banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jun 2019, 14:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Narode moze jedno pojasnjenje, uvedena mi je optika u zgradu i danas dok sam bio na poslu su bili podizvodjaci koji su provukli opticki kabal u stan i spojili ga u ovaj uredjaj:

Spoiler:
Slika


Staroj je receno da je iduci korak da se nazove mtel i trazi da donesu opticki modem / ruter i spoje ga.
Zvao sam ih, medjutim receno mi je da su taj modem / ruter trebali da donesu momci koji su provukli optiku u stan i da je sad potrebno ponovo ici u prodajno mjesto i traziti da mi bude dostavljen modem / ruter.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2019, 16:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Apr 2015, 14:40
Postovi: 25
To je završna optička kutija, nije nikakav uređaj. Unutra je 2F kabl zavaren na pigtail koji završava sa SC/APC konektorom. Sljedeći korak je da ti monteri MTEL-a donesu ONT/modem i patch kabl da povežu ZOK i ONT. Ovaj zadnji korak će biti moguć samo ako je sve povareno/povezano od tvog stana pa do OLT-a, odnosno GPON koncentratora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2019, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Ala ga ti ujeba sa objašnjenjem. Kaži čovjeku fino da je to utičnica za optiku i nedostaje mu modem koji treba donijeti i podesiti ekipa iz mtela.
Pvi što razvlače kablove nikad ne rade sve tako da je najbolje prošetati do prodajnog mjesta, podnijeti zahtjev i kad se sjete bude riješeno.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2019, 16:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Hvala obojici na objasnjenju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2019, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
LesPaul je napisao:
Narode moze jedno pojasnjenje, uvedena mi je optika u zgradu i danas dok sam bio na poslu su bili podizvodjaci koji su provukli opticki kabal u stan i spojili ga u ovaj uredjaj:

Spoiler:
Slika


Staroj je receno da je iduci korak da se nazove mtel i trazi da donesu opticki modem / ruter i spoje ga.
Zvao sam ih, medjutim receno mi je da su taj modem / ruter trebali da donesu momci koji su provukli optiku u stan i da je sad potrebno ponovo ici u prodajno mjesto i traziti da mi bude dostavljen modem / ruter.


Koja adresa je u pitanju? Ako su ti sami došli i postavili to, ne moraš nikog zvati, u teoriji bi trebalo da te isto tako neko zove dalje za taj modem itd itd. Piši mi u pm.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2019, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Kod mojih se nakon te faze nisu danima pojavili, na kraju se ispostavilo da su moji trebali otici na salter popuniti neki zahtjev, a to im niko nije rekao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 11:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
GTK_Marko je napisao:
LesPaul je napisao:
Narode moze jedno pojasnjenje, uvedena mi je optika u zgradu i danas dok sam bio na poslu su bili podizvodjaci koji su provukli opticki kabal u stan i spojili ga u ovaj uredjaj:

Spoiler:
Slika


Staroj je receno da je iduci korak da se nazove mtel i trazi da donesu opticki modem / ruter i spoje ga.
Zvao sam ih, medjutim receno mi je da su taj modem / ruter trebali da donesu momci koji su provukli optiku u stan i da je sad potrebno ponovo ici u prodajno mjesto i traziti da mi bude dostavljen modem / ruter.


Koja adresa je u pitanju? Ako su ti sami došli i postavili to, ne moraš nikog zvati, u teoriji bi trebalo da te isto tako neko zove dalje za taj modem itd itd. Piši mi u pm.


Tek sad vidjeh poruku.
Bio sam prije par dana u poslovnici gdje je teta prosljedila informaciju da mi je uveden kabal i da je ostao samo mtel-ov dio posla da se odradi, ekipi koja je zaduzena za to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2019, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://izvor.ba/predrag-malicevic-dan-z ... ssion=true


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2019, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Malo steka iptv, a i internet -ping 100+, Prijedor. ?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2019, 21:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2019, 09:47
Postovi: 148
Kakve su šanse za napaćeni Zvornik i okolinu? Ima li šanse bar za neki VDSL? Ako neko ima neki podatak o ulasku ovog područja u 21. vek nek podeli ovde, please

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Nov 2019, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Jos 2008. godine vam je grad bio raskopan i polagane su nove PE fi 40 cijevi prema svim stambenim objektima, polagani novi xdsl bakarni kablovi, uradjena nova i prosirena postojeca kablovska kanalizacija....nije valjda da jos nisu krenuli uvoditi optiku??? U kojem si dijelu grada?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2019, 20:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2019, 21:13
Postovi: 13
exyusports je napisao:
Kakve su šanse za napaćeni Zvornik i okolinu? Ima li šanse bar za neki VDSL? Ako neko ima neki podatak o ulasku ovog područja u 21. vek nek podeli ovde, please

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Stigla je optika u Zvornik pre 2 godine, ako ne i prije. Ja sam dobio pre godinu ipo optiku. B-Blokovi. Ovi ostali gore blize gradu i centrali su dobili dosta ranije. Za okolna sela nisam jos siguran da su poceli. Ekonomija ima vdsl od pre pola godine pusten im je. Ali eto mozda dobijete odmah optiku jer i ja sam sa adsl presao na optiku. VDSL nisam imao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2019, 11:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2019, 09:47
Postovi: 148
Hvala na informaciji. Ako još neko pribavi neki podatak, molim da ga ovde podeli.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2019, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Opet optika u k...u.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2019, 21:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Zadnjih 15-ak dana problemi sa optikom (ping previsok, i mjerenjem na telefonu JITTER 10, 20, pa čak i 30). Ponekad naveče krenem odigrati neku igru online i nemoguće je. A ako zovnem podršku, standardno će biti, restartujte ruter ili još neki gluplji odgovor. Ovo se samo dešava od 20:00, nekad 21:00 pa do ponoći ili do 23:00. Ujutru mjerenje ms 2, 3 jitter 0. Upload nekada 4, nekad 40, Download 40, nekada 100. Previše mi varira. Nisam do sada nikad imao problema sa pingom na mtelovoj optici, ovo je prvi put. Sinoć npr u pola 9 sve normalno.
Čak sam i gasio sve uređaje po kući, zamijenio šifru i od rutera i od wifi-a. Skinuo netcut, i još par programa da vidim da niko nije kontektovan na mrežu i sve je u redu. Provjerio sam i same konekcije na ruteru i sve su moji uređaji.
Od prošle sedmice imaju problema, čak im je i hosting pukao prošli utorak, iptv sjeckao, optika isto bila loša (makar kod nas u Prijedoru, na više lokacija i naselja se dešavalo isto). Valjda rade ili su radili migraciju na novi server ili platformu (pa je bilo problema i sa tim). Pisao sam im mail, ali odgovor može doći i za mjesec :D.
Ne znam stvarno šta je u pitanju...

Evo par slika:

https://imgur.com/a/dljXKma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2019, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kabl ili wireless?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2019, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Kabl, ovo je preko pc-a mjereno. Na wifi nije toliko mjerodavno, ali uvijek dobijem istu brzinu, razlika mozda u ~5%. Preko tel vidim i jitter (na pc su ukinuli tu opciju). Da li da stavim kanal na neki odredjeni broj, promjena domena na BiH ili slicno? Kako je kod ostalih na optici? Jeste da je podesavanje za wireless, al eto

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2019, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Channel width na 40MHz

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2019, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Pokusacu, ali isto nam je svima podeseno na razlicitim lokacijama u PD. Neko ima problema, neko ne. Wifi ajde nema veze, ali preko kabla mora biti uredan ping. Najbolje da su preopteretili liniju kao i sa adslom ranijih godina. Onda su stvarno klosari.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2019, 23:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Prvo zavisi ti od komšiluka, koliko vas ja ne istim ili preklapajućim kanalima.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs