banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2019, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
To su vec pretjerivanja, ozbiljni ekstremni slucajevi kojih ima svuda. Ovde pricamo o generalnoj pojavi.


TNS,
Ja bi uvijek da razgrnem malo pa i tu generalnu pojavu.

Pisao sam o tome prije kako objasnit paradoks da prve generacije koje su dolazile u Njemciju, Englesku, Francusku iz islamski zemalja "svijeze i frisko religiozno osvjescene" kad su dosle u zapadne zemlje nisu bili okupirani sa trazenjem i postivanjem obicaja,religijiski prava i sl.
Bili su vise zainteresovani za nadnice, satanice i okupljali se u 'radnicko obojenim drustvima" koja nisu imala ni religiozni ni etnicki predznak sve to do prvi masovnih demonstracija i pobuna radnika.

Onda od jednom vlade odlucise da uvedu klanjanje u fabrike da se oforme geta u 70 i pocetkom 80 sa subvencijama i pomoci, da se pripuste hodze i drugi religiozni sluzbenici medju taj emigrantski plebes?

Kako to da sadasnja 4 generacija trazi prava postovanje pradedovski obicaja i relijgije a prva nije to trazila i bila ekstremna??
Jel ima tu nesto cucno??

Umjesto pitanjima o opadanju zivotnog standarda, o pitanjima o sve vecem raslojavanju i u Fracuskoj, Njemackoj....,o nestajanju srednje klase imamo pricu o teroristima, o automobilima i gazenju pjesaka o fundamentalizmu ovom i onom!!
Eh banane banane su lijepo voce...bice ih sve vise i vise.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2019, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
sinip je napisao:
Аха јесте да. Ал ова гамад што је надошла задњих година одсвакуд углавном намјерава да ич не ради. А и кад би, немају квалификације а Швабама не требају берачи памука.


Nije bas drug, Sirijici su u odnosu na druge Arape, prilicno obrazovani, vjesti i snalazljivi. Iz Sirije su uglavnom i otisli oni koji su obrazovani.
Ima i onih koji nemaju kvalifikacije, tacno, ali to se za 2-3 godine preobuci, nije to veliki problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2019, 16:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Све се преобучи ако се хоће, ал' хтијење је мало дискутабилно. Иначе сјећам се неке вијести из времена највеће најезде имиграната, да је према званичним подацима њемачког Бироа или које већ институције само њих 8 (или 18 слагаћу) посто имало квалификације потребне њемачкој привреди.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2019, 17:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ко стоји иза "Операције Штрахе":

https://www.rt.com/op-ed/460634-operati ... o-russian/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2019, 18:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Error, koliki je procenat naturalizovanih Sveda koji su istinski nadnacionalno i nadreligijski orjentisane socijal-demokrate? Osim kada namirisu kakvu direktnu korist.

Ma koliko bi njih poturilo svoja ledja za etnicke Svede?

I pusti tu pricu koja se svodi na to da bi Svedska bez stranaca propala.


Pojma nemam o tim statistikama, prosvijetli me ako ti imas. Iz moje licne perspektive, koliko mogu da vidim je sareno, ima nas na svim mogucim stranama, mada je moja procjena (bar od ovih s kim imam neke kontakte) vecina na strani ljevice i socijaldemokrata.
Ovo za ledja ne znam konkretno na sta se misli jbga. Za propadanje Svedske, isto , prica je sta bi bilo kad bi bilo, ali su cinjenice da su pojedini sektori debelo pokriveni radnom snagom ovih "novih Sveda", tako da neki tvrde i ovo sto ti pises. Licno nisam za ta tumacenja.

Inace primjecujem da ovdje mnogi brkaju pojmove i mijesaju rijec "integracija" sa rijeci "asimilacija", malo knjigu u ruke ili bar Google, pa cemo pricati :)

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2019, 18:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па факат бркају. Ови новопридошли мунгоси би да асимилишу остатак Шведске. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2019, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Dukke je napisao:
sinip je napisao:
Аха јесте да. Ал ова гамад што је надошла задњих година одсвакуд углавном намјерава да ич не ради. А и кад би, немају квалификације а Швабама не требају берачи памука.


Nije bas drug, Sirijici su u odnosu na druge Arape, prilicno obrazovani, vjesti i snalazljivi. Iz Sirije su uglavnom i otisli oni koji su obrazovani.
Ima i onih koji nemaju kvalifikacije, tacno, ali to se za 2-3 godine preobuci, nije to veliki problem.


И то је више урбана легенда, него стварна истина. Знам јер сам учествовао у припреми конкурса који је био адаптиран за азиланте из тог таласа 2015/16 и одазив је био прилично танак... Има нешто квалификованог кадра (углавном доктори, зубари и сл.) али ни приближно толико колико се у медијима представљало. Чак шта више имамо случај скандала у Аустрији да је стоматолог обрачунавао пацијантима услоге које нису требале односно поправљао и вадио људима здраве зубе и сл. Иначе стоматолог из Сирије. Не баш појава која ће да повећа поверење у ту групацију.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2019, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Silvio Dante je napisao:
Dukke je napisao:
sinip je napisao:
Аха јесте да. Ал ова гамад што је надошла задњих година одсвакуд углавном намјерава да ич не ради. А и кад би, немају квалификације а Швабама не требају берачи памука.


Nije bas drug, Sirijici su u odnosu na druge Arape, prilicno obrazovani, vjesti i snalazljivi. Iz Sirije su uglavnom i otisli oni koji su obrazovani.
Ima i onih koji nemaju kvalifikacije, tacno, ali to se za 2-3 godine preobuci, nije to veliki problem.


И то је више урбана легенда, него стварна истина. Знам јер сам учествовао у припреми конкурса који је био адаптиран за азиланте из тог таласа 2015/16 и одазив је био прилично танак... Има нешто квалификованог кадра (углавном доктори, зубари и сл.) али ни приближно толико колико се у медијима представљало. Чак шта више имамо случај скандала у Аустрији да је стоматолог обрачунавао пацијантима услоге које нису требале односно поправљао и вадио људима здраве зубе и сл. Иначе стоматолог из Сирије. Не баш појава која ће да повећа поверење у ту групацију.


U medicini imas dosta slucajeva namjerne prevare. Mislim 2010/11, u Njemackoj je izbio skandal kad su njemacki ljekari muljali sa listama za transplantaciju organa
i na taj nacin sticali materijalnu korist. Pa im je citav program pao. Hrvatska je jedno vrijeme bila vodeca drzava Evrope po broju transplantacija. Ima svakakvih slucajeva, naravno.

Oko 35% izbjeglica koji su se uselili u Njemacku je trenutno zaposleno. Sto nije los rezultat za 5 godina, pogotovo sto je to od ukupnog broja izbjeglica, znaci ne samo radno sposobnih. Inace je zaposlenost migranata, ne izbjeglica, oko 50% (tu se ubrajaju jugovici, Ukrajinci, Rusi npr). To je cilj koji se ocekuje i kod izbjeglica. Zaposlenost Nijemaca je oko 70%.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2019, 19:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zadnji put kada sam slusao na tu temu nezaposlenost u Njemackoj je bila nekoliko procenata? Zbilja nemam pojma o cemu ti pises. Ocigledno ne o radno sposobnim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2019, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
The_new_Statesman je napisao:
Zadnji put kada sam slusao na tu temu nezaposlenost u Njemackoj je bila nekoliko procenata? Zbilja nemam pojma o cemu ti pises. Ocigledno ne o radno sposobnim.


Od ukupnog broja stanovnika znaci djeca, omladina, starci, ne samo radno sposobni.
Podaci njemacke agencije za rad, pa se informisi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2019, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jebem mu malog misa u njegov zakrljzali neoliberalni mozak.
Mjesas kruske i kamenje.

To su suvoprani i jako jako pojednostavljeni podaci koji se ne mogu koristiti u bilo kakvoj argumentaciji u datom vremenu.

Znas zasto? Zato sto jednostavno sve te grupacije niti imaju jednake startne uslove, niti su istog profila.

Primjer: Iz Sirije dodje cetvoroclana porodica. Ili petoclana.
Provozaj je kroz sistem u prve dvije godine. Uz malo srece, radice 1 clan. Dakle, 25%. Ali ne odmah. Vjerovatno nakon 12-18 mjeseci. Dakle, procent je jos manji.

U Njemackoj zivi troclana svapska porodica. Uradi to isto. Radi dvoje, dakle 66,6%. Odmah radi, ne ceka nista.

Ispadas smjesan. Kada zelis nesto prikazati kao dobro, onda se koristi podacima koji ne vredjaju zdrav razum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2019, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Dobri su podaci.

To sto je trenutno postotak "uposlenosti" jedne izbjeglicke porodice nizi, ne znaci da ce tako i ostati.
Trebas pogledati perspektivu, narednih 20-30 godina.

Bice ti jasnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2019, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vjerujem da su podaci tacni. Ali ih koristis onako kako ne treba.

Btw. Ko ti garantuje da ce za 20-30-50 godina efikasnost i standard novog izmjesanog njemackog drustva biti na sadasnjoj razini?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2019, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Дошао сам само да велим једно: Дуке, страшно је колико си балав.

Spoiler:
Одлазим одавде разочаран грдно
дошо сам да серем - а само сам прдно.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2019, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Ne moze niko sa apsolutnom sigurnosti garantovati da ce kupovna moc biti ista ili bolja za 20 godina. Previse je nepoznatih.
Sa druge strane, ako posmatras uspon zivotnog standarda, u nekom vremenu, u ciljnim zemljama, mozes sa relativnom sigurnosti predvidjeti dalji rast.

Radna efikasnost ne zavisi od nacionalne ili rasne pripadnosti. Zavisi od sposobnosti poslodavca, nivoa obucensoti radnika, motivacijom radnika...

Sa druge strane ne vjerujem ja u njemacki altruizam, razlozi ekonomske prirode su doveli do otvaranja radnog trzista za strane radnike
ili do prihvata izbjeglica kako se to u medijima naziva. Dobro, mozda i neke Angeline ideje, dalo bi se raspravljati, ali prvenstveno ekonomski razlozi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2019, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cuj, sada je previse nepoznatih, a juce si nas ubjedjivao kako je to to i da nea dalje.

Btw. vidi u jednom si u pravu. (Zapadno)Njemacki standard je posljedica poslovne i zivotne filozofije "vezi konja dje ti gazda kaze". Kvaziliberalana palamudjenja su bila i ostala samo kvaziliberalna palamudjenja.

Dobro, i ta palamudjenja imaju svoje slijepe pratioce ali i one koji sasvim lijepo zive od istih.

Vidi primjer pod skracenicom duh. U Austriji ti mogu naci tetu koja se uvalila u biznis sa kockarnicama.

Sto se tice rase i odnosa prema poslu, mogu ti prenijeti neka moja iskustva ali def nije za javnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2019, 09:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Sa ukrupnjavanjem kapitala uvijek ide teznja za labavijim okvirima, moze nam se svidjati ili ne svidjati.
Ako se ne desi nesto ekstremno, havarija, bomba, asteroid, ocekivati je rast standarda, na to sam mislio. U narednom periodu mozes ocekivati samo veci pritisak
javnosti po pitanjima zivotne sredine. I to je to.

Ima izuzetaka, mora biti, ali dobro motivisan i obucen radnik ce u nekom prosjeku biti jednako efikasan kao i domaci bez obzira na drzavu iz koje dolazi.
I to je jedino sto je poslodavcu bitno. Da na banalizujem kroz primjere.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2019, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Na planeti zivi 7,7 milijardi. Od toga broja je bar pola teska sirotinja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2019, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Dukke je napisao:
Sa ukrupnjavanjem kapitala uvijek ide teznja za labavijim okvirima, moze nam se svidjati ili ne svidjati.
Ako se ne desi nesto ekstremno, havarija, bomba, asteroid, ocekivati je rast standarda, na to sam mislio.

Да цитирам некога ко је то рекао прије мене: "амерички сан је у ствари ноћна мора". :)

Дакле једино што у ЕУ може да се очекује у идућих 10 година је повећање проблема на свим пољима и на крају пичвајз, јер ми нећемо никад достићи ЕУ стандард него ће ЕУ достићи наш. :evil3:

На примјер, у ШвеЦкој проблеми - https://www.rt.com/news/463964-volvo-hi ... te-sweden/

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2019, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Blago tebi kad vjeruješ samo šta ti kaže RT.
Istina je da je Volvo najveći poslodavac u Geteborgu i jedna od najvažnijih firmi u Švedskoj. Unatoč tome, firma je po onom što sam jednom pročitao, bila podijeljena na 105 manjih preduzećal, od kojih su samo tri plaćala porez. Takve uslove ne mogu dobiti nigdje u svijetu, čak ni da se presele u Banjaluku.
Ako kažu da će preseliti nešto, to ima veze sa kriminalom, privrednim, da bi skroz prošli ispod radara uređene pravne države. Sve ostalo je bullshit, a ti vjeruj u šta hoćeš, ako hoćeš.
Kriminal u Geteborgu i Malmeu je u porastu, nesumnjivo, ali još uvijek ispod nivoa većih evropskih gradova, ključujući tu i Moskvu ili StP. Balkanske banana republike da ne pominjemo.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs