићу, само нам реци гдје је то и шта ћемо тамо?’’ "То ти је изнад Добоја, тамо је ИКМ Корпуса, јавите се ген.Талићу за обезбјеђење ИКМ."
Излазимо, кажем ја мом вјерном другу: "Какво црно обезбјеђење, а идемо сви..подвежи гаће и опанке, трпај цијели магацин на камионе идемо ми у борбу"
"Ејс, ти увијек несто читас између редова, па рекао би нам Лакић.." "Добро, добро..а шта ако ни он нема појма?!"
Дижемо војску, Богами трпамо све што имамо, и крећемо преко Прњавора и Добоја на Дуге њиве. Талић нас упућује Симићу. Гледам у A.A . и горим од жеље да кажем: "А?!?! Читам између редова? Обезбјеђење са цијелом четом?".. Ћутим али не могу, а да се не смијуљим. Трпи он моје смијуљење и ћути. Јављамо Лакићу куда идемо, а Лакић, покој му души, шаље сво преостало људство за нама. Чекамо их код Симића. Доводи их кап. Рашо. Симић нам саопштава да морамо на ударни правац: Живково поље- Чардак- Гаревац -ријека Босна. Прије нас ту био Пајин батаљон, испалили гранату из тенка па се израњавали.14 рањених од властите гранате. И неће у борбу. Е Пајо, Пајо..извикани Пајо.

Посједамо линију на прилазу селу и ту ноћимо. Ујутро крећемо у напад. Командује Рашо "Цар". Напредујемо муњевито и у налету. На самом улазу у село угледам жицу преко колског пута. Заустављамо се. Мине. Остављам војску да ме обезбјеђује, а ја идем да демонтирам мине. Неки хоће са мном. Не. То су махом резервисти и млада војска тек стигла. Никога нисам ја обучавао па не знам шта знају.
Скидам 15-ак мина. Уништио сам ловачки нож што ми је отац дао да имам чиме јести конзерве копајући око потезних мина у страху од нагазних. Улазимо у село Живково поље. Претресамо куће. Нема људи ни војске ал’ има цигара . Изашли смо из борбеног распореда. Изгинућемо. Галамим, командујем. Џаба. Дочепала се војска цигара послије дуго времена па дају души одушка таман изгинули. Стајемо. Лажем Симићу да је све у реду. Наређује напредовање према Чардаку. Товаримо цигарете у БОВ. Опет смо у распореду. Лакше се дише. Идемо путем и видимо Чардак. Одједном неко виче: "Ено их!". Сви залијежемо и почиње борба. Гори света замља."Шта је ово у пичку материну?!" Сат времена се бјесомучно пуца. Кажем A.A.: "Ови шенлуче горе него ми"…"Да нису наши" каже он.. Вичем: "Има ли ко нашу заставу?". Нема.. Јебем ти војску без заставе. Зовем и питам команду докле су стигли посавци јер се тучемо, а по расипању муниције могу бити да су наши. Одједном паљба јењава и полако стаје. Крећу псовке једни другима..Видим неко маше српском заставом. Кажем A.A."Наши!!!" .."Ко ће им га знати" вели он. Излазимо из заклона па шта буде. Богами отуда излазе двојица тројица шеширана. Прилазимо. Некакви добровољци. Љубимо се, славље. Напокон КОРИДОР спојен.

Растајемо се са шеширанима. Они иду назад и десно, а ми лијево и преко поља према Гаревцу. На сред поља, мало иза луднице дочекује нас јака ватра из минобацача и снајпера. Имамо пуно рањених, на срећу нико није мртав. Пребацујемо се према усташама, тражимо блиску борбу али се они извлаче. Модрича нам остаје са лијеве стране, избијамо на главни пут гђе се сада налази ''RОX'' бензинска пумпа. Ту стајемо.
Чекамо друге јединице које спорије напредују. Ту добијам и црну вијест. Погинуо Миливоје Рашуо.
Ујутро настављамо и неким путем скрећемо ка Босни. Идем са групом 30 метара испред тенка на којем стоји капетан Рашо. Ођедном експлозија. ПТ мина. Враћам се назад. Рашо лежи у копривама, заглувио али му није ништа. Из тенка излази млади ппор. XX и плаче за тенком. "Јебо те тенк! Промјенићеш гусјеницу и точак. Шта цмиздриш?! Нек’ нико није погинуо."…"Убиће ме Сузић"…"Јебо те Сузић!

"На Босни остајемо два дана. Чекамо друге да избију на исту линију. Туче нас снајпер. Гине нам први војник. Ћурлић. Слава ти млади ратниче.
Послије два дана стиже некаква бригада пензионера да чува линију, а ми као најистакнутија јединица у пробоју коридора идемо за Бања Луку на краћи одмор.''

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2019, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Dobro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 06:01 
Fina i zanimljiva prica. Samo jebem mu zar je komunikacija stvarno bila u tolikom kurcu kad ste svako malo razmjenjivali prijateljsku vatru?


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 06:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jebiga milane, nisu imali viber grupe tada... :roll:


Poslednji put menjao shakal dana 27 Jun 2019, 07:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 06:52 
Aj sto nisu imali grupe, ali sto zastavu nisu imali...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 07:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Raspoznavali su se po hrabrosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Milan je napisao:
Aj sto nisu imali grupe, ali sto zastavu nisu imali...
Okače muda i kite na štap pa mašu sa njima, a s druge strane kažu : " o, pa to je 10 cm ćuna, mora da je Tensa, prekini paljbu..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 08:57 
Tensina genocidaska kita...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 08:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ovo je sjajno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 09:04 
Jebace nas zeljo u sisu sto se zajebavamo na ovoj temi...U stvari shakala i munju nek jebe, oni su poceli...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2019, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Nemoj munju,boga humora.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs