banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 648, 649, 650, 651, 652, 653, 654 ... 829  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Maj 2019, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
boroiswanka je napisao:
Pisao sam ovdje i ranije, ali i dalje nisam riješio problem. U pitanju je Corsa 1.7 CDTI 74kw.

Znači auto neće da povuče da ga jebeš, kad idem uzbrdo molim se bogu da me izvuče, isto tako kad kreće jedva da prima gas, pola godine mu treba da navuče xxx obrtaja i onda kad navuče krene da čupa zemlju kako ide (nešto kao turbo rupa, samo što je ta turbo rupa toliko ogromna da je auto nefunkcionalan sem da ga vozim kao divljak na visokim obrtajima). Obilazio majstore po gradu niko nema blage šta je jer greške nasumično izbacuje ili ih nema nikako, a nakon raznih provjera zaključeno da je turbina dobra, dizne dobre, egr ventil ispravan i čist, filteri i sve što treba biti zamijenjeno zamijenjeno je itd. Mijenjao i MAF, ništa nisam napravio.

Izbacivao greške i za EGR, i za pritisak u grani, ali ništa nisam uspio skontati. Kontam sljedeće promijeniti MAP senzor pa vidjeti da on ne brljavi ili onaj ventil pritiska turbine, ali rekoh da priupitam jer više ne znam šta da radim.

Plus majstori su načisto ludi (sreća pa imaju posla pa im se može), svi su u fazonu ostavi ti to pa ću ja riješiti problem, a prije tog jedva da je i bacio pogled na auto, da ne govorim o tome da ih puškom trebam tjerati da bi provozali 5 minuta i vidjeli u čemu je štos).


Kakav ti je protokomjer vazduha, na koji ti se ovo nacin pocelo manifestovati da li je pomalo ili je odjednom poceo motor da zeza?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2019, 22:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
motozeljo je napisao:

Kakav ti je protokomjer vazduha, na koji ti se ovo nacin pocelo manifestovati da li je pomalo ili je odjednom poceo motor da zeza?


Promijenio sam i njega jer je za njega prvog izbacio grešku, međutim ništa se nije popravilo.

Sve gore i gore (ili su moji živci tanji pa se tako čini), najčudnije je da je sad došlo do stadijuma da npr. kad idem uzbrdo, a ne silujem gas obrtaji krenu padaju, guši se i moram ga u nižu (što je najgore često samo u prvoj i može), a onda kad sam na otvorenom i kad dignem preko 2k obrtaja auto normalno radi, tj. leti.

Izbacio grešku i za EGR koji je vađen, čist je, elektronika na njemu mijenjana i opet isto. Nema crnog dima, nejasna situacija skroz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2019, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
imas pp

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2019, 22:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Vidio sam, hvala i ovdje. Vidjećemo šta će biti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Rip Corsa


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 09:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Meni to zvuči kao N75.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Boro, moj prijatelj je imao slične probleme i bilo je do katalizatora, provjeri ga ako nisi.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 11:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Moj stari ima sličan problem, počelo se dešavati kada je promijenio filter goriva. Loš filter šta li ali ne možeš čovjeku objasniti da treba da ga zamijeni.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 11:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ima smisla.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 11:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
munja.alex je napisao:
Rip Corsa

Biće njoj RIP kad je gurnem u Vrbas
mirdza je napisao:
Meni to zvuči kao N75.

Pa i ja sam sumnjao na njega jer je izbacivao grešku za pritisak u grani, koje sad nema više.
Whotanoob je napisao:
Boro, moj prijatelj je imao slične probleme i bilo je do katalizatora, provjeri ga ako nisi.

Kazaću majstoru da i njega vidi, nema druge.

@_зока Promijenio sam i ja filter goriva, ali isto je i sa starim i sa novim.

Gesendet von meinem Mi A2 mit Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 11:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Kako si proveravao N75? Jedino logovi mogu da pokažu stvarno stanje. Ali za početak skini crijevo koje ide na aktuator WG i provozaj. Javi utiske.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 12:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
mirdza je napisao:
Kako si proveravao N75? Jedino logici mogu da pokažu stvarno stanje. Ali za početak skini crijevo koje ide na aktuator WG i provozaj. Javi utiske.
Нисам га ни провјеравао јер смо одлутали на егр због грешке а на крају се испоставило да је егр добар.

Пробаћу па јавим. Хвала

Gesendet von meinem Mi A2 mit Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 19:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 510
Megabyte je napisao:
Da sipas na KP u Lazarevu, bas trebas da imas zivaca.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Зашто? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
boroiswanka je napisao:
Pisao sam ovdje i ranije, ali i dalje nisam riješio problem. U pitanju je Corsa 1.7 CDTI 74kw.

Znači auto neće da povuče da ga jebeš, kad idem uzbrdo molim se bogu da me izvuče, isto tako kad kreće jedva da prima gas, pola godine mu treba da navuče xxx obrtaja i onda kad navuče krene da čupa zemlju kako ide (nešto kao turbo rupa, samo što je ta turbo rupa toliko ogromna da je auto nefunkcionalan sem da ga vozim kao divljak na visokim obrtajima). Obilazio majstore po gradu niko nema blage šta je jer greške nasumično izbacuje ili ih nema nikako, a nakon raznih provjera zaključeno da je turbina dobra, dizne dobre, egr ventil ispravan i čist, filteri i sve što treba biti zamijenjeno zamijenjeno je itd. Mijenjao i MAF, ništa nisam napravio.

Izbacivao greške i za EGR, i za pritisak u grani, ali ništa nisam uspio skontati. Kontam sljedeće promijeniti MAP senzor pa vidjeti da on ne brljavi ili onaj ventil pritiska turbine, ali rekoh da priupitam jer više ne znam šta da radim.

Plus majstori su načisto ludi (sreća pa imaju posla pa im se može), svi su u fazonu ostavi ti to pa ću ja riješiti problem, a prije tog jedva da je i bacio pogled na auto, da ne govorim o tome da ih puškom trebam tjerati da bi provozali 5 minuta i vidjeli u čemu je štos).
Nemas sta mijenjati map, isto nisi trebao mijenjati ni maf, to se samo otkopca i provozas tako i znas jel za mijenjati ili nije. Aj ti skini izduv pa rasjeci i pregledaj da nije sta zastopano jer ako jest a tako vozis crknuce i turbina i glava

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 22:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Nije zaštopan, čist je.

Nisam znao da smijem voziti sa skinutim MAP-om, bar mi majstori to nisu preporučili. Za MAF znam da može bez njega, ali promijenio sam ga jer ga je konstantno prijavljivao, a imao sam zamjenski odgovarajući.

Gesendet von meinem Mi A2 mit Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2019, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Otkopcas pa vidis, ako ide bolje nego sto je isao onda ti ne valja senzor. Tebao bi ostati u nekim nornaknim parametrima, odnosno ne otici u nenormalne. A jesi ti siguran da geometrija turbine odradjuje kako treba? Nisam citao sta si sve pisao, jel broj obrtaja dobar a auto ne ide? Das gas, obrtaji idu normalno a auto nema snagu?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2019, 07:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
veljo1981 je napisao:
Otkopcas pa vidis, ako ide bolje nego sto je isao onda ti ne valja senzor. Tebao bi ostati u nekim nornaknim parametrima, odnosno ne otici u nenormalne. A jesi ti siguran da geometrija turbine odradjuje kako treba? Nisam citao sta si sve pisao, jel broj obrtaja dobar a auto ne ide? Das gas, obrtaji idu normalno a auto nema snagu?

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Ne idu obrtaji normalno, auto se muči da ih digne i onda kad ih digne onda ga pročepi i vuče bolje. Kao što rekoh kao ogromna turbo rupa samo sa tim da na nižim obrtajima praktično ni ne vuče, ako prebacim iz prve u drugu na nekom brdu npr. i imam 1.5k obrtaja u drugoj brzini velike su šanse da uz to brdo neću ni izaći, jer obrtaji često krenu da padaju ili se ne dižu uopšte (zavisi od brda ili tereta). U slučaju da u prvoj navučem veće obrtaje i vratim ga u drugu gdje ima otprilike 2k obrtaja onda će uzbrdo izvući bez problema (i ubrzava kako treba).

Dakle u kratkim crtama, ne dimi, motor ima normalan zvuk, ima problem sa ubrzavanjem i koliko sam uspio da primijetim troši mi više goriva.

Provjeriću sve ovo što ste napisali i odvesti majstoru što mi neko preporuči pa ću vidjeti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2019, 07:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Jel iko probao ove android 2din navigacije za VW sa npr. AliExpress? Vidim da imaju i 9" verzije sa svim mogućim opcijama do 250KM...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2019, 07:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Sondri je napisao:
Jel iko probao ove android 2din navigacije za VW sa npr. AliExpress? Vidim da imaju i 9" verzije sa svim mogućim opcijama do 250KM...


Ja sam naručio kolegi neko čudo za 200 KM. Imao je i kamere i svašta nešto. Pitaću ga za iskustva...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2019, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
driling857 je napisao:
Megabyte je napisao:
Da sipas na KP u Lazarevu, bas trebas da imas zivaca.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Зашто? :D
Kad treba da se ukljucis na glavni put potraje to

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16579 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 648, 649, 650, 651, 652, 653, 654 ... 829  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs